lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Do wszystkich: pomoc dla amatorów
Autor Wiadomość
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-10-2010, 21:58   Do wszystkich: pomoc dla amatorów

Witam zarówno administrację, moderów, jak też i wszystkich pozostałych z klanu LAKIERNIK-a.
To na co chcę zwrócić uwagę to sprawa ludzi zadających pytania najczęściej w dziale: pomoc dla amatorów.

Chodzi mi o to, że bardzo często są traktowani "per noga" -troszkę nie ładnie to wygląda.
Ktoś se wchodzi na forum, czyta, widzi masę ciekawych wiadomości, cieszy się że trafił na kompetentnych ludzi oferujących swoją pomoc, zadaje pytanie i ..... I jeb..... i po wesołej minie. Bo często dostaje zjebę, że nie szukał w "szukajce" i tam jest odsyłany z kwitkiem.

Trochę głupio, a zarazem przykro mi się robi gdy to widzę.
Ja wiem, że każdy ma dość pisania w kółko tego samego, ale można napisać zamiast całego referatu te kilka zdań, a po nich dopisać gdzie może zadający pytanie znaleźć obszerniejsze odpowiedzi.
Będzie to kulturalniejsze i ładniej -mniej snobistycznie- wyglądało.

A dlaczego to jeszcze piszę? Bo od kilku tygodni zdaję sobie dopiero sprawę jak trudne może być posługiwanie się taką "szukajką".
Tak tak... Zajebiście trudne. Łatwe też. Ale tylko dla tego który się choć trochę zna, a bardziej dla tego który zna branżowe słownictwo.
To jak bardzo kłopotliwe może być takie przeszukiwanie forum zauważyłem gdy próbowałem doszukać się czegoś na forum o CO. Jak mam tam coś wykumać, jak nie znam połowy zwrotów, czy też zastosowań większości wynalazków o których tam mówią?
Teraz mam podobnie gdy przeglądam fora z klimatyzacjami.
Dopiero tak zdaję sobie sprawę jak się czują Ci co z kolei chcą postawić pierwsze kroki w refiniszu aut.

Także Panowie moja propozycja jest taka, aby nie gonić nikogo na bambus albo szukajkę, tylko poświęcić chwilkę, napisać co nie co, a na koniec dopiero odesłać do szukania.

Ja tu nie rządzę i nie mam głosu, ale to taka moja propozycja.

Nie piszę tego, bo zostałem gdzieś zrypany, tylko zdałem sobie sprawę, że są dziedziny o których można nie mieć zielonego pojęcia, więc przeczytanie artykułów -wypowiedzi- z mądrymi branżowymi słówkami kompletnie nic nie pomoże. A domyślanie się i powielanie tego w realu może mieć nieciekawe skutki.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 18-10-2010, 22:13   

łysy73, jka 20 razy bedziesz mial pisac to samo to zmienisz zdanie, chyba ze naprawde taki cierpliwy jestes :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-10-2010, 22:19   

martek napisał/a:
jka 20 razy bedziesz mial pisac to samo to zmienisz zdanie
Dlatego napisałem aby jeśli zagadnienie jest dość obszerne nie pisać całych esei, tylko nazwijmy to "zgrubnie" i dopiero odesłać do starszych postów. Będzie to dużo kulturalniej wyglądało, a być może komuś te zgrubne dane wystarczą.
Zresztą ja daję tylko propozycję. Nikt nikogo do niczego przecież i tak nie zmusi. Każdy będzie robił tak jak uważa. Ale moje zdanie miałem prawo wyrazić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 18-10-2010, 22:25   

łysy73 napisał/a:
Trochę głupio, a zarazem przykro mi się robi gdy to widzę.
Ja wiem, że każdy ma dość pisania w kółko tego samego, ale można napisać zamiast całego referatu te kilka zdań, a po nich dopisać gdzie może zadający pytanie znaleźć obszerniejsze odpowiedzi.
Będzie to kulturalniejsze i ładniej -mniej snobistycznie- wyglądało.

Robiłem tak wielokrotnie,ale w pewnym momencie zauważyłem,że jest tylu nowych forumowiczów,na tyle zaznajomionych z podstawowymi zagadnieniami,,ze moja pomoc nie jest potrzebna.To jest właśnie zasługa Admina,moderatorów i userów z większym stażem.Młodzież na forum MA JUŻ TAK WYSOKI POZIOM i ona powinna zastąpić "wapniaków".

[ Dodano: 18-10-2010, 22:30 ]
No-limit,Ale zgadzam się,że od czasu do czasu trzeba naprowadzić "nowego",
i po odpowiedzi na temat ,doradzić jak "szukać".
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2010, 22:48   

Moja propozycja to...
http://www.lakiernik.info.pl/viewforum.php?f=7

Tu są podstawy o które pytają nowi forumowicze.
Mowa o zbiorze linków - na czerwono tematy.

Potem szukaj i pytaj.
Inaczej sie nieda.
Do tego aby nie było pustych tematów lepiej nakierowac takiego kolesia na odpowiedni link pod który z pytaniem moze sie podpiąć a jego temat zgłaszać do usunięcia.
Jesli kwalifikuje się do tego.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-10-2010, 22:57   

Krzychu wsio się zgadza. Tylko łatwiej jest szukać jeśli się wie czego, czy też jak to coś się nazywa.
Ja naprawdę mam problemy na forach o CO i klimy. Jest tam tyle zwrotów i określeń o których nie mam zielonego pojęcia, że załamka: zawór 3d, 4d, pogodynka,....... {no na chłopski rozum te zawory to 3 i 4 drożne, ale po co są tam wstawiane gdzie rozumiem gdzie je wstawiają to nie mam pojęcia. A wręcz przeciwnie, bo jeśli jest tak jak się domyślam to dla mnie to idiotyzm - a jednak tak się robi}
Teraz wiem jak ciężko może być się poruszać po nieznanym gruncie. A jeśli się uważa, że co nie co się wie, to bywa tragedia.
Ale ja tu nie rządzę. Jam tu tylko NICK ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2010, 23:12   

łysy73,
Ja nic niemam jeśli ktokolwiek odpowie na taki temat.
Ewentualnie przeniosę go w jakiś odpowiedni , istniejący juz temat.
Uwierz mi ze ja mam nowego laptoka i klawisze juz są tak wypolerowane jak po systemie 3M w pełnej opcji.
Piszę, odpisuje, ale nie chcę przypadkiem doprowadzic do takiego głupiego zjawiska - przesycenia forum mną i moimi postami.
Bo nie tylko ja mam tu coś do powiedzenia a nawet jest tu wielu fachowców od których mógłbym sie wiele nauczyc.
Więc z mojej strony bardziej EDIT a mniej nabijania postów.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-10-2010, 23:18   

Ja wsio Krzychu kumam. To była taka moja propozycja zaczerpnięta z obserwacji tutaj na forum, oraz tego jak ciężko jest mi się czegoś domyśleć na forach w dziedzinach dość słabo mi znanych. Właśnie nie całkiem nieznanych, a jakoś tam tyćkę tak, a i tak mam z tym spore problemy. Ale to już inna sprawa.
Każdy będzie do tego i tak podchodził po swojemu tak jak chce.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-10-2010, 18:14   

Ok Andrzeju, postaram się poprawic.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-10-2010, 18:25   

ZIEMBA napisał/a:
Ok Andrzeju, postaram się poprawic.
Nie no ja nikogo nie naciskam i nie wytykam palcami bo nawet nie pamiętam. Tylko dzielę się moimi spostrzeżeniami tu na forum i tym jak ja się czuję na nieznanym mi gruncie.
A tak jak powiedziałem już wcześniej: i tak każdy będzie robił jak uważa.
Ja tylko zasygnalizowałem, że dla niektórych samouctwo może być ciężkie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-10-2010, 18:28   

łysy73 napisał/a:
ZIEMBA napisał/a:
Ok Andrzeju, postaram się poprawic.
Nie no ja nikogo nie naciskam i nie wytykam palcami bo nawet nie pamiętam. Tylko dzielę się moimi spostrzeżeniami tu na forum i tym jak ja się czuję na nieznanym mi gruncie.
A tak jak powiedziałem już wcześniej: i tak każdy będzie robił jak uważa.
Ja tylko zasygnalizowałem, że dla niektórych samouctwo może być ciężkie.


No dobrze, dlatego wezme sobie Twoje sugestie do serca i postaram się naprowadzac nowych użytkowników gdzie mogą znaleść odpowiedzi na swoje problemy ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez 19-10-2010, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne