lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:31
lakierowanie owiewek do skutera
Autor Wiadomość
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 23-03-2009, 08:12   lakierowanie owiewek do skutera

Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy! Wiec tak przejdzmy moze do sedna wszystkie owiewki zrobione na gotowo po szpachlowane za podkladowane zmatowane pod lakier a mianowicie moje pytanie brzmi w jakiej najniższej temperaturze powietrza moge malować akrylem? nie mam grzanego garażu i jest w nim zimno. Kompresor 50 litrów malowałem pistoletem firmy Sata ale teraz nie posiadam takiego tylko zwykly syf z allegro miałem go w zestawie z kompresorem! Pomaluje coś nim czy raczej nie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 23-03-2009, 08:51   

Cytat:
Witam wszystkich serdecznie jestem tu nowy! Wiec tak przejdzmy moze do sedna wszystkie owiewki zrobione na gotowo po szpachlowane za podkladowane zmatowane pod lakier a mianowicie moje pytanie brzmi w jakiej najniższej temperaturze powietrza moge malować akrylem? nie mam grzanego garażu i jest w nim zimno. Kompresor 50 litrów malowałem pistoletem firmy Sata ale teraz nie posiadam takiego tylko zwykly syf z allegro miałem go w zestawie z kompresorem! Pomaluje coś nim czy raczej nie?


pomalowac da sie wszystkim

napsz jaka dysza pistoletu

jak masz pistolet w HVLP to jeszcze lepiej bo nie zuzyje ci tyle powietrza
50L wystarczy ci na owiewki ale jak by przyszlo juz malowac amske albo drzwi to odpada

jak temperatura panuje w garażu

optimum to takie 25 stopmni a 20 to podobno minimum

mozesz zapodać szybki utwardzacz ale polerka dopieropo ok 4 dniach po 1 dniu najlepiej jakbyś owiewki wzioł do domu i tam fajnie ci dojdą :) i jak na owiewki to dobrze dac uelastyczniacza
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 23-03-2009, 09:25   

hmmm temperatura w garazu tak okolo 5stopni na plusie! wiec jak ty mowisz ze minimum to 20 to rany boskie! tak mam HVLP! ale jest to pistolet z zestawu takze rewelacji niema! polerka to dopiero po tygodniu! po za tym chce malowac jeszcze jedna warstwe czerwone pasy ile musze odczekac? po za Tym czy da sie w takiej temperaturze malować?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 23-03-2009, 10:26   

słuchaqj no da sie czemu by nie ale jakbys sobie skołował jakiś nadmuch ciepłego powietrzqa to byłby git

rozumiem że malujesz w bazie?? bo jak pasy to tylko na bazie

i tak jak Ci mówie po 1 dniu przenieś to do domu i masz w dwa dni łądnie suche
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 23-03-2009, 10:48   

maluje wszystko w akrylu chyba sie da prawda? najpierw na czarno pozniej pasy czerwone
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 23-03-2009, 11:13   

nie ... jesli chodzi o pasy to baza

matujesz dokłądnie podkład malujesz na czarno baża nr1 zotawiasz ją dłuzej zeby idealnie odparowała

następnie wyklejasz paski specjalną taśmą 3M taką niebieską elastyczną obklejhasz to papierem psikasz to czerwoną bazą rozklejasz.

jak ładnie odparuje psikasz 3 warstwy klaru i wtedy nie czujesz przejść (kant) od pasków
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 23-03-2009, 11:28   

aha by ty mowisz o przejsciach przejscia moga byc !
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 23-03-2009, 12:13   

no tak ale weź pod uwage że i masz szybciej
łatwiej
i efektowniej :)

baza odparuje ci szybciej niemusisz jej matować

a akryl muszi pomalowac czarnym poczekac az bedzie super suchy zmatować go znowu wyklejać i znowu psikać i wex pod uwage to ze musisz go matować minimum w P2000 bo potem czarne musisz wypolerować no i bedziesz miał kante jak cholera
a na bazie same ++++ psikasz jedną baze dajmy tam 30 min na odparowanie dajesz drugą baze to samo i psikasz klar
dziękuje dowidzenia po robocie i amsz wszytsko w jeden dzień elegancko zrobione
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 23-03-2009, 13:37   

no masz calkowita racje :) no tak ale pokaz mi jak ta tasma wyglada? link albo cos takie? bo jakos nie moge sobie wyobrazić tego ! mogłbys to wytlumaczyć po kolei kroki?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 23-03-2009, 17:50   

Pewnie ze moge przyda sie wszytskim

zakładam ze owiewki z tworzywa sztucznego (plastyczne)

Rozkręcasz

1. Myjesz nitrem lub benzyną ekstrakcyjną w celu odtłuszczenia powieszchni i usuniecia z niej wszelkiego syfu

2. matujesz wszystko (zakładam ze całośc idzie w podkład i coś było kitowane) P400 pod podkład Jeśli nie ma nic i jest odrazu pod lakier matujesz to P800-P1000
jeśli kitowałeś to zrob sobie wstepnie kity P120 i dociąg w P180 i P220, wyfukaj umyj nitrem i podkład

3. Nakłądasz Podkład Akrylowy (Jedni twierdzą ze juz do podkłądu mozna zastosować uelastczniacz) . matujesz go pod lakier w P800 lub P1000 To jestw ażne podkłąd musi być bardzo dokłądnie wymatowany bo bedziesz kleił taśme na baze i ona nie może odejść

4 kładziesz Baze nr1, Czarną Po pomalowaniu zostawiasz ja na czas minimum 30min żeby sobie dobrze odparowała

5. następnie tą niebieską taśmą 3M wyklejasz wzór na niądajesz normalną taśme i oklejasz całą reszte tylko tak zeby papierowa taśma nie chwyciła sie bazy

6. nakładasz kolejno warstwe czerwoną zostawiasz to na chwile rozklejasz i zostawiasz zeby odparowało ale to juz krócej bo na to pójdzie klar

7. Nakłądasz 3 warstwy klaru(najlepiej z uelastyczniaczem) ... Klar z utwardzaczem zazwyczaj w proporcji 2:1 z utwardzaczem ja dodaje specjalny ozcienczalnik do klaru który ładnie rozlewa i zazwyczaj przy takich sprawach staram sie sporo dolać ale to juz Ty musisz wyczuć

8. tak jak ci mówiłem pomalujesz to zostaw to na ok 24 godz ALE jeśli uznasz wczesniej ze dasz rade to przenieść ze juz wstepnie jest suche to weź sobie to do ciepłego do domu i zostaw to tam na 24 godz myśle ze powinno fajnie dojść


mam nadzieje ze to wszystko dobrze wytłumaczyłem
Tu masz link do taśmy ja jej używam do aero i jest najlepsza :)
http://www.allegro.pl/ite...raf_tuning.html
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 23-03-2009, 19:38   

no i piekna sprawa wszystko dobrze wyjasnione :D a powiedz mi jeszcze jedna rzecz kolega chce pomalować felgi te do skuterka malować to bez podkładu odrazu na to akryl czy z podkladem jakim papierem to wymatować?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 23-03-2009, 22:45   

Cytat:
no i piekna sprawa wszystko dobrze wyjasnione :D a powiedz mi jeszcze jedna rzecz kolega chce pomalować felgi te do skuterka malować to bez podkładu odrazu na to akryl czy z podkladem jakim papierem to wymatować?


Ciesze się ze moge pomóc

Posłuchaj "MATOWANIE- nadanie przyczepności np. dla kitu lakieru itp"

felgi trzeba dokłądnie wydrzeć np. wypiaskować no ale jak juz nie to to szurnij je w P180 daj podkład i lakier ja tak robiłem i elegancko wyszły.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 24-03-2009, 08:17   

ok to super dziekuje slicznie za pomoc jak coś to bede jeszcze pytał jak nie bede czegoś wiedział pozdrawiam :) :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
zdenek_zdenek
Stały Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 73
Punkty: 1/1
Skąd: Kraków/Świętokrzyski
Wysłany: 24-03-2009, 16:51   

S1600 napisał/a:
jeśli kitowałeś to zrob sobie wstepnie kity P120 i dociąg w P180 i P220, wyfukaj umyj nitrem i podkład


przecież nitro wszystko rozpuści. benzynka ekstrakcyjna albo zmywacz silikonu jak już coś
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 24-03-2009, 21:29   

ekstakcyjna myje nitrem sie nie myje! zmywacz silikonowy drogi wiec nie uzywałem jaka amator! a nitrem sie myje na samym poczatku!
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 25-03-2009, 08:53   

zdenek_zdenek napisał/a:
przecież nitro wszystko rozpuści. benzynka ekstrakcyjna albo zmywacz silikonu jak już coś
cartonik napisał/a:
ekstakcyjna myje nitrem sie nie myje! zmywacz silikonowy drogi wiec nie uzywałem jaka amator! a nitrem sie myje na samym poczatku!


no a o czym ja mówiłęm ! ! przeciez nitro lub extrakcyjna na sam początek jeśli ktośźle zrozumiał to przperaszam


KAZDA KOLEJNA CZYNNOSC przemywaj juz zmywaczem ! !
znowu nie taki drogi ja płące 14 zł za litr i wystarcza mi na ho ho
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 25-03-2009, 10:46   

cartonik napisał/a:
ekstakcyjna myje nitrem sie nie myje! zmywacz silikonowy drogi wiec nie uzywałem jaka amator! a nitrem sie myje na samym poczatku!

Litr zmywacza można kupić za 15,-.Mniej się go zużywa,bo wolniej odparowuje.Mycie ben.ex. to żadna oszczędność.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 25-03-2009, 10:48   

Cytat:
Litr zmywacza można kupić za 15,-.Mniej się go zużywa,bo wolniej odparowuje.Mycie ben.ex. to żadna oszczędność.


dokłądnie a zmywacz masz konkretny
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne