lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dobry pistolet do podkładu. JAKI ?
Autor Wiadomość
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-09-2010, 20:33   Dobry pistolet do podkładu. JAKI ?

Witam Szanowne Towarzystwo.
Mam pytanie jak w temacie, czyli jaki polecilibyście DOBRY pistolet do podkładu.
Z naciskiem na DOBRY, {no i dlaczego właśnie Sata, i która? :) :) :) }
Przeszedłem na linię DuPonta i po rozrobieniu podkładziku 1052 wg. wag okazał się bardzo gęstym, na tyle że pistol "inny"1,4 miał wielkie problemy aby go jakkolwiek nałożyć. Syczał, pylił, pluł, smarkał i grom wie co jeszcze, ale ciężko i beznadziejnie rozbijał ten podkład na elementy. Dlatego też szybko się przekonałem, że do niby tylko podkładu nie może być jednak byle co. Oczywiście na upartego można dolać więcej rozpucha, ale to mija się z celem.
Trzeba odpowiednie narzędzie i tyle.
I teraz precyzuję pytanie:
Jakich dobrych gunów do podkładów używacie i z jakimi dyszami?
HVLP, czy RP? Bo widziałem i takie i takie. Mi się wydaje, że RP jest lepszy. Czy się mylę?
Jeśli chodzi konkretnie o SATY, to teraźniejsze są 100 b i najczęściej 1,6, a wcześniej były KLC i najczęściej 1,4, jak się ma porównanie tych dwóch gunów o tak rozbieżnych oznaczeniach głowic?
{mając w pamięci "przekomarzania" się o dziury w dyszach Sat, to lekko wracając do tamtego tematu, to tak z ciekawości; czy w Satach KLC1,4 i 100B1,6 są zbliżone otwory w dyszach, że teoretycznie tak samo ponoć pracują, czy to jakaś inna sztuczka Saty?}
To na razie tyle, jak coś jeszcze wydumam to później zapytam.
Aha, jakby co to z ofertami gunów {dobrych} do podkładu, proszę o cynki na PW.

[ Dodano: 16-09-2010, 20:42 ]
Aha wiadomo że będę go używał do podkładów, a jeśli to pomoże, to konkretnie DuPonta 1052 i 1056, oraz serii LE 2001...2007.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-09-2010, 20:49   

łysy73 napisał/a:
Mam pytanie jak w temacie, czyli jaki polecilibyście DOBRY pistolet do podkładu.

łysy73, Chcesz dobry pistolet do podkładu?...to kup sobie właśnie SATA KLC kaliber 1,4 ;) ..aplikując tym pistoletem będziesz miał przede wszystkim:
-Praktycznie zerowy odkurz
-Odpowiednia rozlewność nanoszonego materiału
-Sporą oszczędność materiału w stosunku do RP

Niestety musisz troszkę poszperać w sieci jak będziesz go kupował bo jest wycofany już z produkcji

Pisałem już o tym pistolecie, wiec zapodam dwa linki do tematów ;)
http://lakiernik.info.pl/...er=asc&start=30
http://lakiernik.info.pl/...der=asc&start=0
To tyle by było odemnie ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-09-2010, 21:05   

Dzięki JACK...
No ja wiem, że już go nie ma bo zastąpił go 100B.... Szukałem i w goglach, i "gdzie indziej" i znalazłem KLC HVLP 1,4 i KLC RP 1,6 tylko nie wiem który lepszy, no i na razie nie znam jeszcze ich ceny.
Kurde znów będę się motał :glupek: :zły: :zły: :zły: :zły:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 16-09-2010, 21:21   

łysy73 napisał/a:
znalazłem KLC HVLP 1,4 i KLC RP 1,6 tylko nie wiem który lepszy, no i na razie nie znam jeszcze ich ceny.

http://www.smartbay.pl/g8...a_klc_hvlp.html
:O sam nie wiedziałem, że on tyle kosztuje... a cena OD :buhaha: no nieźle... ja dałem za swój 6x mniej ;)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-09-2010, 21:37   

Greg napisał/a:
:O sam nie wiedziałem, że on tyle kosztuje... a cena OD

No co??przecież nie jest taki drogi..toż to SATA jest :)

łysy73 napisał/a:
Kurde znów będę się motał :glupek: :zły: :zły: :zły: :zły:

Ty się łysy73, nie motaj tylko podejmuj decyzje..piszesz że przechodzisz na materiały DP i linię podkładów LE...ten pistolet to tak jak by był stworzony do nanoszenia tych produktów..

Aha.. i jeszcze coś o awaryjności tego pistoletu..łysy73, Ty umrzesz ze starości a ten pistolet będzie działał..poprawnie działał ;) ..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 16-09-2010, 21:47   

jacklack napisał/a:
No co??przecież nie jest taki drogi..

zaskoczony byłem ceną, bo jest droższy od nowego modelu :D
jacklack napisał/a:
toż to SATA jest :)
i chwała za takie wynalazki :)
jacklack napisał/a:
łysy73, Ty umrzesz ze starości a ten pistolet będzie działał..poprawnie działał ;) ..

też tak przypuszczam ;) ;)
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-09-2010, 22:01   

jacklack napisał/a:
.łysy73, Ty umrzesz ze starości a ten pistolet będzie działał..poprawnie działał ;) .

Eeee... To już niewiele tego żywota mu zostało :) :) :)
No ale mnie zadziwiliście tym, że jednak HVLP jest lepszy i to 1,4 i starszy model.
No i cena też wyższa niż w nowszym modelu. Kurde mol. Będę musiał troszkę poczekać i znów kombinować przesunięcia finansowe. A niech to.... jasny gwint :zły: :zły:
Greg napisał/a:
jacklack napisał/a:
łysy73, Ty umrzesz ze starości a ten pistolet będzie działał..poprawnie działał ;) ..
też tak przypuszczam ;) ;)

A Ty co kurde następny w kolejce do docinek?? :nono:
Jednego dylematu się pozbyłem, to w następny wpadam.:zły: :glupek:
Nic będę dumał.
Dzięki za podpowiedzi.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 16-09-2010, 22:21   

łysy73 napisał/a:
A Ty co kurde następny w kolejce do docinek?? :nono:

ależ skąd :nono: Nie docinam nikomu bo to nie w mojej naturze- no chyba, że ktoś się bardzo o to prosi i moja cierpliwość się skończy.
Chodziło mi o sam pistolet, że mimo lat i katowania go nadal działa, jak świeżo wyjęty z pudełka-
łysy73 napisał/a:
Jednego dylematu się pozbyłem, to w następny wpadam.:zły: :glupek:

Kiedyś nastąpi ten moment, gdy będziesz miał taki sprzęt, na którego jakości będziesz budował radość z pracy i efektu . Powoli do celu ;) Ja też miałem takie problemy jak Ty..
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-09-2010, 22:38   

Greg napisał/a:
Ja też miałem takie problemy jak Ty..

Bo ja wiem? Też jesteś w gorącej wodzie kąpany i szybko się wnerwiasz? :D :D :D
Spoko. Ja na narzędzia zawsze lubiłem wydawać kasiorę chętniej niż "na siebie" ;] Teraz też tak jest ale za dużo na raz mi się nałożyło ich na siebie. :zły:
Damy radę. Trza tylko czasu....
No dobra ale tak se dumam: czy do podkładów są tylko Saty? {Wiem, że R... powie, że do wszystkiego są tylko Saty :) }
Bo tak latałem po ogłoszeniach to tylko Saty 100... znalazłem i rzekomo Iwaty Air Gunsy. No i te cuda techniki do 120zł z dyszami pod 2mm opisane że do wszystkiego {podkład, bazy wodne i konwencje, klary i akryle rurami powiedzmy 1,7 :smiech: }
Ani jednej droższej Iwaty, ani jednego DeVilbissa,... Tylko Saty. Dziwne
JACK... i Greg mają Saty, a reszta czytelników tego postu?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2010, 22:55   

To skoro chodzi o innych ,,,,, to ja tak skromnie dołączę do ,,,, satowców.
Sata 100BF 1.6 RP - takową posiadam i jestem bardzo zadowolony ze równa powłoka , w moim przypadku, zaczyna się juz od podkładu.
M/m to dla niej pikuś.
Zderzaki tak robię i jest bajka.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 16-09-2010, 23:02   

Taka poprawka ... model KLC jest nadal produkowany przez SATA. Teraz jest w kolorze czarnym i tworzy ekonomiczną ( tanią ) linię produktów SATA - ECOLINE.

@ łysy zapytaj o niego dystrybutora u którego miałeś zamawiać model 4000. W czerwcu w rozmowie ze mną pochwalił się że ma kilka sztuk ... a jak nawet nie ma to z pewnością wie jak je ściągnąć z SATA ;)

... przecież wiesz że jak kupisz inny to najpierw sie nie przyznasz, że to gówno ... potem powiesz, że ci co zachwalali SATA mieli rację ... a potem kupisz SATA 100 B ... to może od razu zrób ekonomiczny zakup - SATA KLC ECOLINE :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 16-09-2010, 23:16   

PROJEKTER napisał/a:
zapytaj o niego dystrybutora u którego miałeś zamawiać model 4000. W czerwcu w rozmowie ze mną pochwalił się że ma kilka sztuk ... a jak nawet nie ma to z pewnością wie jak je ściągnąć z SATA ;)

Jak już nazbieram kasę to będę szukał, bo z tego co się rozglądam i czytam, to tylko Saty dookoła widzę. Muszę tylko poczekać bo "się wypstrykałem z naboi" :) A tego 4000 zamówiłem u innego dystrybutora. Też polecony ale i dużo tańszy. Ale dzięki za namiary. Wiem do kogo też uderzać.
PROJEKTER napisał/a:
... przecież wiesz że jak kupisz inny to najpierw sie nie przyznasz, że to gówno ... potem powiesz, że ci co zachwalali SATA mieli rację ... a potem kupisz SATA 100 B ... to może od razu zrób ekonomiczny zakup - SATA KLC ECOLINE :)

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Ojjjj. Wiedziałem, że wcześniej czy później usłyszę coś w tym stylu :) :) :)
Chyba nie będę miał wyboru i będę musiał wziąć "tą podróbę Sico" :) :) :)
Dzięki {a rzeczywiście gdzieś widziałem czarne Saty do podkładu tylko nie wiedziałem co to za cuda. Takie czarne chyba chropowate. Oki polukam}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 17-09-2010, 14:03   

pistolet Leader z dyszą 1,8 LVLP też jest dobry do podkładu ja mam go z dwoma dyszami z 1,4 i 1,8 i podkłąd wylewa na gładko jak dla mnie super wiem że to nie sata ale jak ktoś kasy nie ma na lepszego to Leader za 300 jest przystępny
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne