lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:49
Ivata z promocji
Autor Wiadomość
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 12-07-2009, 21:34   

nie martw sie ;) ,jak bede widzial ze nie kladzie tak jak bym to sobie wyobrazal,to zawsze jest sata,chodz i ta ostatnimi czasy cos pinkoli. Moze czas najwyzszy zestaw naprawczy wymienic.Lakierowalem wczoraj calosc Jazz z koloru NH642M i chmury byly po sacie jak na niebie :) ,dopiero pomoglo wyproszenie trzeciej warstwy
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-07-2009, 22:13   

gola napisał/a:
.Lakierowalem wczoraj calosc Jazz z koloru NH642M i chmury byly po sacie jak na niebie
mam można powiedzieć że nowy gun sata i w wodzie są kolory ,srebra ,których nie mogę zlekceważyć.trzeba dobrze kończyć warstwę bazy ostro wyprószając . czasami dodaję żywicy i poprawiam .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 12-07-2009, 22:32   

ten kolor jest niesamowicie skopany,bo jest szary z bardzo duza iloscia aluminium,nie da sie go wylac.Oprocz tego do ostatniej aktualizacji z czerwca byl tylko jeden wariant,ktory mial sie nijak do oryginalu.Teraz dorzucili drugi (+R) i jest o niebo lepiej,da sie powalczyc.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-07-2009, 22:36   

gola napisał/a:
ten kolor jest niesamowicie skopany
niektóre kolory na hondach nie należą do łatwych,ale trzeba sobie jakoś radzić. ;) często w recepturach wyskakuje lakier. całościowe a i tak cieniuję :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 12-07-2009, 22:38   

baqo napisał/a:
...często w recepturach wyskakuje lakier. całościowe a i tak cieniuję :)

tzn?,nie rozumiem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-07-2009, 22:41   

Cytat:
tzn?,nie rozumiem
lakierowanie całościowe. samochodzik w czerwonej obwódce
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 12-07-2009, 22:43   

myslalem ze samochodzik w obwodce znaczy iz ten akurat wariant jest najczesciej uzywany na lakierniach fabrycznych,tak mi mowiono w DP
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-07-2009, 22:52   

gola napisał/a:
ten akurat wariant jest najczesciej uzywany na lakierniach fabrycznych,
a do czego to nam potrzebne? i tak wybieram odcień który najlepiej pasuje, a że ten się najwięcej będzie powtarzał. dobrze by było gdyby auto z fabryki miało tylko jeden odcień nru lakieru :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 13-07-2009, 23:54   

probowalem dzisiaj iwate LPH na szarym-srebrnym ;) .Cisnienie natrysku 2.0,szerokosc strumienia pelna,material full.
Dysze mialem niestety 1.4,bo to w zasadzie pistolet do bezbarwnego uzywany,ale moge stwierdzic,ze z dysza 1.4 kladzie ciensze warstwy anizeli sata 3000 z dysza 1.3 i to przy skreconym materiale.
Pistolet probowalem na dwoch zderzakach,kolor NH642M z palety Hondy (ogolnie ciezki do lakierowania).
kladzie rowno material,bez cieni i chmurek,co przy sacie trzeba sie bylo starac aby ich nie narobic przy tym kolorze
Musze go jeszcze wyprobowac na calosciowym w nizszej temperaturze,bo dzisiaj nie dalem rady zejsc nizej w kabinie jak 33 stopnie i nawet na wolnym rozpuchu do bazy trzeba sie bylo uwijac ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 14-07-2009, 00:05   

gola napisał/a:
Pistolet probowalem na dwoch zderzakach,
no właśnie . lepiej wyszedłby test na jakiejś masce.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 14-07-2009, 00:14   

no z tym kolorem to tylko na masce od JAZZ, bo tylko ten model idzie w tym kolorze,wiec nie wiele wiekszy element od zderzaka :dokuczac:
ale zrobie i na masce,nie martw @baqo.
Maska od Hondy Legend ,dosyc sporych rozmiarow,zreszta po calosci mam ja leciec ;) ,kolor NH623M chyba ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-07-2009, 18:30   

gola napisał/a:
kladzie rowno material,bez cieni i chmurek,co przy sacie trzeba sie bylo starac aby ich nie narobic przy tym kolorze
no widzisz jaki fajny pistolecik Ci podsunąłem :P, czekam jak wyjdzie maseczka :) ja dzis dostalem na testy sate 3000 hvlp, narazie maseczke lakierowałem bordo i fajnie się lakieruje nie powiem, jutro mam sreberko (wchodzące w zieleń) i ciekaw jestem jak wyjdzie :)

[ Dodano: 15-07-2009, 14:12 ]
testowałem sate 3000 hvlp 1,4 i powiem, że bardzo fajny pistolecik, nie wiem czy go nie odkupię. Myślicie, że warto kupić używany roczny pistolet, którego używał technik? Niby ma wymienione uszczelki. Krzyczy sobie 700 zł ale pewnie coś można wytargować!
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marjac
Bywalec
marjac


Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 21
Skąd: Zelów
Wysłany: 01-06-2012, 19:20   

gola napisał/a:
co moge powiedziec?
Bardzo lekki,prosty pistolet,szerokosc strumienia mniejsza jak sata ale duzo duzo szybszy,powloka naniesiona tym pistoletem jest bardzo cienka,wrecz mgielka.
Nie wiem do czego chcialbys go uzywac,jezeli do baz to dysza moze zostac,jezeli do bezbarwnego to polecam 1.4.
Ja posiadam dwa takie;jeden z dysza 1.3 do baz,drugi z dysza 1.4 do bezbarwnego
Ten 1.4 ktory mam to mam z dysza LVLP i tobie tez polecam tak zrobic.Poprostu do pistoletu ktorego przedstawiles dokupilem zestaw dysz 1.4 od W400-LPH.
Dysza od pistoletu W400-LPH poprawia parametry tego pistoletu o niebo.
Szerokosc strumienia zwieksza sie do 29 cm i jest wowczas wieksza anizeli posiada sata.
W taki sposob mozesz uzywac jeden pistolet do baz i do lakierow bezbarwnych.
Nie wiem ile kosztuje ten zestaw dysz w Polsce,ja zaplacilem ok 300 zl w przeliczeniu na zlotowki.
Sprobujesz ten pistolet i nie bedziesz chcial saty na oczy widziec ;)

I tutaj moje pytanie czy sama dysza z iglicą jest inna w IWACIE W400 niż W400 LPH czy jedyna różnica to Głowica powietrzna?
sorki że odgrzebuje tak stary temat ale po przeczytaniu ta niewiadoma strasznie mnie nurtuje
Z góry dziękuje
Pozdrawiam ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne