lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Adaptacja garażu na mini mini lakiernie w moim wykonaniu
Autor Wiadomość
snayper
Stały Bywalec
elvis


Wiek: 53
Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 94
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: polska
Wysłany: 26-06-2011, 23:12   

baqo napisał/a:
Ryba, a co ty chcesz tu powrzucać ? Chcesz aby oczyścić temat z prawdy kosztem jakiś garaży ? Niby miałby to być jakiś przykład służący czemu

Bisu napisał/a:
Ryba, spoko... nazwij to jak już : "przyzwoity kącik do majsterkowania"


Panowie @Bisu i @bago czy nie wstydzicie się waszej klaki. Wiadomo w czym rzecz.
Panie @pROJEKTER daj pan spokój i daj ludziom realizowac swoje wizje po swojemu . Oni i tak coś byś pan nie robił nie zamówią u pana projektu za 10 czy 20 tyś złotych.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 27-06-2011, 00:13   

snayper napisał/a:
Panowie @Bisu

Ta część zdania to była akurat w 100% koleżeńska propozycja, nie żadna ironia... Tak żeby wszystkich zadowolić, bo jak sam widzisz słowo lakiernia niezbyt pasuje, a jak sam @Ryba twierdzi to ma być bardziej na jego użytek. Przystosowuje garaż ukierunkowujac na potrzeby hobby lakierniczego. Bo jak sam widzisz duża część osób na tym forum nazywa rzeczy po imieniu ponieważ chce by treści umieszczane na forum były przejrzyste pod względem prawa. Sprawa ma być postawiona jasno. To forum o tematyce lakierniczej, wiec lakiernia ma być lakiernią i to słowo zarezerwowane jest dla miejsca spełniających prawne wymogi i działająca legalnie. Inaczej być nie może.

Nie każ osobie która wytarła niejedną klawiaturę przelewając na forum treści o tematyce prawnej i budowie lakierni by godziła się na powstanie tematu o adaptacji pomieszczenia na lakiernie, gdy do lakierni jest jej daleko- i technicznie i prawnie.
PROSTE. Zrozum, że niektórym nie godzi się przyzwalać na taki rozwój tematu ze względu na profesję.
Przecież nikt tu nie zakazuje @RYBIE lakierować czy spełniać się w tym co lubi ( nawet i dorabiać). Ale trzeba sprawę stawiać jasno. Czarne jest czarne a białe jest białe.
@snayper- wyrozumiałości- spójrz na prawą stronę monitoru===>. fajne publikacje? Ktoś po coś zamieszczał je na forum, nie tylko po to zeby sobie wisiały. Ja to umiem docenić i rozumiem te osoby. A ty?
Kurde, ale mi teraz przyszło porównanie... Projekter to taka Super Niania:D A osoby o twoich poglądach ( bez urazy :aniolek: ) to tacy rodzice wychowujący dzieci bezstesowo :D . Nie bij, nie rusz, nie dotykaj, daj co chce by niepłakało i cały czas było szczęśliwe. A potem efekty są jakie...są.


Pozdro @Ryba. Adoptuj sobie garaż:) Tylko się nie gniewaj na osoby stawiające sprawę jasno. Przecież to dla twojego dobra. I NIE TYLKO. Forum jest dostępne dla wszystkich i każdy to czyta. A ja jak czytam to chce czytać coś z sensem więc takie odpowiedzi mimo, że niesmaczne i przykre mnie zadowalają. I tak zrobisz jak chcesz, a wiedzy nigdy za mało.
Znam takie jedno powiedzonko które sobie cenię, bo dość życiowe:
"Ignorantia iuris nocet"
Jak ktoś chce niech sobie znajdzie tłumaczenie.
pozdrawiam ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 27-06-2011, 06:34   

Wiem wiem, ja się nie obraziłem, ale na razie nic nie robię przy garażu, więc nie ma co pisać. Za to działam "w" garażu z moim autem :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-06-2011, 10:33   

Bisu napisał/a:
Kurde, ale mi teraz przyszło porównanie... Projekter to taka Super Niania:D A osoby o twoich poglądach ( bez urazy :aniolek: ) to tacy rodzice wychowujący dzieci bezstesowo :D . Nie bij, nie rusz, nie dotykaj, daj co chce by niepłakało i cały czas było szczęśliwe. A potem efekty są jakie...są.


Fajne porównanie ... bo w zasadzie oddaje charakter sprawy :brawo:

... a Panu panie @elvis / snayper ... to może przyda się tak informacja, że człowiek z moją widzą i pozycją zawodową nie chwyta się za legalizację małych jednostanowiskowych garażyków bo z tego gówno wielkie zawsze wychodzi. Absolutnie szkoda czasu.

Kompletna procedura zmiany sposobu użytkowania i załatwienia wszystkich formalności to kosz podchodzący pod 25 tyś zł. 10 tyś to kosztuje uzgodniona z rzeczoznawcami dokumentacji technologiczna z kartą informacyjną przedsięwzięcia. Mam to w tyłku czy ktoś chce robić sobie nielegalnie czy półlegalnie czy całkiem legalnie. To nie moje decyzje kolego @elvis tylko tych co inwestują w sprzęt i budynek własne pieniądze.

Na dziesięć realizowanych przez mnie inwestycji max 2 to lakiernie samochodowe ... wiec łaskawie nie wypisuje tu pierdół o rzekomym poszukiwaniu przeze mnie klientów na forum bo jakbym tracił tu na to czas to już dawno fajtnął bym z głodu a moja firma byłaby najbardziej badziewnym biurem projektów w Polsce. ... bo jakie doświadczenie i wiedzę zawodową można zdobyć projektując lakiernie o powierzchni max 35 m2 z dwoma wentylatorami do łazienki :buhaha:

To tak ... ( używając porównania ) jakbyś Ty kolego chciał się wspiąć na wyżyny lakiernictwa malując tylko płoty w lakierniach samochodowych .... i tak ... jakbyś już dotarł z ogromnym wysiłkiem na te wyżyny zawodowe i technologiczne, a ktoś by ci zarzucał, że się bezczelnie i arogancko reklamujesz na forum bo chcesz komuś pomalować płot przy lakierni. Więc rusz trochę makówką zanim znów napiszesz tu coś równie głupiego ;)
:glupek:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
antypaprok
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2011, 23:32   

no i co... lipa
projekter powiedzial ze sie nie da bo nie wolno, baqo mu przyklasnal i koniec. od jutra 95% krakowskich warsztatow zostaje zamknietych :)
no ale napewno w innych miastach ta proporcja jest odwrotna i zamkna tylko 5 % bo przeciez wszyscy inni spelniaja rygorystyczne wymagania. ROTFL.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-07-2011, 09:09   

A Ty co możesz o tym wiedzieć ? .... Kolejny Qrwa "niewidzialny" lakiernik :D . Człowieku takie kretyńskie opinie to były na tym forum klepane z klawiatury dwa lata temu. Teraz są tu ci co popytali w urzędach co i jak i już tylko mega przypał może wyskakiwać dziś z takim komentarzem. Podaj adres tej swoje szopy i .... za 60 dni cię już nie będzie wśród tych co wypisują takie pierdoły. Dołączysz do tych co skamlają, że unia-srunia , głupie przepisy, dziki kraj a i tak wybecelujsz kasę na mandaty i zwiniesz tą budę w Krakowie przy ogólnej radości tych co mają tam legalne Warsztaty i płacą ciężka kasę za korzystanie ze środowiska i utylizację odpadów ;) Skończyło się koleżko "róbta co chceta" i zaczyna się ostre tępienie takich co się im wydaje, że są "ponad prawem"

Jak nie masz pojęcia o statystyce to nie używaj % w swoich postach ... a twój żarcik ROTFL światowy bywalcu ... to od czasu gdy się cofnał lodowiec skraca się do ... ROFL ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 08-07-2011, 17:30   

Dziś pierwsze lakierowanie w nowym miejscu. Od razu mówię, nie ma co ściemniać - jest dzień do nocy :) Udało się podwiesić folię pod sufitem. Podłoga z płytek również jest ok, przed samym lakierowaniem przeleciałem ją mopem z wodą z detergentem i odparowanie wody nastąpiło dopiero pod sam koniec roboty - nawet nie trzeba zraszać wodą.
Wszystko to czyli: możliwość zamknięcia drzwi, dobre oświetlenie, nowy lepszy kompresor i odwadniacz sprawiły, że komfort i jakość mojej pracy uległy znaczącej poprawie.
Na dachu są 2 większe syfki, i z 5 takich malutkich drobinek. Dzięki stałemu nie spadającemu ciśnieniu lakier ładnie się rozlał i wszystko wygląda gitara.

Na zdjęciu dach po ostatniej, trzeciej warstwie klaru. Lakier bezbarwny Novol 570 2:1+20%.

Z uwag to przydało by się jakieś światło z tyłu, gdyż przy lakierowaniu tylnej klapy robiłem to praktycznie na ślepo ;)

DSC0000024.jpg
Plik ściągnięto 1296 raz(y) 297,2 KB

_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-07-2011, 20:37   

Ryba napisał/a:
Udało się podwiesić folię pod sufitem.

Mam nadzieję że moje podpowiedzi się przydały.
Widać staranność w wykończeniu pomieszczenia, co przekłada sie na staranność w wykonywanych tu pracach.
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-07-2011, 20:42   

Ryba napisał/a:
Dziś pierwsze lakierowanie w nowym miejscu. Od razu mówię, nie ma co ściemniać - jest dzień do nocy :) Udało się podwiesić folię pod sufitem. Podłoga z płytek również jest ok, przed samym lakierowaniem przeleciałem ją mopem z wodą z detergentem i odparowanie wody nastąpiło dopiero pod sam koniec roboty - nawet nie trzeba zraszać wodą.
Wszystko to czyli: możliwość zamknięcia drzwi, dobre oświetlenie, nowy lepszy kompresor i odwadniacz sprawiły, że komfort i jakość mojej pracy uległy znaczącej poprawie.
Na dachu są 2 większe syfki, i z 5 takich malutkich drobinek. Dzięki stałemu nie spadającemu ciśnieniu lakier ładnie się rozlał i wszystko wygląda gitara.

Na zdjęciu dach po ostatniej, trzeciej warstwie klaru. Lakier bezbarwny Novol 570 2:1+20%.

Z uwag to przydało by się jakieś światło z tyłu, gdyż przy lakierowaniu tylnej klapy robiłem to praktycznie na ślepo ;)


jedyne zastrzeżenie to za wysoko wklejona gąbka między dachem, a tylna klapą, może wyjść po jej rozklejeniu niemiła niespodzianka
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 09-07-2011, 12:12   

Punkt dla kalbiego, w jednym miejscu konieczna będzie zaprawka pędzelkiem, bo zostało niedomalowanie ;] Na szczęście na klapie, którą przykrywa spoiler ;)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 10-07-2011, 12:47   

Ryba napisał/a:
Na zdjęciu dach po ostatniej, trzeciej warstwie klaru


A czemu trzy warstwy klaru?

Ładnie pomalowane nie zdupcyłeś tego :D
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 10-07-2011, 18:11   

Bo 570 to MS, napisane jest, żeby nakładać 2-3 warstwy. A przy 3 zawsze będzie z czego spolerować :) Zresztą po tym lakierze nawet widać, że muszą być 3 warstwy, bo jest jak woda i nakłada się go cienkimi warstwami.

Niestety cięcia papierem się nie ominie, bo wszystko wcześniej było cięte 2000 i tam jest lustro, a tu morka :nono:
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 10-07-2011, 19:00   

Moze lej mniej rozpucha.. :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Baton
Wyjadacz


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 116
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 10-07-2011, 19:38   

Elegancko :D
Mam tylko pytanie: Jak masz zamiar polerować zapadający się dach ? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 11-07-2011, 22:24   

obcy_69 napisał/a:
Moze lej mniej rozpucha.. :)


Nie wiem czemu miało by to służyć ? Trzeba ściąć morkę papierem, żeby dopasować się do lustra na innych elementach - tylko tyle.
Dach się wypoleruje, w końcu maluję go już 3 raz i zawsze dałem radę z polerką, a wcześniej musiałem ciąć barana i masę śmieci :) Teraz to tylko "pogłaskać" i już :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 11-07-2011, 23:28   

Ryba napisał/a:
Nie wiem czemu miało by to służyć

Wtedy nie bedzie jak woda...i wystarcza dwie warstwy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 17-07-2011, 11:41   

Na forum zawsze jst napisane, aby trzymać się technologii i kart, więc trzymam się na tyle na ile mi pozwalają warunki.
Ponad to osobiście bardzo mi pasują lakiery bezbarwne "woda, wodzianka" niż gęste dlatego 570 maluje mi się najlepiej. Wcześniej stosowałem 2W Opti, Novol 505, 575, Dyna HS.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
obcy_69
Wyjadacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 113
Skąd: zamoyskie
Wysłany: 17-07-2011, 15:02   

Oczywiscie ...Twoja wola.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 28-12-2011, 16:44   

Mały UP !
Ktoś kiedyś mówił, że będzie mi za mało światła i ... miał poniekąd rację. Do lakierowania było ok, chociaż doły trochę niedoświetlone. Brakowało mi natomiast światła przy polerowaniu i "picowaniu" aut. Tak więc zamontowałem po 2 dodatkowe oprawy (2x36W) na ścianach. Teraz są na jednej 4 w poziomie - dolne 40 cm od ziemi, górne na 170 - razem 288 W więcej światła. Mam nadzieję, że się polepszy. Wrzucę focię za jakiś czas :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 28-12-2011, 19:27   

Ryba napisał/a:
Ktoś kiedyś mówił, że będzie mi za mało światła

to chyba ja :D
a widzisz pisałem słuchaj ,, kolegi,, hehe ;)
ale dobrze ,że dołożyłeś.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 28-12-2011, 20:28   

oswietlenie wazna sprawa jak masz samo gorne to od listwy do progu lecisz praktycznie na slepo nawet jak masz kilka lamp...fajnie ze dales jeszcze na dole jednak ja na twoim miejscu zakladajac ze masz sciane 6m bym dal 4 w pionie 20cm ok od ziemi co ci ogarnie cala dlugosc praktycznie auta + z 2 lampy u gory zeby ladnie oswietlaly dach,mache i gorne slupki drzwi.tak jak w tej na 3ciej focie http://tablica.pl/oferta/...sce-IDqoS1.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30-12-2011, 10:21   

unek napisał/a:
to chyba ja :D
a widzisz pisałem słuchaj ,, kolegi,, hehe ;)
ale dobrze ,że dołożyłeś.


Wtedy i tak nie miałem już dodatkowej kasy, a tak zdecydowałem się na rozbudowę ;]
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne