lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
3M ACCUSPRAY - pistolet z kompozytu
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-10-2010, 07:29   3M ACCUSPRAY - pistolet z kompozytu

Kolejny kierunek rozwoju branży lakierniczej. Lekki plastikowe pistolety z jednorazowymi elementami. Czy profesjonalne czy nie ... na razie nie oceniam. Stoi za tym wytwórca z 30 letnim doświadczeniem w produkcji pistoletów lakierniczych i znany wszystkim koncern 3M. Z założenia nie powinno to być gówniane rozwiązanie, ale oceńcie sami.

http://www.youtube.com/watch?v=PrH_6ttt06k

http://multimedia.3m.com/...s6EVs6E666666--
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 31-10-2010, 08:01   

Ja to podsumuje typowo po Polsku. Zbędny gadżet ... Pistolet do podkładu większość czyści metodą zatykania dziurek wylotowych i wybijania materiału do zbiorniczka ... :D . Niektórzy rozkręcają go co jakiś czas i czyszczą dokładnie (ja co 4-5 podkładowań), niektórzy wcale tego nie robią, bo o dziwo ten sposób bardzo dobrze działa.
Pistolet jest czysty w środku, na zewnątrz może już mniej, ale to nie wpływa na jego działanie. Jeszcze przede wszystkim cena ... gdyby takie końcówki kosztowały po 50 gr - 1 zł to po każdym podkładzie można by ją wywalić, przetrzeć tylko iglice i koniec. Ale na pewno nie będą po tyle; zresztą na filmiku pokazują jak czyści gość rozpuchem. To ja czyszczę tak samo, tylko muszę jeszcze wytrzeć kubek, gdyż nie korzystam z wymiennych. Tyle ode mnie :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-10-2010, 08:29   

To kierunek rozwoju ... PPS to staroć, a jak widać korzysta z niego może z 10 % lakierni.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 31-10-2010, 09:22   

Niezły shit, ale pewnie dobrze działa. Ja bym tego nie chciał.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 31-10-2010, 11:14   

PROJEKTER,
To juz było opisywane.
Ominąłeś ten temat chyba. :)
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-10-2010, 11:26   

Bardzo możliwe ... a wkleisz jakiś link do powiązania jednego z drugim ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 31-10-2010, 11:43   

PROJEKTER, Właśnie szukam.
Proszę. http://www.lakiernik.info...hlight=pistolet
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 31-10-2010, 12:05   

moze byc ciekawe.. zwlaszcza jak chinczycy odgapia ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 31-10-2010, 17:37   

Sądzę że to jest to produkt o którym jeszcze dużo usłyszycie. 3M kupiło renomowaną fabrykę Accuspray - http://www.accuspray.ca/woodworking.html - jeden z modeli który wcześniej był już zrobiony z kompozytów przerobiono na taki z wymienną głowicą. Jak się technologia lekko spłaci to pewnie sam pistolet będzie za grosze, a 3M będzie zarabiać na głowicach i PPSach. Już widać, że ten pistolet to uzupełnienie filozofii 3M żeby wszystko było, albo super solidne albo - jednorazowe. W komplecie z PPS em robi wrażenie. Tu głowicę można założyć odwrotnie i wtedy to pistolet z dolnym kubkiem.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 01-11-2010, 10:04   

a mi sie bajer podoba :) i jeśli koszt takiej głowicy byłby w granicach 5-10zł sztuk to i może bym sie skusił :P do tego PPS'y i przy odpowiedniej cenie za element pełna wygoda, oszczędność nitra i czasu :) Chociaż jak widać jak gościu czyści ją na filmiku to pewno tanie nie będą...
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-11-2010, 12:20   

To_mas napisał/a:
a mi sie bajer podoba :) i jeśli koszt takiej głowicy byłby w granicach 5-10zł sztuk to i może bym sie skusił :P do tego PPS'y i przy odpowiedniej cenie za element pełna wygoda, oszczędność nitra i czasu :) Chociaż jak widać jak gościu czyści ją na filmiku to pewno tanie nie będą...


Kubki PPS też są dosyć tanie, a jednak niektórzy je myją.

Ta głowica dopóki się nie uszkodzi mechanicznie, lub nie zaschnie w niej materiał może być używana wielokrotnie. To tylko kwestia dbałości ... ale nie ma stresu, że coś się zasuszy. No i jak się ktoś spieszy to może z pełną premedytacją darować sobie mycie pistoletu. Osobiście uważam pomysł za przełomowy ... zawsze barierom jest cena, ale za rewolucyjne rozwiązania płacą ci pierwsi użytkownicy ... potem staje się ono standardem i jest taniej. PPS nadal uchodzi za nowość, a już wygoda bierze górę w wielu lakierniach.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 01-11-2010, 15:37   

Ja powtórzę się po raz kolejny. Gdyby to było na prawdę 1 razowe i tanie to ok. Ale jak to będzie na tyle drogie, że nie będzie stać kogoś na 1 krotne użycie i do kosza, tylko będzie musiał czyścić to po co taki bajer ? Tak samo mogę wyczyścić zwykły pistolet do podkładu.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-11-2010, 17:00   

Może doczekamy się czasów w których czyste lotne substancje organiczne zostaną obłożone akcyzą.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 01-11-2010, 23:08   

Pamietam miny i opinie włascicieli lakierni jak pojawił sie PPS na rynku. A to za drogie, za duzo kombinacji, jak spadnie na podłoge to sie odłamuje kubek i zostaje w korpusie pistoletu koncówka zatrzasku od PPSa, a to trzeba jeszcze adapter (przejsciówke) dokupic, pistolet jest za wysoki z tym adapterem PPS , itp.
Jak juz szefo zakupił karton promocyjny PPSa to jeszcze lakiernik musiał ponarzekac na zmiane przyzwyczajen! a to kondoma foliowego niewsadził do kubka , a to powietrze trzeba wypsikac na poczatku ustawiajac pistolet dogóry nogami, zle kubki stoja podczas magazynowania, itd.!
No i w sumie była to droga, niepotrzebna kupa, która miała sie nie przyjac na rynku. Stała sie standartem w b. wielu lakierniach!

Jesli ktos maluje jedno auto w tygodniu albo nawet jedno dziennie to i moze rzeczywiscie drogi i niepotrzebny "gadżet"

I po latach znów innowacyjny pomysł od 3M: pistolet z wymienna plastikowa dysza! Hmmm., znów droga, niepotrzebna w sumie rzecz która stanie sie standartem w lakierniach jak PPS.
Mysle , ze szczególnie przydatna do podkładów mokro na mokro. (ale i nie tylko) czas zaoszczedzony przy myciu pistoletu i ilosci rozpucha zuzytego do tego mycia zweryfikuje opinie na korzysc tego produktu.

Lubie firmy z jajem (pomysłem) i dobra jakoscia produktów jak 3M. Pomysł na łatwiejsze zycie LAKIERNIKA, a moje własnie nim jest i dlatego jestem ZA!

Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-11-2010, 09:33   

TeeM napisał/a:
Lubie firmy z jajem (pomysłem) i dobra jakoscia produktów jak 3M. Pomysł na łatwiejsze zycie LAKIERNIKA, a moje własnie nim jest i dlatego jestem ZA


Uważam dokładnie tak samo ... TRADYCJA to fajna sprawa .... w Wigilię Bożego Narodzenia, ale nie w lakiernictwie. Tu do przodu idą tylko ci najbystrzejsi i najszybsi w przyswajaniu dobrych nowoczesnych rozwiązań ... Wspomnę tu naszego kolegę MK którego garażyk w ciągu jednego roku wbrew gmeraniom malkontentów zmienia się w niezły warsztat, czy kolegę @łysego który miał okazję obejrzeć kilka nowości u naszego, innego doświadczonego kolegi i zmienia zdanie o niektórych kwestiach technologicznych bo ... sam to zobaczył.

Zawsze najłatwiej jest być na NIE i trzymać się tradycji ... to nic nie kosztuje ... Noooo może jakieś tam .... opóźnianie rozwoju.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-04-2011, 14:33   

PROJEKTER napisał/a:


Uważam dokładnie tak samo ... TRADYCJA to fajna sprawa .... w Wigilię Bożego Narodzenia, ale nie w lakiernictwie

Podzielam twoje zdanie PROJEKTER, jak i zgadzam się z wypowiedzią kolegi TeeM, a to za m.in. sprawą tego, że dziś miałem przyjemność testować pistolet 3M Accusprey ...zaczęło się od tego że postanowiłem już w 100% przejść na suchą technologię obróbki i przygotowania do lakierowania i w związku z tym zaprosiłem technika 3M aby zademonstrował w jaki dokładnie sposób i jakimi materiałami prawidłowo przygotować powierzchnię pod nieniesienie powłok dekoracyjnych szczególnie tych trudnych...rewolucją tej prezentacji okazała się jednak prezentacja pistoletu 3M z jednorazową dyszą współdziałającą z systemem PPS..

Pistolet 3M Acuspray opiera się na technologii HVLP, i jest jak na razie dedykowany wyłącznie do nanoszenia wypełniaczy, wskazuje na sam otwór dyszy materiałowej 1,8, ciśnienie robocze na wejściu 2,0 bar...cała wymienna dysza jest zrobiona z twardego plastiku

Aplikacja wypełniacza akrylowego tym pistoletem odbyła się bez praktycznie żadnego niepożądanego zapylenia w pomieszczeniu, a sam produkt został naniesiony z bardzo dobrym rozbiciem i gładkim ułożeniem stryktury wypełniacza, i nie odbiega jakością od powłoki naniesionej standardowym pistoletem porównując do SATA KLC HVLP 1,4

Samo mycie tego pistoletu sprowadza się tylko do wytarcia końcówki iglicy zabrudzonej materiałem, plastikowa dysza teoretycznie ląduje w koszu, ale nie musi, w praktyce można ją wypiąć z pistoletu i bardzo szybko przemyć, może ona służyć jeszcze do bardzo wielu aplikacji, jedynie czego już nie warto myć to PPS-a

Czas mycia, bo przede wszystkim w "czas" , i jego redukcję jest kierowany ten pistolet, jest niewspółmierny do demontażu i mycia standardowego pistoletu gdzie w moim przypadku zajmuje to ok 10 min,przy zużyciu ok. 200 ml rozcieńczalnika ...mycie plastikowej dyszy Accusprey zajęło mi kilkadziesiąt sekund, a nie zużyłem więcej jak 25 ml rozcieńczalnika, w takim przypadku można zaoszczędzić sporo na środkach do mycia i większość czasu zaoszczędzonego można przeznaczyć na pracę efektywną która w przeliczeniu z nawiązką zrekompensuje finansowo zużyty i zabrudzony PPS i plastikową dyszę wymieniana na nową co kilkanaście jak nie co kilkadziesiąt aplikacji..

Cena zestawu w który wchodzi metalowy korpus, trzy wymienne plastikowe dysze, i manometr pod pistolet to raptem 490 pln, więc nie jest to jakaś kosmiczna kwota
Cena jednej plastikowej wymiennej dyszy to 18 pln, też niewiele..

W moim odczuciu ten pistolet w bardzo szybkim tempie dołączy do wyposażenia bardzo wielu warsztatów i jeśli chodzi o mnie to wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie,dlatego też już po tej pierwszej prezentacji bardzo poważnie zastanawiam się nad jego zakupem, tym bardziej że stosuję system PPS do baz wodorozcieńczalnych, a po takiej bazie umyty woda i wysuszony PPS można bez przeszkód wykorzystać jako pojemnik do konwencjonalnego wypełniacza akrylowego lub podkładu epoksydowego, ogólnie do wszystkich podwarstw ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-04-2011, 15:18   

Ten sprzęt robił już wrażenie na filmie w necie... a co dopiero w realu. ;)

Fajnie że twoja opinia jest tu pozytywna, bo potwierdza się także to że ci producenci którzy patrzą na lakiernictwo z punktu widzenia praktyka, zaskakują innowacyjnymi pomysłami ... i mam tu na myśli - 99 % wszystkich rozwiązań oferowanych przez 3M.

Czyli przy kolejnym pytaniu ... JAKI PISTOLET DO PODKŁADU ? ... pozostaje już tylko wkleić link do tego tematu :) .
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 19-04-2011, 20:08   

jacklack napisał/a:
to raptem 490 pln,


Właśnie dziś proponowano mi pokaz tego pistoletu, za cene 530zł komplet jw. z kompletem dysz+kubek do mieszania lakieru twardy, zewnętrzny pierscien zamykający/twardy 16001+cale opakowanie kubków miękkich/wewnętrznych 16000 z pokrywami i filtrami 200mikronów. Warto nadmienić, że cena samych kubków to chyba ok 300zl. Ja się również powazniej zaczynam zastanawiać, aby wytestować ten pistolet, poniewaz potrzebuje dobry gun, a najtańsza sata to ok 800zł.

Jacku napisz coś więcej, na jakim ciśnieniu pracuje ten pistolet, jakie zapotrzebowanie, ale wg. Twoich odczuć, oraz co nim aplikowałes i jak z jego atomizacją.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bisu
Guru



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 424
Punkty: 19/6
Skąd: Silesia
Wysłany: 25-04-2011, 01:25   

"Sikacz" 3M w prywatnych rekach:

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-04-2011, 09:52   

Witam.
Jestem właśnie dość mocno zainteresowany tym "dziwnym" pistolecikiem i mam pewne swoje spostrzeżenia:

1) Jacek skąd w tym gunie do podkładu który testowałeś z technikiem 3M-a znalazły się 2 bary ciśnienia roboczego na wejściu?
- czy to było zalecenie producenta zapisane w instrukcji i na gunie, czy takie ciśnienie podał technik 3M-a?:
Pytam dla tego, że jako że lubię "coś innego niż ma większość", to interesuję się tym "wynalazkiem" i kilkakrotnie bardzo dokładnie mu się przyjrzałem i zarówno na korpusie tego pistoletu jak też i w jego instrukcji jest wyraźnie napisane że maxymalne ciśnienie to 1,38 bara. {chyba takie dokładnie po przecinku jest podane - sprawdzałem to kilkakrotnie gdyż ze względu na takie małe bardzo mnie zdziwiło}

2) Wydaje mi się że jest to gun do podkładu póki co tylko w Polsce. A dokładnie w Polsce są do niego tylko głowice do podkładu, gdyż jak widać na filmie wklejonym przez BISU gościu leci tym gunem i baza i klarem, PRZY CZYM GŁOWICA W JEGO PISTOLU {poza przekręcaną końcówką strumienia kąta natrysku} NIE MA KOLORU PRZEZROCZYSTEGO A JAKIŚ TAM POMARAŃCZOWO-CZERWONY {u nas dostępne do podkładów są w pełni bezbarwne} Oprócz tego po "świście" nie wydaje mi się aby gun który jest na tym samym filmie chodził w technologii HVLP. To po mojemu jest już wysokociśnieniowiec.
Może się mylę - ale nie sądzę.

Jeśli ktoś z zagramanicy ma lepszy dostęp do gadżetów tego pistola mógłby to może dokładniej sprawdzić. Jeśli jest {a chyba tak jest} jak sądzę byłaby to rewelacja dla ludzi którzy za dosłownie śmieszne pieniądze mieli by 1 uniwersalny markowy gun do wszystkiego: podkłady, bazy, klary...
Oczywiście nie tylko oni ale każdy, i nie koniecznie do wszystkiego ale jakby ktoś chciał i tak to byłoby WUALA.

Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-04-2011, 12:05   

Witamy Andrzejku w naszych skromniutkich profesjonalnych progach ... :*
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-04-2011, 12:28   

łysy73 napisał/a:
1) Jacek skąd w tym gunie do podkładu który testowałeś z technikiem 3M-a znalazły się 2 bary ciśnienia roboczego na wejściu?
- czy to było zalecenie producenta zapisane w instrukcji i na gunie, czy takie ciśnienie podał technik 3M-a?:

Jak już wspomniałem ten pistolet pracuje w technologii HVLP, świadczy o tym m.in., wytłoczony napis HVLP na plastikowej głowicy wiec to raczej niskociśnieniowiec, niestety nie mam informacji jakie ma on ciśnienie na wyjściu, a na jakim ciśnieniu wejściowym ma pracować, świadczy zaznaczony bodajże kolorem fioletowym zakres optymalnej pracy tego pistoletu na manometrze który w chodzi w zestaw, zakres ten oznaczony jest pomiędzy 2-2,2 bar, jak również zalecenie technika że na takim właśnie ciśnieniu powinien pracować ten pistolet...nie czytałem niestety instrukcji ponieważ technik nie miał jej ze sobą i nie będę się tutaj sprzeczał na jakim faktycznie ciśnieniu pracuje ten gun, takimi dysponuje informacjami na chwilę obecną i takie też tu zamieściłem..

łysy73, skoro masz dostęp do instrukcji i danych technicznych tego pistoletu to prosiłbym Cię o zamieszczenie ich tutaj w tym temacie w dowolnej formie, w tedy będzie można odwołać się do takich danych jako do informacji z pierwszej ręki podanych przez producenta...

Co do rozmiaru głowic też nie będę się sprzeczał, z tego co zapewniał mnie technik w chwili obecnej nie ma innych rozmiarów dysz poza 1,8, dodatkową informacją którą mi przekazał jest ta, iż technicy Niemieccy chcieli aby produkowano dyszę 1,4, natomiast technicy z Czech chcieli aby produkowano dysze 2,2, nie wiem na ile ta informacja jest wiarygodna, ale 3M aby wypośrodkować rozmiar na taki aby był jak najbardziej uniwersalny spoczął jak na chwilę obecną na produkcji wyłącznie rozmiaru dyszy 1,8.

Te filmy które zamieścił @Bisu nie są kręcone pod logo 3M, jak i aplikacja tam produktów nie jest przeprowadzana przez techników 3M, tak wiec nie wykluczone ze do aplikacji bazy i lakieru bezbarwnego użyto dyszy 1,8, a że ewentualnie użyto dyszy o mniejszym rozmiarze to tylko domysły ;) ..i jeśli by się opierać na ulotce reklamowej którą posiadam to pisze na niej m.in. Skoncentrowany strumień zoptymalizowany do aplikacji PODKŁADU zmniejsza zużycie materiału ...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-04-2011, 20:38   

PROJEKTER napisał/a:
Witamy...
jacklack napisał/a:
W I T A M...
Witam Witam. Ale spoko obiecuję, że nadal ogólnie nie będę się w niczym zbędnie udzielał aby nie było pretekstów do "ostrzejszych wymian opinii"...
jacklack napisał/a:
ten pistolet pracuje w technologii HVLP
Tak wiem. Jest nawet dwa razy wytłoczone na głowicy
jacklack napisał/a:
instrukcji technik nie miał ze sobą
Dziś sprawdziłem ponownie i na korpusie jest nadlew: max 20psi max 1,38 bar. I jak ostatnio specjalnie sprawdzałem w instrukcji czy się nie machnęli to też było podane 1,38bara.
Ale jutro podjadę to wezmę instrukcję i spróbuję zeskanować i jakoś wysłać.
jacklack napisał/a:
w chwili obecnej nie ma innych rozmiarów dysz poza 1,8
Tak. Tu też w komplecie są 3 głowice 1,8 HVLP
jacklack napisał/a:
nie wykluczone ze do aplikacji bazy i lakieru bezbarwnego [na filmie] użyto dyszy 1,8, a że ewentualnie użyto dyszy o mniejszym rozmiarze to tylko domysły
Chodzi mi o coś innego:
- przyjrzyjcie się na 2 filmie dla koloru głowicy: nie jest w pełni bezbarwny jak te dostępne u nas a ma bezbarwny tylko motylek a reszta jest koloru jakiegoś pomarańczowo-czerwonego {na moim kompie nie widzę dokładnie}
- posłuchajcie "świstu" ciśnienia wylotowego z głowicy, bo według mnie jest to dużo więcej niż ~0,7 bara
- poza tym jak na profi typowy gun niby podkładowy to ten opisywany raczej nie ma ostrych krawędzi strumienia

To moje spostrzeżenia. Ponadto na filmie nie jest tym pistolem aplikowany też podkład, więc nie sądzę aby to była pokazówka jak można lakierować pistolem typowo do podkładu bazą i lakierem bezbarwnym. Myślę że gdyby to była jakaś pokazówka to tym bardziej byłaby pokazana i aplikacja podkładu. A jak się doda powyższe punkty które wymieniłem to wątpię aby gun z filmu był tym samym gunem do podkładu które oglądaliśmy i mieliśmy w rękach.

To moje zdanie i moje spostrzeżenia. Ale jak maja znów być odebrane jako szukanie dziury w całym to nie ma sensu tego rozwijać {choć widzę i słyszę co widzę i słyszę... a przynajmniej takie mam wrażenie}
A o ciśnienie na wejściu pytałem bo nie przyjrzałem się reduktorowi który jest w komplecie a tylko zwróciłem uwagę na opis na korpusie i w instrukcji. Zadałem więc pytanie myśląc że może technik wie coś więcej i mimo opisu na korpusie i w instrukcji 3M jednak zaleca coś innego. Bo ~1,4 a 2,0 to spora różnica.
To tyle.

Jutro jak zeskanuję instrukcję to jakoś ją wkleję lub wyślę na pocztę.
Pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-04-2011, 22:59   

Cytat:
Dziś sprawdziłem ponownie i na korpusie jest nadlew: max 20psi max 1,38 bar.

To by się zgadzało z tym co znajduje się na ulotce informacyjnej 3M AccuspraySpray Gun Model HG09, 16570

http://multimedia.3m.com/...s6EVs6E666666--
Z tym że jak się domyślam pracuje on w zakresie 20-30psi, (30 psi to 2 bary) w zależności od etapów, i należałoby tu jeszcze rozszyfrować te etapy...wg. mnie wstępnie ustawia się na manometrze 30psi, w trakcie gdy iglica jest na etapie pierwszym, czyli samo powietrze przepływa przez korpus i głowicę...po cofnięciu iglicy do końca gdy materiał zostaje uruchomiony do aplikacji następuje etap drugi, i ciśnienie spada do 20psi...lub odwrotnie...można ustawiać ten pistolet na 20psi w momencie kiedy iglica jest cofnięta całkowicie i materiał jest wyrzucany.... gdyby iść tym tropem to faktycznie wychodzi na to, że ten pistolet pracuje w trakcie aplikacji na ciśnieniu 20psi, ale ciśnienie właściwe, to które jest wymagane i musi być dostarczone i zapewnione to 30psi...oczywiście mogę się mylić, to tylko moje przemyślenia ;) :)
http://kalkulator.jednostek.pl/cisnienia

Tutaj można sobie dokładniej obejrzeć ten pistolet i manometr

http://3mcollision.com/3m...hg09-16570.html

Do kompletu dołączę jeszcze informację prasową ze strony 3M.pl
http://solutions.3mpoland...d=1273681825223
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-04-2011, 00:29   

jacklack napisał/a:
... z tym że jak się domyślam pracuje on w zakresie 20-30psi, (30 psi to 2 bary) ...


http://kalkulator.jednostek.pl/cisnienia - może się komuś przyda ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 27-04-2011, 17:29   

jacklack napisał/a:
pracuje on w zakresie 20-30psi, (30 psi to 2 bary)
jacklack napisał/a:
ustawia się na manometrze 30psi, w trakcie gdy iglica jest na etapie pierwszym, czyli samo powietrze przepływa przez korpus i głowicę...po cofnięciu iglicy do końca gdy materiał zostaje uruchomiony do aplikacji następuje etap drugi, i ciśnienie spada do 20psi
Dokładnie tak podaje instrukcja. Zagadka rozwiązana i rozłożona na "czynniki pierwsze".

Ryzyko i piOnieryzm {nie mylić z piEnieryzmem} to moje drugie imię, więc.......... Czas pokaże jak będę zadowolony: czy jak z Iwaty czy jak z Saty.........

Fotka i instrukcja świeżego nabytku:

ACCUSPRAY 3M 004.jpg
fota pistola
Plik ściągnięto 518 raz(y) 1,95 MB

2011-04-27 17;08;08 3M2.JPG
INSTRUKCJA
Plik ściągnięto 394 raz(y) 535,39 KB

2011-04-27 17;08;08 3M3.JPG
Plik ściągnięto 377 raz(y) 523,78 KB

2011-04-27 17;08;08 3M4.JPG
Plik ściągnięto 386 raz(y) 527,37 KB

2011-04-27 17;08;08 3M.JPG
Plik ściągnięto 357 raz(y) 377,21 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 29-04-2011, 18:09   

łysy73 napisał/a:
instrukcja świeżego nabytku:

No to pogratulować tego nabytku...Andrzeju napisz może jak u Ciebie sprawuje się ten pistolet, jaki wrażenia masz po aplikacji nim..

Udało mi się zdobyć z 3M instrukcję w wersji elektronicznej, którą wrzuciłem na serwer..
http://www.lakiernik.info...slpistoletu.pdf
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
qran
Bywalec


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 34
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 28-05-2013, 18:41   

Kupiłem ten pistolet. W zestawie 3 dysze, reduktor, pistolet ale brak kubka (myślałem że jest w zestawie) i brak wkładów o których nie wiedziałem. Kubek + zestaw wkładów to ok 400zł :(:(
Czyli całość tyle co SATA100.. Nie ma dostępnych "zamienników"? Będę malował tylko swoje auto więc 30min spędzone na myciu mi nie przeszkadza. Za to $ ma dla mnie znaczenie. Wiem że to moja wina że nie doczytałem, nie zainteresowałem się bardziej tylko pewne rzeczy założyłem..
Pomocy!
_________________
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 28-05-2013, 19:37   

qran napisał/a:
Pomocy!

Za późno.

Ja nie eksperymentował bym i nie tracił kasy na podstawie zasłyszanych z forum rewelacji o tym plastik gunie... mimo że to 3M.
 
     
qran
Bywalec


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 34
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 28-05-2013, 19:39   

Da się kupić kubek i wkłady na sztuki co byłoby dla mnie rozwiązaniem (zamiast lepić jakąś samoróbę). Możecie polecić jakieś sklepy wysyłkowe? Ja znalazłem w kolorystyka.pl ale może znacie coś sprawdzonego?

Pistolet kupiony przez internet - mogę na upartego zwrócić. Ale czy znajdzie się odpowiednik do podkładu w tej cenie??
Opinie na forum są pozytywne - zaufałem - kupiłem..
_________________
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 28-05-2013, 20:23   

qran, ten pistolet jest na warsztet z przerobem a nie do hobbystycznego psik psik ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
qran
Bywalec


Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 34
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 28-05-2013, 20:55   

Ten pistolet jest:
- wg Waszej opinii dobry;
- względnie tani (albo ja o czymś nie wiem).

Jeżeli udami się kupić tylko kubek i parę szt. wkładów (chodzi mi głównie o wieczka) to całościowo wyjdzie względnie tanio. No i niby dobry - więc do pomalowania auta w sam raz a przynajmniej ja sobie tak kombinuję.

Dziękuję za szybkie odpowiedzi - czas powoli zaczyna mnie gonić.
_________________
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cieplin
Stały Bywalec
Lakiernik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 78
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: Wołów
Wysłany: 29-05-2013, 17:12   

Miałem okazję używać ten pistolet w niemczech niedawno i powiem że na wiekszy przerób jest naprawde świetny... jednorazowe kubki a raczej wkłady są bardzo wygodne i mycie samej wymiennej głowicy trwa 5s.Aplikacja tym pistoletem też jest przyjemna.Z tego co zrozumiałem niemca to ustawia sie na pierwszym etapie (same powietrze) na około 2bary a po wcisnieciu dalej zmniejsza sie do 1,5 chyba i to jest optymalne.Ogólnie bardzo polecam dla zakładów z dużym przerobem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne