lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:31
Lakierowanie zderzaków
Autor Wiadomość
tadeo121-1966
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 14
Wysłany: 19-03-2009, 20:48   Lakierowanie zderzaków

Panowie chodzi o to,że zderzaki z japończyków np. nissan,honda w trakcie malowania klarem,wyłapują kupę syfu.To znaczy nie koniecznie jest to śmieć,ale klar nim doleci do elementu,już się "zwija"w takie syfki. Mam pytanie,czy ktoś to zauważył,i ma na to zjawisko jakiś sposób?! :info:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 19-03-2009, 20:58   

chyba nie rozumiem o co chodzi :O
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-03-2009, 21:01   

nie chodiz Ci o elektryzacje? bo cos podobnego kiedyś mi sie działo, ale to juz dawny problem... wiem, ze mi ktos na warsztat przyszedl ze starszych lakiernikow i mowi, ze to wlasnie takie zjawisko etc... ale nie mam juz z tym jakoś problemu :nono:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2009, 21:40   

Może ci masa nie łączy
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-03-2009, 21:57   Re: Lakierowanie zderzaków

tadeo121-1966 napisał/a:
Panowie chodzi o to,że zderzaki z japończyków np. nissan,honda w trakcie malowania klarem,wyłapują kupę syfu.To znaczy nie koniecznie jest to śmieć,ale klar nim doleci do elementu,już się "zwija"w takie syfki. Mam pytanie,czy ktoś to zauważył,i ma na to zjawisko jakiś sposób?! :info:


Ja też miałem kiedyś takie kłopoty na nowych zderzakach Skody , podczas lakierowania ich promotorem przyczepności powietrze z pistoletu powodowało że się elektryzowały i przyciągały do siebie nie wiadomo co z nie wiadomo z kąd? jest specjalny antystatyczny zmywacz DP 3950 używałem go i pomagał,,z biegiem czasu nie wiem z jakich przyczyn elektryzowanie ustąpiło
Z tego co mi powiedział technik to to że powinienem mieć uziemioną kabinę
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tadeo121-1966
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 14
Wysłany: 20-03-2009, 08:23   

gola napisał/a:
chyba nie rozumiem o co chodzi :O
Chodzi oto, że np. zderzak od nowego scenika (gdzie stanowi większą część przodu), po malowaniu ma na sobie 5-7 syfków. Natomiast np. nakładka na próg do hondy zbiera tyle,że obdzielił by nimi całe auto (malowane w stodole). Dodam, iż nie ma znaczenia czy element jest w podkładzie, czy nówka.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 20-03-2009, 10:36   

jacklack napisał/a:
Ja też miałem kiedyś takie kłopoty na nowych zderzakach Skody , podczas lakierowania ich promotorem przyczepności powietrze z pistoletu powodowało że się elektryzowały i przyciągały do siebie nie wiadomo co z nie wiadomo z kąd? jest specjalny antystatyczny zmywacz DP 3950 używałem go i pomagał,,z biegiem czasu nie wiem z jakich przyczyn elektryzowanie ustąpiło
Z tego co mi powiedział technik to to że powinienem mieć uziemioną kabinę


akurat tu moge powiedziec że wiem o co chodzi nawet mam taki specyfik wrzie czego bo miałem kiedyś taką akcje która mnie przeraziła .... wiec dali mi taki specyfik ale do dziś nie wiem czym to było wywołane


tadeo121-1966 napisał/a:
gola napisał/a:
chyba nie rozumiem o co chodzi :O
Chodzi oto, że np. zderzak od nowego scenika (gdzie stanowi większą część przodu), po malowaniu ma na sobie 5-7 syfków. Natomiast np. nakładka na próg do hondy zbiera tyle,że obdzielił by nimi całe auto (malowane w stodole). Dodam, iż nie ma znaczenia czy element jest w podkładzie, czy nówka.


wiec to raczej to co napisał Jacek ... bo nic innego mi do głowy nie przychodzi ... ja malowałem duzo japonców i jakoś nie mam czegoś takiego... cztery śmiatki na krzyż i tyle..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 20-03-2009, 16:38   

robilęm Vitare teraz zderzak i maske to tylko maske polerowałem. Zderzak miał 2 śmietki i to na dole bo przykurzyło od posadzki. Nie ma znaczenia japoniec czy niemiec czy francuz. Robiłem Scenica i tez 2 sztuki były ale spolerowałem góre żeby było na lustro. Nie widze związku marki ze smieciami.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
S1600
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 585
Otrzymał 4 punkt(y)
Wysłany: 20-03-2009, 16:45   

No własnie ot o samo mi chodziło
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
tadeo121-1966
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 14
Wysłany: 20-03-2009, 20:29   

Bardzo przepraszam panów że zawracam głowę bzdurami. Widocznie u mnie jest coś nie tak. Za wszystkie opinie bardzo dziękuje. Jakoś sobie z tym poradzę. Pozdrawiam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2009, 22:50   

coś ty Tadek ... do tego jest forum żeby każdy temat został poruszony :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne