lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Bezwymiennikowy system grzewczy w kabinie.
Autor Wiadomość
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-03-2011, 00:42   Bezwymiennikowy system grzewczy w kabinie.

Panowie, wiem, że już od jakiegoś czasu są produkowane kabiny w bezpośrednim systemem grzewczym/palniki gazowe, bezpośrednio ogrzewają otwartym płomieniem powietrze wlatujące do komory.

Czy ktoś wie coś na ten temat? Jestem ciekaw zagadnienia, czy ktoś się orientuje, którzy producenci i jaki model ma taki system?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 06-03-2011, 01:29   

Na dziś ... każdy producent kabin ma taki system i o dziwo staniał już na tyle że w tych uczciwych firmach różnica w cenie w porównaniu do wymiennika bębnowego jest max 20%. Jeszcze z rok temu ... no może z półtora roku temu było tylko kilku producentów tych palników. Dziś robi je każda firma produkująca palniki. Dawniej taka komora było o 50 % droższa. Teraz jest już normalnie.

Jednak gdy kabina pracuje max 4 godziny dziennie to finansowo średnia inwestycja. No i wyłącznie na gaz ziemny średniego ciśnienia ( instalacje w osiedlach blokowiskach i domkach jednorodzinnych nie dają rady ).
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-03-2011, 01:37   

No i właśnie jakiś rok temu o tym usłyszałem ;)
Dzięki, już wiem, jak szukać. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
dawid1989
Wymiatacz


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 158
Punkty: 6/4
Skąd: Mielec
Wysłany: 07-03-2011, 00:00   

o to u mnie w pracy jest takie gówn* bo jak chodzi kabina to brakuje gazu na ogrzewanie ...
a w zimie tio nie fajna sprawa
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 07-03-2011, 14:48   

Nie koniecznie ... w tradycyjnym wymienniku ciepła gdzie jest klasyczny palnik o dużej mocy też zapotrzebowanie na gaz jest spore. Tu przy 350 kW też może brakować ciśnienia gazu w sieci komunalnej do tego żeby inne odbiorniki działały poprawnie.

Często to po prostu problem reduktora i zawartej umowy na dostarczanie gazu. Rzadziej samej przepustowości instalacji. Dal palnika bezpośredniego musi już być instalacja przemysłowa ... choć Blowterm stosuje własne palniki i pracują one na średnim, a nawet niskim ciśnieniu ... ostatni widziałem nawet, że w ofercie jest palnik na gaz płyny więc można postawić zbiornik.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne