lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
warsztat
Autor Wiadomość
lukk45b
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 21-01-2011, 00:09   warsztat

Witam wszystkich ,jestem nowy na forum aczkolwiek dużo juz czytałem,no ale w dalszym ciągu mam kilka pytan.opisze moze teraz swoją sytuacje,planuje w najblizszym czasie zalozyc dzialalnosc gospodarcza o charakterze naprawy i konserwacji pojazdów... w warsztacie tym mam zamiar wykonywacz lakierowanie drobna blacharke ,konserwacje polerke itp
oto moje pytania:
-czy nie bedac z wyksztalcenia lakiernikiem ani blacharzem moge taka dzialalnosc zalozyc dodam ze mam zamiar zatrudnic lakiernica i blacharza oby dwaj sa moimi znajomymi
-mam juz projekt z przeznaczeniem na garaz o wymiarach 19x 10 metrow i wysokosci okolo 5
budynek ma stanac na gruncie ktory jest wlasnoscia mojego Ojca lecz ja bede to finansowal i czytajac forum natknalem sie na watek w ktorym ktos pisal ze garazu nie mozna przeksztalcic ja wiem ze ten moj kolega mial kiedys dzialalnosc w malym garazu..
_ o jakie dotacje moge sie starac narazie wiem ze z urzedu pracy ..czy istnieja jeszcze jakies inne programy z ktorych udalo Wam sie skorzystac
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-01-2011, 18:02   

Poczytaj sobie te tematy to zrozumiesz jaki błąd popełniasz. Jak jeszcze czegoś nie bedziesz rozumiał to poczytaj sobie te atukuły w ramce po prawej stronie, te zielone.

http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=1990
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=542
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=3127
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=437
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=1526
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-01-2011, 19:14   Re: warsztat

lukk45b napisał/a:
oto moje pytania ... :-


... zaraz, zaraz .... rzeczowa, wnikliwa i szczegółowa odpowiedź na twoje wszystkie pytania zajmuje 1/4 tego forum. :nono: Tu naprawdę jest wszytko w tym temacie. Nawet jak się postarasz to także namiar na specjalistę od ochrony środowiska ... i wszytko o tym jak zmienić sposób użytkowania garażu na warsztat ... a nawet wynurzenia fajowego gościa Foront247 jak wybudować warsztat za kilkadziesiąt tysięcy ... choć te posty polecam raczej jako rozrywkowe kawały. :) ... na szczęście są pod nimi fachowe odpowiedzi. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukk45b
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 21-01-2011, 21:45   

ok ok dzieki Wam wielkie juz sie zabieram do czytania z ta adaptacja to dzisiaj sie dowiedzialem ze moj znajomy nic nie robil poprostu w zwyklym garazu udalo mu sie otworzyc dzialalnosc jako naprawe i konserwacje pojazdów mam jeszcze jeden problem kopanie musi byc reczne pod nadzorem archeologa bo tu u mnie jest cmentarzysko niestety xd

[ Dodano: 21-01-2011, 22:03 ]
mial bym wielka prosbe aby mi ktos wprost napisal bo raz czytalem ze zeby dostac dotacje z pup trzeba miec papier ze sie umie to robic pozniej pod spodem czytam ze nie trzeba i teraz juz nie wiem ;/ prosze o wypowiedz kogos kto wie napewno..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 21-01-2011, 23:23   

lukk45b napisał/a:
ok ok dzieki Wam wielkie juz sie zabieram do czytania z ta adaptacja to dzisiaj sie dowiedzialem ze moj znajomy nic nie robil poprostu w zwyklym garazu udalo mu sie otworzyc dzialalnosc jako naprawe i konserwacje pojazdów mam jeszcze jeden problem kopanie musi byc reczne pod nadzorem archeologa bo tu u mnie jest cmentarzysko niestety xd .


"Otworzył" ..... tzn. polazł do urzędu miasta i zarejestrował działalność gospodarczą. A żeby ten "garaż" stał się warsztatem to potrzeba jeszczeż 30 tyś zł + zmiany budowlane i 12 miesięcy wysiłków, pod warunkiem że gmina na to pozwoli na tym terenie.

Od dwunastu lat projektuję lakiernię i warsztaty samochodowe ... miałem już wskazywane lokalizacje obok parku narodowego, przedszkola, w dzielnicy willowej, obok akademii medycznej, przy pasażu handlowym, w strefie ochronnej potoku górskiego, w obszarze zamkniętym lotniska Balice, nawet zrobiłem lakiernię stolarską w bardzo znanym obiekcie zabytkowym z XVI wieku ... i przerabiałem konstrukcję sklepu spożywczego przy wieżowcach na ASO Skody .... ale słowo daję, że jeszcze nie projektowałem lakierni na cmentarzu ... baaaaaardzo oryginalna lokalizacja !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukk45b
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 21-01-2011, 23:32   

hehehe nie do konca na cmentarzu bo poprostu tutaj jest cmentarzysko cialopalne kultury pomorskiej i poprostu ktos cos tam kiedys wykopal i jest problem a wracajac do pytania czy nie bedac wyksztalcony w danej dziedzinie moge sie ubiegac o dotacje na otwarcie np naprawy i konserwacji pojazdów..?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 21-01-2011, 23:42   

mozesz się ubiegać. nawet jak tworzysz nowe miejsca pracy a wykształcenie masz inne niż branza w której dzialasz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ele
Wyjadacz



Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 146
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Wlkpopolska
Wysłany: 22-01-2011, 19:00   

Ja jak byłem w PUP to mi powiedzieli, że jesli nie mam odpowedniego wykształcenia to nie moge otworzyć własnego warsztatu. Sytuacja sie zmienia jeśli już gdzieś pracowałeś oficjalnie w warsztacie. Wtedy możesz sie ubiegac o dotację.
A tak od siebie dodam tylko, że ludzie pracujący w PUP Poznań są tam tylko po to aby oni mieli pracę, a nie po to aby pomagać bezrobotnym !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-01-2011, 19:07   

Pamiętaj , że zasady na jakich udzielane są środki pomocowe z PUP przydzielane są zgodnie z wewnętrzna procedurą ustaloną przez naczelnika PUP lub jakąś komisję. Oni dostają konkretną pulę kasy i muszą się wykazać skutecznością w likwidacji bezrobocia na swoim terenie. Inaczej wylecą ze stanowisk. Dlatego nie dziw się, że jednej osobie na forum się udaje dostać dotację bez problemow i na wszytko gotówką z góry, a inni mają kłopoty ze spełnieniem wymagań, muszą najpierw kupić sprzęt za swoje, lub pożyczone żeby potem dostać kasę z PUP. Jedna dotacja ... ale w każdym urzędzie inne zasady.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukk45b
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 22-01-2011, 21:01   

no wlasnie i tego sie obawialem ale z drugiej strony przecierz mam zamiar stworzyc dwa miejsca pracy lakiernik i blacharz no nie..?? ludzie przecierz rozne biznesy otwieraja....;/;
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2011, 21:49   

PROJEKTER napisał/a:
a inni mają kłopoty ze spełnieniem wymagań, muszą najpierw kupić sprzęt za swoje,


Nieprawda.
Opcja wykładasz ze swoich a PUP zwraca ,,,,,,,,,,,,,,,, ale dopiero po roku prowadzenia działalności jest jedną z opcji warunków na jakich można dostać dotację.
PROJEKTER napisał/a:
jednej osobie na forum się udaje dostać dotację bez problemow i na wszytko gotówką z góry


Dokładnie, można dostać bez problemów nawet nie mając żadnego stażu czy wykształcenia w tym zawodzie (blacharz czy lakiernik w moim przypadku - technik elektroenergetyk)

Ale odpowiednio napisany wniosek, poparty juz wcześniej wyznaczonym kierunkiem w daną działalność, może byc bezproblemowo rozpatrzony pozytywnie jeśli dodasz do tego kilka zalet przyszłej działalności np. swój transport, posesja z warsztatem, środki na zabezpieczenie początków (zaistnienia na rynku) no i wcale nie są potrzebni żyranci.
lukk45b napisał/a:
ale z drugiej strony przecierz mam zamiar stworzyc dwa miejsca pracy lakiernik i blacharz no nie..??


Jakbyś czytał posty Projektera , to byś wiedział że takie rozwinięcie firmy w garażu to klapa przy pierwszej kontroli jednego z kilku urzedów.
No ale to chyba juz wiesz, bo parę postów wyżej było juz o tym pisane.
 
     
lukk45b
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 22-01-2011, 22:06   

Jakbyś czytał posty Projektera , to byś wiedział że takie rozwinięcie firmy w garażu to klapa przy pierwszej kontroli jednego z kilku urzedów.
No ale to chyba juz wiesz, bo parę postów wyżej było juz o tym pisane.[/quote]

no tak ale sklada sie tak ze mam sasiada projektanta i on ten projekt zrobil tak aby spelnial wszystkie wymogi zeby bez problemu mozna bylo zrobic zmiane przeznaczenia budynku ....sam mi powiedzial ze na lakiernie to bym dwa lata chodzil o pozwolenia ...budynek ma w srodku dwa pomieszczenia gospodarcze wentylacje kominy..3 bramy wjazdowe na terenie usługowo rzemieslniczym...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2011, 22:09   

lukk45b, I to juz wystarczy na lakiernie???
Czy cos jeszcze trzeba mieć ? Np pistolet do przedmuchiwania???
 
     
lukk45b
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 22-01-2011, 22:21   

heheh pewnie ze nie wystarczy mam zasób gotowki aby zakupic sprzet warsztatowy ale wiadomo dobrze by bylo dostac cos z urzedu pracy....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-01-2011, 10:25   

Panowie, nie wiem czy się orientowaliście ale w tym roku już nie jest tak fajnie z dotacjami z pup. Wszystko jest poobcinane z powodu braku pieniędzy. U mnie na całe województwo łódzkie jest przeznaczone o 70% mniej środków niż w zeszłym roku. Z tego co się dowiadywałem to szanse na dotacje w ramach programu kapitał ludzki, z którego w zeszłym roku korzystało dużo osób w tym roku są nikłe. I napewno nie będzie to kwota jak w zeszłym roku czyli 40tys. tylko dużo mniejsze. Wszystko zależy od danego pupu ale u mnie mówią, że te 19tys które było do wzięcia w zeszłym roku w tym roku będzie nierealne. Te 19 tys to było 6 średnich pensji krajowych, w tym roku w całej Polsce ma to byc równowarstośc max 5 pensji a w niektórych regionach nawet równowartośc tylko 4 średnich pensji krajowych.
_________________

Ostatnio zmieniony przez 23-01-2011, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukk45b
Użytkownik


Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 23-01-2011, 14:13   

no tak racja tez o tym czytalem ...no ale kazde pieniadze sa wazne czy to 10 czy 20 tysiecy prawda zawsze trzeba prubowac
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 24-01-2011, 18:47   

lukk45b napisał/a:
hehehe nie do konca na cmentarzu bo poprostu tutaj jest cmentarzysko cialopalne kultury pomorskiej i poprostu ktos cos tam kiedys wykopal i jest problem a wracajac do pytania czy nie bedac wyksztalcony w danej dziedzinie moge sie ubiegac o dotacje na otwarcie np naprawy i konserwacji pojazdów..?

Chyba "całopalne".Wracając do tematu-możesz,ale chyba Ci się nie uda.Nie chodzi o wykształcenie,raczej o praktykę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne