lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Odkurz po maskowaniu
Autor Wiadomość
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 27-08-2011, 10:19   Odkurz po maskowaniu

Zabrałem się za dokładne pucowanie samochodu, wraz z woskowaniem, a tu nagle w wielu miejscach pod opuszkami palców lakier jest szorstki, "matowy". Niestety lakiernik poskąpił papieru lub folii zabezpieczającej i efekty są takie:



Nie mam maszyny polerskiej, generalnie nie lubię polerowania samochodu, bo człowiek się żegna bezpowrotnie z grubością lakieru jak i jego fabryczną strukturą, ale ten odkurz mnie wnerwia :angry: Pasta lekko ścierna APP na pad nie daje rady. Odkurz mam fragmentami na uszczelkach oraz matowych relingach. Czym to sensownie zlikwidować bez zniszczeń? Wiem, wiem reklamacja się kłania, ale gość pracuje na Farecla G3 i po czymś takim będę miał białego syfu do końca żywota technicznego samochodu. Co tu robić?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 28-08-2011, 09:47   

patryk76 napisał/a:
generalnie nie lubię polerowania samochodu, bo człowiek się żegna bezpowrotnie z grubością lakieru jak i jego fabryczną strukturą,
no nie przesadzaj :) jak lakier sie utwardził to samą polerką mu jakoś widocznie struktury nie zmienisz. pozatym jak fabryczną jak auto lakierowane :)

patryk76 napisał/a:
Wiem, wiem reklamacja się kłania, ale gość pracuje na Farecla G3 i po czymś takim będę miał białego syfu do końca żywota technicznego samochodu.
to wyczyścić nie umie ? czy jak...

BTW co było lakierowane daj foto większej części auta jeśli to nie problem
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacenty741
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 538
Punkty: 4/2
Skąd: Maków Mazowiecki
Wysłany: 28-08-2011, 12:24   

Patryk,nie przesadzaj,papier 2500 nie zrobi ubytków w grubości,a z odkurzem sobie poradzi.Inna sprawa,że (tak mi się wydaje ze zdjęcia),że to ślad po taśmie,więc oby się nie poderwał nowy.Ale lakiernik powinien sobie z tym poradzić w 10 min.A lakierowany był pewnie tylny błotnik,i zrobiony banan do połowy,widać drzwi tylne i przednie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
patryk76
Wymiatacz
patryk76


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 152
Skąd: polska
Wysłany: 28-08-2011, 17:59   

Tak, tylny błotnik był lakierowany, ale po drugiej stronie. :) http://lakiernik.info.pl/...&highlight=rant

Poradziłem sobie z tym odkurzem przy pomocy rzeczonej Farecli G3, którą znalazłem w czeluściach garażu. Zrobiłem to ręcznie, ostrożnie, a potem przeleciałem APP P10 i nie ma śladu. Więcej pracy było z wyczyszczeniem z białego nalotu z uszczelek i rynienki. :killer: Uff. Zostały mi jeszcze przednie drzwi od strony gdzie malowany był tylny błotnik, oraz relingi dachowe, ale może zrobię to bardziej cywilizowanym srodkiem niż Farecla. Może coś polecicie?
Coś takiego się nada czy za mocny środek? http://www.autokosmetyki....lmyb,p1411.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30-08-2011, 18:20   

Da radę, jest słabszy od G3 :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne