lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
blacharka + lakierowanie - MGB GT - wycena
Autor Wiadomość
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 07-03-2011, 21:06   

wyglada bardzo gladko...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 07-03-2011, 21:24   

Bisu napisał/a:

Znasz firmę, że tak twierdzisz, czy tylko się domyślasz, bo na stronie jest parę ładnych zabytków?


dalem jako przyklad kolego, zeby MGB GT, sobie zadzwonil i sie dowiedzial ze 14tys. to nie wysoka kwota...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 07-03-2011, 21:28   

martek napisał/a:
Bisu napisał/a:

Znasz firmę, że tak twierdzisz, czy tylko się domyślasz, bo na stronie jest parę ładnych zabytków?


dalem jako przyklad kolego, zeby MGB GT, sobie zadzwonil i sie dowiedzial ze 14tys. to nie wysoka kwota...

Jasne, ;) mnie zaś nie interesowała cena, a jakość ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MGB GT
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 15
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-03-2011, 22:24   

Dzięki Bisu, bardzo fajny tekst :piwosz: To jest merytoryczna odpowiedź. Nie powiem, ale celowo przybrałem prowokacyjny ton, żeby zobaczyć różne opinie, nawet te emocjonalne. Temat się pięknie rozwinął i bardzo dużo się dowiedziałem. Mało tego, przekonuje się, że chyba warto zrobić to bardzo porządnie i zapłacić trochę więcej niż te 10 tyś. ;) Fajnie, że są na tym forum pasjonaci, którzy znają się na robocie i nie próbuja robić klienta w bambuko :)

Rajcuch, dzięki za zdjęcia. Robota super (przynajmjniej dla mnie), kolor taki sobie. Wiem, że był to zapewne wybór klienta, ale bardziej pasowałby tu british racing green. Niemniej całość ok ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 07-03-2011, 23:20   

to był british racing green :) jedna z kilku alternatyw tego koloru wybranego przez klienta :)
Bisu napisał/a:
Mówię tu o autach często przyjeżdżających zgnite, nie kompletne, a dostep do jakichkolwiek części blacharskich w dobrym stanie graniczy z cudem
auta z lat 30tych 40tych ok trzeba wiele czesci dorabiać i byc dobrym cieslą zarazem, ale juz lata 50te 60te to masz wszystko z blach mówie o mercedesie porsche mustangu,jaguarze ,ale ceny fakt kosmos tylko, ze np. mercedesa SL z 58roku nie kupuje byle Zdzichu co ma 20 tys na renowacje ;)bo kompletna odnowa chromów z miedziowaniem ubytków do merca pagody to koszt ok 8tys zł sa modele jak SEB co maja chromu na 15 tys zł gdzie wnetrze mechanika itd no i tak jak wspominalem jest kilka sposobów renowacji auta i kazda ma swoja klasyfikacje taką ocene punktową co się wiąze z sposobem uzytkowania danego "obiektu" i budzetem przeznaczonym przez klienta na ten cel.
Pozdrawiam


Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MGB GT
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 15
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-03-2011, 23:28   

Bardziej chodziło mi o taki kolor ;]

MGB_GT.jpg
Plik ściągnięto 243 raz(y) 162,68 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 07-03-2011, 23:36   

aaaa nooo... klient wybrał klient ma ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 07-03-2011, 23:43   

rajcuch napisał/a:
auta z lat 30tych 40tych ok trzeba wiele czesci dorabiać i byc dobrym cieslą zarazem, ale juz lata 50te 60te to masz wszystko z blach mówie o mercedesie porsche mustangu,jaguarze ,

30,40,50, 60... dopiero późniejsze auta mają mase części... masowa produkcja aut zarazem masowa produkcja częsci zamiennych. jeszcze auta z lat 70 można na drogach spokojnie spotkać.
Części do porsche z lat 60? toż to jeszcze chyba ręcznie składali na sztuki w fabryce.
Jaguar... jest taka firma Southern Classics ( www.southernclassics.co.uk ) zajmująca się renowacją jaguarów. Tam głównie dorabia się wzystko ręcznie.
Mustang. To ikona motoryzacji, faktycznie - naprodukowane jest części masa. Można z zamienników sobie auto złożyć. Generalnie amerykańce mają zamienniki, bo to "popularne auta". Chętni na nie są to i chętni na renowacje, a jednocześnie na części. Interes się kręci. I amerykańców jest dużo... Mustangów to jak u nas fiatów.
Ostatnio zmieniony przez Bisu 07-03-2011, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MGB GT
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 15
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-03-2011, 23:48   

Oprócz złotego chodzi mi po głowie też ten kolor ;] Wnętrze jasne, bez zmian.

L-MGB-GT-V8-SHOW.jpg
Plik ściągnięto 258 raz(y) 59,98 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne