lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 11:31
Malowanie listw chromowanych
Autor Wiadomość
Bachor
Użytkownik


Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 1
Wysłany: 26-02-2009, 20:13   Malowanie listw chromowanych

Witam
Niedawno wpadłem na pomysł pomalowania aluminiowych listw chromowanych znajdujących się dookoła okien.
Właśnie tych:

Chodzi mi o pomalowanie je na czarny mat, aby wyglądały jak zwykłe czarne listwy, takie jak np. na słupkach.
Na początku chciałem okleić je folią matową do słupków, jednak po głębszej analizie wolałbym je pomalować, aby nic nie złaziło i nie ścierało się.
Czy da rade je tak pomalować, aby farba nie złaziła i czy całość będzie miała dobry efekt końcowy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 26-02-2009, 21:34   

Bachor napisał/a:
czy całość będzie miała dobry efekt końcowy?
troche bedzie inaczej,bez tego chromowego połysku.
Bachor napisał/a:
Czy da rade je tak pomalować, aby farba nie złaziła
aby nie złaziła ,to dobrze by było ten crom doprowadzić do stanu matowego. wówczas rysek może się ten lakier matowy odpowiednio trzymać.może grunt trawienny byłby tu też przydatny. ,rzadko się robi takie rzeczy,często widać jak ktoś malował chromy ,a potem się łuszczą. kiedyś w X5 lakierowałem chromy w masce i nic nie odpryskuje.nie pamiętam tylko co im robiłem,na pewno zmatowałem,a czy potem dawałem podkład????? może cienko epoxydu. te grunty są wskazane na goły metal ,to i mogą zwiększyć przyczepność do chromu.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-02-2009, 22:47   

Cytat:
Czy da rade je tak pomalować, aby farba nie złaziła


Powiem szczerze że nie polecił bym malowania niklu ..z tego co zauważyłem jak do dotąd to z każdego malowanego niklu złaziła farba,ale to były jakieś spreye lub lakiery nakładane bez pośrednio na nikiel..kiedyś tak jak mówi @baqo nałożyłem na zrysowany P240 nikiel podkład epoxydowy i na niego lakier akrylowy mat.jak dotąd trzyma ale klientowi powiedziałem że gwarancji nie daję
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 26-02-2009, 23:28   

okolo rok temu naprawialem zderzak chromowany o Dodge RAM.Zderzak byl po dzwonie z przodu.Chrom wyszlifowalem 180,nastepnie 240 na maszynie,nastepnie warstwa epoxy-du i podklad akrylowy.Po wyszlifowaniu akrylowego,baza i lakier.
Wszystko bez najmiejszego odprysku trzyma do dzisiaj.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne