lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 21:02
Przeterminowany utwardzacz - lakier nie schnie
Autor Wiadomość
matts
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 17-04-2011, 17:56   Przeterminowany utwardzacz - lakier nie schnie

Witajcie.

Mam do was pytanie, posiadam farbę Duralit Car Tinting Base z MaxMeyer. Kiedyś malowałem nią całe auto. Ostatnio musiałem zrobić próg i go wymienić więc postanowiłem go pomalować.
I tu po okazało się że farba nie schnie, albo schnie bardzo długo bo po 24h można spokojnie odczuć lepkość. Malo tego narobił zacieków, dobrze ze to tylko próg

Niestety nie popatrzyłem ze utwardzacz wyszedł z terminu i był do lutego. Domyślam się ze to przez to, na dodatek pomyliłem, (sam nie wiem jak, miałem jakieś zaćmienie) proporcje i dałem za dużo utwardzacza. Jak malowałem auto miałem taki sam przypadek z jednym błotnikiem. Zmywałem go całego rozpuszczalnikiem i lakierowałem od nowa bo nie wysechł ale wtedy wszystko było nieprzeterminowane i świeże. Jako ze będę mógł to poprawić w środę a malowałem wczoraj po południu, mam pytanie czym i jak usunąć lakier? Czy rozpuszczalnik uniwersalny będzie go brał? bo coś mi się wydaje ze to nie doschnie.

Stosowałem utwardzacz Novola ale ta farba schnie dłużej niż zwykłe akryle, może trzeba dac jakiś akcelerator? Temp malowanie ok 16 stopni

Może polecacie jakiś inny utwardzacz?

Oto foto farby


Proporcje na puszcze to 2:1 czyli powiedzmy na 200ml farby 100ml utwardzacza. Miałem jakieś zaćmienie i dałem na odwrót :/ Więc krycie było słabe i nawet po 4 warstwie przebijał podkład. Dałem ciał na całej linii jak nigdy, ale jak to najlepiej teraz ogarnąć?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-04-2011, 20:52   

Za dużo utw. żle , za mało też żle.Zmyć nitro,tą powłokę i nałożyc od nowa z tym że utw. dedykowany do tego lakieru....
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
matts
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 17-04-2011, 21:10   

Wcześniej tez lakierowałem w połączeniu z Utwardzaczem Novola bo u mnie w mieście nie mieli innego, a jaki byście polecali utwardzacz? Może pojeżdżę i poszukam innego, żeby schło szybciej. A jeśli chodzi o Nitro to czy nie zmyje mi to podkładu? Podkład był w lutym jak blacharz próg wstawiał.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 17-04-2011, 21:20   

Jak podkład był 2k.To nic się nie stanie.Utwardzacz możesz dać inny, ale to jest nie zgodne z technologią,robisz to na swoją odpowiedzialność!Pamientaj o proporcjach...
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
matts
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 17-04-2011, 21:22   

Niestety nie wiem jaki podkład był. Ale strukture miał barana lekkiego, odcień zółty.

Czyli nie schnie bo dałem ciała z proporcjami to raz i dwa przeterminowany, ja całe auto w wakacje z Novolem zrobiłem i jest ok. Zorbie więc jeszcze raz tylko przypilnuje proporcji ze strzykawką w ręku, Co do zmywania dziś próbowałem uniwersalnym i brał, więc może nim najpierw spróbuję.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne