lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
08-06-2009, 22:20
lakiernia-jaki rodzaj wyciągu
Autor Wiadomość
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-06-2009, 20:30   

Luk napisał/a:
ale wolałbym mieć nielegalną lakiernie koło domu niż 20 metrową kupe złomu.
widocznie ten dom powstał koło złomu a nie złom koło domu. warunki zagospodarowania przestrzennego!!!

.projekter pewnie znalazłby haka na ten złom i po szrocie. a co do takiej lakierni o której wspomniałeś to jeden telefon i gościa nie ma :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2009, 20:52   

baqo napisał/a:
a co do takiej lakierni o której wspomniałeś to jeden telefon i gościa nie ma


o widze że naród sie europeizuje powoli... mój sąsiad zrobił sobie nielegalną ubojnie świń zaraz za moim płotem... świnie rano kwiczą, jak je opalają to śmierdzi itp... ale każdy chce żyć wiec nikt nie "dzwoni".......
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-06-2009, 21:12   

Luk napisał/a:
mój sąsiad zrobił sobie nielegalną ubojnie świń zaraz za moim płotem... świnie rano kwiczą, jak je opalają to śmierdzi itp... ale każdy chce żyć wiec nikt nie "dzwoni".......
ten co ma legalną ubojnię ,też chce żyć ,a ten u ciebie za płotem to przestępca!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 11-06-2009, 21:25   

To ja nie chce cie Baqu martwić, ale pisząc na tym forum i udzielajac cennych rad wspierasz właśnie przestępców którzy robią po 100 za element. Ci co mają legalne lakiernie już to wszystk wiedzą ;]
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 11-06-2009, 21:35   

Luk napisał/a:
To ja nie chce cie Baqu martwić, ale pisząc na tym forum i udzielajac cennych rad wspierasz właśnie przestępców którzy robią po 100 za element.
tak czy owak ,doszliśmy jednak poprzez projektera do sedna sprawy i mam nadzieję że jakieś wnioski z tego zostaną wyciągnięte. sam osobiście porządkuję pewne sprawy ,teraz z forum nikt nie powie " BO JA NIE WIEDZIAŁEM" chwała naszemu architektowi za to :brawo: :brawo: :brawo:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 11-06-2009, 22:34   

Luk napisał/a:
To ja nie chce cie Baqu martwić, ale pisząc na tym forum i udzielajac cennych rad wspierasz właśnie przestępców którzy robią po 100 za element.


Luk może i masz racje że pisząc na forum o fachowej technologi naprawy wspieramy tych jak ich nazwałeś ”co robią za 100 zł” ale to do dobrze,bo przynajmniej wielu wie jak coś zrobić żeby było tak jak należy a robiąc tak jak należy ,wielu dojdzie do jednego konsensusu, ROBIĘ DOBRZE I FACHOWO I MAM SATYSFAKCJĘ ZE SWOJEJ PRACY,MAŁO TEGO MOGĘ NA TYM ZAROBIĆ A W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI OTWORZĘ SWÓJ WŁASNY LEGALNY INTERES
Forum nie tylko jest kierowane do początkujących, jest na nim wielu lakierników którzy pracują w warsztatach i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem między sobą…generalnie na forum są gromadzone informacje które służyły wczoraj, służą dziś, i posłużą jutro, za miesiąc ..za rok,.być może jeszcze dziś lub jutro zarejestruje się ktoś komu te informacje pomogą w ułożeniu sobie życia zawodowego..forum to publiczna wypowiedz i każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie na nim, byle by było konkretnie na temat i cenzuralne ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2009, 08:28   

Jacusiu w pełni się z tobą zgadzam :) ja tylko ironizowałem ponieważ troche podburzyły mnie wypowiedzi o przestępcach i "dzwonieniu" jak ktoś od razu nie otwiera mega warsztatu, bo przecież od czegoś trzeba zaczynać choćby od garażu na osiedlu domków ;)
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-06-2009, 08:45   

Zgłoszenie legalnego warsztatu do WIOS kosztuje 205 zł ! a opracowanie dokumntacji 800,- ... i przywalić takiemu warsztatowi telefonem do SANEPIDU lub WIOŚ to już jest prawie nie możliwe .... trzeba by naprawdę chcieć się czegoś dogrzebać i wtedy taki warsztat sam odpuści taką lokalizację jak policzy koszty dostosowania się do wymogów. Ale jak pytasz czy sam bym uzyskał pozwolenie dla takierni obok swojego domu .... NIESTETY TAK ! - jest to możliwe.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 12-06-2009, 20:52   

panowie ja wcale nie twierdze ze dajecie zle rady, apropo dzieci kidys nim bylem jak kazdy z nas i mialem swoje marzenia i idealy, jednym z nich byl sprzet na ktorym mogl bym posluchac tego co chce, dla mnie idealem bylo kupic kasprzaka i czy ktos dawal mi dobre rady dzicko nie kupuj poczekaj 5 misiecy do gwiazdki jak ciotki i wujowie ci doloza i kupisz sobie cos znacznie lepszego bedzie stereo i bajery, nie, jedyna rada byla musisz samodzielnie podejmowac decyzje,nie stac mnie bylo na kupno orginalnych kaset i jakos wtedy malo mnie interesowaly zakazy nakazy i inne ustawy, dla mnie bylo celem sluchanie muzyki jakiej chcialem, czy mowil mi ktos nie kupuj tych kaset MYJAMA bo to tylko szkoda kasy bo to tylko zezi a nie gra zamiast 3badzewi kup 1 SONY,nie,czy wiecie ile trudu wymagalo nagrywanie calej kasety ulubionych utworow, z paluszkiem na pauzie i tu nagle leci moj utworek wiec ciach i leci w polowie piosenki porazka jakis spiker zaczol gadac o d... maryni przez reszte piosenki, do kasacji utwor ale nie poddawalem sie poczekalem do jutra i wkoncu nagealem moj utworek nawet nie wiecie jaka frajde mialem bo to byl moj kasprzak moj wybor i moj osiagniety cel, jak juz mialem ukochanego kasprzaka to czy przyszedl do mnie wujek i mowil mi dziecko ty lepiej nie sluchaj tego zezenia bo sobie tylko sluch popslujesz, chodz do mnie popatrz jak to u mnie gra, nie nikt mi nie niszczyl mojego idealu bo dla mnie liczyl sie osiagniety cel. Teraz w dobie internetu cala plyte znalesc i downloadowac to tylko 10min i 5min nagranie, a tu nagle z wielkiego pirata od dziecka zrobil sie uczciwy obywatel ktory kupuje tylko oryginaly, nikt mnie nie musial umoralniac ze to nie fer sciaganie z internetu, i czy teraz pojde na sasiada nakablowac ze on ma plyty tylko z napisem TDK albo go umoralniac, nie, bo wiem ze to i tak nic nie da, i czy denerwuje mnie jego smiech ze on slucha tego samego za darmo, nie, bo sasiad nie ma internetu ani komputera i wszystkie plyty pochodza ode mnie z internetu, bo wiem ze bez mojej pomocy tez by sobie poradzil pewnie tak jak ja wczesniej, Teraz sluchajac na wypasionym sprzecie do granic mozliwosci sluchajac tylko oryginalow mam wrarzenie ze za czasow mojego dziecinstwa sprawialo mi to chyba wieksza frajde. wiem koledzy ze dajecie dobre rady ktorymi powinni sie kierowac, mnie nie mial kto dawac dobrych rad tylko pomagali mi dzwigac i placic za cos co ja wybralem nikt mi nie zniszczyl mojej osobowosci dawajac dobre rady i za to jestem im wdzieczny, bo sam z czasem weryfikowalem swoje bledy teraz idac do sklepu kupujac co kolwiek wiem o wiele wiecej od sprzedawcy i dokladnie wiem co biore nigdy nie sugerujac sie opinia sprzedawcy bo to nadal jest moj wybor, Postarajcie sie koledzy kiedys popatrzec oczami dziecka a nie doroslego, wiem ze swiatopoglad sie zmienia z punktu widzenia, A jak Ty panie PROJEKTER jak bedziesz zamykal wszystkie trujace lakiernie i na samym starcie uswiadamial ze daj sobie spokoj bo to za drogie i zweryfikuj budzet to za pare lat moze okazac sie ze nie bedziesz juz mial komu projektowac tych slicznych warsztacikow, bo wszystkie pionki poddajesz chroniac figury ale to wlasnie pionki sa narazone na bicie z karzdej strony pionek widzac zagrozenie nie potrafi sie obronic ani wycofac i nie przeskoczy kilka pul do przodu tylko idzi bardzo powoli ale jak juz dojdzie do celu to stanie sie szlachetna figura ktora broni krola i wygrywa gre, na ktorej mogl bys zarobic sporo kasy, kiedys skancza Ci sie figury i zostana pionki ale beda zbyt w tyle zeby do czegos dojsc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-06-2009, 21:23   

dziabak napisał/a:
, kiedys skancza Ci sie figury i zostana pionki ale beda zbyt w tyle zeby do czegos dojsc.
a wiesz dlaczego padną figury??? bo je takie pionki wykończą i figura ,i pionek gówno z tego będą mieli ,po za pylicą i reumatyzmem:-(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 12-06-2009, 21:37   

co Ty Dziabak ... za pare lat zwykli ludzie nie bede już mogli zadnych warsztatów prowadzić bo to będzie zarezerwowane tylko dla ASO, wtedy prokjekterzy będą dla nich projektować ;)
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-06-2009, 22:55   

Każdy może sobie otworzyć i prowadzić co chce pod warunkiem że jest to zgodne z prawem

Projektanci projektują dla swoich klientów i zleceniodawców i robią to wyłącznie... WYŁĄCZNIE zgodnie z przepisami .... bo ponoszą odpowiedzialność za to co robią.
WAS panowie klient wyzwie od CHU... jak coś schrzanicie nawet jak wcześniej sam wam powie jak i czym to ma być polakierowane ... a JA stracę uprawnienia projektowe, firmę... a obserwując skutki katastrofy hali na targach w Katowicach .... może nawet wolność. To ja na pierwszej stronie projektu muszę umieścić ... DOKUMENTACJĘ WYKONANO ZGODNIE Z OBOWIĄZUJĄCYMI PRZEPISAMI NA DZIEŃ ....

Więc powiem tak - JAK kogoś nie stać na osiągnięcie progu wejściowego do branży warsztatów .... w tym lakierniczych to znajdziecie sobie inne zajęcie... bo garaże w działalności gospodarczej zaczną być tępione i to już kwestia kilku lat , a nie dziesięcioleci ! ... i nie ma wątpliwości że jak już będą tępione to nadal znajdą się tacy którzy pomyślą EEEE - MNIE SIĘ UDA BO INNI TO BYLI FRAJERZY.

@dziabak ? przy takich poglądach jakie prezentujesz nie jesteś nawet kandydatem na klienta dla biura projektów - NIE ty raczej myślisz.... że tobie się uda.
Więc dlaczego ja mam żałować ze ciebie nie będzie na rynku ? Dlaczego mają cię żałować ludzie którzy się na tym nie znają a chcą oddychać czystym powietrzem, dlaczego mają cię żałować ASO albo ubezpieczyciele ... dajesz im zarobić na polisach ubezpieczeniowych za samochody które sprzedajesz ? Dlaczego mają cię żałować urzędnicy ... dla kogo ty jesteś ? dla wąskiej grupy biednych ludzi których nie stać na ubezpieczenie samochodu ? Co ty jesteś ROBIN HOOD ? NAPRAWDĘ NIE CHCESZ DUŻO I CZĘSTO ZARABIAĆ ZA WYKONYWANE NAPRAWY ? LEGALNIE I BEZ STRESÓW ? .... wolisz się truć, marznąć i użerać z biednymi klientami ? Wiać przez płot na widok sanepidu ? , albo mówić strażakowi jak przyjdzie do twojego własnego warsztatu ... Szefa nie ma.

Potraktuj to jako mądrą radę ... PRZESTAŃ narzekać na biedę i pomyśl jak wejść do ekstraklasy ( bo pieniądze leżą na ulicy trzeba tylko się umieć po nie schylić ) lub na chwilę wejdź do pierwszej ligi a później wyżej ... a nie szukasz usprawiedliwienia dla czegoś co JEST SKAZANE NA KLĘSKĘ.... z piątej ligi garażowej bez szans na sponsora bez środków własnych bez zawziętej ambicji ..... sugerujesz ... ŻE PIONEK DOWALI FIGURZE ?????

Panowie ? Jak możecie bronić sytuacji w której każda wydana przez was złotówka to pieniądze w błoto ... bo jak wejdzie kontrola to dostaniecie zakaz użytkowania obiektu .... TAK WIEM - DO WAS NIE WEJDZIE - WY ŻYJECIE NA MARSIE A TAM LUDZIE WYLĄDUJĄ DOPIERO ZA KILKANAŚCIE LAT .... więc SPOKO ... a frajerzy na Ziemi w Europie , niech se dopuszczają i legalizują warsztaty HE HE HE !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-06-2009, 23:26   

PROJEKTER napisał/a:
DO WAS NIE WEJDZIE - WY ŻYJECIE NA MARSIE
chyba tak??? :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 14-06-2009, 09:41   

[quote="baqo"][quote="dziabak"].wstawi kawał rury z dmuchawą i robi za połowę. i co? w tym chcesz pomagać? pożyjemy - zobaczymy.przepisy są jedne dla wszystkich

Troche tym tekstem czuje sie urazony ... Bo np Czy To jest moja Wina że mój tata zajmóje sie gospodarstwem i ma głęboko gdzieś ze malowanie jest duzo bardziej opłacalne?? Staram sie i robie na tym co mam cay czas inwestrując mam dmuchawe z kawałkiem rury która dobrze zdaje egzamin jako wyciag nie biore 150 ani 200 za element bo szanuje swoją robote ... Czyli to ze jak nie mam od czego zaczac to mam lepiej nic nie robic ??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-06-2009, 09:50   

Cytat:
Czyli to ze jak nie mam od czego zaczac to mam lepiej nic nie robic ??
robić ,robić
PROJEKTER napisał/a:
JAK kogoś nie stać na osiągnięcie progu wejściowego do branży warsztatów .... w tym lakierniczych to znajdziecie sobie inne zajęcie...
ale to też racja ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-06-2009, 11:25   

@S1600 - Nie po to czytasz posty i uczestniczysz w wymianie poglądów żeby WIEDZIEĆ CO I JAK ? ... teraz już wiesz. A twoją rurę przez dach też się da zalegalizować. Nigdzie nie napisałem że jak nie ma kabiny to nie ma warsztatu. Tylko podkreślam że są gotowe sprawdzone rozwiązania dostępne dla mniej zamożnych startujących przedsiębiorców i koniecznie trzeba z nich korzystać. Zaznaczam że nie ma zasady WOLNOĆ TOMKU W SWOIM DOMKU ... tylko informuję że jesteś obserwowany ... i przytaczam informacje co należy zrobić żeby spać spokojnie i nie martwić się że dziś masz warsztat a jutro jesteś biedakiem ganianym przez urzędy i komornika za mandaty i ciąganym o sądach ! Oni są bez serca - tylko przepisy prawa. I PO CO CI TO ?

Już to kiedyś pisałem ... ale jak twój tata jest rolnikiem to masz większe szanse od kogokolwiek innego na dotację dla swojego warsztatu z ARiMR... na wszystko co sobie wymyślisz, a wniosek ma TYLKO kilka stron do wypełnienia ... i kasy od cholery i dają każdemu rolnikowi ... są oczywiście wady i dodatkowe warunki... bo nikt nie da ci 200 000 za frajer ! ... I TO DOTACJA tzn. że unia dołoży się do twojego pomysłu i musisz sam wykombinować skąd wziąć resztę i jak ją spłacić .

Jak widzisz rozwiązanie jest ... pieniądze leżą na ulicy ... tylko się schyl !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 15-06-2009, 12:05   

panowie zejdzmy na ziemie doradzcie czy kabina za 43 tys bedzie ok na alledrogo jest taka http://www.allegro.pl/ite..._lakiernia.html

jestem ciekaw bo troche tania ta komora
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-06-2009, 00:09   

Tak na oko to będzie docelowo około 60 000 tyś i już nie jest tanio !

Dodatkowo zapłacisz za montaż , wentylację powyżej 3 m, i prace ziemne bo pewnie podstawy stalowej nie ma w tej ofercie.
Trochę pozwalają sobie na konfabulacje w danych technicznych ( prędkość opadu 0,3 ) a wydajność turbin nadmuchowych bez wyciągu 2 x 12 000 m3/ h.
Jak znam chińskie produkty to za wypełnienie ścian robi tu styropian ... jak zmienisz na piankę poliuretanową 6 000 dopłaty, a za wełnę 10 000.

ale podobna europejska to minimum 80 tyś choć wątpię żeby ktoś jeszcze miał w ofercie kabinę nie zgodną z Dyrektywą maszynową UE a to oznacza że o podobnych wymiarach europejska to ok 90 000 zł ...

CENA CZYNI CUDA ! JAK CHCESZ NOWĄ KABINĘ - skontaktuj się z nimi i wypytaj o szczegóły i ostateczną cenę. Jak są potrzebne jakieś wyjaśnienia danych technicznych - Pytaj !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Robert !!!
Bywalec
sierrafan


Wiek: 41
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 36
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 16-06-2009, 18:25   

Panowie pogadaliście sobie,wymieniliście swoje poglądy a ja czytając to wszystko praktycznie nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie.
Każdy z was nie ma i ma racje w tym co mówi, tylko mi nie chodzi o zakup kabiny tylko dostosowanie pomieszczenia pod lakiernie.Nie mam hektarów na stawianie dodatkowych budynków(kabin) lakierniczych.
Mi zalezy na wyjaśnieniu jak i czym sie sugerować robiąc jakiekolwiek wyciągi i nadmuchy.Nie mówie że bede robił na dziko tylko chce to zrobić, zacząć działać a potem legalizować.
Najbardziej zależy mi na podpowiedzi jak rozwiącać wyciągi w posadzce,jakie kanały przygotować(wymiary) i wogóle wszystko to co się z tym wiąże,żebym mógł w miare solidnie pracować i ewentualnie z czasem usprawniać swoją "lakiernie".
Nie bede się teraz rozpisywał na temat swojego stanu majątkowego bo nie o to chodzi.Powiem tylko tyle,że kredyty i inne tego typu sprawy nie wchodza w gre narazie.
Teraz moge podpierac się 18tys z UE na potrzebne narządzia do pracy,budynkiem użyczonym przez ojca oraz co miesięczną wypłatą z której musze jeszcze rodzine utrzymać.
Ja chce przygotowac i zrobić wreszcie ta posadzkę żeby potem za rok czy dwa nie okazało sie eee lipa trzeba kuć,to nie jest tak jak powinno.
Także do rzeczy:
-jak zrobić te wyciagi w posadzce,jakie średnice kanałów, jaki wentylator na start można zastosowac żeby się nie udusić w pomieszczeniu?
-nadmuch sufitowy-jak i z czego go wykonac jakie filtry?Myślałem o nagrzewnicy gazowej lub olejowej.Nad pomieszczeniem do lakierownia mam stryszek ok 1-1,20m wysokości.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-06-2009, 19:55   

Cytat:
-jak zrobić te wyciagi w posadzce,jakie średnice kanałów,
ten kanał co ci pokazałem to sama stal i kraty dziesięć tysięcy złotych ,. głębokość 65 cm ,http://kabinalakiernicza....files&Itemid=30 tu masz kilka schematów . wystarczy tylko poszukać. wystarczy tylko zainteresować się trochę budową kabiny ,a nie czekać aż ktoś wyłoży gotowy projekt.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-06-2009, 20:08   

Robert ! albo zacznij lakierować przy otwartych drzwiach i skombinuj pieniądze ... albo musisz poszukać na forum kogoś kto doradzi ci jak wyrzucić pieniądze do kosza. Co ty chcesz kuć i kopać ? jak zrobisz dziurę w garażu to na beton stal zbrojeniową i kraty które utrzymają samochód wydasz z 5 tyś ... i zakładam, że sam to zrobisz.
Jak kupisz wentylatory nawet najtańsze i wypniesz się na własne bezpieczeństwo to i tak musisz je na czymś zainstalować i podłączyć sterowanie. No przykro mi ale jak masz 18 tyś i nie masz podstawowych narzędzi które chcesz za to kupić to nie ma mowy o dostosowaniu pomieszczenia do lakierowania. Skoro tak czy siak będzie źle ... to otwórz okno przy lakierowaniu i już !

No nie umiem ci pomóc bo nawet jakbym ci poradził żebyś sobie kupił ścianę malarską np. SM24 to wydasz na nią 20 tyś i załatwi tylko problem wentylacji a nie ogrzewania.
a każdy system wentylacyjny oparty o prosty wyciąg i nadmuch odrębnym wentylatorem to szajs i prawie nie dział ... za to przysparza masę kłopotów ... podrywa śmieci do góry bo nie można utrzymać w pomieszczeniu stałego ciśnienia ... dmucha zimnym powietrzem po nerkach, przeszkadza przy lakierowaniu, a i tak nie usuwa mgły lakierniczej z pomieszczenia z wystarczająca prędkością. Dasz za duże wentylatory i nie zapanujesz na śmieciami i przeciągiem w garażu.

Pamiętnej że w kabinie nie wieje ... prędkość opadu 0,3m/sek, 30 000 m3 powietrza na godzinę i nawet ci folia nie załopocze na samochodzie ( tylko ją pcha do podłogi ) ... a zobacz jak to jest w jakimkolowiek pomieszczeniu gdzie jest zestaw wentylatorów !

Kup turbinę wyciągową od kabiny lakierniczej albo całe używane stanowisko lakiernicze to przynajmniej częściowo rozwiąże problem ... ale licz się z kosztem ok 15 - 20 000 na całą inwestycję ... zakładając że samo urządzenie nie przekroczy 12 tyś.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 16-06-2009, 22:15   

projekter dobrze gada ja juz próbowałem różnych opcji a i tak sie rozglądam za komorą lakierniczą bo to jedyne wyjście nawet używka ale sprawna i jest niebo a ziemia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 18-06-2009, 20:53   

Z powodu braku czasu nie moge odpowiadac na wszystie pytania odrazu ale postaram sie odpowiedziec dzisiaj na kilka z nich
Cytat:
a wiesz dlaczego padną figury??? bo je takie pionki wykończą i figura ,i pionek gówno z tego będą mieli ,po za pylicą i reumatyzmem:-(

baqo bez urazy ale kto cie mianowal na figurke?, a moze dla krola jestes tylko pionkiem troche lepiej ustawionym w polu gry, moze jestes przy d...... krola ktory co nie powie to musisz mu klaskac i przytakiwac bo sie krol zezlosci i znowu da po glowie, moze to ASO jest dla niego figura, A jak sie juz tak hucznie mianowales na figurke to skad znasz strategie gry kroli? moze krol poddaje pionki bo sa najslabsze zeby nie mogly bronic figur a dopiero puzniej podda wszystkie figury zeby miec czyste pole i zeby pozostali tylko krolowie, jak juz jestes figura to pamietaj ze to wlasnie pionek moze obronic figure w trakcie ataku na krola
PROJEKTER napisał/a:
Każdy może sobie otworzyć i prowadzić co chce pod warunkiem że jest to zgodne z prawem

kazdy na poczatku kiedys je lamal ;) i nie mow mi ze ty tego nigdy nie robiles :aniolek:
PROJEKTER napisał/a:
Projektanci projektują dla swoich klientów i zleceniodawców i robią to wyłącznie... WYŁĄCZNIE zgodnie z przepisami .... bo ponoszą odpowiedzialność za to co robią.

Dlatego ze biora za to gruba kase i musza byc profesjonalni w tym co rabia
Cytat:
WAS panowie klient wyzwie od CHU... jak coś schrzanicie nawet jak wcześniej sam wam powie jak i czym to ma być polakierowane

placac 100zl musi sie z tym liczyc
PROJEKTER napisał/a:
Więc powiem tak - JAK kogoś nie stać na osiągnięcie progu wejściowego do branży warsztatów .... w tym lakierniczych to znajdziecie sobie inne zajęcie... bo garaże w działalności gospodarczej zaczną być tępione i to już kwestia kilku lat , a nie dziesięcioleci

A Ty mislisz ze nawet jak takiemu zamkna warsztat to czy tym on sie bedzie martwil i wtedy znajdzie sobie dopiero inne zajecie, i pozostanie mu mysl zaczolem jestem wielki a to ze mi jakis CH.... zamknol to juz nie moja wina
PROJEKTER napisał/a:
i nie ma wątpliwości że jak już będą tępione to nadal znajdą się tacy którzy pomyślą EEEE - MNIE SIĘ UDA BO INNI TO BYLI FRAJERZY.

zawsze znajdą się tacy którzy pomyślą EEEE - MNIE SIĘ UDA BO INNI TO nie mieli szczescia
PROJEKTER napisał/a:
@dziabak ? przy takich poglądach jakie prezentujesz nie jesteś nawet kandydatem na klienta dla biura projektów

Twojego biura projektow napewno nie :nono: A co ty projektujesz? siedzibe NASA w USA
PROJEKTER napisał/a:
NIE ty raczej myślisz.... że tobie się uda.

Nie ja nie mysle ze mi sie uda bo juz mi sie udalo ciesze sie z tego co mam
mysle raczej ze innym sie uda
PROJEKTER napisał/a:
Więc dlaczego ja mam żałować ze ciebie nie będzie na rynku ? Dlaczego mają cię żałować ludzie którzy się na tym nie znają a chcą oddychać czystym powietrzem, dlaczego mają cię żałować ASO albo ubezpieczyciele ... dajesz im zarobić na polisach ubezpieczeniowych za samochody które sprzedajesz ? Dlaczego mają cię żałować urzędnicy

Ale nikt od nikogo nie wymaga pozalowania
A czy Ciebie ma kto zalowac?
PROJEKTER napisał/a:
dla kogo ty jesteś ? dla wąskiej grupy biednych ludzi

Nie, jestem dla szerokiej grupy biednych ludzi
A ty dla kogo jestes? dla waskiej grupy wlascicieli ASO
PROJEKTER napisał/a:
Co ty jesteś ROBIN HOOD ?

A tu moze i dobrze trafiles moze chce okrasc troszeczke tych bambrow co nie wiedza co z pieniedzmi robic i dac troche tym co nie maja co do gara wlozyc
PROJEKTER napisał/a:
NAPRAWDĘ NIE CHCESZ DUŻO I CZĘSTO ZARABIAĆ ZA WYKONYWANE NAPRAWY ? LEGALNIE I BEZ STRESÓW ?

Uwierz mi ze z tym naprawde nie mam problemow :) :) :)
PROJEKTER napisał/a:
wolisz się truć, marznąć i użerać z biednymi klientami ? Wiać przez płot na widok sanepidu ? , albo mówić strażakowi jak przyjdzie do twojego własnego warsztatu ... Szefa nie ma.

dobrze ze juz mam to za sobą ;) Ale dzieki za dobre rady dla tych co beda musieli z nich korzystac
PROJEKTER napisał/a:
Potraktuj to jako mądrą radę ... PRZESTAŃ narzekać na biedę

W kraju serkow i czekolady prawie nikt nie narzeka na biede :)
PROJEKTER napisał/a:
bo pieniądze leżą na ulicy trzeba tylko się umieć po nie schylić

To Ty pokarz mi gdzie leza a ja sie po nie schyle i sie podzielimy
PROJEKTER napisał/a:
i pomyśl jak wejść do ekstraklasy

Caly czas o tym mysle ale powoli, bo zbyt szybki rozwoj cywilizacj prowadzi do naszej zaglady
PROJEKTER napisał/a:
a nie szukasz usprawiedliwienia dla czegoś co JEST SKAZANE NA KLĘSKĘ.... z piątej ligi garażowej bez szans na sponsora bez środków własnych bez zawziętej ambicji

Ambicja tutaj akurat ma najwieksze znaczenie dzieki ktorej moze kidys znalesc sponsora i sirodki wlasne, ale Ty im to odbierasz co maja najcenniejsze.
PROJEKTER napisał/a:
sugerujesz ... ŻE PIONEK DOWALI FIGURZE ?????

Nie sugeruje, tylko mysle ze pionek moze byc figura
PROJEKTER napisał/a:
Panowie ? Jak możecie bronić sytuacji w której każda wydana przez was złotówka to pieniądze w błoto

No wlasnie zlotowka a nie miliony na poczatek
PROJEKTER napisał/a:
a frajerzy na Ziemi w Europie , niech se dopuszczają i legalizują warsztaty HE HE HE

Gwarantuje Tobie ze jak sie juz dorobia czegos to beda mieli pozwolenia nawet od marsjan ktorzy nigdy nie wyladuja na ziemie

Robert jak chcesz kopac kanaly to proponuje najpierw wybrac wentylator nie musisz od razu kupowac, tzn. taki jak Ci odpowiada (na jaki Cie stac)jest sporo tego w internecie porownuj ceny producentow, parametry, znajac jego parametry musisz wyliczyc kanal tak zeby mial odpowiedni stopien opadu powietrza i tu tez pozostawie twojemu wyborowi stopien opadu powietrza, postaram Ci wytlumaczyc o co w tym wszystkim Chodzi, na przykladzie majac wentylator 30000 m3/h dzielisz to na 3600 wychodzi 8.33 m3/sek i dzielisz to na metry kwadratowe powieszchni sacej np.28m2 wychodzi okolo 0.3 stopnia opadowego powietrza(nie uwzglednilem oporow filtrow) czyli na 1m/2 musisz miec 1080 m3/h zeby miec 0,3 s.o.p.(bez filtrow i strat) ale jak dla Ciebie mysle ze 700 m3/h na 1m/2 jest optymalnie, jak bys sie zastanawial czy kanal ma byc dluzszy czy szerszy to wybierz szerszy zawsze auto mozesz sobie przesunac do miejca malowanego, w koncu to Ty musisz sie dostosowywac do warunkow a nie warunki do siebie, laczenie kanalow wykonaj po luku nie ostre krawedzie, idealem by bylo w ksztalcie jajka (kurzego nie naszego ;) ) w razie problemow pytaj i kreda w lape i rysowac.Co do ogrzewania to sie narazie wstrzymaj ze swoimi pomyslami, nie inwestuj w cos co i tak Ci sie nie przyda, co bys nie wymyslil to przy pelnej wymianie powietrza nie ogrzejesz w zimie do 25stopni, narazie proponuje nie kombinowac i isc na latwize a za zaoszczedzone pieniadze kupic leprzy wentylator. tzn.ogrzewane elektryczne, przed malowaniem w czystym powietrzu to co masz na stanie, farelki albo inne badzewia wolna amerykanka nie stosuj nigdy piecykow gazowych bo wytwarzaja wilgoc ktora moze pozostac na powirzchni malowanej, podczas malowania nie morzesz stosowac niczego co bezposrednio wytwarza cieplo, wykombinuj jakis olejak, i przekoczuj zime, potem mozesz pomyslec o jakims ogrzewaniu skutecznym przy wymianie powietrza, palniki urzywane olejowe na aledrogo w cale nie sa takie drogie za 1000zl juz cos kupisz do tego wymiennik ciepla, drugi wentylator i juz masz w czym malowac, musisz sie zastanowic z ktorej opcji skorzystasz czy kolegow czy mojej???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 18-06-2009, 22:43   

wszystko jasno i na temat. 30000 m3/h i olejak.
dziabak napisał/a:
jak chcesz kopac kanaly to proponuje najpierw wybrac wentylator
dobra rada,ale ku czemu?
dziabak napisał/a:
znajac jego parametry musisz wyliczyc kanal tak zeby mial odpowiedni stopien opadu powietrza i tu tez pozostawie twojemu wyborowi stopien opadu powietrza,
powierzchnia ssąca 28 m2. to z jakiej to lakierni?

[ Dodano: 18-06-2009, 22:50 ]
dziabak napisał/a:
baqo bez urazy ale kto cie mianowal na figurke?, a moze dla krola jestes tylko pionkiem
daj już na luz z tymi szachami.
przedstaw się ,albo napisz coś o sobie ,bo nie wiem już za kogo cię uważać.

[ Dodano: 18-06-2009, 23:29 ]
dziabak napisał/a:
nie inwestuj w cos co i tak Ci sie nie przyda, co bys nie wymyslil to przy pelnej wymianie powietrza nie ogrzejesz w zimie do 25stopni, narazie proponuje nie kombinowac i isc na latwize a za zaoszczedzone pieniadze kupic leprzy wentylator.
coś się tak tych wentylatorów uczepił? jaki by nie był,to nie ma takich co same grzeją.

[ Dodano: 19-06-2009, 09:12 ]
Cytat:
musisz sie zastanowic z ktorej opcji skorzystasz czy kolegow czy mojej???
dziabak, przedstawiłeś wszystko jasno i czytelnie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-06-2009, 10:08   

@ dziabak. Czytelnie się wypowiadasz, Bronisz swoich poglądów, używasz porównań ... wygląda na to że jesteś inteligentnym i oczytanym facetem. Jednocześnie radzisz komuś ( zakładam że w dobrej wierze ) jak trafić do więzienia, jak płacić mandaty jak trafić przed sąd i jaką drogę wybrać żeby się nigdy nie dorobić. Lakierni nie zgłasza się do WIOŚ jak się już dorobisz tylko 30 dni przed rozpoczęciem jej użytkowania. Budynku gospodarczego nie zmienia się na warsztat jak już wykujesz kanały i zamontujesz wentylatory tylko zanim będziesz miał taki zamiar. A pieniędzy nie zarabia się tyrając samodzielnie i biorąc 100 zł za element gdy koszty wynoszą 80 ,- ( wejdz sobie do tematu WŁASNA FIRMA W PIĘCIU KROKACH przejdź na koniec publikacji pod pod pierwszym linkiem i przeczytaj NAJCZĘSTSZE I PODSTAWOWE BŁĘDY POPOEŁNIANIANE PO ZAŁOŻENIU FIRMY -

Co do korzystania z biura projektów ... NIE MASZ WYBORU ! ŻADNEGO .... bo ja i inni projektanci mamy uprawnienia i się na tym znamy, a TY NIE ! ... dlatego płać i płacz ... a nawet wrzeszcz ... nic ci nie pomoże ... albo kierunek więzienie i mandaty karne nawet do 20 000 tyś. - Ap ropo nowelizacja ustawy o PIP PRZEWIDUJE KARĘ W WYSOKOŚCI 30 000 ZŁ jak nie złożysz jednego papierka A4 - ZGŁOSZENIA DZIAŁALNOŚCI DO POWIATOWEGO INSPEKTORA PRACY. Założę się że nawet nie wiesz o jakim dokumencie piszę.

Jeżeli natomiast chodzi o zamieszczone przez ciebie wyliczenie to ????????? podaj źródło tych BZDUR MATEMATYCZNYCH zanim na forum posunę się do wyzywania cię od DYLETANTÓW na razie zakładam, że ktoś wprowadził Cię w błąd lub że nie do końca "coś" zrozumiałeś ... Błądzić jest rzeczą ludzką ....natomiast bronić błędu ... to już jest - cenzura -
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 19-06-2009, 10:41   

jak nie złożysz jednego papierka A4 - ZGŁOSZENIA DZIAŁALNOŚCI DO POWIATOWEGO INSPEKTORA PRACY.

Dlaczego o tym tutaj nie piszą??? Chyba że nie rozumiem czegoś w tych punktach. Nie że ze złością pytam ale tu jest pare punktów jak zarejestrować działalność nie pisze na tematy związane z przystosowaniem garażu. Wytłumaczcie mi to prosze bo sam już nie wiem co mam robić.
Uruchamiasz działalność gospodarczą

Krok 1: Udaj się do urzędu miasta/gminy - złóż zgłoszenie o wpis do ewidencji działalności gospodarczej (pamiętaj, że niektóre rodzaje działalności gospodarczej wymagają uzyskania koncesji, zezwoleń, uprawnień lub wpisu do rejestru działalności regulowanej, w tym m.in. lekarze, pielęgniarki, osoby świadczące pomoc prawną).

Krok 2: Odwiedź Główny Urząd Statystyczny - musisz wystąpić do właściwego (ze względu na swój adres zamieszkania) urzędu statystycznego o dokonanie wpisu do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej (nadanie numeru statystycznego REGON).

Krok 3: Wyrób firmową pieczątkę.

Krok 4: Załóż konto bankowe.

Krok 5: Dokonaj rejestracji firmy w urzędzie skarbowym (rejestracji NIP plus ewentualnie VAT).

Krok 6: Zarejestruj się w ZUS.

[ Dodano: 19-06-2009, 11:13 ]
Chciałem założyć wrsztat blacharski ale po tym ile sie naczytałem nafoeum to sam już nie wiem co mam robić bo same zakazy. Nie mozna w garażu bo trzeba dużo przerabiać i kombinować żeby był przystosowany bo przecież w takim nie można. Wychodzi na to że będzie trzeba do huty iść za 1000zł robić bo nie ma jak u siebie na swoim zarabiać. Zainwestować??? z czego??? Już nawet myślałem o kredycie ale kto da Jak nie ma stałych dochodów na papierku???? Sam już nie wiem co robić. A rodzinę trzeba żywić.

[ Dodano: 19-06-2009, 11:16 ]
Kredyt na nowy warsztat??? Już pisałem jak to jest- bez papierka nie ma mowy w żadnym banku.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-06-2009, 12:40   

domagalka napisał/a:
Dlaczego o tym tutaj nie piszą??? Chyba że nie rozumiem czegoś w tych punktach. Nie że ze złością pytam ale tu jest pare punktów jak zarejestrować działalność nie pisze na tematy związane z przystosowaniem garażu. Wytłumaczcie mi to prosze bo sam już nie wiem co mam robić.
Uruchamiasz działalność gospodarczą

To co napisałeś powyżej to się zgadza, ale Ty mówisz o otwarciu firmy z punktu widzenia administracyjnego, a PROJEKTER pisze o dopuszczeniach jakie stawia przed nami WIOŚ PIP, o dopuszczeniach środowiskowych i rozwiązaniach technicznych z punktu widzenia prawa jekie jest obecnie w PL
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-06-2009, 13:07   

Zgłoszenie firmy do POWIATOWEGO INSPEKTORA PRACY obowiązuje Cię w chwili kiedy zostajesz PRACODAWCĄ czyli w terminie do 14 dni od nawiązania stosunku pracy z pierwszym swoim pracownikiem. Tak samo jest ze zgłoszeniem firmy do SANEPIDu.
Generalnie kontrole PIP i Sanepid - koncentrują się wkoło wszystkiego co dotyczy pracowników w firmie.

Link do strony który umieściłem jest bardzo interesujący rzeczowy i dokładnie analizuje problem ... ale dotyczy ZAKŁADANIA DZIAŁALNOŚCI ogólnie ... a nie konkretnie zakładu naprawy samochodów. Info które otrzymałeś to formalności dla osoby chcącej legalnie prowadzić firmę. A osoba chcąca legalnie prowadzić firmę jako warsztat samochodowy ma dodatkowe obowiązki i wymogi prawne tak jak i dodatkowe obowiązki i wymogi prawne spotkają cię jak w tym legalnym warsztacie ... zechcesz jeszcze uruchomić lakiernię.

Wbrew pozorom to nie jest ani takie trudne ani takie kosztowne ... pamiętaj że klient który rozbił samochód też uważa że jego naprawa bez śladu to jakiś cud i ze to nie możliwe ... a Ty wiesz jak to zrobić . To samo dotyczy kosztów. klient płaci i płacze a Ty uważasz że i tak wziąłeś mało ! Opłaty urzędowe dopuszczenia i pozwolenia to cześć aparatu fiskalnego Państwa. Mają one za zadanie ograniczyć możliwość degradacji środowiska przez każdego kto chce ... ale nie mają na celu uniemożliwiać prowadzenia działalności gospodarczej. Po prostu musisz ponieść pewne koszty wejściowe i wiem że bolą bo nie widzisz z nich żadnej korzyści dla siebie. dlatego aparat kontrolny nie przydziela nagród za to że masz pozwolenie tylko karze wysoko za to że ich nie masz !

Planujesz otworzyć blacharnię ? OTWIERAJ - NIE MA JAK NA SWOIM ... a ponieważ jednocześnie wkraczasz w świat osób samodzielnie prowadzących swój biznes ( to społeczny awans ) to musisz zapłacić za "wejściówkę" i za "kartę członkowską" tego klubu :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 19-06-2009, 13:08   

Już rozumiem.Tylko jeszcze skąd wziąć tyle pieniędzy na inwestycje????? Już sam nie wiem co mam robić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-06-2009, 13:27   

Jako mini przykład tych różnic w rodzajach działalności i formalnościach niech posłuży ci takie rozwinięcie -
Krok 5: Dokonaj rejestracji firmy w urzędzie skarbowym (rejestracji NIP plus ewentualnie VAT). a tam się dowiesz że możesz płacić podatki na podstawie ryczałtu, książki przychodów i rozchodów i pełnej księgowości .... POWIEDZ PANI W OKIENKU WARSZTAT SAMOCHODOWY i po ryczałcie .. ten jest wyłączony dla tego typu działalności... albo
Krok 6: Zarejestruj się w ZUS. a tam się dowiesz że możesz sobie wybrać wysokość składki jako nowy przedsiębiorca czyli do 50% ulgi... ale o tym że wszystkie świadczenia też otrzymasz w 50 % to już Pani w okienku siedzi cicho ( pracujesz 4 lata zaliczają ci 2 ) ... natomiast zachęci cię do indywidulanego nieobowiązkowego ubezpieczenia chorobowego ( ok 32,00 / mc ) żebyś mógł skorzystać z zasiłku jak pójdziesz na zwolnienie albo spotka cię jakiś wypadek .... ale choć jeden raz zapłać tą składkę jeden dzień po terminie i ubezpieczenie wygasa ( z mocy idiotycznej ustawy ) nawet jak to wina poczty lub banku ... a składki możesz dalej płacić nadal nawet przez kolejne 10 lat ( bo ZUS nie ma obowiązku poinformować cię o ty że wyłączył cię z pod ubezpieczenia ) ... i tak ZUS ci nie wypłaci zasiłku chorobowego. Chcesz swoje składki dostać z powrotem ... proszę bardzo :
korekta wszystkich zeznań za 10 lat, zwrot bez odsetek i to tylko w formie obliczenia od podstawy składki zdrowotnej ... czyli tak możesz odliczać przez kolejne 5 lat. Tak to jest jak się już prowadzi firmę ... nikt nie pisał że to proste.... ale JAKA SATYSFAKCJA I WOLNOŚĆ !

[ Dodano: 19-06-2009, 13:39 ]
Kasę bierz z : Urzędu Pracy do 18 000 dla bezrobotnych zaczynających działalność lub do 40 000 przez wyznaczoną agencję po szkoleniu z prowadzenia działalności, albo z Urzędu Marszałkowskiego przez program pomocowy dla mikro przedsiębiorst rozpoczynających działalność do 10 000. Jeszcze do dyspozycji masz ARiMR jeżeli mieszkasz na terenie wiejskim i masz 2 h ziemi z dopłatą bezpośrednią do 200 000 ( drugie tyle musisz mieć własnych i dostaniesz 200 tyś dopiero jak wydasz 400 tyś ... a jak mieszkasz w mieści to jeszcze spróbuj w Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nisko oprocentowany kredyt dla osób otwierających działalność gospodarczą. Zabezpieczenim może być choćby hipoteka twojego warsztatu, lub zarabiający żyrant. DZIAŁAJ !

Ostatecznie weź z 2000 załóż konto prywatne wpłacaj przelewem z własnego firmowego na ROR jako wynagrodzenie i rób tak przez 6-mc.. a dostaniesz kredyt w linii kredytowej jako osoba fizyczna z dochodem 2000 mc do 10 000 zł bez żadnych zaświadczeń i to w dwa dni ! ... jak założysz trzy konta ROR w różnych bankach dostaniesz 3 x 10 000. Działaj @domagalka Działaj
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 19-06-2009, 13:54   

Czyli z tego wychodzi że nie warto zakładać działalności i robić u kogoś kto bedzie na nas zarabiał??? To dlaczego Ty prowadzisz firmę i zarabiasz duże pieniądze i Tobie się opłaci to robić??? Dlaczego tak jest??? Dziwne że ktoś kto prowadzi firmę i dobrze mu idzie odradza to innym i twierdzi że z tego są same niekorzyści i straty??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-06-2009, 14:44   

To tak trochę od serca ... osobiste wyznanie :

Mnie prowadzenie firmy kosztowało dwa starty z pozycji niewyobrażalnego zadłużenia. Dwa razy przez kryzys, wojnę z w zatoce, wprowadzenie euro w Europie, własne niedoświadczenie, brak wsparcia i ....lenistwo spadłem poniżej poziomu absolutnego dna finansowego !
Teraz zakończyłem pierwsze 10 lat działalności i jestem weteranem. Kilka razy żałowałem że w ogóle zaczynałem. Ale jeżeli byś spytał CZY WARTO ? .... Jasne że warto. Nikt mi nie mówił przez te 10 lat co i jak mam robić nie wydawał poleceń ( a wcześniej byłem najemnikiem na stanowiskach kierowniczych i doszedłem do stanowiska dyrektora technicznego ... cały czas ktoś miał o coś pretensje ) a tu na swoim NIE ! Każda rzecz którą zrobiłem zbliżała mnie do wyznaczonego celu.

Ja jak zaczynałem 1998 roku to nawet nie wiedziałem jak dział system podatkowy. Moja księgowa uczyła mnie wystawić FV. Nikt nie rodzi się z taką wiedzą i każdy kiedyś srał w pieluchy ...

Jedyne czego żałuję to to że jak zaczynałem to uważałem że zjadłem wszystkie rozumy i nie słuchałem rad, ani ostrzeżeń ... i kiedyś myślałem tymi samymi kategoriami co niektórzy na forach ... że wszystko zrobię sam i nie będę występował o żadne pozwolenia, dopuszczenia i że generalnie to olewam aparat kontrolny ! Zmienia się zdanie jak aparat kontrolny mówi .. DZIEŃ DOBRY MY NA KONTROLĘ ...Wtedy człowiek mądrzeje i szuka winnych wszędzie tylko nie w swoim postepowoaniu ... bo księgowa nie poinformowała.... bo nie wiedziałem że są takie przepisy.... bo to nie mój budynek tylko dzierżawiony. A wystarczyło się zainteresować ... Gdybym ja w 1998 roku miał taki szybki dostęp do konkretnych zagadnień ja ty masz dziś chośby na tym forum to faktycznie byłbym milionerem ... zgodnie z prawem nie płaciłbym podatków i ZUS i robił tylko super ekstra transakcji handlowe ... ale to się wie dopiero po analizie własnych błędów i porażek ... oraz przyczyn sukcesów danego działania, produktu czy usługi !

Chcesz otwierać firmę ? to doskonale to dobry pomysł ... tylko skorzystaj z dostępnych informacji i nie idź na skróty bo to się cholernie mści ! Choćby tym że do końca swego zawodowego życia będziesz w tym garażu w którym zaczynałeś i do końca będziesz miał nadzieję że w przyszłym roku to się zmieni ...

Ja dziś ( choć to zarozumialstwo, to pracowałem na to bardzooooo długo ) mam swoją niekwestionowaną pozycję w branży. Publikuję artykuły do prasy, prowadzę doradztwo w zakresie organizacji pracy, szkolenia zawodowe, uczestniczę w sympozjach i odczytuję własne referaty na spotkaniach dealerów samochodowych. Rozwiązuję problemy formalne w wielu lakierniach ...i nie tylko lakierniach. Mam za sobą 160 inwestycji w tym prawie 40 obiektów ASO moi klienci to Fabryka Wagonów, Polskie linie Lotnicze LOT, Fabryka VW w Poznaniu, INDESIT . ARISTO, BOSCH a nawet ABW i Jednostki Wojskowe .. projektuje urządzenia i rozwiązania techniczne dla dwóch producentów kabin lakierniczych ....

.... a zaczynałem w maju 1998 roku od wizyty w Urzędzie Miasta zakładając działalność gospodarczą. Miałem 5-cio letni samochód i 5 000 zł na koncie .... żonę i dwuletnią córkę na utrzymaniu ... i POWIEM CI @DOMAGALKA - ABSOLUTNIE BYŁO WARTO i nie zamieniłbym tego co robię na żadną pracę najemną .... i choć dziś zatrudniam kilka osób to nadal jestem mikroprzedsiębiorcą w myśl klasyfikacji UE ... jak większość osób tu na forum prowadzących własną firmę !

ZAKŁADAJ DZIAŁALNOŚĆ ... tylko zrób to zgodnie z prawem i obowiązującymi przepisami, a za 10 lat mając do tego podstawy z dumą powiesz o sobie że coś osiągnąłeś ... i za nic nie będziesz się musiał wstydzić ani tłumaczyć ... za warsztat ... za naprawy jakie wykonałeś za ludzi jakich zatrudniasz. NAPRAWDĘ DZIAŁAJ BO TO DOBRY KIERUNEK !

[ Dodano: 19-06-2009, 15:15 ]
I zdradzę ci taką małą tajemnicę której zgłębienie zajęło mi kilka lat :

Duże pieniądze są tam ... gdzie są duże pieniądze ;)

1 % z miliona to 10 000 zł ... a przy inwestycji na kilka milionów nikt nie zauważy nawet wzrostu kosztów w wysokości 1 %.
Tylko że obracając milionami nadal zarabiasz tylko 10 000 zł. Doprowadzenie sprawy do końca trwa 2 -3 mc więc to tylko 3 000 mc i jeszcze trzeba zapłacić pracownikom i pokryć koszty. Jak widzisz obracanie milionami nie jest równoznaczne z byciem milionerem. Dlatego jak ktoś kupuje ode mnie kabinę za np 100 000 zł to dopuszczenie lakierni ma też ode mnie ... ale już gratis w cenie urządzenia. A gdzie indziej zapłaciłby 99 000 za kabinę i 8 000 za jej odrębne dopuszczenie... bo żaden dostawca urządzeń nie prowadzi do końca procedury formalnej uruchomienia lakierni którą wyposażył... musiałby być biurem projektów. To chyba uczciwe ? ... każdy zarobił i wszyscy są zadowoleni. Gdy ja prowadzę budowę i wyposażenie obiektu to projekt jest gratis, a to nawet koszt 50 000 zł. Jak sam widzisz można uczciwie i nie koniecznie od razu drogo ... no i cały czas profesjonalnie i fachowo. Tylko że trzeba wiedzieć jak skonstruować ofertę że by naprawdę była atrakcyjna ... a nie tylko marketingowa jak ja to mawiam "Gówno w kolorowej torebce na prezenty".

Warsztaty samochodowe też mają swoje uczciwe sposoby .... jak samochody zastępcze, czy lakierowanie większej ilości elementów niż zlecił klient, czy lekkie polerowanie - gratis ... czy choćby nowe podkładki pod tablice rejestracyjne. Jak robisz więcej niż któś ci zlecił w tej samej cenie co inni to finalnie na tym wygrywasz i masz coraz więcej klientów. Wybaczą ci nawet jak coś schrzanisz i będzie reklamacja. Ale można też pójść w kierunku G... w papierku od cukierka i zastosować tanie materiały, działać nie legalnie z możliwością zwinięcia niby firmy w jeden dzień, żyć jak pies z kotem z sąsiadami, malować pistoletem za 100 zł i szczekać na klientów np PANIE TAKI CH... KOLOR TO MIESZALNIA PANU DOROBIŁA I CZEGO PAN CHCE ODE MNIE ? ZA TAKIE PIENIĄDZE TO I TAK WYSZŁO EXTRA !

Zakładaj własną firmę ... ale zrób to i prowadź jak się należy...
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dziabak
Bywalec



Wiek: 46
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 27
Otrzymał 1 punkt(y)
Wysłany: 19-06-2009, 19:26   

PROJEKTER napisał/a:
Jeżeli natomiast chodzi o zamieszczone przez ciebie wyliczenie to ????????? podaj źródło tych BZDUR MATEMATYCZNYCH

ok. przyznaje ze matematyka nijak sie ma do praktyki sam sie o tym nie raz przekonalem, ale ma przynajmniej szkic jak to wyglada w teorii no chyba ze sie myle to przedstaw prosze jak to wyliczyc, wiem ze trzeba to zmierzyc rzeby wiedziec dokladnie ale jak bys mial inne teorie z przyjemnoscia sie z nimi zapoznam :uczy sie:
i jak myslisz czy 700 m3/h u Roberta na metr wystarczy?
Cytat:
daj już na luz z tymi szachami.

obiecuje ;)
i tak wogole to sory dla wszystkich za wczorajszy post mialem zly dzien :dobrze: :biczuje: wiecej sie to nie powtorzy :pokłon:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 19-06-2009, 22:35   

PROJEKTER napisał/a:
Zakładaj własną firmę ... ale zrób to i prowadź jak się należy...


Dziękuję panie PROJEKTER za otwarcie oczu. To co napisałeś było bardzo pomocne w myśleniu, oczywiście że chcę własny interes choćby z tych samych przyczyn co Ty ale też z wielu innych, i chcę go prowadzić jak najbardziej legalnie tylko jest ta sprawa że nie mam tylu pieniędzy żeby zacząć działać. Nie wiem skąd wziąć na inwestycje.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-06-2009, 00:23   

@domagalka w mojej poprzedniej odpowiedzi zlała się w całość rada w tym kierunku :

Już ją tu przenoszę .... może to będzie jakiś początek :

[ Dodano: 19-06-2009, 13:39 ]
Kasę bierz z : Urzędu Pracy do 18 000 dla bezrobotnych zaczynających działalność lub do 40 000 przez wyznaczoną agencję po szkoleniu z prowadzenia działalności, albo z Urzędu Marszałkowskiego przez program pomocowy dla mikro przedsiębiorst rozpoczynających działalność do 10 000. Jeszcze do dyspozycji masz ARiMR jeżeli mieszkasz na terenie wiejskim i masz 2 h ziemi z dopłatą bezpośrednią do 200 000 ( drugie tyle musisz mieć własnych i dostaniesz 200 tyś dopiero jak wydasz 400 tyś ... a jak mieszkasz w mieści to jeszcze spróbuj w Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nisko oprocentowany kredyt dla osób otwierających działalność gospodarczą. Zabezpieczenim może być choćby hipoteka twojego warsztatu, lub zarabiający żyrant. DZIAŁAJ

Ostatecznie weź z 2000 załóż konto prywatne wpłacaj przelewem z własnego firmowego na ROR jako wynagrodzenie i rób tak przez 6-mc.. a dostaniesz kredyt w linii kredytowej jako osoba fizyczna z dochodem 2000 mc do 10 000 zł bez żadnych zaświadczeń i to w dwa dni ... jak założysz trzy konta ROR w różnych bankach dostaniesz 3 x 10 000. Działaj @domagalka Działa

Napisz czy któryś z tych pomysłów może u ciebie zatrybić ? Może jakieś konkretne rozwiązanie wymaga doprecyzowania ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 20-06-2009, 18:58   

Urzędu Pracy do 18 000 dla bezrobotnych zaczynających.
Nie mam jako takiego garażu żeby go zarejestrować a potrzebna mi kasa głównie na budowę jakiegoś garażu. A z tymi dopłatami to nie jest tak że trzeba najpierw rejestrować działalność a pod koniec formalnosci dostaje sie decyzje, i czy te pieniądze mozna przeznaczyć na budowe warsztatu??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-06-2009, 21:18   

Nie ! Wniosek składasz jako osoba fizyczna planująca działalność gospodarczą. Po rozpatrzeniu pozytywnym wniosku przed podpisaniem umowy dostajesz czas na rejestrację firmy np 30 dni. Podpisujesz umowę i kasę otrzymujesz transzami jak udokumnetujesz celowe wydatki zgodne z wnioskiem.
Niestety budowa obiektu nie jest objęta taką dotacją. Budowa to wyjątkowo tylko dotacja z ARiMR.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 20-06-2009, 22:26   

PROJEKTER,

Tyle pytań,wyczerpujące odpowiedzi.Może ktoś da punkcik Projekterowi???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 20-06-2009, 22:40   

A ja dałem właśnie przed sekundą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-06-2009, 12:59   

PROJEKTER napisał/a:
Nie ! Wniosek składasz jako osoba fizyczna planująca działalność gospodarczą. Po rozpatrzeniu pozytywnym wniosku przed podpisaniem umowy dostajesz czas na rejestrację firmy np 30 dni. Podpisujesz umowę i kasę otrzymujesz transzami jak udokumnetujesz celowe wydatki zgodne z wnioskiem.
Niestety budowa obiektu nie jest objęta taką dotacją. Budowa to wyjątkowo tylko dotacja z ARiMR.


Projekter, albo się troche mylisz albo każdy urząd pracy sam ustala warunki. Bo u mnie kase dają Ci odrazu i po np 30dniach masz im przedstawic faktury lub rachunki wystawione na mnie co kupiłem za te pieniądze. To, że kasa nie może byc przeznaczona na budowe i samochód obowiązuje w każdym urzędzie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne