lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
problem z kolorem FIAT 500 nr lak 270/A
Autor Wiadomość
mariogranda
Użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 24-01-2011, 23:23   problem z kolorem FIAT 500 nr lak 270/A

witam koledzy jestem tu nowy na forum ale od dłuższego czasu śledzę wzmagania kolegów lakierników tych z większym i mniejszym doświadczeniem ja jestem w tym średnim czyli 17lat w zawodzie w tym 4 lata stażu pracy w Niemczech w serwisie volkswagena.dziś stanął przede mną stanął nie lada problem zresztą zawsze sie zdarzają u każdego problemy z doborem lakieru w zakładzie w którym znajduje się mieszalnik teraz do rzeczy bo zanudzam.kolor fiat 500 biała perła 270/A trójwarstwowy. lakier NOVOL 3 warianty tego koloru wybralismy 1 najbardziej odpowiadający chociaż tez nie był idealny+ tło także z numeru pod ten numer lakieru zrobiliśmy natrysk próbny na szachownicy w sumie 4 listki na każdym po innej ilości warstw 1,2,3,4 na koniec wypyłka stwierdziliśmy ze na 90% bedzie ok bo nic innego się nie da przejście i powinno jakoś byc po polakierowani już u mnie auta czyli połowy auta masakra kolor wpadł w czerwień odbiegł od fiszek firmowych i od natrysków dodam ze novol udostepnia ten kolor tylko w xsyralicu zadzwoniliśmy do firmy nowol o reklamacje tejze farby u nich spectechnik stwierdził ze wina jest lakiernika i reklamować nie mogę ponieważ przystając ze natrysk próbny pasuje wtedy farba nie podlega reklamacji.koszt samej farby który przy tym poniosłem to lakierowanie 5,5elemtów 600zł +koszta pozostałe pomóżcie mi drodzy koledzy po fachu jak mam to rozwiazac kto ma głównie w tym wine podkreslam ze nie maluje od wczoraj co prawda nie mam za dobrych warunków ale jak kazdy dobry fachowiec twierdzi nie dokońca liczą sie warunki oraz sprzet, ja takze maluje nowe i dosc drogie auta pozrawiam wszystkich czytających moja smutna historyjkę przepraszam jezeli zamieściłem ten post w nieodpowiednim dziale.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 24-01-2011, 23:27   

A jakiego rozcieńczalnika uzyłeś? Takiego jak zaleca producent czy coś innego?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mariogranda
Użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 24-01-2011, 23:37   

witaj uzyłem IMEX NEWCHEM bazowy zawsze uzywam tego i problemów z nim nie mam zreszta oni sami zalecali tego typu rozcienczalnik dziś dobrałem DEBBER I zrobiłem natryski jutro sie okaze jak rano wstane bo jak sami wiecie najlepsze swiatło to swiatło dzienne do doboru lakieru oczywiscie w DEBERZE wystepuje 1 odcien +tło po natrysku juz widac róznice .pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-01-2011, 23:42   

mariogranda, ..biała perła to zawsze jest kolor zagadka, jedynym sęsownym wyjściem jest wybranie najlepszej alternatywy, dodatkowo zrobienie tak jak to poczyniłeś natrysków próbnych i najbardziej zbliżonym lakierować ale z bardzo, bardzo obszernym cieniowaniem...w tym kolorze trójwarstwówki nawet bardzo niewielka zmiana grubości warstwy właściwej , temp otoczenia w jakiej jest ona nakładana, zmiana odległości pistoletu od obiektu ma olbrzymie znaczenie na pasowość...tu, w tym wypadku myślę że nie jest winny system bo z tego co wiem nie ma systemu który ustalił wymaganą ilość warstw dla warstwy właściwej...do tego ile warstw nałożyć aby uzyskać odpowiednią barw i efekt dochodzi się metodą prób i błędów ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mariogranda
Użytkownik


Wiek: 45
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: GRUDZIĄDZ
Wysłany: 25-01-2011, 00:28   

wiem jest to trudny kolor życze kazdemu lakiernikowi jak najmniej aut w takim kolorze bo naprawde przechlapane kto malował tym kolorem badz podobnym i mu sie udało to chwała zato srebro do tego to pikus musze powiedziec ze jest to moja 3cia 500 w tym kolorze nasta w ogóle poniewarz mój klient wali je na niemcy tamte dwa odcienie poprzednie bardzo jasniutkie wiec białe jakby biała baze ktos pokrył samym ziarnem a ten czort wpada w żółłcień/zielen głowna role gra tu tło ten kolor uciekł mi w tle tamte dwa auta udało mi sie tak wyproadzic ze jedno poszło na ostro dosłownie ideał a drugie musiałem wejsć w tylni błotnik.szkopół w tym ze tamte auta robiłem na DEBBER a tego na nowol dlaczego poniewarz zaczełem zaopatrywac sie u znajomego który postawił NOVOLA/SPECTRAL i jak wiadomo każdy żyd swój towar chwali z innymi koloram niema takiego problemu z reszta wszedzie są niema mieszalnika idealnego w deche,wiem ze trudno jest przypisac komóś wine najpredzej wina stoi po stronie kto usługe wykonał czyli lakiernika a to to to tamto tylko dziwi mnie jeden fakt dlaczego gdy poprosiłem specfachowca aby przyjechał i zrobił ekpertyze ze wina jest po mojej stronie to powiedział ze oni do takich zeczy nie jezdzą agdy mój znajomy zapytał ich co tu teraz zrobic zeby uszanowac klienta czyli mnie to odpowiedział ze my sie mamy dogadac oni rece umywaja naprawde trudno jest mi opisac ten temat słowami ale na 99%wiem ze nie ja mam w tym wine tylko oni byc moze popindolili recepture w tle moim zdanie to ma najwieksze znaczenie w tym fancie pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 25-01-2011, 09:12   

mariogranda napisał/a:
kolor wpadł w czerwień odbiegł od fiszek firmowych
mariogranda napisał/a:
a ten czort wpada w żółłcień/zielen głowna role gra tu tło ten kolor uciekł mi w tle


Musisz najpierw się określić, w jaki dokładnie kolor uciekł ci ten lakier. ;)

mariogranda napisał/a:
uzyłem IMEX NEWCHEM

Zastosowanie tego rozcieńczalnika dyskwalifikuje Cię na starcie jeżeli chodzi o jakąkolwiek reklamację. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 25-01-2011, 15:35   

mariogranda napisał/a:
moze popindolili recepture w tle moim zdanie to ma najwieksze znaczenie w tym fancie

Pewnie tak.

[ Dodano: 25-01-2011, 15:41 ]
No-limit, zasadniczo podwarstwa decyduje o odcieniu,bo biała perła i crystal silver xirallic praktycznie nie kryją.Można lekko modyfikować flopem,szronem/frost/,białym,czarnym pigmentem+śladowe ilości kolorów,ale tło jest najważniejsze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne