lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na biznes - smart repair / auto detaling
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 28-09-2010, 13:42   Pomysł na biznes - smart repair / auto detaling

Obserwując działania wielu z was, wymieniając e-maile i uwagi telefonicznie, widzę że ci bardziej odpowiedzialni chcą wejść w jakiś poważniejszy biznes związany z lakierowaniem i samochodami. Na drodze jak zawsze na początku stoi brak kasy, ale cieszę się jednak, że dziś wielu z was patrzy na takie inwestycje innym - "profesjonalnym spojrzeniem". Mam więc nadzieję, że w tym temacie nie pojawią się durne komentarze w stylu Front247 :glupek: bo sprawa jest poważna i otwiera szanse na mały biznes dla wielu z was :nono:

Jak wiecie zajmuje się projektowaniem i budową lakierni / warsztatów. Mam w ofercie modułowe obiekty MODULAR SYSTEM www.modularny-warsztat.pl. Ostatnio w ramach szerokiej akcji promocyjnej nawiązuję wiele ciekawych kontaktów z firmami tworzącymi sieci obiektów serwisowych, myjni, czy warsztatów mechanicznych.

Zaletą niektórych z nich jest to, że działają one na zasadzie franchisingu. Po krótce oznacza to, że budują obiekt na swój koszt, lub wyposażają już istniejący, a potem przekazują dzierżawcy / partnerowi ... do wieloletniego prowadzenia wspólnego biznesu. Pewnie wielu z was się to nie spodoba i pozostaniecie w swoich garażach z planem budowy wyłącznie własnego obiektu ... ale inni dostrzegą w tym swoją "szansę na sukces" i możliwość prowadzenia fajnego biznesu przez lata.

Na początek skieruję waszą uwagę na sieć firmy S-PLUS, która rozwija się w Polsce bardzo prężnie i ma ciekawe plany na niedaleką przyszłość http://www.s-plus.pl/ Jak ktoś stwierdzi, że może to faktycznie być kierunek na jego biznes choć nie koniecznie z S-Plus ... to postaram się ten temat rozwijać w miarę posiadanych informacji na temat innych firm sieciowych.

Nie odbierajcie tego jako promocji jakiejś firmy, czy konkretnego rozwiązania, bo to po prostu inna ... rzadko omawiana tu forma ... mozliwość pójścia na swoje zgodnie z posiadanymi umiejętnościami lakierniczymi w branży samochodowej. Jeżeli ktoś znajdzie podobne, systemowe rozwiązanie, które może pomoc w profesjonalizacji, czy rozwoju małego biznesu to proszę je tu wkleić. Na początek zapoznajcie się z ofertą S-Plus, a za jakiś czas wskaże jeszcze dwie sieci o podobnym systemie organizacji.

Może ktoś ma złe doświadczenia, przy takiej "dzierżawnej" formie współpracy, lub zna kogoś kto nie najlepiej to wspomina ... to też niech się podzieli tu rzetelnymi potwierdzalnymi informacjami. :info:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 29-09-2010, 17:35   

PROJEKTER napisał/a:
Ostatnio w ramach szerokiej akcji promocyjnej nawiązuję wiele ciekawych kontaktów z firmami tworzącymi sieci obiektów serwisowych, myjni, czy warsztatów mechanicznych.

Zaletą niektórych z nich jest to, że działają one na zasadzie franchisingu. Po krótce oznacza to, że budują obiekt na swój koszt, lub wyposażają już istniejący, a potem przekazują dzierżawcy / partnerowi ... do wieloletniego prowadzenia wspólnego biznesu.


Franchising.Cóż,nie jest to bajka.Oznacza to podległość na wiele lat bez gwarancji na zyski.Koszty utrzymania obiektu i inne stałe opłaty należą do franchizobiorcy.Bez względu na przychody,przewżnie jest obciążony stałą opłatą za dzierżawę,ZUS,utrzymanie obiektu/bieżące stałe opłaty/.15 lat temumiałem taką propozycję.Ta firma zbankrutowała 3 lata temu.
Nie chcę nikogo zniechęcać,ale trzeba mocno się zastanowić przed podjęcie.m decyzji.
Jest ta opcja w miarę korzystna pod warunkiem wkładu własnego min. 50%.
P.s.Warunkiem podpisania takiej umowy jest m.in. zaopatrzenie w danej firmie,ich cennik,
nadzór nad wszekimi działaniami.Po prostu działasz pod czyimś szyldem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 29-09-2010, 19:34   

No tak ale to zupełnie logiczne ... z tym że ci co prowadzą McDonalda czy stację benzynowe jakoś nie narzekają za głośno ;) ... Jak się nie ma kasy to tak forma jest w zasadzie jedyną aby rozwinąć skrzydła na własnym bo to TY podejmujesz codzienne decyzje w takiej firmie.

Oczywiście najlepiej jest mieć z 5 stów i zdolność kredytową, a potem postawić własny warsztat ... ale jak się nie ma ... to co zrobić ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30-09-2010, 08:26   

Moim zdaniem to ma też 1 DUŻY + ponieważ działasz pod szyldem znanej i mającej już jakąś tradycję firmy jak np. MC właśnie. Bo wielu ludzi gdy nie ma dobrej znajomości dannego towaru kieruje się sprawdzoną marką np. stoi MC i budka z hamburgerami - w budce większe i tańsze, w MC wiadomo, a gdzie pójdzie większość ... też wiadomo :D
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30-09-2010, 08:43   

Ale jak sami wiecie w takim interesie najważniejsi są pracownicy. Bo przecież lakiernictwo to nie sprzedawanie bułek z psiną. Znajdź teraz dobrego lakiernika 1500-2000 na miesiąc. Zaznaczam dobrego bo w zabawę w smart wchodzi tylko cieniowanie, a to już nie każdy potrafi zrobić dobrze. Znajdź dent man-a za te pieniądze hehe, lub gościa do detailingu. Każdy z takich ludzi, a tym bardziej jeden z tymi umiejętnościami zarabia trochę więcej w swojej prywatnej legalnej firmie. I nie musi mieć super wy bajerowanego lokum, bo wystarczy mu zwykły garaż i trochę sprzętu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 30-09-2010, 09:34   

Ale własnie główna zaletą współpracy na takiej zasadzie jest możliwość szybkiego, cyklicznego szkolenia pracowników każdego szczebla. Możesz znaleźć kogoś mądrego i go nauczyć przez szkolenie jak to robić ... a warsztat lakierniczy Pana Henia jakie ma możliwości ? ... koncerny lakiernicze uczą tyko lakierników jak korzystać z ich produktów i kolorystów jak dorabiać lakiery ... tam nikt nie uczy cieniowania czy polerowania tylko pokazuje jak to zrobić ich materiałami.

W dwa, czy trzy dni nikt nie nauczy chłopaka z pasją zawodu ... to niemożliwe ... ale w serii kilku tygodniowych szkoleń jest taka szansa .... bo jedna część tego zawodu to wiedza, a druga to manualne umiejętności.

Nikt z was nie pisze jakie wrażenia ma po obejrzeniu oferty S-Plus ? .... a już chciałem coś napisać o " Service Master " i "Wash Master".
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 30-09-2010, 14:26   

PROJEKTER napisał/a:
Możesz znaleźć kogoś mądrego


Mądry człowiek nie podpisze lojalki, a to jest warunek zatrudnienia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2010, 14:31   

PROJEKTER napisał/a:
Nikt z was nie pisze jakie wrażenia ma po obejrzeniu oferty S-Plus ?


Ja opiszę moje wrazenia.

Ich pomysł na biznes to dobrze w słowa i reklamę ubrana moja oferta.
Mogę podziękować Ci Robercie za pięknie wyłożony materiał na ulotki reklamowe z zakresem usług mojej firmy.

Jak dla mnie koniec zalet tego systemu ( dla mnie - zaznaczam)

Jak widać po opisie, to wszystkie tego typu oddziały powstają w wielkich aglomeracjach, co jest ekonomicznie uzasadnione.

Dlatego ja obstaję przy firmie jednoosobowej lub rodzinnej (zobaczymy).

Lakiernictwo chwilowo podstawą jest, ale ono w niedalekiej przyszłości ma tylko wspomagać moją działalność.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 30-09-2010, 15:58   

Niestety zawsze takie sieciowe firmy trzymają się najpierw dużych aglomeracji bo tu jest gwarancja ciągłości istnienia firmy jak nawet jakiś agent skopie jej wizerunek przez chwilę. W małej miejscowości to już śmieć takiego obiektu ... ale McDolanld też najpierw otwierał się w centrum dużych miast, a dziś jest na każdej większej trasie przelotowej w polu. Tesco też budowało mega markety w centrach miast, a teraz budują małe sklepu w małych miejscowościach.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2010, 16:28   

PROJEKTER napisał/a:
W małej miejscowości to już śmieć takiego obiektu ...


Dokładnie.
Dodam ze ich oferta jest skierowana do .. powiedzmy powazniejszej finansowo grupy.
Do mnie taki człowiek nie przyjedzie, bo on musi mieć otoczkę taką profesjonalną.
Kanapa, kawa płytki, budynek w którym warto stracic troche kasy aby połechtac swoje ego.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 30-09-2010, 16:41   

No wiesz ... za polerowanie w lakierni można krzyknąć 300 zł, a za to samo nazwane detalingiem w firmie z markową kawką i kanapą ze skóry już 900 zł ! Ci co mogą wybulić 1000 za taką usługę nie zaufają lakierni w garażu ... a nawet lakierni w ładnym warsztacie. Oni szukają kogoś wyspecjalizowanego i robią to po szyldzie znanego logo.

[ Dodano: 30-09-2010, 16:42 ]
Mart-Dent napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Możesz znaleźć kogoś mądrego


Mądry człowiek nie podpisze lojalki, a to jest warunek zatrudnienia.


"Lojalki" to pic na wodę ... podpisze, czy nie podpisze i tak może odejść w każdej chwili.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-09-2010, 21:42   

PROJEKTER napisał/a:
No wiesz ... za polerowanie w lakierni można krzyknąć 300 zł, a za to samo nazwane detalingiem w firmie z markową kawką i kanapą ze skóry już 900 zł !
u mnie trochę bawimy się detailing(zaczynamy) Polerowanie materiałami Surface oraz Zirconite samochodu osobowego to koszt 1.500 zł, juz kilku klientów zadowolonych wyjechało.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 30-09-2010, 21:54   

To lepszy biznes niż lakierowanie :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-09-2010, 22:15   

Cytat:
To lepszy biznes niż lakierowanie :)
trochę zabawy jest z tym polerowaniem zaczyna się od:

- mycie myją wysokociśnieniową
- glinka (usuwanie smoły)
- suszenie
- oklejanie elementów plastikowych oraz gumowych (klamki, listwy itp)
- polerowanie u nas akurat pastami Surface 3 kroki (3 różne pasty) (coś jak 3M)
- polerowanie lamp
- odkwaszanie felg
- mycie samochodu i suszenie
- nakładanie ręcznie powłoki ochronnej Zirconite

klient otrzymuje od nas środki pielęgnacji Zirconite szampon, konserwer oraz ściereczki z mikrofibry

Jest to dosyć pracochłonne ale efekt polerowania utrzymuje się na samochodzie dosyć długo po tej powłoce ochronnej
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 30-09-2010, 22:22   

kalbi napisał/a:
u mnie trochę bawimy się detailing(zaczynamy) Polerowanie materiałami Surface oraz Zirconite samochodu osobowego to koszt 1.500 zł, juz kilku klientów zadowolonych wyjechało.


Tą paste Surface niedawno testowałem bo dostałem za free 100 gram z mieszalni i powiem szczerze że do świeżo lakierowanych elementów się nie nadaje ale żeby odświeżyć stary lakier to chyba lepsza niż 3M...Tylko chodzi mi o Surface Rapid 2...

[ Dodano: 30-09-2010, 22:23 ]
kalbi, jak długo i ile osób musi robić detaling jednej średniej furki?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-09-2010, 22:24   

Bartek-WGM napisał/a:
ą paste Surface niedawno testowałem bo dostałem za free 100 gram z mieszalni i powiem szczerze że do świeżo lakierowanych elementów się nie nadaje ale żeby odświeżyć stary lakier to chyba lepsza niż 3M...Tylko chodzi mi o Surface Rapid 2...
my uzywamy tez do polerki świeżych lakierów Surface ale jedynki

[ Dodano: 30-09-2010, 22:27 ]
Bartek-WGM napisał/a:
kalbi napisał/a:
u mnie trochę bawimy się detailing(zaczynamy) Polerowanie materiałami Surface oraz Zirconite samochodu osobowego to koszt 1.500 zł, juz kilku klientów zadowolonych wyjechało.


Tą paste Surface niedawno testowałem bo dostałem za free 100 gram z mieszalni i powiem szczerze że do świeżo lakierowanych elementów się nie nadaje ale żeby odświeżyć stary lakier to chyba lepsza niż 3M...Tylko chodzi mi o Surface Rapid 2...

[ Dodano: 30-09-2010, 22:23 ]
kalbi, jak długo i ile osób musi robić detaling jednej średniej furki?


my zazwyczaj robimy to w 3 osoby (3polerki) ogólnie to nie mierzyłem ile dokładnie godzin ale około 6h
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 30-09-2010, 22:30   

kalbi napisał/a:
my uzywamy tez do polerki świeżych lakierów Surface ale jedynki


Dobrze wiedzieć, zapytam jutro w mieszalni o taką...Rozumiem że gąbka musi być twarda?
Możesz opisać te 3 kroki polerowania? Chodzi mi o pasty i gąbki...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-09-2010, 22:51   

Cytat:
Możesz opisać te 3 kroki polerowania? Chodzi mi o pasty i gąbki...
3pasty Surface. 1 Rapid Ultra gąbka biała lub pomarańczowa, 2 Ultra Glaze usuwanie hologramów gąbka czarna i 3 OE Compound - wykończenie gąbka czarna. Past nie można wypracować do samego końca, resztki past usuwać ściereczką z mikrofibry.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 30-09-2010, 23:03   

kalbi, dzięki ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 01-10-2010, 17:07   

PROJEKTER napisał/a:
To lepszy biznes niż lakierowanie :)

Zgadzam sie z Robertem.Ale.Trzeba posiadać umiejetność obsługi klienta/Bon ton/jak w sklepie.
I oczywiście czystość,kawka, umiejętności i dobry bajer i urok osobisty./Lekko żartobliwie
ale tak to jest/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-10-2010, 17:16   

... a jak nie che polerowania za 1500 zł to ... z mu z bańki kop w tyłek i tresura dobermana "na pozoranta" ... bo są granice włażenia w tyłek i chlania kawy za darmo !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 01-10-2010, 17:38   

PROJEKTER napisał/a:
a jak nie che polerowania za 1500 zł to
są też tańsze opcje bez Zirconite
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 01-10-2010, 19:58   

za 1495 ... ale wtedy kawa płatna ... 6 zł :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 03-10-2010, 01:41   

ale to wychodzi 1501zł :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-10-2010, 09:34   

.... standardowe zasady promocji :) :) :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 03-10-2010, 12:32   

aaaaaaa :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 04-10-2010, 12:35   

Bartek-WGM napisał/a:
aaaaaaa

Ten okrzyk świadczy o zadowoleniui z wykonanej usługi,a nawet szczytowaniu :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne