lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pasty polerskie...
Autor Wiadomość
Chali68
Klubowicz
U siebie.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 1028
Punkty: 35/30
Skąd: Wschód
Wysłany: 21-05-2012, 21:44   

Witam. Gdzieś czytałem o tej paście na jakimś forum stolarskim jakieś mc–temu. Zobaczymy? Każda nowość przyciąga, jak magnes. Czekamy na opinie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 21-05-2012, 22:39   

hymm lepszy wróbel... od Tofika :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Moris
Wyjadacz


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 106
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 25-02-2013, 22:31   

Witam. Czy ktoś z was przetestował paste ISAND ? jak sie okazało nie daleko mam dystrybutora italcolor wiec jutro zakupie i wyprubuje. Mam do polerki C040 mercedesa w ceramiku wiec bedzie miała pole do popisu :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
piotrek 10
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Sie 2013
Posty: 83
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: mazowsze
Wysłany: 25-12-2013, 20:54   

Witam, co z pastą isand ktoś tym robił ?nadaję się do aut ?dajcie znać .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
propsiak
uzależniony od forum



Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 309
Punkty: 2/3
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 26-12-2013, 10:40   

piotrek 10 napisał/a:
Witam, co z pastą isand ktoś tym robił ?nadaję się do aut ?dajcie znać .

Ja również zainteresowałem się pastą :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pskosz
Stały Bywalec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 61
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: warszawa
Wysłany: 26-12-2013, 22:24   

Ja w używam pasty APP 01 i APP 10.
Polerowanie jak w 3M gąbka twarda miękka.
Ceny APP 01 (gruboziarnista) 1.5 kg 65 zł netto,
APP 10 wykończeniowa 1l 58 zł netto.
Bardzo dobra jakość, kolega który przyszedł do nas a wcześniej polerował w fabryce MAN autobusy stwierdził że APP jest lepsza niż 3M.
Ale to odczucia subiektywne
_________________
Pomogłem daj punkt
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stomek
Wymiatacz


Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 155
Punkty: 4/1
Skąd: Gryfino
Wysłany: 26-12-2013, 22:32   

Testowałem biały korek z APP i porównywałem do analogicznego z 3M. APP to oszustka , tak samo jak te gąbki z APP, wszystko przyciąga tylko ceną. Pasta ma mnóstwo silikonu , co czuć i widać niemal od razu, ale to efekt tylko na chwilkę. Gąbki natomiast dobre na początku, dostaną ciepła i robią się miekkie jak szmaty. Niby wszystko tańsze prawie 2x, ale pochłaniacze czasu min. 3x.
APP według mnie nadaje się tylko na szybkie strzały na handel, gdzie auta już nie będziesz oglądał. Jeśli zależy Ci na kliencie to lepiej i taniej wyjdzie na 3M.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 26-12-2013, 23:44   

stomek napisał/a:
Testowałem biały korek z APP i porównywałem do analogicznego z 3M. APP to oszustka


Powiem szczerze że ja sie z tym nie zgodzę. Miałem na stanie 3M i APP. Jak dla mnie APP polerował lepiej szybciej i mnie zapychał mi gąbkę. CO do właśnie gąbek to fakt że po czasie polerują do kitu. Ale pasta sama w sobie jest OK i po umyciu auta nie widziałem żebym coś nie wypolerował.

[ Dodano: 26-12-2013, 23:47 ]
A ostatnio kupiłem sobie żeby przetestować taką pastę
http://www.allegromat.pl/aukcja149634
Cena trochę chora ale też się nią przyjemnie robi. ALe trzeba zmywać elementy bo oszukuje trochę.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
stomek
Wymiatacz


Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 155
Punkty: 4/1
Skąd: Gryfino
Wysłany: 27-12-2013, 21:00   

madmax napisał/a:
stomek napisał/a:
Testowałem biały korek z APP i porównywałem do analogicznego z 3M. APP to oszustka


Powiem szczerze że ja sie z tym nie zgodzę. Miałem na stanie 3M i APP. Jak dla mnie APP polerował lepiej szybciej i mnie zapychał mi gąbkę. CO do właśnie gąbek to fakt że po czasie polerują do kitu. Ale pasta sama w sobie jest OK i po umyciu auta nie widziałem żebym coś nie wypolerował.


Masz takie prawo, aby się ze mną nie zgadzać ;)

Zgodzę się w Tobą, że efekt wizualny osiąga się szybciej, ale ja rozumuję w sposób następujący: biały korek 3M to jeden z bardziej agresywnych specyfików do polerki jaki używałem, nie ma żadnych nabłyszczaczy, więc widzisz bezpośrednio to co masz rzeczywiście na powierzchni. Polerowanie to nic innego jak docieranie całej powierzchni do momentu osiągnięcia dna najgłębszej rysy. Skoro więc taki 3M biały korek na dużo porządniejszej gąbce (twardość) potrzebuje więcej czasu na dotarcie do tego dna to w jaki sposób APP robi to szybciej na dużo bardziej szmacianej gąbce, używając tej samej maszyny polerskiej. Według mnie jest to zafałszowanie obrazu poprzez max. nabłyszczenie, podobnie jak Farecla. Niestety po kilku myciach takiej "polerki" auto matowieje w oczach , bo po prostu wymywasz silikon i niedopolerowane rysy wychodzą na światło dzienne.

Dlatego też napisałem, że APP nadaje się na "handlowe" sztuki . Szybko osiągasz efekt, który równie szybko znika niestety :nono: Nie neguję jej absolutnie, bo w pewnym zakresie działań jest bardzo dobra i znajduje miejsce w moim warsztacie, ale nie odważyłbym się na niej polegać przy wyrafinowanej robocie , gdzie priorytetem jest jakoś zwłaszcza po czasie.

Chyba ,że mechanizm działania jest jeszcze inny i ktoś jest w stanie to wytłumaczyć
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 27-12-2013, 21:03   

TYle ze ja każdy wypolerowany element zmywam w celu takim aby zmyć ten nabłyszczacz i o to tu sie głównie rozchodzi.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne