lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór migomatu
Autor Wiadomość
Baton
Wyjadacz


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 116
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26-01-2011, 00:17   Wybór migomatu

Witam,
Jestem w trakcie wyboru migomatu, zastanawiam się miedzy tymi dwoma:
http://allegro.pl/migomat...1414341047.html

http://allegro.pl/polaut-...1414543775.html

Który możecie mi polecić ? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2011, 00:22   

Baton,
Zaden.
Kup bestera 1801 i masz pewnośc że nie bedziesz kombinował z migiem zamiast spawać.
 
     
Baton
Wyjadacz


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 116
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26-01-2011, 00:30   

Ten bester 1801 to porządne i sprawdzone sprzęcicho jest ? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2011, 00:34   

Baton,
Sprawdzony, bezawaryjny, z solidnym serwisem, polski.
Ale jest w podobnej cenie, tyle ze trzeba dokupić butle zawór i resztę.
Cokolwiek bedziesz kupował, popros sprzedawce aby zaprezentował Ci podajnik.
W besterze jest duży w przeciwieństwie do tych azjatyckich badziewi.
I dodam że to jest takie minimum jesli chodzi o podajniki.
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 26-01-2011, 00:37   

Baton,
tylko pytanie do czego ci ten sprzecior??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 26-01-2011, 01:01   

też mam bestera 1801 najlepszy sprzęt za tą kase. Nawet nie patrz na te chinskie g*wna z napisem podszywajace się pod niemieckie marki. Kolega ma tez telwina, hula juz 12 lat i jest ok. Ale napewo moj bester spawa lepiej. mkautos, ty spawasz na 230v czy 380?? bo mam problem z siła i spawam na 230. Mam w garażu 4 bolcową siec a w magu jest 5 bolców. Kolega mówił mi że moge jeden kabel wywalic i kupic mufe 4 bolcową. A na besterze piszą, że nie wolno, że mozna rozwalic sprzęta, co ty na to? Dodam, że nie moge spawa na maxa czyli na 4 zakresie bo korki wywala, max 3 zakres
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2011, 12:54   

majeran666,

Miema problemu.
Nie słuchaj idiotów, bo mając instalację 3 fazową , robisz na 1 fazie.
Aby nie ingerować we wtyczkę, zmień gniazdo zasilajace na 5 bolcowe. Gwarancji nie stracisz, bo wtyki nie ruszasz.
A zero robocze i ochrone połącz razem i tyle.
Zaręczam Ci że jest to poprawnie elektrycznie, chyba że chcesz to różnicówke sobie spraw i przed gniazdem zainstaluj, wtedy będziesz miał normalna ochronę jak w założeniach dla instalacji 5 przewodowej.

Ale nie kombinuj aż nadto.
Zamień gniazdo, połącz jak piszę i ciesz się praca miga na 3 fazach.
Dla Twojej wiedzy.... ten piąty bolec (ochrona) idzie tylko na obudowę (jak w normalnej instalacji zero robocze) i chroni nie na zasadzie zwarcia przy przebiciu, lecz na zasadzie upływu prądów przy juz lekkim przebiciu.
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 26-01-2011, 13:09   

Ja mam tak podłączone i wszystko działa bezproblemowo .W gnieździe mam połączone N z PE .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Prezesu
Bywalec


Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 37
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Łódźkie
Wysłany: 26-01-2011, 15:01   

Nie będę oryginalny i napiszę, że też mam tego Bestera i również podłączonego na siłę w sposób zaprezentowany przez mkautos'a. Nie polecam zmieniać wtyczki, bo gwarancja aut.

Co do samego półautomatu- szukałem długo najtańszego i kupiłem w Castoramie. Zapłaciłem 1799zł, oprócz standardowego wyposażenia (tj. reduktor, drut, jakaś maska) dostałem jeszcze podgrzewacz gazu, dysze, końcówki prądowe i rolkę podajnika do drutu zamoosłonowego. Dokupiłem tylko butle za 200zł i wszystko śmiga.

Gaz polecam mieszankę spawalniczą- 80% argonu i 20% CO2 (chyba, nie pamiętam już dokładnie). Nie ma tyle odprysków co na dwutlenku. Koszt napełnienia butli 6kg 35zł, czyli o 10zł więcej niż CO2. Ale mieszanka ma jedną wadę- szybciej się kończy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2011, 15:43   

Prezesu,

Fajną promocję trafiłeś.
Ja dostałem w tej cenie sam migomat plus łuski zapasowe i dysze prądowe.
Rękawice spawalnicze gratis.
Ten migomat to takie minimum dla blacharki, choć blacharze biorą wyższy model a ten jest do nich za słaby.
Ale to blacharstwo wszelakie, od naczep, konstrikcje stalowe po reperaturki ;)
Dla samochodówki wystarczy spokojnie a przy okazji...........................
....................... wspierajmy trochę nasze polskie fabryki a nie chińczyków i inne takie tam nacje.
Czy wszystko musi być tańsze kupowane i przy okazji lekko tandetne???
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 26-01-2011, 16:16   

ja powiem tylko tyle ze swojej strony. też miałem ten problem z wyborem migomatu do 2tys. nasłuchałem i naczytałem różnych opini. kumpel mi pokazywal jakieś badziewie kupił nowe nawet nie pamiętam nazwy. to mu mówię że potrzebuje spawarki do spawania a nie do klejenia i szczelania :) tak dokładnia ta jego spawarka szczelała{ przenośnia}. kupiłem bestera 180 i zapierdziela aż miło
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Baton
Wyjadacz


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 116
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26-01-2011, 17:21   

Dzięki, biorę tego Bestera, migomatu będę używał żeby czasem coś w garażu przespawać, w swoim aucie zrobić reperaturki itp. Ewentualnie w przyszłości coś blacharki ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 26-01-2011, 20:17   

i to jest bardzo dobra decyzja. grubszą blachę też bez problemu pospawasz jeśli umiesz kłaść spaw
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
stech
Klubowicz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 265
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: ok krakowa
Wysłany: 26-01-2011, 20:45   

@baton, mam bester 1500S, i przy samochodówce śmiga jak trza, tak że firma sprawdzona,towary warte swojej ceny, pozdr.
I też na 5 bolcy :) :)
_________________
"Lepsze, jest wrogiem dobrego".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 26-01-2011, 20:55   

dzięki mkautos, i pio_len, po punkciku leci
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Prezesu
Bywalec


Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 37
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Łódźkie
Wysłany: 27-01-2011, 00:02   

mkautos, nie szukałem długo tego Bestera. Najpierw to wiadomo- allegro. taniej niż 1950zł z wysyłką się nie znajdzie. I praktycznie już bym zamówił. Ale jakoś byłem przy okazji w Castoramie i zerknąłem na spawarki. Pogadałem z gościem na stoisku i powiedział, że jak wezmę za gotówkę to dostane te fanty. Więc nie zastanawiając się pojechałem do bankomatu i półautomat mój :) .

Same te pierdoły do drutu samoosłonowego lekko 100zł warte, bo i końcówki prądowe są z innych materiałów a łuska jest ceramiczna. No i podgrzewacz- też coś koło 90zł. W zimę na CO2 jest super, używa go kumpel. Ale jak ja lecę na mieszance to jeszcze nie zdarzyło mi się zamrozić reduktora ;) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2011, 00:08   

Prezesu napisał/a:
W zimę na CO2 jest super, używa go kumpel. Ale jak ja lecę na mieszance to jeszcze nie zdarzyło mi się zamrozić reduktora .

Dokładnie.
Podgrzewacz jest do co2.
Ja znalazłem za 1830 lub 1850 z wysyłka.
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 27-01-2011, 00:13   

ja wziąłem z praktikera za 1999 bez żadnych bajerów, ale na raty brałem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 27-01-2011, 01:32   

Mam Bestera 330 4x4 i Bardzo sobie chwalę ten migomat. Spawam głównie wieksze elementy, ale i ostatnio podloge w busie zrobiłem bezproblemu.
Jesli chodzi o gaz to zależy co chcemy spawać. Czasem czyste co2 jest lepsze niż argon+co2.
P.S
Bester wcale nie jest Polski i nigdy nie był. Niestety... bo jest naprawde dobry.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2011, 01:36   

Arafat napisał/a:
Bester wcale nie jest Polski i nigdy nie był.

Wiem, bo dopiero jak robi na licencji tej firmy co go kupiła to ma odpowiednia jakość.
Ale chociaz jest produkowany w polsce i na odpowiedniej technologii.
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 27-01-2011, 09:37   

Migomat jak kupować to tylko z supermarketu ceny są sporo mniejsze niż na allegro a jakość ta sama .W Leroy Merlin albo w brikomanie można dorwać bestera za 1699 zł .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 27-01-2011, 10:41   

pio_len,
nie polecam marketu..potem długo trzeba czekac jak cos sie zesra...
ja czekałem prawie 1.5 miesiaca jak oddałem celme na gwarancji.:angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 27-01-2011, 10:53   

Market nie prowadzi serwisu wszystkie narzędzia odsyła dalej .Może tyle faktycznie trzymali ją w serwisie albo market przeciągał wysyłkę . Miałem taki przypadek że oddałem szlifierkę do marketu oni ją przesłali dalej do serwisu i nie uznali gwarancji .Stwierdzili przeciążenie narzędzia i uszkodzenie silnika zębatek kabla i przełącznika . Rozebrałem ją spalony tylko silnik i pojechałem do serwisu osobiście serwis stwierdził błąd pracownika i wymienił wszystko na nowe została tylko stara obudowa .Cała naprawa trwała 2 dni .Teraz jak coś się psuje omijam market i jadę do serwisu .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 27-01-2011, 11:28   

pio_len napisał/a:
Migomat jak kupować to tylko z supermarketu

mi odradzano kupno bestera z marketu. Podobno może byc tak, że do marketu robią jakąś tańszą linie. Podobno uzwojenie besterów z castoramy jest aluminiowe, ale różne głupoty ludzie piszą w internecie. Ja musiałem brac w praktikerze, bo wziąłem na raty
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Prezesu
Bywalec


Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 37
Wystawił 3 punkt(y)
Skąd: Łódźkie
Wysłany: 27-01-2011, 16:10   

Też tak czytałem. Pierwsze co zrobiłem po wypakowaniu to rozkręciłem obudowę. No i trafo jest bez wątpienia miedziane, przynajmniej moje. Także myślę że to lipa jest. Albo się trafiają podróbki.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 27-01-2011, 17:28   

pio_len napisał/a:
Migomat jak kupować to tylko z supermarketu ceny są sporo mniejsze niż na allegro a jakość ta sama .W Leroy Merlin albo w brikomanie można dorwać bestera za 1699 zł .


Nigdy bym nie kupił wiekszosci narzędzi w supermarkecie a tym bardziej MIG/MAG.
Z zewnątrz identyczna ale bebechy dużo gorszej jakości! taki np. bester z marketu a z normalnego sklepu rózni sie np. :
-Uzwojenie nie miedziane lecz miedziowane
-słabsze mostki prostownicze(siadają przy większych zakresach)
-na mniejszej mocy potrafi włączyc sie zabezpieczenie termiczne
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
4x4
Wymiatacz


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 176
Punkty: 2/7
Skąd: Okolice
Wysłany: 27-01-2011, 19:39   

ja mam bestera z castoramy i tak

pierwszego miałem 3 lata zero usterek

drugiego mam 4 lata i jedna usterka po miesięcu od kupna awaria jakiegoś stycznika , dodam ze serwis miałem w mieście to podiechałem do nich i naprawa w godzinę na gwarancji i zero problemów

dodam ze kupiłem tez w castoramie szlifierke i wierterke firmy Makita i 4 lata śmigają i bez awarii a jako ze robię blachę samochodową to trochę robią na siebie .
_________________
Mieszalnia Lakierów
Autocolor, Mipa, Dyna

www.Frostt.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
angelus_79
Użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 17
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2011, 10:28   

Dolacze sie do tematu. Planuje kupic swoj pierwszy migomat, ktory bede uzywal do prac hobbystycznych (spawnie samochodu, brame itp.) moj wybor padl na Bestera 1501s, na poczatek kupie sam migomat a za jakis czas dokupie do niego butle, czy to dobry wybor?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Baton
Wyjadacz


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 116
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 01-02-2011, 22:38   

Faktycznie w marketach jest dużo taniej. Bester 1801 z reduktorem kosztował w Castoramie 1600zł ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jongra
Użytkownik


Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: Dębica
Wysłany: 11-02-2011, 18:44   

polecam Kempii serie Minarcmig. Modele adaptacyjne czyli dostrajają się do spawania. To już wysoka półka ale rewelacyjnie spawa, uzywam go już długo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ToolDar
Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 29
Skąd: Kępno
Wysłany: 15-02-2011, 22:15   

angelus_79 napisał/a:
Dolacze sie do tematu. Planuje kupic swoj pierwszy migomat, ktory bede uzywal do prac hobbystycznych (spawnie samochodu, brame itp.) moj wybor padl na Bestera 1501s, na poczatek kupie sam migomat a za jakis czas dokupie do niego butle, czy to dobry wybor?


Proponuję Migomat STAR WELD 190 który spawie stal czarną, lutospawie blachy drutem Cusi3, spawie aluminium. Zaletą Star Welda jest przemysłowy transformator który zapewnia idealny spaw na blachach od 0.5mm grubości i nie przepala ich podczas lutospawania.

Moc 200A
Zasilanie 400V + 230V
_________________
F.U.H. DARO Dariusz Grabowski
880 237 591

Handel Narzędziami firm: YATO; STANLEY; BOSCH; MAKITA; METABO; DeWALT; BLACK&DECKER

Handel Zgrzewarkami: Cebora SPOTTER, Tecna, Airpuller.
Handel Spawarkami; Lutospawarkami
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luki83
Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 28
Skąd: aniołka
Wysłany: 01-03-2011, 20:02   

Jak już ktoś pisał do np. Castoramy baster 1801 to całkowicie inny sprzęt niż w autoryzowanym sklepie . Różnica jakieś 600zł.

Aluminiowe trafo ! Ten kto napisał że jest gorsze to niech popuka się w czoło !

Jeśli tabliczka na migmag nie jest oszukana i nie są zawyżone jego parametry to już podaje plusy Alu.

Alu trafo aby wyciągnąć taką samą moc jak z miedzi musi być nieco większe. Większe co za tym idzie większa powierzchnia do odbierania ciepła.

Alu trafo nie grzeje się tak szybko , dużo szybciej stygnie jak już się przegrzeje , czyli nie jest gorsze - pod warunkiem że jest uczciwe !

Te linki które na początku przedstawił kolega to jest bardzo niska półka , dużo na tabliczce mało w środku. Bester 1801 fakt jest nie do zdarcia.

Pomyślcie troszkę przyszłościowo . Każdy kupuje mig mag na kilkanaście lat. Za kilka lat skończycie naprawiać samochody druten SG2 . Dlatego lepiej pomyśleć czy nie dołożyć i kupić coś co polutuje i Alu pospawie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 01-03-2011, 23:43   

Do lutospawania się prawie przekonałem, ale tu muszę się postawić.
Luki83 napisał/a:
Alu trafo aby wyciągnąć taką samą moc jak z miedzi musi być nieco większe. Większe co za tym idzie większa powierzchnia do odbierania ciepła.

Alu trafo nie grzeje się tak szybko , dużo szybciej stygnie jak już się przegrzeje , czyli nie jest gorsze - pod warunkiem że jest uczciwe

W niektórych warunkach jeśli chodzi o pobieranie- oddawanie ciepła róznice miedzy alu i miedzią mogą się zacierać. Głównym powodem jest ośrodek który pobiera ciepło z naszego uzwojenia czyli powietrze. A on słabo odbiera ciepło. Co lepiej pobiera i oddaje można wywnioskować z tego że dobre radiatory wykonuje się z miedzi. (radiatory do procków, również chłodnice do aut - rzadkość, ale jednak )
W przypadku trafa fakt, że i rdzeń będzie większy, ale on pełni znikomą rolę w odbieraniu ciepła z uzwojeń z choćby jednego prostego powodu - jest odizolowany tworzywem od uzwojenia. Najgorzej ma się uz pierwotne bo jest odizolowane ze wszystkich stron - 0 chłodzenia.
Jak już napisałeś trafo będzie większe, objętość uzwojenia alu tez będzie większa, bo konduktywność miedzi jest większa od alu ( sięgając w pamięć chyba 1,65 raza więsza) analogicznie alu przy takim samym aprerażu musi być więcej - i tu się zmienia przekrój uzwojenia. teraz tylko pytanie dla matematyków czy większa objętość alu pozwoli na pobranie większej ilości ciepła ( pojeność cieplna) niż gdy zastosujemy miedź która przy tej samej objetości ma większą pojeność cieplną, większą konduktywność, i zdaje się że lepiej oddaje ciepło.
jeszcze jedna sprawa- miedzi objętościowo stosuje się mniej niż alu, ale wagowo wyjdzie podobnie, zaś cenowo miedź wyjdzie ponad 2 razy drożej. Myślę, że to główny powód stosowania alu- cena. gdyby wyprodukowanie trafa z uz alu było lepsze, a napewno było ( jest ) tańsze to nikt by nie robił traf z miedzi.
fakt, że trafa z uzw miedzianym moga być mniejsze, ale to urządzenia głównie stacjonarne więc troszkę większe z alu nie robi róznicy.
No i jeszcze jeden powód, ale surowiec - glin jest łatwiej dostepny mimo to w większości przypadków stosuje się miedź.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 01-03-2011, 23:57   

Bisu napisał/a:
No i jeszcze jeden powód,


Sprawnośc trafa miedzianego , czyli straty.
Pole magnetyczne nie lubi wolnych przestrzeni.

Nie rozkręcałem jeszcze swojego bestera 1801,,, ale normalnie zawodowa ciekawość nieda mi spokoju.
Naprawdę bardzo ciężko mi uwierzyć że jest różnica w trafach, tych sprzedawanych w marketach i normalnie w sieci sprzedazy.
Ciekawe w jakiej sieci był mój dostawca z allegro????

Bisu, człowiek z ciebie młody ponoć.
Jestem pod wrazeniem wiedzy jaką posiadasz.
Czasem błądzisz, ale tak własnie człowiek sie uczy.
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 02-03-2011, 00:13   

mkautos napisał/a:
Bisu, człowiek z ciebie młody ponoć.

oj tak...choć piaskownice mam już jakiś czas za sobą ;)
mkautos napisał/a:
Czasem błądzisz, ale tak własnie człowiek sie uczy.

Jak mi ktoś uświadomi że nie mam racji, lub sam się uświadomię to spuszam głowę i rację przyznaję, bo nie lubię zarozumialstwa i głupiego spierania się. Po co mi to.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luki83
Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 28
Skąd: aniołka
Wysłany: 08-03-2011, 19:02   

No i gdzie ci matematycy bo Bisiu się postawił ale do końca nie wie do czego a na koniec głowę zwiesi.

Nikt nie próbował przekonać Ciebie do tego że alu trafo jest lepsze od miedzi pod wszystkimi względami.

Jest tyle samo za co i przeciw.

Sam osobiście wole miedz Ty pewnie też. Kupując nowego miga sam stwierdzisz że alu jest lepsze bo jest tańsze i nawet nie pomyślisz ile stygnie czy się nagrzewa. W pracy osiągnie te same parametry. A przecież nie kupisz tego samego 2 x drożej.

Czy kupisz ? byle był miedziany w stacjonarnym urządzeniu.



Na koniec jeszcze raz przeczytaj końcówkę którą zacytowałeś. Nie jest gorsze bracie nie jest gorsze !


1801 nie rozbieraj jest miedz !

To że jest inny zadzwoń do pierwszego lepszego dystrybutora bestera lub na serwis.
Fakt Castorama narzuca 3% marży ale to żadna różnica.
_________________
Maszyna przyszłości - za 20 lat na każdym warsztacie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 16-03-2011, 00:51   

Luki83 napisał/a:
ale do końca nie wie do czego a na koniec głowę zwiesi.

Głowę do tematu o lutospawarce. Mam na myśli głównie stale hss i ich spawanie.

Luki83 napisał/a:
Na koniec jeszcze raz przeczytaj końcówkę którą zacytowałeś. Nie jest gorsze bracie nie jest gorsze

Wyszło na to, że napisałem to co ty, bo pominąłem początek tego co zacytowałem. Gdzieś mi to umkneło, i wyszła wyższość Bożego narodzenia nad wielkanocą. Muszę czytać dokładniej. Nie wykładałbym swoich racji komuś kto twierdzi tak samo... Aż taki czepialski to nie jestem.

Większą większość miedź ma nad alu przy wszelakich radiatorach, porównując te same wielkości (objętość). Miedź bije na głowę...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luki83
Bywalec



Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 28
Skąd: aniołka
Wysłany: 16-03-2011, 19:18   

Nie rozumie twojego ostatniego zdania.

Tłumaczyć też mi nie musisz , ja nie zajmuje się nawracaniem.

Zajmuje się czym się zajmuje i raczej nic innego mi na razie nie wychodzi.

A co widziałem i czym spawałem utwierdza mnie w tym co na tym forum wypisuje.
_________________
Maszyna przyszłości - za 20 lat na każdym warsztacie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 16-03-2011, 20:16   

Luki83 napisał/a:
Nie rozumie twojego ostatniego zdania.

Sprawa prosta 1m3 miedzi ma większą pojemność cieplną itp niż 1m3 alu. W trafie faktycznie jest objętościowo więcej alu, bo alu ma większą rezystację i trzeba zwiększyć przekrój dla tej samej gęstości prądu. Tak więc te pojemności cieplne tych 2 stopów się do siebie zbliżają.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
MichalYahoo
Użytkownik


Wiek: 33
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-03-2011, 16:20   Bester magpower 1801

Kolego sam niedawno kupiłem Bestera Magpowera 1801 i jestem baardzo zadowolony. Widziałem że bodajże na spawacz.pl masz jego szczegółowy opis i foty.
Bardzo fajne jest rozwiązanie z tym zasilaniem 230V/380V , nie potrzeba żadnych adapterów itd. Macie linka http://spawacz.pl/blog-wp...rezentacja.html ,
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne