lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pistolet pneumatyczny do masy
Autor Wiadomość
swit
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd: niepolomice
Wysłany: 05-08-2010, 23:03   Pistolet pneumatyczny do masy

Przyjechala do mnie dzisiaj paczka z takowym pistoletem. Pierwszy kartusz niemal caly poszedl na proby i powiem szczerze nie bardzo to jeszcze czuje. Czy sa jakies szkolenia jak tego sprzetu profesjonalnie uzywac. Sprzedawca mowil wymaga potrenowania i chetnie potrenuje, ale podstaw teoretycznych ciezko trenowac. Nie wiem co tak na prawde tym da sie zrobic majac wprawe i wiedze. Koncze wlasnei mercedesa nowa C klase i chcialbym zrobic sciegi podobne do fabrycznych. Jesli ktos cos wie niech sie wypowie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 06-08-2010, 00:58   

Swift...
Myślę, że kurde ciężko będzie tak w ciemno komuś wytłumaczyć "jego działanie", bo pistolet pistoletowi nie równy. Każdy działa inaczej.
Ja mam od kilku lat Wutha, i ....... Mało co mnie tak wnerwia jak ten sprzęt :) :)
Do "baranka" na progi, nadkola i podłogę jest super, ale jak przychodzi się porobić szwy to od rana już mnie krew zalewa jak o tym pomyślę. I naprawdę muszę się namagikować, żeby to miało jakiekolwiek ręce i nogi.{najczęściej jeśli mogę to jadę dwie strony aby tak samo wyglądały} A u kupla widziałem w akcji jakiegoś takiego starego podrapanego i oblepionego syfem rupiecia, to aż mi głupio się zrobiło jak pięknie i ładnie masy rozkłada. :zły:
Także pistolet pistoletowi nie równy i nie wiem czy tak w ciemno ktoś potrafi zdradzić jakąś technikę...
Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 06-08-2010, 08:11   

Cytat:
Przyjechala do mnie dzisiaj paczka z takowym pistoletem.
może jakieś małe foto ,by się przydało. ;]
sam się przymierzałem ,ale po różnych opiniach ????????? :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 06-08-2010, 20:50   

baqo napisał/a:
sam się przymierzałem ,ale po różnych opiniach ????????? :glupek:

Baquś ja jutro jak nie zapomnę to cyknę Ci fotki mojego, aby Cię przed tym kurestwem przestrzec {sorry za słownik, ale inaczej dosadniej go nie opiszę}.
To moje cholerstwo to WURTH, ale niech go jasny.... trafi... :)
Ale kto wie, może ktoś ma taki sam i zdradzi mi przy okazji tajemnice jego działania :) :)
{ja kilka lat temu dałem za niego ponad tysiaka, a wart jest chyba ze stówkę max. :) :) }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 07-08-2010, 14:18   

http://www.allegromat.pl/aukcja58897

a może taki ktoś posiada?
Elakiery, gdybyś mógł coś od siebie ???
APP za podobny woła ponad tysia .
może nie warto przepłacać????????????

wyciskacz.jpeg
Plik ściągnięto 302 raz(y) 33,71 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 07-08-2010, 14:42   

Cytat:
a może taki ktoś posiada?

Własnie, bo chcę sobie takie cos kupic i opinie są potrzebne aby nie wtopic.
I pytanko.
Gdzies czytałem ze działa tez jako pistolet do wyciskania kleju do szyb - czy coś się demontuje do tej czynności.
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 07-08-2010, 17:12   

ja posiadam takowy http://allegro.pl/item117...cych_f_vat.html

http://www.allegromat.pl/aukcja58917

i robie co chce, progi,łączenia podłóg pasów kielichy fartuchy struktura jaka chcesz podpasujesz pod kazdy model auta. wychodzi jak oryginał! fakt trzeba zrobic kilka prób przed natryskiem i poustawiać cisnienie materiał szerokość strumienia nakladki na dysze dopasować jak trzeba i jedziesz z koksem
ogólnie polecam ;]
Ostatnio zmieniony przez baqo 07-08-2010, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
swit
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd: niepolomice
Wysłany: 07-08-2010, 19:57   

Wlasnei cos identycznego do mnie przyjechalo. Jak narazie zmarnowalem pierwszy kartusz probujac robic sciegi. Jak Ci sie na nim pracuje jakies wskazowki.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rajcuch
Forumator



Wiek: 48
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 213
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 07-08-2010, 21:40   

cisnienie odpowiednie ilosć materialu i wazna odleglosc od elementu,pozniej regulacja dyszą spróbuj sobie z odlegloscia i cisnieniem rozkrec material na max.przykladowo strukture volkswagena robie na cisnieniu ok 2,5bar i w odleglosci ok 3-4 cm od miejsca natrysku ilosc materialu na 3/4. pokombinuj i go wyczujesz. najwazniejsze cisnienie i odleglosc musi byc blisko.jak chcesz grubo wlac z fałdami to jedziesz powoli co jakis czas przystajesz na ulkamek sekundy na takzwaną fałdke ;) ja ze dwa kartusze straciłem zanim wyczailem o co kaman w nim :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 09-08-2010, 18:09   

Ja mam takie cudo i ni jak nie mogę się z nim dogadać :) :
http://img844.imageshack....16/wurth001.jpg
http://img13.imageshack.us/img13/2831/wurth002.jpg
Stosowałem i prośby, i groźby, i szantaże, i różne podstępy i ni czorta nie mogę z nim dojść do porozumienia. :) :)
Może ktoś jeszcze miał to nieszczęście i takie cosik zakupił, i jemu jakoś to działa????? ;)
Chętnie posłucham dobrych rad jak do niego podejść.
Bo na razie najczęściej używam go do progów i nadkoli, gdyż jakoś baranków nie uznaję.
Był kupowany w sklepie firmowym Wurtha jako jego wyrób, ale logo chyba na nim nie ma , a tylko ta nalepka, więc ....... {grom wie co to tak naprawdę jest}
Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
swit
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 9
Skąd: niepolomice
Wysłany: 09-08-2010, 22:01   

A powiedz mi jakich kartuszy uzywasz. Ja kupilem podobno do mercedesa taka zoltawa, jednak ona jest bardzo zadka i faldy splywaja wiec cala struktura wyglada jak z pistoletu recznego i zwyklego kartusza.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne