lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Manta B "STEPPAN" BY dioboł
Autor Wiadomość
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 09-03-2012, 22:15   

Stefciu tylko dobrze poskładaj, żebyś pękniętego jeża potem nie zrobił przy wyjeździe z garażu.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
diobol
Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Bytom
Wysłany: 10-03-2012, 08:54   

madmax napisał/a:
Stefciu tylko dobrze poskładaj, żebyś pękniętego jeża potem nie zrobił przy wyjeździe z garażu.


Mieciu Ty sie nic nie martw , zanim sie do tego zabrałem to dosc intensywnie przez dwa tygodnie nad tym rozmyslałem i przeżywałem wewnętrzną rozterke , potem zadzwoniłem do 5 czołowych firm tuningowych w polsce oraz do Krysi z gazowni , wszyscy powiedzieli że powinienem dac sobie rade , więć postawiłem wszystko na jedna karte, raz sie żyje i zaryzykowałem , wiem niezły ze mnie HARDCOR ;) , a teraz potrzebuje porady

Jako że moje umiejętności spawalnicze jak i sprzet sa takie a nie inne , chciałbym sie poradzic , w jaki sposób sprawdzic szczelnosc tej miski stalowej która przespawałem o 180 stopni , wolałbym miec pewnosc przed ewentualnym montażem ,ktos mi kiedys mówił tylko nie wiem czy kitu czasem nie wstawiał ze sa takie firmy , które zajmuja se naprawą np. dziurawych baków paliwa , (zanużaja taki bak w jakims plastiuku i niby jest oki , ale nie wiem czy to prawda , a może ma ktos inny pomysł ??

_________________
...razem idziemy,razem giniemy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 10-03-2012, 14:05   

Ha a ja wiem jak to zrobić zeby bylo super szczelne. Zacynować :) Zrobiłem tak bak od ciągnika bo byly dziury na dziurze. Zaspawałem i dla pewnosci pozalewalem cyną.
Albo palnikiem i mosiądzem.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
diobol
Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Bytom
Wysłany: 21-07-2012, 10:37   

Na początek parę fotek z piaskowania i malowania alternatora



No i potem przyszedł czas na silnik i skrzynie biegów, najpierw czyszczenie i parę ładnych godzin na szczotce, wiertarce i paru jeszcze innych wynalazkach








no i juz odnowione






w miedzy czasie dokończyłem miske olejową tzn komory antyprzelewowe oraz poszła rurka z bagnetu , miska pojechała do powtórnego spawania tym razem tigiem gdzie sprawdzili tez szczelnosc spawów jakimiś białym i różowym sprayem , i tu podziekowania dla Dedana za ogarniecie tematy , chodz przyznam szczerze że troszke sie zwichrowała i jak nie bedzie ciekło to bedzie cud , no i potem standard piaskowanie malowanie





No i jak już było fajnie tzn silnik sobie przerzuciłem na bok i zabierałem sie do przykrecenia miski i po raz ostatni przymierzeniu czy czasem wał korbowy nie koliduje ze smokiem bo przypominam że podobnie jak miska u mnie to jest wszystko odwrócone o 180 stopni i blachami które wspawałem do miski, kręce wałem jeden drugi trzeci obrót wszystko git , ale potem jakos próbuje jeszcze raz i ni h...., sorry za słownictwo ale myślałem że mnie rozpie....
kombinacje co sie stało , rozpiołem rozrzad tzn posciagałem łancuch i dalej wał wykonywał jakieć 90%obrotu i dalej nie szło w żadna strone , myślałem że może cos wpadło do cylindra ale tak wszystkiego pilnowałem że to nie mogło byc możliwe wszystko było pozatykane ale uruchomiłem odkurzacz z długą rurką i nic dalej wał nie robił pełnego obrotu , potem juz mnie naszły mysli że sie zawór upierniczył i sobie grzecznie leży na tłoku , wkurwi.... na maxxxa miałem do wyboru
1.odstawiac ten silnik na bok i zabrac sie za drugi albo
2. rozkrecac głowice w tym
wybór padł na opcje numer 2 poszukałem uszczelki pod głowice i i po sciagnieciu głowice zalaniu jej moim oczom ukazał sie taki widok







to co blokowało wał do wykonania pełnego obrotu okazało sie nic innego jak nagar i cały syf który był w cylindrach i komorach spalania który sie spiętrzył w jednym miejscu po przerzucenie silnika na bok ogólnie z 5mm syfu , tłoki w tulejach latały jak kryka w kiblu ( po polskiemu to jak kij w wiadrze ) poszły do wyjecia , ale jak sie okazało problemem nie były wyrobione tuleje , tylko wyeksploatowane pierscienie (jak można to tak nazwac ) za mało sprężyste po zmierzeniu przerwy na zamku na pierscieniu olejowym założonym w cylindrze luz powinien sie mieścic w granicach 0.2-0.4 mm podczas gdy moje miały 0.6 w porywach 0.7 , majac komplet pierscieni przyszykowany na pierwszy silnik , pomyslałem że włoże nówke sztuke dla porównania i rzeczywiście nówka dała wynik równe 0.4 mm co swidczy o troszke wyrobionych już cylindrach ale mieścimy sie w granicy wiec długo sie nie zastanawiałem tłoki do Akry ( panowie ten płyn czyni cuda bez szorowania po dniu moczenia tłoki czysciutkie ) no i dokupiłem troszke materiałow (uszczelki, nowe łancuchy rozrzadu , olej do skrzyni orginał z GM olej do dyferencjału Motul Pa 90 (dedykowany do szpery ) , swiece , 4 simeringi, krótki pasek klinowy 900 mm masa uszczelniejaca z GM filtry płyn ham. łożysko oporowe) popychacze przeszły małe spa wymoczone opróżnione ze starego oleju , powypinałem zaworki i tu uwaga dla potomnych trzeba troszke uważać żeby nie zrobic jakiś dziwnych zadziorów na głowicy bo potem to tylko pilniczek i delikatnie wyszlifowac , no i głowica poszła do planowania zostały wymienione uszczelniacze , na prowadnicach nie było luzu no i dotarcie zaworów











Po założeniu nowych pierscionków tłoki siedza super tzn, nie ma już tego wyczuwalnego luzu ,założyłem nową uszczelke po głowice , troche mnie martwia te wżery na bloku ale za zrobienie płaczczyzny w 6 cylindrowym bloku życzą sobie kosmos , wierze że bedzie dobrze , założyłem ponownie rozrzad który w tym silniku to już robie poraz xxx poskrecałem cała reszte , i przykreciłem miske i wszystko sie kreci i chodzi tak jak powinno




Nastepnie zabrałem sie za wzmocnienie otwórów w przedniej belce + skrócenie kielichów standard piaskowanie i malowanie wraz z maglownicą









Potem troszke szeroko pojętej "kosmetyki "
i para ładnych godzin oklejania , czyszczenia i lakierowonia









No i potem to juz dalsz częśc składania, coś nie co trzeba jeszcze dopracować , a efekt ogólny .... to już pozostawiam wam do oceny .
W tym miejscu należa sie znów podziekowania dla Brayana ,Senatora i bc30se za wyrozumiałosc i odbieranie moich telefonów No i dla Madmaxa za cierpliwe znoszenie moich zachcianek piaskarsko-lakierniczych

















_________________
...razem idziemy,razem giniemy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 21-07-2012, 11:22   

diobol, Ładny ten silnik ;)
no to teraz wrzuć zdjęcia budy :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 21-07-2012, 16:27   

piękna robota ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 21-07-2012, 23:43   

unek napisał/a:
diobol, Ładny ten silnik ;)
no to teraz wrzuć zdjęcia budy :D


NIE :nono:

SIlnik to jest cudo ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 22-07-2012, 00:16   

silnik miażdży wyglądem :D
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 22-07-2012, 09:35   

Ooo ... ale wypas; ile to zajęło ?
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
diobol
Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Bytom
Wysłany: 23-07-2012, 16:17   

dzieki panowie za miłe słowa

Ryba napisał/a:
ile to zajęło ?

Za długo stary wierz mi samo czyszczenie tej skrzyni biegów to jak bym tak zliczył to z 4 godziny w jednej pozycji z wiertarka w ręku
_________________
...razem idziemy,razem giniemy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
diobol
Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Bytom
Wysłany: 14-08-2012, 13:54   





























Na tym ostatnim zdjeciu to wyglada jak armata gotowa do wystrzalu :lol:
_________________
...razem idziemy,razem giniemy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 14-08-2012, 15:14   

Cudo :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 14-08-2012, 15:19   

padłem ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Boxxing
Fanatyk



Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 1106
Otrzymał 12 punkt(y)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-08-2012, 16:46   

kurcze to jest furacz , powodzenia w ukonczeniu projektu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 14-08-2012, 21:00   

diobol, Miażdżysz cyce kolego. Podpowiem ci jeszcze przykręć sobie skrzyniężebyś nie musiał sie wkurzać potem leżąc pod autem. :) Ja tez mam małą fotkę dla ciebie ale to już na gg ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 14-08-2012, 23:12   

madmax, ty nie pier.. tylko wstawiaj zdjęcia jak już to wygląda w sensie blachy :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mały fg
Użytkownik
Stary Wyga


Wiek: 43
Dołączył: 24 Maj 2012
Posty: 18
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-08-2012, 09:04   

Oszalałem jak to zobaczyłem!!! :) Ty naprawdę jesteś nie z tego świata i śmiało mogę powiedziec że Boyd Coddington albo Chip Foose to ci mogą skoczyc... i do pięt nie dorastają!!! ;) Powodzenia
_________________
Z niejednego pieca chleb jadłem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-08-2012, 13:15   

Sformułowanie "Moje Hobby to samochody" powinny być zarezerwowane dla takich ludzi jak TY @diobol ... Jedyne za co można Ciebie tu opierdzielić to ... syf jaki masz w garażu. Reszta super.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
diobol
Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Bytom
Wysłany: 16-08-2012, 14:13   

pellek,pusty24,Boxxing,madmax,unek,mały fg ,PROJEKTER napisał/a:
......


Dzieki Panowie takie komentarze śa bardzo budujące , z tym Boydem Coddingtonem i Chipem Foosem to przesadzone ale i tak dziękuje

madmax napisał/a:
diobol, Podpowiem ci jeszcze przykręć sobie skrzyniężebyś nie musiał sie wkurzać potem leżąc pod autem.

Wiem wiem stary tylko musze jeszcze dokręcić , tarcze i docisk co mam zamiar zrobić dzisiaj i potem juz wszystko zastreczuje i pojedzie armata do kąta ;)

a co do tego
PROJEKTER napisał/a:
Jedyne za co można Ciebie tu opierdzielić to ... syf jaki masz w garażu. Reszta super.

to wytłumaczenie jest proste aczkolwiek tylko winni sie tłumacza , powodem tego całego syfu jest "czas" a właściwie jego brak , jak ide do garażu dwa razy po 3 godziny to poprostu pod koniec szkoda mi czasu na spratania narzedzi bo wole coś jeszcze zamontowac , cos dokrecić , bo inaczej znów tydzien czekania aż bedę mógł to dokończyć , dlatego szkoda mi czasu na składania i rozkładanie tego bajzlu , ale to i tak mnie nie tłumaczy i też mnie razi w oczy i denerwuje jak chodze po narzędziach dosłownie
_________________
...razem idziemy,razem giniemy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
grzes198320
Klubowicz


Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 411
Punkty: 10/1
Skąd: Dublin
Wysłany: 16-08-2012, 22:50   

masz cierpliwosc ;) powodzenia super robota
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 18-08-2012, 09:52   

diobol napisał/a:
ide do garażu dwa razy po 3 godziny


Z autem dajesz sobie radę super.
Myślę, że dałbyś też radę przeciwstawić się drugiej połówce :nono:
_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 18-08-2012, 14:11   

Cytat:
Myślę, że dałbyś też radę przeciwstawić się drugiej połówce :nono:


Stefciu jest troszczącym się tatusiem i pewnie sam by nie chciał dłużej w garażu siedzieć. :aniolek:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
diobol
Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Bytom
Wysłany: 20-06-2013, 10:51   

może troszke z chęci wytłumaczenia sie , a może też żeby troszke sie pochwalic o ile jest czym wklejam pogladowe zdjecia co zajmowało mi czas w momencie gdy manta stała u lakiernika , a ze wzgledu na zmianiajace sie przepisy w dniu 22 czerwca odnośnie rejestracji pojazdów marki SAM odpuściłem temat manty i musioałem skonczyc cos co zaczołem pół roku temu dla zainteresowanych wklejam link jak kto chce to zobaczy
http://www.lotus7.pl/foru...der=asc&start=0
i zdjecia pogladowe co było i co sie stworzyło , jeśli władzą tego forum nie odpowiada to co wkleiłem to proszę o wykasowanie i rozumiem
TEN SAMOCHÓD DEDYKUJE OJCU KTÓRY UMARŁ 28.04.2013 TRZYMAJ SIĘ TATO





_________________
...razem idziemy,razem giniemy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 22-06-2013, 11:17   

Stefciu ja to czekam aż mnie tym przewieziesz tylko sobie pampersa kupię :) ...
DObrze że manta jest u ciebie i czai się za rogiem może kiedyś doczeka sie dokończenia fotrelacji na forum. ;]
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
dd1991
Forumator


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 211
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 29-06-2013, 22:19   

Na skrzynie biegów dałeś epox i ...? co do bloku silnika bo jestem na etapie szlifowania, jakie lakiery poszły na niego? głównie chodzi mi o temp.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 30-06-2013, 22:19   

blok silnika rozgrzewa soe do okolo 100*C wiec zwykły lakier wytrzyma
mysle ze czarny lakier na aucie w sloncu ma podobna temperature ;)

a robota tego pana poprostu bajka
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 14-07-2013, 15:56   

O ku*wa grubo :D :D Pokaz jak kasta wyglada :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pellek
Maniak forum



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 784
Punkty: 7/12
Skąd: Z Mazur
Wysłany: 20-11-2013, 18:59   

diobol, Ile wyniosło Cię zbudowanie takiego autka? Kupiłeś BMW e36 i poszły części do tego tak?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 20-11-2013, 19:29   

pellek napisał/a:
poszły części do tego tak?
NIE:P
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
diobol
Bywalec



Dołączył: 24 Sty 2011
Posty: 32
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Bytom
Wysłany: 21-11-2013, 08:47   

pellek napisał/a:
diobol, Ile wyniosło Cię zbudowanie takiego autka? Kupiłeś BMW e36 i poszły części do tego tak?

na chwile obecną ok .15 , a co do koncepcji z BMW to zrezygnowałem ponieważ silnik okazał sie średniej jakości , a po za tym zmieniajacy sie termin przepisów rejestrujących pojazdy marki SAM (22 czerwca b.r.) utwierdziły mnie w przekonaniu że lepiej nie pakowac sie w projekt który nikt nie przetarł jeszcze w polsce lub jest ich bardzo mało mam na mysli lotus + silnik BMW , , to poszedłem juz droga która była w miare opanowana czyli silnik i podzespoły z Poloneza Rovera
_________________
...razem idziemy,razem giniemy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne