lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
09-01-2011, 19:38
chmury na bazie wodnej standox srebrny
Autor Wiadomość
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-02-2011, 22:28   

TeeM napisał/a:
panowie zauwazcie ,ze bazy różnych producentów różnie sie aplikuje, niektóre z zapyłka na zmniejszonym cisnieniu a nie które na tym samym cisnieniu lecz ze zredukowanym materiałem lub oddaleniem pistoletu od elementu.

Na pytanie czy wypylac bazy na ostatniej warstwie? nie mozna jednoznacznie powiedziec: tak wypylac! na zmniejszonym lub nie. Kazdy z Was pracuje na jednym lub dwuch systemach a to za mało zeby stwierdzic, ze tak sie robi.
Kazdy producent wypracował swoja technike aplikacji bazy (długie tygodnie, miesiace testów) aby pasowały kolory do aut fabrycznych.
Tych sposobów jest wiele (chyba tyle co koncernów chemi lakierniczej) i kazdy różni sie sposobem wykanczania.

wiec tu trzeba byc elastycznym i wiedziec który producent co stosuje, aby nie wprowadzac w bład innych!

Święte słowa TeeM, (do tego poniekąd zmierzałem ;) ) i bardzo ładne podsumowanie...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 24-02-2011, 22:41   

oj to sorki .ze wyprzedziłem Jacku! ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 24-02-2011, 22:52   

TeeM napisał/a:
oj to sorki .ze wyprzedziłem Jacku! ;]

Spoko ;) ..Ja bym tak ładnie tego nie ujął...bardzo dobrze że tak to trafnie właśnie zdefiniowałeś..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jerryhaj
Maniak forum


Pomógł: 5 razy
Wiek: 40
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 505
Punkty: 7/4
Skąd: woj. Podlaskie
Wysłany: 25-02-2011, 18:57   

TeeM napisał/a:
jerryhaj napisał/a:
ja uzywam saty 3000 rp i niemam takiego problemu


opisz moze jaka masz dysze w tym RP i jakimi materiałami malujesz,( standohyd?) jaka technika aplikacji ( czy tak jak sata zaleca? ) jakie warunki w kabinie.
Dlaczego o to pytam? poniewaz sata rp na bazie robi problemy i jesli masz jakis sposób, trik to chetnie go poznamy! podziel sie z nami ;]


nieposiadam lakierni z prawdziwego zdarzenia , sam zrobilem wyciag i nawiew , tem peratura w czasie lakierowania baza wodna jest w granicah 18-28 stopni , juz niepamietam dokladnie ale chyba i kiedys umieszczalm zdjecia jak wyglada lakiernia a jesli niema to moge umiescic , a co do pistoletu sata 3000 rp dysza 1.3 , uzywam go do bazy konwencjonalnej , do wodnej i do lakieru bezbarwnego , a technika nakladania bardzo prosta [ baza wodna standohyd ] najpierw polwarstwa czyli kladziesz tak baze ze po polozeniu widac np jeszcze podklad , baza lapie przyczepnosc a po chwili dajesz pelna warstpwe ktora kryje , pistolet ustawiam na cisnienie 1,1 bara , strumien najszerszy , podawanie farby odkrecam na poltora obrotu [ to zalezy jak szybko reka ci idzie ] i juz , w neki robie cisnieniem 0.9 bara , a jak maluje durze powierzchnie to zwiekrzam cisnienie i podawanie farby , mozesz takze klas krzyzowo na maske i pare warstw nic sie niestanie tylko dluzej bedzie schla , bylem na szkoleniu w sikensie , pracowalem kiedys w bardzo duzym serwisie tam uzywali glasurita , i tu i tam malowali na 3 warstwy z miedzyodparowaniem , w standoxie tego niema jedna polwarstwa i druga wylewasz i wszystko , dasie takze tak mysle najtanszym pistoletem pomalowac baza wodna i niebedzie problemu tylko yrzeba miec heci zeby to zrobic hehehe
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne