lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:16
SATAjet 3000 RP vs SATAjet 300 B RP
Autor Wiadomość
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 21-07-2010, 00:17   SATAjet 3000 RP vs SATAjet 300 B RP

Witam!

Mam dwa pytanka:

1. Jaka jest roznica miedzy tymi dwoma pistoletami ?
Mam sate 3000 RP digital (1.2) i chcialbym dokupic nowa dysze (1.3) , znalazlem takowa taniej ale do modelu 3000 B RP, bedzie pasowala?
2. Czy IWATA SUPERNOVA LS-400 (1.3) HVLP bedzie dobra do bazy wodnej Standoxa czy moze lepiej wybrac WS-400 (1.3) non-HVLP ? Skoro technologia HVLP powoli odchodzi do lamusa ;) tylko ze ta WS-400 w sklepach sprzedawana jest do: bazy (zlota dysza) i klaru (srebrna dysza) a producent nie zaleca jej do bazy tylko LS-400.

http://allegro.pl/item113...model_2010.html

Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-07-2010, 17:44   

Model pistoletu 3000 RP digital i 3000 RP nie rożni się od siebie w części mocowania głowicy i dyszy materiałowej. Komplet zamienny będzie do niego pasował. Nigdy nie pomyl tylko oznaczeń RP, HVLP. Normalnie ( przez dystrybutorów SATA ) zamawiając dyszę dobrze jest podać nr pistoletu z korpusu wtedy nie ma żadnych wpadek ... bo zdarzają się i takie gdy ktoś myśli że to 3000, a to model 1000 :) ... ale to w większości jak zamówienie zestawu idzie za pośrednictwem kogoś.

Oznaczenie "B" w każdym pistolecie SATA oznacza górny zbiornik grawitacyjny nawet jak to szybki gwint do kubków RPS.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 23-07-2010, 21:53   

Witka!

Dzieki za info! Troche sie zdezorientowalem w tych opisach bo myslalem ze ten dopisek "B" w nowym nazewnictwie pistoletow sata jest jakims małym postepem technologicznym, ale skoro nie jest to moge zakupic cos takiego jak ponizej na testy do mojej saty?
-Dla pewnosci dodam ze na moim pudelku jest oznaczenie: SATA jet 3000 RP Duse 1.2

http://cgi.ebay.co.uk/Sat...h=item3f019cfe0

A tak z ciekawosci zapytam jeszcze co oznacza opis: 12 R na mojej dyszy materialowej bo na igle jest 1 2 R 3

tak pytam bo kupilem go od technika w niemczech bez rachunku i moze to jakas wersja testowa? bo slyszalem ze pistolety do pokazow nie trafiaja do sprzedazy detalicznej.
(ciekawe czy sa lepsze czy gorsze)
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 24-07-2010, 10:18   

TeeM napisał/a:
Mam sate 3000 RP digital (1.2) i chcialbym dokupic nowa dysze (1.3)
TeeM, ha ha ha ,a ja chcę sprawdzić dyszę 1,2 RP.
może się zamienimy??? :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 25-07-2010, 12:37   

TeeM napisał/a:
tak pytam bo kupilem go od technika w niemczech bez rachunku i moze to jakas wersja testowa? bo slyszalem ze pistolety do pokazow nie trafiaja do sprzedazy detalicznej.
(ciekawe czy sa lepsze czy gorsze)
Pozdrawiam!


.... pistolety z uszkodzonym korpusem np zarysowanym ... lub wadliwie pokryte chromem ... czy wymagające wymiany jakiegoś znaczącego podzespołu ... nie trafiają do obrotu handlowego w ogóle. Większość nie opuszcza fabryki bo to tu są testowane lakiery ... a jak już tak się zdarzy ... to dostają je do ręki ludzie dokładnie rozumiejący czym grozi im wpuszczenie takiego pistoletu do obrotu ... a nawet używania go do pokazów. Także jak to SATA to możesz być spokojny o jej jakość.

Oznaczenia masz prawidłowe bo w SATA wymiana dyszy materiałowej wiąże się ze zmianą głowicy i iglicy ... więc wszystko ma identyfikowalny symbol np 1,2 R i H jak się domyślasz to RP HVLP bo to różne konstrukcyjnie komplety ... choć da się je włożyć do korpusu :nono: ...Zdarza się też że niektórzy czasami wpadają na przedziwny pomysł i nie wymieniają iglicy .... tylko dyszę i głowicę .... szczególnie ci co używali wcześniej pistoletów DeVilbisa. ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 25-07-2010, 21:12   

Witam!

baqu -dobry pomysł, ale ja teraz mieszkam w Angli i troche by to było kłopotliwe. A nie daj Boże przesyłka by zagineła (Twoja albo moja)
wolałbym jednak dokupic ta 1.3 bo to różnie bywa w życiu, a moze mi sie cos znowu odmieni albo bede musiał cos pomalowac w garażu (bo do garażówki lepiej nadaje sie 1.2 )
Jak bys był kiedy obok Birmingham to daj znac, potestujesz se różne guny u mnie :)

Projekter- mój gun kupiłem w oryginalnym pudełku z nienaruszoną banderolą. Moim zdaniem działa i wyglada perfekcyjnie.
wiec zakupie nową 1.3 z ebay'a do testow.
Pozdrawiam!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 30-07-2010, 19:42   

Witam!
Wiec sam se odpowiem na to pytanie drugie:

-IWATA SUPERNOVA WS-400 non-hvlp (1.3) nie bardzo sie nadaje do gestych baz wodorozcieczalnych jak: Standox albo Spies. :angry:

gdzie starszy model w-400 wbx (1.3) swietnie sie sprawuje!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
TeeM
Ekspert


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 914
Punkty: 20/21
Skąd: różnie
Wysłany: 27-01-2011, 19:57   

odpowiedz na pierwsze pytanie:
-żadna.

co do pytania o Iwate ws400 (non-hvlp):
- polecam dysze 1.4 do baz standox i spies hecker.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne