lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:33
Cieniowanie
Autor Wiadomość
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 01-04-2009, 09:45   Cieniowanie

Jest taka sprawa musze pomalowac maske w renaulcie żółta z przodu sa odpryski i rdza sie leje

przód bedzie w podkładzie gzieś do lamp do górnej krawędzi wymaluje to bazą i pytanie domalowac tylko nad baze i przeleciec rozpucholem do cieniowania

bo chciałem zrobić tak że pierwszą warstwe klaru wyleje na całą maske a pozostałe dwie juz tylko lekko nad ta baze i przelece na koniec to miejece rozpucholem do cieniowania interesuje mnie czy moge tak zrobić i czy ma to jakiś sens

chdzi o to zeby przejścia nie było po czasie i zeby ładnie sie całą zlała

bo jak nie to maluje do połowy i juz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 01-04-2009, 10:24   

S1600 napisał/a:
bo chciałem zrobić tak że pierwszą warstwe klaru wyleje na całą maske a pozostałe dwie juz tylko lekko nad ta baze i przelece na koniec to miejece rozpucholem do cieniowania interesuje mnie czy moge tak zrobić i czy ma to jakiś sens


Nie potrzebnie kombinujesz z tym rozcieńczalnikiem,,nałóż bazę/wysusz i CAŁĄ maskę pomaluj klarem,, pierwsza warstwa kontaktowa czyli taka prawie zamknięta ,,odczekaj ok.10min i nałóż drugą pełna wylaną
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 01-04-2009, 11:20   

też tak myślę. Zawsze tak robie a jak nie ulejesz dużo lakieru na starej bazie to kolor ładnie wejdzie jak przejedziesz polerką góry błotników.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 01-04-2009, 12:05   

tak sobie tylko gdybałem :) ogólnie mam jeszcze 6 róznych punkcików do malowania na aucie ... nie lubie takiej robotyza bardzo :/ wole konkretne dzwony gdzie mam do pomalowania to i to i dziekuje a tuuuu wylicznie itp porobie wam zdjęcia przed p[odkłądem zobacyzcie co jest robione i wyceńcie takie robienie wgniotów i rys
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 05-05-2009, 17:43   

a ile bierzecie za jedna zaprawke , chodzi mi o takie male pryszcze 1x1cm
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 05-05-2009, 22:02   

Cytat:
a ile bierzecie za jedna zaprawke , chodzi mi o takie male pryszcze 1x1cm
Ja nie lubię robić zaprawek, pewnie jak i większość, więcej z tym zachodu niż z polakierowaniem całego elementu. Jeszcze zależy gdzie ma być ta zaprawka? Jeśli już zaprawka to robię powiedzmy 1/3 zderzaka lub kawałek progu lub kawałek tylnego błotnika na dole przy drzwiach (jedynie jak jest cienki na dole). Koszt od 250 zł.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-05-2009, 00:35   

kalbi napisał/a:
Ja nie lubię robić zaprawek, pewnie jak i większość, więcej z tym zachodu niż z polakierowaniem całego elementu.

też tak uważam @kalbi,więcej kombinacji jest z taką zaprawką jak z polakierowaniem całego elementu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 06-05-2009, 12:29   

prawda tez nie lubie ale co zrobic jak klient sie upiera zeby mu pryszcza pomalowac albo kilka :angry: a co do ceny to zawsze niewiem ile za to krzyknac
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
misza132
Bywalec
maniak


Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 34
Skąd: z lubuskiego
Wysłany: 22-05-2009, 02:24   

powiedzcie mi tak, cieniowałem maske w aucie, lewy rog, była zagieta wszytsko elegancko wyszlo, połozyłem baze na ten rog i lakier tez dałem na przepyłke tak prawie do 1/3 maski... wy tez tak robicie?? czy nie? ja wiem ze lepiej pomalowac cala lakierem, ale niemialem lakieru a sie spieszylo i tak zrobilem... ogolnie wyszlo nie najgorzej, lecz jak sie przyjzec to widac lekkie odciecie, wszystko zjechalem papierem 2500 i polerka:)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 22-05-2009, 08:49   

misza132 napisał/a:
lecz jak sie przyjzec to widac lekkie odciecie, wszystko zjechalem papierem 2500 i polerka:)
a nie powinno być widać. poczekaj kilka dni i popraw raz jeszcze tą zaprawkę polerką. świeży lakier lepiej się utwardzi i powinien być błysk.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
shalashaska
Stały Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 66
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: malopolska
Wysłany: 25-05-2009, 08:22   

Ma ktos moze taki filmik o cieniowaniu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 25-05-2009, 17:18   

Cytat:
Ma ktos moze taki filmik o cieniowaniu?
baaa http://www.youtube.com/wa...re=channel_page filmik autorstwa naszego kolegi baqo
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 25-05-2009, 17:36   

kalbi napisał/a:
Cytat:
Ma ktos moze taki filmik o cieniowaniu?
baaa http://www.youtube.com/wa...re=channel_page filmik autorstwa naszego kolegi baqo


ladna duza robota ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
shalashaska
Stały Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 66
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: malopolska
Wysłany: 25-05-2009, 17:59   

kalbi napisał/a:
Cytat:
Ma ktos moze taki filmik o cieniowaniu?
baaa http://www.youtube.com/wa...re=channel_page filmik autorstwa naszego kolegi baqo

I tak nic z tego nie rozumiem :aniolek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 25-05-2009, 18:12   

kalbi napisał/a:
I tak nic z tego nie rozumiem :aniolek:
bo to takie proste ;] każda warstwa dalej i cieńsza
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
shalashaska
Stały Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 66
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: malopolska
Wysłany: 25-05-2009, 18:37   

baqo napisał/a:
kalbi napisał/a:
I tak nic z tego nie rozumiem :aniolek:
bo to takie proste ;] każda warstwa dalej i cieńsza


Hmmm wiec rozumiem że miejsce np. szpachlowane malujemy bazą, następnie kładziemy drugą warstwę już dużo cieńszą ale wychodzimy z nią dalej po za miejsce malowane, potem kładziemy klar i w tym momencie albo na cały element albo kawałek za miejscem cieniowania a potem traktujemy to miejsce przejscia z starego klaru na nowy rozpuszcalnikiem do cieniowania tak w miarę delikatnie.Tak?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2009, 20:29   

myślę że tym razem zaskoczyłeś ;)
 
     
shalashaska
Stały Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 66
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: malopolska
Wysłany: 25-05-2009, 20:39   

1.To pokiego na tym filmiku cieniuje sie blotniki skoro malowano całe drzwi, nie wystarczylo pomalowac tylko drzwi? http://www.youtube.com/wa...re=channel_page
2.A jak wyglada sprawa cieniowania akrylem?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-05-2009, 20:50   

shalashaska napisał/a:
1.To pokiego na tym filmiku cieniuje sie blotniki skoro malowano całe drzwi, nie wystarczylo pomalowac tylko drzwi?

A po takiego żeby nie było różnic koloru, ziarna itd,ja również tak robię i nie wyobrażam sobie lakierowania jakiegoś elementu bez cieniowania elementów przyległych
kładzie się baze na el.naprawiany i jak widać na filmie kolegi @baqo wchodząc bazą na el. sąsiednie i na te trzy CAŁE w tym przypadku el.nakłada sie lakier bezbarwny
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 27-05-2009, 16:25   

nie pamiętam żeby ktoś to opisał, a kolega pytał, a nie ma odpowiedzi, to ja zapytam raz jeszcze :

- jak sie cieniuje lakier akrylowy jednowarstwowy? tzn taki wiecie... jak na seicento ;)
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-05-2009, 16:57   

Luk napisał/a:
nie pamiętam żeby ktoś to opisał, a kolega pytał, a nie ma odpowiedzi, to ja zapytam raz jeszcze :

- jak sie cieniuje lakier akrylowy jednowarstwowy? tzn taki wiecie... jak na seicento ;)

Tu jest opisane cieniowanie akrylami ;)
http://lakiernik.orge.pl/...p?t=279&start=0
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 27-05-2009, 17:30   

no dobra.. ale chodzi mi o to że jak cieniujesz przyległe elementy do drzwi bazą to wjeżdzasz na nie dość daleko... później przykrywasz bezbarwnym i jest ok. Ale w tych jednowarstwowych lakierach to chyba nie bardzo tak sie da co ? czy robić tak samo jak bazą a później przelecieć to zacieniowane a nie dolane miejsce rozpuszczalnikiem do cieniowania?
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 27-05-2009, 19:02   

Luk napisał/a:
no dobra.. ale chodzi mi o to że jak cieniujesz przyległe elementy do drzwi bazą to wjeżdzasz na nie dość daleko... później przykrywasz bezbarwnym i jest ok. Ale w tych jednowarstwowych lakierach to chyba nie bardzo tak sie da co ? czy robić tak samo jak bazą a później przelecieć to zacieniowane a nie dolane miejsce rozpuszczalnikiem do cieniowania?



jak dobrze pamietam to mozna kupic baze akrylowa [tak to zdaje sie nazywa , niepamietam dobrze] , i sie cieniuje tak jak na fimiku , jesli sie myle to mnie poprawcie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-05-2009, 19:21   

Luk, jeśli chcesz cieniować akrylem to najpierw nakładasz go na miejsce naprawione w proporcji takiej jaką podaje producent,,następnie rozcieńczasz go w stosunku 1:1 z rozcieńczalnikiem do cieniowania i zapylasz dalej ale niwelując przejście z tą warstwą nałożoną jako pierwszą ,po czym nakładasz sam rozcieńczalnik jeszcze dalej i musisz zwrócić uwagę aby struktura lakieru była jednakowa,,po dokładnym wysuszeniu trzeba spolerować odkurz z różnym skutkiem ;)

Cytat:
no dobra.. ale chodzi mi o to że jak cieniujesz przyległe elementy do drzwi bazą to wjeżdzasz na nie dość daleko... później przykrywasz bezbarwnym i jest ok

no więc Luk skoro sam piszesz że jak się cieniuje bazą i póżniej na cały element nakłada się bezbarwny i jest OK to po co bawić się w cieniowanie akryli na elementach widocznych typu drzwi czy błotniki?..ja też cieniuje bezbarwny lakier akrylowy ,ale tylko na wąskich miejscach karoserii,np,jeśli lakieruje bł tylny to kończe bezbarwnym na progu cieniując ,nigdy nie robię tego na drzwiach czy błotnikach
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 27-05-2009, 19:36   

ale Jacku drogi są jeszcze na tym świecie samochody które pomalowane są lakierem jednowarstwowym kolorowym ;) stąd moje pytanie :) dzięuję za odpowiedź :D
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-05-2009, 19:51   

Cytat:
ale Jacku drogi są jeszcze na tym świecie samochody które pomalowane są lakierem jednowarstwowym kolorowym

Tak wiem że są drogi Luku naprawiam takie auta na co dzień ;) ,, ale to nie znaczy że naprawa musi być robiona tym akrylem barwionym,,przecież można zrobić to lepiej bazą solidową (nie metaliczną) i nanieść lakier bezbarwny mało tego bardzo dużo kolorów które były dostępne jako akryl(kolor) są dziś dostępne tylko w bazach
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 27-05-2009, 20:09   

ano widzisz, trzeba było tak od razu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne