lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
zapadanie, mapowanie pomocy
Autor Wiadomość
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 11-08-2010, 22:56   zapadanie, mapowanie pomocy

Witam mam następujący problem ostatnio lakierowałem przedni błotnik polo kolor czerwony chyba ly3D który był wcześniej lakierowany [system 2 warstwowy baza+klar],uszkodzenie tego błotnika polegało na wgnieceniu wielkości pięści blacharz to wyklepał i oszlifował tarczą lamelkową z drobnym ziarnem,ja to odtłuściłemzmywaczem spies hecker 7010 rozszlifowałem szlifierką rupes ra 150 z skokiem 5mm następującymi gradacjami p 120 później p 240 i nankoniec p320 [inadasa white line] przejścia bardzo łągodne znowu odtłuściłem i położyłem U-POL szpahlówke fantastic light,później klocek p120 p240 puder i p320 szlifierką troche szpahli zostało na starej powłoce,odtłuściłem i 3 warstwy podkładu czasy odparowania 15-20min [spies hecker 5310+utw.3309kurz [sata klc 1.7 HVLP]] na drugi dzień jeszcze na to promiennik na 15 min [hamach HDM-H 04] nałożyłem puder p400 na klocku znowu puder i p500 na szlifierce CP 7220 skok 2mm na to baza konwencjonalna dyna+rozp do bazy.dyna fast i na koniec 1,5 warstwy spies hecker 8035+utw3309kurz po pół roku zrobiły się obrzeża poprostu siadło i teraz niewiem w czym tkwi problem bo nieraz tak samo robiłem że szpahla zostawała na powłoce fabrycznej i nic nawet po 2 latach a tu taka lipa,może to miałem odizolować szprycem lub na szpahel miałem nałożyć wash primer[4085 spies hecker ]a później po odparowniu podkład.Aha mam jescze jedno pytanie jak widzicie że np drzwi mają dużo wgnieceń lub są jak fale dunaju ale z nieuszkodzoną powłoką to matujecie i nakladacie szpahlówke na to czy rozszlifowujecie do blachy i dopiero nakładacie szpahlówke.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 11-08-2010, 23:25   

acer napisał/a:
jak widzicie że np drzwi mają dużo wgnieceń lub są jak fale dunaju ale z nieuszkodzoną powłoką to matujecie i nakladacie szpahlówke na to czy rozszlifowujecie do blachy i dopiero nakładacie szpahlówke.


Papier 120-180 aby nadać przyczepność szpachli i można kitować...Nie musisz zdzierać do gołego...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 14-08-2010, 21:59   

nawet mozna tak na elemencie który był juz raz lakierowany renowacyjnie,szef powiedział mi że to sie zapadło przez to że zostało troche szpahli na starej powłoce oczywiście z krzykiem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 14-08-2010, 22:15   

a jak wyglądają te obrzeża ? możesz to jakoś opisać ? siadło na obrzeżach szpachli czy podkładu ? może po prostu nie doszlifowałeś dobrze tym 320 rys po wcześniejszym ręcznym szlifie szpachli ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 15-08-2010, 20:41   

rys po papierze nie było tylko taka linia [obwódka] wystająca jakby ponad powierzchne w miejscu brzegów szpahlówki
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PPG FBN
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Skąd: opalenica
Wysłany: 15-08-2010, 22:07   Re: zapadanie, mapowanie pomocy

acer napisał/a:
» i teraz niewiem w czym tkwi problem bo nieraz tak samo robiłem że szpahla zostawała na powłoce fabrycznej i nic nawet po 2 latach a tu taka lipa,może to miałem odizolować szprycem lub na szpahel miałem nałożyć wash primer[4085 spies hecker ]a później po odparowniu podkład.

mogłeś dac sam epoksyd przed i po szpachlówce razem z akrylowym m/m
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
acer
Wymiatacz


Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 192
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: opolskie
Wysłany: 16-08-2010, 21:22   

aha żeby odizolować
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne