lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Kubek Forda?
Autor Wiadomość
tomiii197
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: kock
Wysłany: 13-05-2009, 21:56   Kubek Forda?

Witam mam nową zabawkę Kubek Forda otwór spustowy 4 mm może ktoś wie w jakim czasie ma opusćić rozcięczona już baza ten kubek? Chodzi mi przez ile sekund ma spłynąć bo tam gdzie dobieram lakier a robią to nieźle nie maja pojecia co to jest kubek forda. Chodzi mi też w jakim czasie ma opuśćić też już rozcięczony lakier bezbarwny w ilu sekundach.Gdy kupowałem ten kubek mówili mi że czas spływu podawany jest na puszkach farb ale ja zawsze dobieram farby i nie wiem, a ci co mieszają lakier mówią że nic takiego nie pisze na farbie?Z góry dziękuje i pozdrawim, bardzo prosze o pomoc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 13-05-2009, 22:27   Re: Kubek Forda?

tomiii197 napisał/a:
...Gdy kupowałem ten kubek mówili mi że czas spływu podawany jest na puszkach farb...

karty techniczne sie klaniaja.Nie kazda baza ma taka sama gestosc wiec nie kazda ma taki sam czas,tak samo z lakierem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13-05-2009, 22:31   

Lepkość lakieru jest liczona w czasie,i tak jak wspomniałeś kubkiem Forda w sekundach,.producenci lakierów czy podkładów podają czasy mierzone kubkiem Forda w kartach technicznych tak jak powiedział kolega@gola i jest on bardzo zróżnicowany w zależności od produktu, ,jeżeli chcesz mierzyć lepkość produktu k.Forda to musisz znać czasy w sec.każdego produktu i w tedy proporcjonować(rozcieńczać) go tak aby jego lepkość mieściła się w czasie jaki podaje producent
W warsztatach nie mierzy się lepkości produktów kubkiem Forda ,,proporcja rozcieńczenia produktów i co za tym idzie ich lepkość jest podawana przez producentów za pomocą takich narzędzi jak: listew,kubków z podziałką na których są podane proporcje w cyfrach, lub za pomocą oprogramowania komputerowego współdziałającego z elektroniczną wagą
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 14-05-2009, 13:39   

średnia wartosc dla bazy to 19-21 sek.
lakier 19 -23 sek
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne