lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Adaptacja garażu na mini mini lakiernie w moim wykonaniu
Autor Wiadomość
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 28-05-2011, 13:58   

Scooby napisał/a:
tak też zrobię...
bo kto powiedział, że chce to robić legalnie

I my mamy Ci pomóc w nielegalnej działalności???
Temat raczej do wywalenia w kosz, ponieważ wątpię aby nasi userzy chcieli doradzać w tak śliskiej sprawie a Ty po pierwszej wpadce całą winę nam przypiszesz.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 28-05-2011, 14:20   

Temat jest spoko ... tylko taki głupi wątek się tu pojawił ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
resko
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 71
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 29-05-2011, 15:05   

Ryba jakiej serii masz ten odwadniacz?Też zastanawiam się nad yato ;] Napisałeś,że sprawdza ci się dobrze i tym chyba mnie przekonałeś do niego ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 12-06-2011, 15:20   

Resko Mam odwadniacz o oznaczeniu YT-2383. Dalej sprawdza się bezproblemowo - odwadnia, i służy za reduktor ciśnienia. Są jakieś minimalne nieszczelności - nawet pomimo uzycia taśmy teflonowej, ale olałem sprawę (uprzednio sprawdzając dokręcenie), bo na wyłączonym kompresorze po 2 dniach z 8 bar robi się 3, a syk słychać tylko w ciszy.

Podsumowując temat, sądzę, iż jestem przygotowany do sezonu napraw, który rozpoczynam za jakieś 2 tygodnie. Co zostało zmienione ?
- Zasłona półek - do storpu przykręcony plastikowy karnisz z żabkami - łączny koszt 33 zł, a rozwiązanie 100x lepsze niż drut i rzymskie śruby. Zawieszona folia z nomi średnio gruba. Jeden arkusz wystarczy mi na dwie podmianki.

- Osłona/obudowa kompresora. Wykonana z płyt wiórowych pozostałych ze starej szafy :) Jest to tylko zasłona od czoła, kompresor nie jest całkiem zabudowany ze względu na chłodzenie. Dodatkowo Osłona stabilizuje blat roboczy. Wycięta dziura do obsługi kompresora pozwala na - wł/wył i ewentualne odłaczanie przewodu wyjściowego.

- Stojak na pistolety przykręcany do ściany - własna konstrukcja z blachy 1,5 mm. Dodatkowo jak widac na fotach 2 listwy magnetyczne na narzędzia, klucze Nasadowe w pokrowcu materiałowym, Przedłużacze i inne narzędzia zawieszone na hakach na ścianach - w celu oszczędności miejsca.

- Zestaw śrubokrętów i kluczy płaskich naszej uwielbianej SATY z dożywotną gwarancją :)

- Dodatkowo naprawiłem też drzwi zewnętrzne - wyciąłem zgniłe fragmenty desek, wstawiłem nowe, zaimpregnowałem, a całość obiłem z zewnątrz blachą ocynkowaną. No i nowa rynna z kibelrurki zrobiona już jakiś czas temu

W ten sposób wydaje mi się, iż zakończyłem prace na ten sezon. Osiągnąłem to c chciałem - wszystkie potrzebne rzeczy zmieściły się z przodu garażu i nie mam nic po bokach, co przy tak małej szerokości jest dość istotne.

Fotki robione pistoletem do baranka dlatego takei słabe ;)

DSC0000007.jpg
W całości
Plik ściągnięto 927 raz(y) 314,43 KB

DSC0000008.jpg
Karnisz
Plik ściągnięto 836 raz(y) 288,62 KB

DSC0000009.jpg
Stojak na pistolety
Plik ściągnięto 820 raz(y) 302,45 KB

DSC0000010.jpg
Narzędzia
Plik ściągnięto 707 raz(y) 322,62 KB

DSC0000011.jpg
Narzędzia c.d.
Plik ściągnięto 646 raz(y) 339,65 KB

DSC0000012.jpg
SATA :D
Plik ściągnięto 634 raz(y) 274,78 KB

DSC0000013.jpg
Obudowa kompresora
Plik ściągnięto 721 raz(y) 337,5 KB

DSC0000014.jpg
Drzwi
Plik ściągnięto 596 raz(y) 352,46 KB

DSC0000003.jpg
Drzwi z zewnątrz
Plik ściągnięto 604 raz(y) 331,43 KB

_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tajmus
Bywalec


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 58
Skąd: Gorlice
Wysłany: 12-06-2011, 22:18   

Nie myślałeś zrobić od razu w drzwiach u dołu "małego okienka" na zamontowanie filtru z wiatrakiem?? A u góry wstawienia małych szyb aby troszkę światła dziennego wpadało?? Miałbym pomysł na takie coś ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 12-06-2011, 22:25   

Raczej nie w takiej szeregowej zabudowie - bo różne rzeczy się tam dzieją - to nie własne podwórko ;) A pomieszczenie jest na tyle małe, że jak uchylę lekko drzwi w oczekiwaniu na kolejną warstwę (najczęściej 5 min) to wszystko i tak wyleci i na następną wchodzę znów do przejrzystego pomieszczenia :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
resko
Stały Bywalec


Wiek: 44
Dołączył: 22 Lut 2010
Posty: 71
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 13-06-2011, 15:40   

tajmus napisał/a:
Nie myślałeś zrobić od razu w drzwiach u dołu "małego okienka" na zamontowanie filtru z wiatrakiem?? A u góry wstawienia małych szyb aby troszkę światła dziennego wpadało?? Miałbym pomysł na takie coś ;]

Tajmus a jak tam twój projekt?Na lakierowanku pytałem co i jak ale olałeś sprawę i się nie odzywałeś :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 13-06-2011, 16:19   

RYBA, mógłbyś podać wymiary swojego garażu?
Nie boisz się projektera wstawiając fotki z "lakierni" stworzonej w garażu szeregowym?? <lol>
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tajmus
Bywalec


Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 58
Skąd: Gorlice
Wysłany: 13-06-2011, 18:33   

resko napisał/a:
tajmus napisał/a:
Nie myślałeś zrobić od razu w drzwiach u dołu "małego okienka" na zamontowanie filtru z wiatrakiem?? A u góry wstawienia małych szyb aby troszkę światła dziennego wpadało?? Miałbym pomysł na takie coś ;]

Tajmus a jak tam twój projekt?Na lakierowanku pytałem co i jak ale olałeś sprawę i się nie odzywałeś :nono:

bo tamto forum jest (...), na tym mieszkają normalni ludzie. projekt ukończony dawno temu. fiesta tłucze sie po polskich drogach. ciągle jakieś ciekawe fanty dostaje :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 13-06-2011, 19:34   

Ryba, jakie masz zamontowane oświetlenie? 1x18W czy 2x36W?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 15-06-2011, 11:48   

Oświetlenie 2x36 W. Projektetra się nie boję, przeciez sam powiedział, że temat jest fajny ;)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 15-06-2011, 14:33   

no tak, z tym, że ja podobny temat zarzuciłem, również w garażu szeregowym to dostałem zjebki ;]
ale jak zapowiedziałem, tak zrobiłem i sporo biorę z twoich zdjęć, będę miał prawie identyczny :)
masz zamontowane jakieś wywietrzniki? filtry? jakie masz ogrzewanie?
pozdrówko
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-06-2011, 17:11   

Panowie ... nie mam na razie czasu na kontrolowanie forum i zawartych tu wpisów ( nie jestem tu moderatorem ;) ) i dla mnie teraz to środek sezonu budowlanego. To ciągłe wyjazdy - mieszkam w samochodzie i hotelach. :) ... jednak moje poglądy na temat głupoty się nie zmieniły :nono:

Podstawowa różnica pomiędzy tobą @Scooby a @Ryba polega na tym że @Ryba od początku deklarował że to amatorskie zajęcie. A Ty kolego chcialeś otwierać działalność gospodarczą :glupek: .

@Ryba może sobie robić co chce bo to amator ... a i tak prędzej czy później ciężko zapłaci za to malowanie w garażu szeregowym ... bo to nie jest pytanie o to CZY będzie awantura ? .... tylko KIEDY ta awantura będzie ? Zobaczysz .... jeżeli @Ryba będzie miał odwagę się przyznać . Patologie mają to do siebie, że w końcu są wyplenianie.

Wynajmij sobie pomieszczenie w jakimś kompleksie przemysłowym i zrób tam interes.

Na razie @Scooby twój pomysł jest tak samo głupi dziś jak był wtedy gdy podpadł po krytykę ... ale wiesz co ... zrób tak jak napisałeś :) ... udowodnij głupiemu projekterowi że masz rację i że to Ja jestem durniem ;) Zrób sobie firmę w szeregowym garażu ( powinienem tu wkleić jakieś polewanie ze śmiechu ... ale wiesz co ? ) .... zupełnie mi to dynda. Żeby jedni byli specjalistami inni muszą być durniami ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 16-06-2011, 20:54   

... z Twoich postów można się nieźle pośmiać :D
Co za różnica czy ja chcę to robić zarobkowo czy amatorsko? Czy to jest różnica w przygotowaniu garażu do tych czynności... nie rozumiem. Czy jeśli np. biorę za to pieniądze to muszę mieć inne płytki na podłodze niż Ryba? ;]
Muszę Ci napisać dużymi literami, bo chyba masz problemy z czytaniem... NIE PYTAM O OPINIĘ NA TEMAT POMYSŁU, TYLKO PROSIŁEM O PORADY CO I JAK ZROBIĆ. Widzisz tą różnicę?
Pytania są retoryczne, więc nie oczekuję od Ciebie odpowiedzi, bo dla mnie temat z Tobą jest skończony. Masz swoją opinię w tym temacie i okej. Proszę o pomoc (odpowiedzi na pytania) Rybę, bo robię garaż identycznie jak on.
Aha, jak będzie u mnie afera, to dam Ci znać. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-06-2011, 20:57   

Scooby napisał/a:
Czy jeśli np. biorę za to pieniądze to muszę mieć inne płytki na podłodze niż Ryba?

Jeśli bierzesz pieniądze, to działalnośc będzie nielegalna.
Odbierasz chleb legalnym firmom, więc jak Cię wspierać i pomagać?
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 16-06-2011, 21:07   

Czemu nielegalna? Firmę rejestruję. Jako usługi motoryzacyjne. Konserwacja pojazdów itp.
Nie pamiętam teraz dokładnie numerów PKD.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16-06-2011, 21:16   

Scooby, na 100% Cię ktoś podpierdzieli, a wtedy dojdziesz do wniosku że ten Projekter to cham ale racją miał.
Ostatnio zmieniony przez Mart-Dent 16-06-2011, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 16-06-2011, 21:22   

Scooby!!! :) rób bude kasuj po 2 paczki za element i pracuj aż garb wyrośnie :D . prywaciarz będziesz jak trzeba ;) po roku z boku blacharnie sobie zrobisz i tylko leżeć i popijac zimne piwko ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 16-06-2011, 21:32   

Mart-Dent napisał/a:
Scooby, na 100% Cię ktoś podpierdzieli, a wtedy dojdziesz do wniosku że ten Projekter to cham ale racją miał.

:) dzięki za życzenia :P
dlatego nie podaje skąd jestem, żeby to ryzyko zmniejszyć ;)
Ja nie neguje tego, że powinienem mieć kabinę, postawioną obok domu z wszystkimi atestami itp. ale mnie nie stać, a ja nie chce na tym zarabiać 10.000 zł miesięcznie tylko max 1500-2000.
bo to dla mnie hobby.
Mam inną firmę na której zarabiam dobrze, ale prawie nic nie robię ;)
dlatego szukam innego zajęcia, a zawsze się tym interesowałem. Niestety na wydatek rzędu 40.000 mnie nie stać :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16-06-2011, 21:36   

Scooby napisał/a:
:) dzięki za życzenia :P
dlatego nie podaje skąd jestem, żeby to ryzyko zmniejszyć ;)


Sąsiedzi kolego sąsiedzi.


Nikt Ci tu nie napisał o kabinie, tylko dostałeś dobrą radę żebyś wynajął coś w kompleksie przemysłowym.Najlepiej na terenach byłych dużych komunistycznych przedsiębiorstw. Tam to nie będzie tak przeszkadzało, a może nawet wcale. :D

A żeby zarobić te 1500-2000zł to musisz mieć przerobu na jakieś min 6k
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-06-2011, 22:13   

Scooby napisał/a:
Czemu nielegalna? Firmę rejestruję.
He he ...Scooby, ty gówno wiesz i na dodatek się wymądrzasz ,juz nie wspomne o tym ze za nim dostaniesz nalepke durnia powinieneś przeprosić Projektera .

Bedziesz miał wiele szczęścia, jak uda nam sie naprowadzic cie na dobra droge i to w sensie zrozumienia co i jak ,zanim np . wylecisz z forum . Niestety ,nie pierwszy przypadek :nono:
Sprawa twojej działalności w garażach bez komentarza :glupek: O takich rzeczach sie w ogóle nie wspomina .pozdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 17-06-2011, 21:58   

No to skoro już spamujemy trochę odbiegając od tematu ... to może herr Projekter wyjaśni mi co może mi grozić za lakierowanie w garażu ? Zakładamy, że lakieruję swoje auto (jestem właścicielem w dowodzie) w swoim garażu (bo to ja jestem w akcie notarialnym).

Ogólnie jestem zaskoczony waszymi wypowiedziami, że zaraz ktoś mnie podpie*doli itp. gdyż "działam" tam od jakiś hmm... 6 lat i jak na razie spotykam się wyłącznie z pozytywnymi opiniami, a znam już praktycznie wszystkich.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 17-06-2011, 23:02   

Ryba napisał/a:
Ogólnie jestem zaskoczony waszymi wypowiedziami, że zaraz ktoś mnie podpie*doli itp. gdyż "działam" tam od jakiś hmm... 6 lat i jak na razie spotykam się wyłącznie z pozytywnymi opiniami, a znam już praktycznie wszystkich.

tobie się udało... nie masz problemu z sąsiadami.
A np. u mnie ( mieszkam w długim bloku) gdy postawię auto przed znakiem parking ( pretekst - zastawianie dojazdu do transformatorowni w drugim bloku. Ja żadnego dojazdu nie widzę...) zagrodzę wyście małej scieżki przybkolowej która dochodzi i kończy się na ulicy/ parkingu... zaparkuję po drugiej stronie ulicy zaraz przy chodniku łączącym się z klatkami ( jeszcze niedawno wszyscy tak parkowali... ale zrobili za blokiem parking z boiska do kosza) więc jest więcej wolnego i trzeba tam zaparkować... Ale mamy 2011 i co niektórzy mają po 3 auta więc aut więcej jak miejsc parkingowych... a każdy chce mieć swoje cacuszko blisko miejsca zamieszkania więc się parkuje.
Ryba ! 2 godz MAX i mam nalepke na szybie ze straży miejskiej!
Jak myslisz kto dzwonił? Przypadkowy przechodni który musiał iść pomiędzy autami i się zdenerwował, bo był zastawiony"wylot" chodnika prostopadły do ulicy/parkingu ( kawałek asfalciku 50cm szeroki). Nie!
Stare KUR*WY siedzące 24h w oknie, pierdzące w stołek, bo nie mają nic ciekawszego do roboty niż podpierdalać własnego sąsiada. ( I to nie tylko ja tak mam... ) Nudzi się i wydzwaniają, bo pewnie żal im dupe ściska, że z biednej emeryturki nie kupią i utrzymią sobie własnego autka.
Gdyby były zamiast miejsc parkingowych garaże i chciałbym sobie coś siknąć to zaraz miałbym na głowie wszystko co możliwe.
Ostatnio zmieniony przez Bisu 17-06-2011, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
crash
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: wr
Wysłany: 17-06-2011, 23:10   

To mój pierwszy post (nie udzielam się na forach) ale mam pytanie w większosci osiedli jest zazwyczaj 2-3 takich "cwaniaczków" jak ryba sam znam kilku - z tego zazwyczaj 1 leci pełną para kasują po 150-200zl za el. (za mniejsze typu lusterka czy jakieś listwy po 20-50zeta szt) działają od najmniej 10 lat nigdy nie było jakiegoś problemu z tym. Ani ze streony sąsiadów ani od strony instytucji państwowych. Wszak zawsze było tak że ludzie dorabiali, i po cichu robili jakieś fuchy ,tynkarz tynkował , malarz malował itd. dlaczego miałby ktoś się czepić usera Ryby?? pytam się bo wczoraj wracałem z zakupów i skróciłem sobie droge przez garaże w samym centum wrocławia i akurat byłem świadkiem jak gość odbierał części motocyklowe z lakierni typu "patrz wyżej"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 17-06-2011, 23:14   

Jak garaże są nie na widoku ( np. parę rzędów garaży w jakimś mniej widocznym miejscu) to tak... bo nikomu to nie przeszkadza. Ale często są przyblokowe garaże i masz jak w banku że komuś coś nie bedzie pasowało... No przeca nie mogę patrzeć jak ktoś sobie dorabia, A ja się tu strasznie otruję chemią, albo on sobie za niedługo kupi za to " na lewo " lepsze autko...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 18-06-2011, 08:09   

E no to luz ... chyba :P Bo garaże są o jakieś 400 m od najbliższych bloków, oddzielone dodatkowo ulicą :)
No była już np. straSZ miejska, czy policja z tego względu, iż w tamte wakacje w tym samym rzędzie garaż wynajęła grupka kolesi tworzących zespół muzyczny - metalowy w dodatku i wtedy zaczęli przychodzić, że im za głośno. Grali tak, że ja kompresora nie słyszałem ... mi tam się podobało :) Dodatkowo jeszcze co jakiś czas były grille, libacje itp. A jak była straż czy policja to zagadywali do mnie co to za fura ile ma koni, czy dużo kosztuje taka robota itp. i nic innego.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 18-06-2011, 08:54   

Ryba napisał/a:
E no to luz ... chyba :P Bo garaże są o jakieś 400 m od najbliższych bloków,
To całe garaże są twoją własnością ?
Bo co jak ty będziesz wypuszczał ze swojej części substancje trujące ,a w bramie obok auto będzie chciał wyprowadzić do kościoła ktoś inny?
Uważasz że możesz sobie ot tak szkodzić jego zdrowiu ?
Druga sprawa co robicie z resztkami farb? Z opakowaniami niebezpiecznymi ? Wywalasz do śmieci komunalnych albo w krzaki i również szkodzisz innym, bo nie sądze abys miał umowę z odbiorcą odpadów .
I jeszcze wiele innych ...
O załatwieniu formalności ze strony prawnej nie wspominam :glupek: ,ale po to one właśnie są ,aby nie zagrażać zdrowiu innych jak i swojemu .
Lakiernia wymaga niestety opisu w postaci raportu o oddziaływaniu na środowisko ,który mówi dokładnie czego mozna się spodziewać po takiej działalności ,oraz narzuca odpowiednie funkcjonowanie w kwestii ochrony środowiska .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 18-06-2011, 18:16   

Witam.
Ja tylko króciutko w tym temacie:

1) "garażowcy" byli zawsze, są i będą po wsze czasy - a przynajmniej po czasy teraźniejszej zamożności Polaków.
Zresztą tak samo "garażowcy" jak też i tynkarze, murarze, malarze, różni handlarze, itd. itp.

2) A teraz odnośnie przepisów: Tak z mocną dygresją ale w pełni szczerze i prawdziwie:

Przepisy mamy jakie mamy. Niby mają sens jeśli się patrzy pod kątem ekologii ale już nie za wiele jak się popatrzy na to co i ile wylatuje z kominów w USA czy Chinach :) :) :) {o FOKUSHIMIE nie wspominając}

Ale o czym innym chciałem wspomnieć:
Otóż te raźniejsze rygorystyczne przepisy dzięki którym to co dziesiątkami lat było kiedyś legalne a teraz jest mocno karalne przyszły w sumie do nas z Unii... TAK?
No to jeśli TAK, to i jako że Litwa jest też w unii to ich one też dotyczą... TAK?
No to zadam pytanie:
Kto z Was był na Litwie i przyjrzał się tamtejszym "WARSZTATOM"? :) :) :) :)
Ja byłem i bywam tam nie raz... Na około 100 "warsztatów" jakie widziałem 94 jest w garażach szeregowych, 5 w starych hangarach, magazynach, po komsomolskich fermach i innych dziuplach, a tylko z 1 normalny powiedzmy postawiony "w tej epoce" - np. z płyty warstwowej.
Ale zdecydowana większość to właśnie garaże szeregowe... I tam nikomu to nie przeszkadza i nikt tego widocznie nie kontroluje. Są to LEGALNE WARSZTATY z szyldami: opony, mechanika, elektronika, lakiernictwo, szyby, regeneracja AIR BAG-ów, części, ... które pracują z szyldami przy otwartych drzwiach i wystawiają faktury.

Także niby przepisy jedne, ale są wyjątki. I np. Litewskie Urzędy na nie leją jeśli dzięki ich olewaniu ich rodacy zarabiają pieniądze i płacą podatki.

Nie polemizuję z sensem dbania o środowisko, bo to niby nie temat do dyskusji bo tak powinno być - choć są równi i równiejsi - ale pokazuję że są tacy którzy jawnie na nie leją. {Ale Litwini to akurat ze wszystkim robią wsio po swojemu}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-06-2011, 10:00   

Że też wam się chce zaklinać "rzeczywistość" :glupek: Taka informacja dla tych co się im w główkach ubzdurało że nic im nie grozi bo już latami tak działają.

Panowie taksówkarze latami nie mieli kasy fiskalnej i pomimo blokowania stolicy od kilka lat płaczą i płacą to co Państwu należne. Panowie i Panie lekarze i adwokaci też się burzyli teraz mają kasę fiskalną i płacą. Niektórzy nawet 30 lat nie wystawiali paragonów za swoje usługi ... ale się wzięło i skończyło :D

Prawo Ochrony Środowiska to ustawa z kwietnia 2001 roku. Miało trzy lata okresów przejściowych. To młodziutkie Prawo do dziś jeszcze formowane rozporządzeniami. Żeby działało i było przestrzegane to potrzebne są sprawne instytucje kontrolne na terenie każdej Gminy i Powiatu ... a nie na szczeblu województwa jak było do niedawna. ;) Teraz powstają już RDOŚ w każdej gminie i zatrudniają powoli urzędników kontrolujących.

Duża część budżetów gminy to dochody z fotoradarów, opłat środowiskowych i mandatów. Absolutnym naiwniakiem jest każdy kto myśli że jutro i za rok będzie łatwiej, albo dalej będzie mógł robić co chce śmiejąc się wszystkim w nos.

Wiecie ile razy w miesiąc słyszę takie bzdury typu .... Kto mi może co zrobić ? ... albo argument o 20 latach działalności bez pozwoleń ... a tak z 10 razy na miesiąc. :glupek: .... a wiecie ile jest zgłoszeń tych co im się WIOŚ, albo Sanepid dobrał do dupy ... a tak z 3 - 4 miesięcznie.

ale najfajniejsze jest to że w 2009 roku takich sygnałów miałem 3 - 4 rocznie, a w 2010 może z 10 przez cały rok ... a teraz mamy czerwiec 2011 i takich spraw jest już 19 !

kolego @Ryba ... to nie amerykański film, że na swoim terenie możesz sobie robić co ci przyszło do głowy :D . Dawaj adres za 60 dni napiszesz nam sam jakie konsekwencje zostały wyciągnięte w stosunku do twojej osoby za to malowanie w szeregowcu. Po jaką cholerą Ja mam ciągle Tu pisać że "śmichy chichy" się skończyły ;) ... dobiorą się wam do dupy zaczniecie wreszcie pisać do rzeczy bez pierdół o bzdurnych przepisach czy niesprawiedliwości w UE. Takie są przepisy i nikogo w Urzędach to nie obchodzi czy wam się podoba, czy nie podoba. Czy to dobre przepisy czy złe ? Jest paragraf i macie go przestrzegać. Złodziejom też się wydaje jak kradną że nikt ich nie złapie bo są sprytni. Niektórym się udaje ale jednak większość wpada. Im większy łup i większy złodziej tym więcej instytucji go tropi. :killer:

Teraz śpijcie sobie spokojnie ... zegarek już wam tyka. Na pierwszy ogień pójdą ci co w dużych miastach ... potem ci co w mniejszych ... oczywiście ci na wsiach i ci pochowani za krzakami dostaną w dupę na końcu ... ale to tylko kwestia czasu Panowie :D

W kwestiach odpowiedzialności za łamanie przepisów Prawa ochrony Środowiska nie ma żadnego pola do dyskusji tak jak i w kwestiach podatkowych.

Ja też byłem taki cwany. Mam szybki samochód to szybko jeździłem ... aż wyjazd do Koszalnia kosztował mnie 1600 zł z czterech fotoradarów ... teraz jeżdżę 50 km na godzinę przez tereny zabudowane ;) ... nauczyło mnie :) choć to wkurzające.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
s_t_67
uzależniony od forum
WETERAN :-)


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 340
Punkty: 2/2
Skąd: Podlasie
Wysłany: 19-06-2011, 20:58   

Witam.
Chociaż temat chyba zszedł daleko od tytułowego to pozwolę sobie coś jeszcze dodać odnośnie właśnie kar.
Po pierwsze jest tak jak pisze kolega PROJEKTER: w tym roku jest po prostu masakra.
No opędzić się od nich nie można. Koszą jak leci wszystko po kolei.
I z tego co widziałem u siebie i słyszałem od znajomych i nie znajomych w sklepach to nigdzie nie byli sami. Nie sami czyli razem UKS i WIOŚ. A kary lecą za co się da {ja dostałem TYLKO 1000zł :) }. Najmniejsza z WIOŚ to była 1500zł za 6 szyb samochodowych opartych o warsztat. Inne to na ogół okolice 4-6 tysięcy. A i ponoć 20-25tyś - tylko że o tych to wiem z zasłyszenia lecz od znanych mi osób blisko związanych z ukaranymi.
Ale znam osobiście i rekordzistę:
Jest to właściciel szrotu który ja znam -znałem- od około 12-13 lat. Chłop był totalnym mega bogaczem w okolicy: szrot, sklep spożywczy, rola, komis,... Ja naprawiałem 5 razy gorsze busy niż on miał po kilkanaście jak nie kilkadziesiąt pociętych na placu. O osobówkach nawet nie będę wspominał. Pan na całą okolicę znany wszystkim tam i tu w mieście choć urzędował około 30 km od mojego miasta na wsi.
No właśnie to było "kiedyś": Zajechałem do niego około 3 tygodni temu, patrzę a plac puściutki i czyściutki jakbym pomylił adresy. Od ludzi pod sklepem dowiedziałem się że miał kontrolę z Ochrony Środowiska i tak mu dorypali, że wyczyścili mu i plac i wszystko co miał prywatnego na poczet kar. Nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć dom też. Jednymi słowy jest totalnym bankrutem który teraz nawet roweru nie ma.
Ot i tak to człowiek około 50-cio letni z haziaja w jeden dzień stał się bankrutem. Na dodatek bankrutem bez przyszłości.
Smutna historia ale prawdziwa.
Kto nie wierzy a jest z moich okolic to podpowiadam że chodzi o szrot w Łup... St... {jak się nie domyśla to dokładną nazwę miejscowości podam na PW.}

Także tu była historia z cytatu: "pytanie nie CZY tylko KIEDY..."

Ponadto dodam, że UKS I WIOŚ to jedno a Urząd Celny to kolejny bat. UWAGA na pocięte angliki. Bo taki jest traktowany jako sprowadzony nielegalnie na nasz obszar celny {za to ponoć łomotali po 1,5-2 tysie od sztuki}

No i nie dla zastraszenia ale dla informacji powiem, że bodajże rok czy dwa -ale chyba rok- temu nad B-stokiem i jego bliskimi obrzeżami kilka dni latał powolutku helikopter. Ponoć miał mega kamerę i nagrywał okolice i były naloty na miejsca gdzie w dziwnych miejscach były mniejsze lub większe zbiorowiska samochodów. Wiadomość pewna bo potwierdzona z mocnych źródeł z Policji i UKS-u. Także duże krzaki, gęste lasy i zabudowania już nie zawsze pomogą.

Panowie kasa Państwa jest pusta więc na pobłażliwość nie ma co liczyć. Jak widać na pomysłowość i brak desperacji też...

Ale jak to się mówi: "każdy jest kowalem swego losu..."
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
crash
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: wr
Wysłany: 19-06-2011, 23:06   

eee... Ryba pytał bardziej o to czy może być ukaranym za malowanie własnego auta - nie o prowadzenie nielegalnego biznesu. Otóż malowala ostatnio moja babcia okap kuchenny sprejem , a dziadek pistoletem malował błotnik -(hameritem ale malowal) - czy oni też pójdą siedzieć? :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-06-2011, 22:59   

crash napisał/a:
eee... Ryba pytał bardziej o to czy może być ukaranym za malowanie własnego auta - nie o prowadzenie nielegalnego biznesu. Otóż malowala ostatnio moja babcia okap kuchenny sprejem , a dziadek pistoletem malował błotnik -(hameritem ale malowal) - czy oni też pójdą siedzieć? :D


... Jak kolego pomalujesz jeszcze taki okap Pani Heli, swojej dziewczynie i kumplowi z wojska ... a twój garaż będzie wyglądał na fajnie przystosowany do regularnego malowania tych okapów ... to oczywiście TAK ... PÓJDZIESZ SIEDZIEĆ... i ciesz się jak tylko na dwa lata z mocy Dz.U. 2001 nr 62 poz. 627. Bo jak UKS uzna to za przestępstwo skarbowe to z więziennego wiktu będzie jeszcze spłacał domiar podatkowy.

Naprawdę myślisz że jesteś niewidzialny, a ci w urzędach to przygłupy ? .... Jak tak to lej z góry na te paragrafy. Pewnie ciebie akurat nikt nie złapie ... a jak już to z pewnością masz gotowe wytłumaczenia ... pewnie to nr 23 albo nr. 18 z serii głupich tłumaczeń udzielanych przez lakierników z szarej strefy ;)

Panowie zupełnie mi wisi co wy sobie robicie w tych swoich garażach ... e-mail do mnie jest pod spodem. ;) Przyjdzie czas skorzystacie z niego jak z ostatniej deski ratunku ... Problem tylko jest w tym, że Ja się na tym znam, ale cudów niestety nie czynię. Jak zabrniecie za daleko i będzie już protokół po kontrolny ... to szkoda waszego czasu i klawiatury na pisanie prośby o pomoc. :nono:

Dlatego kontynuujcie sobie wymianę postów na temat adaptacji garażu pod lakiernię i róbcie sobie z własnymi pieniędzmi i przyszłością co tam chcecie. Ja nie mam już czasu na naprawianie świata i tłumaczenie rzeczy oczywistych. Kto ma pofalowany mózg to już załapał i sam wie co i jak .... kto uparty i cwany ... i tak jest nie reformowalny i ma własną wizję rzeczywistości. Szkoda więc czasu na pierdoły. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 21-06-2011, 19:50   

PROJEKTER napisał/a:
e-mail do mnie jest pod spodem.


Spokojnie mistrzu nie denerwuj się:)


Ja się do ciebie odezwę w styczniu przyszłego roku. Zacznij zbierać w sobie cierpliwość. :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-06-2011, 21:55   

... ale mam nadzieję że nie odezwiesz się do mnie jak już będziesz miał problemy ... tylko na tyle wcześnie żeby tym problemom zapobiegać :nono:

Przyznam szczerze, że od początku roku dzieje się tyle, że naprawdę nie mam czasu spokojnie i rzeczowo odpowiadać na wasze pytania. Dlatego trochę się irytuje jak po raz kolejny poruszane są sprawy które zasadniczo nie podlegają dyskusją.

Tu na Forum w tych kwestiach formalnych jest już napisane wszystko co można było i to na bardzo wyczerpującym poziomie. Do tego z boku jeszcze publikacje, a w nich co i jak ma być załatwione .... i tam znów opisane od początku i po kolei .... ;)

No ile można pisać ciągle to samo :glupek:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 23-06-2011, 09:09   

Może wytnijmy te posty o przepisach, karach urzędach it do nowego tematu ? A w tym będę wrzucał fotki związane z moim garażem.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 23-06-2011, 15:43   

Ryba napisał/a:
Może wytnijmy te posty o przepisach, karach urzędach it do nowego tematu ? A w tym będę wrzucał fotki związane z moim garażem.
Ryba, a co ty chcesz tu powrzucać ? Chcesz aby oczyścić temat z prawdy kosztem jakiś garaży ? Niby miałby to być jakiś przykład służący czemu ?
To co chcesz pokazać nie ma nic wspólnego z adaptacja ,a juz na pewno ze zmianą sposobu użytkowania i zgłoszeniem instalacji .
Co to ma być? Jakaś partyzantka i nic więcej .
Jeżeli pokazałbyś wszystko po kolei ,począwszy od decyzji środowiskowej,warunki przestrzenne ,itd. to bardzo chętnie popatrzę ,ale taka samowola ... to nie to miejsce !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Scooby
Bywalec


Dołączył: 19 Maj 2011
Posty: 30
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: dziki zachód
Wysłany: 23-06-2011, 19:20   

A ja bardzo chętnie Ryba zobaczę zdjęcia i wręcz proszę o ich udostępnienie :)
będę w niedługim czasie robił identyko jak ty masz i chciałbym jak najwięcej informacji o rozwiązaniach zainstalowanych u Ciebie. pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 23-06-2011, 19:58   

baqo napisał/a:
Ryba, a co ty chcesz tu powrzucać ? Chcesz aby oczyścić temat z prawdy kosztem jakiś garaży ? Niby miałby to być jakiś przykład służący czemu ?
To co chcesz pokazać nie ma nic wspólnego z adaptacja ,a juz na pewno ze zmianą sposobu użytkowania i zgłoszeniem instalacji .
Co to ma być? Jakaś partyzantka i nic więcej .
Jeżeli pokazałbyś wszystko po kolei ,począwszy od decyzji środowiskowej,warunki przestrzenne ,itd. to bardzo chętnie popatrzę ,ale taka samowola ... to nie to miejsce !


Chciałem oczyścić temat z tych wypowiedzi o przepisach, karach ponieważ nie tego miał on dotyczyć. Pomieszczenie zostało zrobione z myślą o moim zainteresowaniach - czyli lakierowanie, trochę mechaniki, tuning, czy ostatnio detailing ;) Od pocżątku nie było mowy o tym, że w tym garażu otwieram lakiernie "na czarno", a o tym traktują posty, które chce przenieść. Powyższą wypowiedź popieram selektywnym cytatem z 1 posta.
"Na koniec notka od autora. To nie ma być warsztat z prawdziwego zdarzenia, gdzie będzie przerób 5 aut na tydzień i malowanie calaków. To jest moja mini lakiernia, gdzie będę mógł wreszcie robić swoje samochody w przyzwoitych warunkach (...)"

No ale władza decyduje :nono: Nazwę temetu zawsze można zmienić, żeby nie było słowa lakiernia, jeśli Was to kłuje.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 23-06-2011, 21:22   

Ryba, spoko... nazwij to jak już : "przyzwoity kącik do majsterkowania"
Scooby napisał/a:
będę w niedługim czasie robił identyko jak ty masz i chciałbym jak najwięcej informacji o rozwiązaniach zainstalowanych u Ciebie. pozdrawiam

yyyy... jakich rozwiązaniach? Karnisz z folią zasłaniającą półeczki?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-06-2011, 06:38   

Ryba napisał/a:
Chciałem oczyścić temat z tych wypowiedzi o przepisach, karach ponieważ nie tego miał on dotyczyć. ..... No ale władza decyduje :nono: Nazwę temetu zawsze można zmienić, żeby nie było słowa lakiernia, jeśli Was to kłuje.

Spokojnie ... Tak jak jest jest bardzo dobrze. Twoje intencje @Ryba w tym temacie od początku były jasne i klarowne i dlatego wcześniej nie było tu komentarzy o karach i przepisach. Ja oceniam to co piszesz pamiętając co robisz czym się zajmujesz. Dlatego nie było powodu dla którego miałbym mieszać ci w temacie i go torpedować przepisami karami czy wymogami formalnymi.

Zauważ jednak że problem pojawiły się na skutek tego że kolega @scooby wysunął pretensje że go skrytykowałem za pomysł firmy w szeregowcu, a ciebie nie, choć robisz prawie to samo :nono: Jak widać "prawie" robi wielką różnicę. :nono:

Nie czyśćmy tego tematu z postów bo każdy tu do czegoś pasuje i dobrze jak w środku tekstów jest taka uwaga że to amatorski punkt malarski a nie próba formowania lakierni, czy warsztatu. Pisz bo to twój temat i wiemy o co chodzi ... a jak ktoś się w tym pogubi i będzie próbował skorzystać z tych rad do organizacji normalnego warsztatu to i tak wątek formalny powróci. Tak jak jest ... jest dobrze bo informacje są pełne.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne