lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
16-01-2011, 18:16
Szkolenia
Autor Wiadomość
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 04-01-2011, 21:19   Szkolenia

Zgodnie z tym co obiecałem odnośnie szkoleń, to wczoraj dostałem informację o szkoleniach i będzie ich sześć o tematyce kolorystyka, przygotowanie powierzchni i lakierowanie. Lakiernicy z województwa świętokrzyskiego jeżeli by chcieli skorzystać z takiego szkolenia i zapoznać się z materiałami lakierniczymi Spectral to proszę o sygnał na PW-ilość miejsc ograniczona, kto pierwszy ten lepszy. Natomiast lakiernicy, którzy by chcieli skorzystać z tych szkoleń, a są spoza województwa świętokrzyskiego dajcie znać to wam pomogę i powiem gdzie i do kogo trzeba się zgłosić.
Szkolenia są dwudniowe w centrum szkoleniowym Novola w Komornikach koło Poznania. Dojazd na koszt własny natomiast resztę pokrywa firma Novol, warto skorzystać. ;) Poniżej dwie fotki, centrum szkoleniowe z zewnątrz i od wewnątrz.

5.jpg
Plik ściągnięto 465 raz(y) 41,93 KB

NOVOL_CSM_3_duza.jpg
Plik ściągnięto 535 raz(y) 36,33 KB

_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 15-01-2011, 15:17   

jeśli jest miejsce to ja jadę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 15-01-2011, 16:00   

czyli bedzie to sam co 20 lutego ??tylko w innym terminie?czy jak...
to jest na tych co sie nie załapali na 1 termin...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 15-01-2011, 16:13   

unek83 napisał/a:
czyli bedzie to sam co 20 lutego ??tylko w innym terminie?czy jak...
to jest na tych co sie nie załapali na 1 termin...

Te szkolenia są organizowane przez moją firmę i tylko dla lakierników z województwa świętokrzyskiego. Tak jak już wspomniałem powyżej są to szkolenia z kolorystyki, przygotowania powierzchni i lakierowania, dwudniowe i w tym samym centrum co szkolenie dla użytkowników tego forum. Z racji tego że kamilbusko jest z województwa świętokrzyskiego to się może załapać pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca na termin o którym wczoraj rozmawialiśmy na PW.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 15-01-2011, 18:55   

oby były
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
andrew30
Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 24
Skąd: RST
Wysłany: 23-01-2011, 00:35   

czy kobiety tez sa na szkoleniach?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 23-01-2011, 10:48   

andrew30 napisał/a:
czy kobiety tez sa na szkoleniach?

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby były. ;) Płeć piękna mile widziana.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 17-02-2011, 21:32   

tofik jak tam z tym szkoleniem wiadmo cos wiecej .Pamiętasz o mnie ze jakby co to jade jak w dym .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 17-02-2011, 21:49   

kosior napisał/a:
tofik jak tam z tym szkoleniem wiadmo cos wiecej .Pamiętasz o mnie ze jakby co to jade jak w dym .

Na to półrocze cały cykl szkoleń organizowanych przez firmę Novol jest już obsadzony, zapewne na drugie półrocze będzie nowy grafik ze szkoleniami. Jest jeszcze możliwość zorganizowania szkolenia dla lakierników przez firmę Novol tylko i wyłącznie dla mojej firmy, jeżeli uda mi się uzbierać z 8 lakierników z województwa świętokrzyskiego to takie szkolenie doszło by do skutku jeszcze w tym półroczu, czas pokaże czy będą chętni. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 25-02-2011, 19:58   

Panowie mam do was pytanko, a mianowicie niedługo bo 8 marca wybieram się na szkolenie kolorystyczne do centrum szkoleniowego Glasurit w Kawęczynku pod Warszawą. Będę tam zgłębiał tajniki systemu Salcomix firmy Basf i chciałbym porobić kilka fotek-przynajmniej mam taka nadzieję i czy bylibyście zainteresowani relacją z takiego szkolenia. Jeżeli znajdą się osoby które będą zainteresowane taką relacją to postaram się do tego przyłożyć. Czekam na sygnał od was i ewentualne sugestie co do tego na czym miałbym się skupić. ;)


Tak dla przybliżenia systemu Salcomix to na początku były to lakiery przemysłowe do których obecnie dorzucono refinish. Można robić lakiery akrylowe jednowarstwowe, metaliki i perły-nie ma możliwości robienia kolorów solidowych. System bardzo atrakcyjny cenowo przy w miarę dobrej sile krycia. Były głosy chyba na tym forum, że to system na calaki, ale ja się z tym nie zgodzę, dobry kolorysta sobie poradzi z każdym kolorem. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 25-02-2011, 20:17   

tofik napisał/a:
System bardzo atrakcyjny cenowo przy w miarę dobrej sile krycia. Były głosy chyba na tym forum, że to system na calaki, ale ja się z tym nie zgodzę, dobry kolorysta sobie poradzi z każdym kolorem. ;)
no u mnie w mieszalni jest też Salkomix, osobiście nie używałem, ale od samego kolorysty słyszałem, że to syf, słabo kryje, wzorników brak, kolor tylko na calaki.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 25-02-2011, 20:47   

w Busku Wojtek W mi mówił że chce wprowadzić tani mieszalnik właśnie Salkomix tylko trzeba będzie go brać w większych ilościach. a jeśli ktoś będzie chciał setkę to nie ma po co przyjeżdzać . ja jestem zainteresowany relacją z tego szkolenia
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 25-02-2011, 20:56   

kalbi napisał/a:
no u mnie w mieszalni jest też Salkomix, osobiście nie używałem, ale od samego kolorysty słyszałem, że to syf, słabo kryje, wzorników brak, kolor tylko na calaki.

To chyba nie pracował na systemie Ivat.
Odnośnie krycia miałem różne sygnały, ale większość była pozytywna.
Wzorniki są i to ułożone markami.
Jak taki syf to po co to brał i widać, że gość mocno niedoinformowany.
W tym roku do tego systemu dokładają spektrofotometr z komputerem, tak że jak się ktoś zdecyduje na ten system to dostaje dwa kompy przy odpowiednim zadeklarowanym przerobie.

[ Dodano: 25-02-2011, 21:01 ]
Cytat:
w Busku Wojtek W mi mówił że chce wprowadzić tani mieszalnik właśnie Salkomix

To zdradzę Ci, że zastanawia się jeszcze nad innym systemem. On również będzie na tym szkoleniu. A co do Salcomixa to robiłem mu kilka kolorków i był zadowolony. ;) Pierwsze o co mnie poprosił Wojtek to abym mu zrobił kilka kolorów przez niego wybranych żeby sobie sprawdził między innymi krycie. Krycie ok, więc zaczął się mocno zastanawiać nad wzięciem tego systemu.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 25-02-2011, 21:16   

no wiem. mówił właśnie że niedługo jedzie na to szkolenie zobaczyć co ten system potrafi. a wiesz może jak to będzie wyglądać cenowo??? srebro mu też dorabiałeś??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 25-02-2011, 21:27   

kamilbusko napisał/a:
srebro mu też dorabiałeś??

Jakiś kolorek z BMW, ale teraz to nie pamiętam bo to było w zeszłym roku, jakoś w listopadzie. ;)

[ Dodano: 25-02-2011, 21:29 ]
kamilbusko napisał/a:
a wiesz może jak to będzie wyglądać cenowo???

Na pewno będzie tańszy od Maxa. ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 25-02-2011, 21:29   

a tak odnośnie krycia. miałeś rację z tą bazą na tego citroena co mi dobierałeś litr. pokryło na raz :) dla pewności poleciałem drugą warstwę :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 25-02-2011, 21:33   

Cytat:
a tak odnośnie krycia. miałeś rację z tą bazą na tego citroena co mi dobierałeś litr. pokryło na raz :) dla pewności poleciałem drugą warstwę :)

Ten kolorek miałeś robiony ze Spectrala ;)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 25-02-2011, 21:38   

wiem. nawet na ostro pasuje nawet dobrze. żona i teściu nie widzi różnicy w odcieniu :) :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 25-02-2011, 21:42   

kamilbusko napisał/a:
żona i teściu nie widzi różnicy w odcieniu :) :nono:

Chyba o to chodziło? :)
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 25-02-2011, 21:53   

dokładnie :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 25-02-2011, 23:09   

przeciez nie ma chu...lakierów sa tylko zle przygotowne powierzchnie pod lakier.. :D
a ja jestem ciekaw tej relacji..i jak mozesz to spytaj jak to wyglada cenowo czy tez maja linie lakierów bezbarwnych albo z jaki producentem wpólparcuja...pierwszy raz słysze o tym producencie..
hym byłem dzisaiaj w mieszalini i jade chyba za miesiac na szkolenie z standoxa do wawy :D tez moge relacje zrobic jak ktos chce...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 25-02-2011, 23:16   

Cytat:

przeciez nie ma chu...lakierów sa tylko zle przygotowne powierzchnie pod lakier.. :D

Albo też nieodpowiednio nałożona baza pod lakier..ale to też podłoże pod lakier bezbarwny..
unek napisał/a:
tez moge relacje zrobic jak ktos chce...

jeśli o mnie chodzi to bardzo bym prosił nawet o tą, jak i wszelkie inne relacje ze szkoleń w jakich uczestniczycie..zawsze to można coś nowego zobaczyć, i coś nowego się dowiedzieć, i czegoś nowego się nauczyć...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 25-02-2011, 23:19   

unek napisał/a:
a ja jestem ciekaw tej relacji..i jak mozesz to spytaj jak to wyglada cenowo czy tez maja linie lakierów bezbarwnych albo z jaki producentem wpólparcuja...pierwszy raz słysze o tym producencie..

Jeżeli chcesz poznać ceny to nie ma problemu, mogę podać na PW.
Maja lakiery bezbarwne i posiłkują się też Glasuritem.
Nie muszą współpracować z żadnym producentem ponieważ jest to system firmy Basf, a jak wszystkim wiadomo to jeden z bodajże dwóch największych dostawców i producentów produktów wyjściowych do produkcji pigmentów, lakierów bezbarwnych, podkładów itp. dla większości koncernów lakierniczych. ;)

[ Dodano: 25-02-2011, 23:24 ]
jacklack napisał/a:
jeśli o mnie chodzi to bardzo bym prosił nawet o tą, jak i wszelkie inne relacje ze szkoleń w jakich uczestniczycie..zawsze to można coś nowego zobaczyć, i coś nowego się dowiedzieć, i czegoś nowego się nauczyć...

Szkoda, że teraz dopiero rozkręcił się ten dział szkoleń bo ostatnio byłem na szkoleniu Saint Gobain Abrasives - Norton w Kole i mogłem zrobić fajną foto relację. Tematyka tarcze do cięcia i szlifowania, rodzaje i proces produkcji od początku do końca i trochę z materiałów dla lakierników.
Jak zobaczyłem dla kogo robią tarcze to nie mogłem uwierzyć.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-02-2011, 00:01   

kalbi napisał/a:
Salkomix, osobiście nie używałem, ale od samego kolorysty słyszałem, że to syf, słabo kryje,
To potwierdzam z całą stanowczością.
Miałem tego pecha "pracować" na tym badziewiu prawie pół roku. To nie był syf a mega mega mega syf.
Z baz : Sikens, PPG, Standox, Spies-H, Deber, Profix, Ivat, DP, RM, Glasurit, SALCOMIX to największy fajans jaki miałem w ręku.
I tu niby lekkie sprostowanie : było to około chyba 6 czy 8 lat temu - jak tylko wszedł u mnie we wsi w sklepie Glasuritu. Może coś się do dziś zmieniło, ale wtedy był to mega mega syf.
Kolorystyka była okrojona ale to pikuś bo szło to na calaki giełdówki ale krycieeeeeeeeeeeee załamka. Najpierw kilka razy kupiłem po litrze i dokupowaliśmy w trakcie malunków a później to już właściciel zaopatrzył się w wiaderka, aby na puszki nie tracić bo z reguły brało się tego po 2,5-3 litry na raz. TRAGEDIAAAAA
Może do teraz się coś zmieniło.
I oby, bo jak nie to szkoda każdego wydanego grosza.
6 czy 8 lat mogło zrobić swoje.
Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 26-02-2011, 00:04   

łysy73 napisał/a:
TRAGEDIAAAAA

A jaką masz pewność, że gościu który dorabiał nie chrzcił tych lakierów?
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-02-2011, 00:12   

Tofik Już kiedyś o tym temacie wspominałem.
Co do "gościa" jestem jego pewien na 10000000000000000%
Tyle że od razu zaznaczyłem, że było to tyle lat temu i mogło się coś zmienić bo w tej dziedzinie to już epoka minęła od tego czasu.

Natomiast teraz nawiążę do innego Twojego cytatu o bazach IVAT:
Otóż teraz robię na DP i na IVAT-cie i absolutnie się z Tobą nie zgodzę.
IVAT jest troszkę słabszy od DP, ale nie kosmicznie.
A teraźniejszy IVAT bije mega mega mocno na głowę tego Salcomixa którym robiłem kiedyś.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 26-02-2011, 00:17   

łysy73 napisał/a:
Natomiast teraz nawiążę do innego Twojego cytatu o bazach IVAT:
Otóż teraz robię na DP i na IVAT-cie i absolutnie się z Tobą nie zgodzę.
IVAT jest troszkę słabszy od DP, ale nie kosmicznie.
A teraźniejszy IVAT bije mega mega mocno na głowę tego Salcomixa którym robiłem kiedyś.

W moim regionie Ivat jest uważany i postrzegany za najgorszy z możliwych systemów lakierniczych dostępnych na lokalnym rynku.
_________________
DEBEER VALSPAR KOCH CHEMIE DYNABRADE NORTON INDASA 3M FESTOOL SATA
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-02-2011, 00:33   

Tofik może tak. Nie wiem i się nie będę spierał.
Ale sadzę że w tym i w innych jest masa propagandy a mniej konkretów.
To chyba zależy od regionów - rejonów.
Bo ja robię już w tym długo a niektóre firmy tu wymieniane słyszę pierwszy raz na uszy: np. jakaś HAYA czy HEYA ja nawet nie wiem co to jest.
A może część jest jakoś sabotowana przez dystrybucję nie wiem, nie siedzę w tym.

Ale ten IVAT którym robię jest na prawdę spoko - a może temu że biorę go od głównego dystrybutora? Nie wiem, ale jest spoko.

Powiem więcej: w tamtym czasie pracowałem na na zmianę na RM-ie, Glasuricie i Salcomixie i Salcomix był największą kiłą jaką miałem w ręku, potem po nim syfem był RM i ciut mniejszym badziewiem ale badziewiem był Glasurit. To najgorsze bazy jakimi robiłem z tych co wymieniłem wcześniej.
Tylko że czytam że na RM-ie w Polsce inni go chwalą, więc nie wiem od czego to zależy. Ode mnie? Nie, bo to nie była tylko moja opinia.
Tak samo jak było z COMO Glasuritu: też był spoko aż tu nagle jeb.... I ja i kupa innych popłynęła z nim do poprawki {ponoć przez pomyłkę dystrybutora}
Nie wiem jakie są tam te układy i nie chcę wiedzieć.
Ja tylko pisze co widzę na podstawie tego czym robię i jak mi się robi.
Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne