lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:06
Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?
Autor Wiadomość
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-07-2010, 00:19   

Cytat:
- czy jeśli producent zaleca dyszę np. 1,4mm, to można aplikować produkt bez ewentualnych późniejszych konsekwencji gunem o innej średnicy dyszy materiałowej a tylko symbolu 1,4?
w tym przypadku to nie możliwe.
zresztą znam tu na forum takich co lakierowali RP 1,3 na skręconym materiale .
a co dopiero 1,4??????

uważam że raklamacja powinna tu byc jakaś , tylko nie wiadomo do kogo ? czy do producenta lakierów (bo źle podaje średnice do saty) ,czy do producenta guna???

trzeba było wpierw na forum sie poradzić. najlepiej popytac tych co używają ;]
Ostatnio zmieniony przez baqo 13-07-2010, 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
siwy_1981
Wyjadacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 111
Punkty: 4/4
Wysłany: 13-07-2010, 00:23   

Jest taka możliwość że SATA jest tak skonstruowana - dysza materiałowa może nie mieć średnicy np 1.4mm tylko np 1.6mm lub każda inna wartość; mniejsza o to. Być może dysza materiałowa ma większą średnicę ponieważ przy pełnym rozkręceniu materiału iglica nie cofa się na tyle aby było "pełne światło dyszy". Po prostu konstrukcja pistoletu a dokładniej iglica może przysłaniać "światło" dyszy. Rozwiązanie jest takie aby zrobić dyszę odpowiednio powiększoną, aby miała przepustowość taką jak np 1.4mm (może tak robią w SATA). To jest tylko jedna z moich teorii. Teraz pytanie czy w SATA iglica chowa się na tyle mało aby ewidentnie blokowała dyszę nawet przy materiale rozkręconym na maxa ??? Nie wiem bo nie posiadam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 00:31   

baqo napisał/a:
Cytat:
- czy jeśli producent zaleca dyszę np. 1,4mm, to można aplikować produkt bez ewentualnych późniejszych konsekwencji gunem o innej średnicy dyszy materiałowej a tylko symbolu 1,4?
w tym przypadku to nie możliwe.


No właśnie to jest jedna z moich zagwozdek, o którą pytałem, a na razie jako jedyny konkretnie na nią odpowiedziałeś.

Bo też jestem raczej zdania, że producent materiałów może wykorzystać tą pierdołę podaną w milimetrach w swoich zaleceniach do odrzucenia reklamacji.

Ja wiem, że nie aż tak często się zdarzają, ale chciałem z góry poznać jakie są Wasze zdania do ewentualnego podejścia do takiego czegoś.

Bo jak wspomniałem wcześniej każdy pretekst może być dobry do zaoszczędzenia kasy, nie uwzględniając ewentualnej reklamacji.

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 00:42   

łysy73 napisał/a:
Wystarczą dane fabryczne poszczególnych produktów, a w tym przypadku o którym rozmawiamy jest problem, bo różne źródła inaczej je podają. Ot i w tym cały sęk.

Nie o założenia, a pomiary, porównania, dane innych marek pistoletów, oraz dane polskiej strony serwisowej Saty {a później i samego serwisanta}

Z nikim nie będę się musiał dzielić tajna wiedzą saty, jeśli jasno i czytelnie będzie wszem i wobec dostępna, a nie tak jak teraz: jedna strona jedno, a druga drugie.

Nie twierdzę, że jest tak jak twierdzę, a tylko to, że inne firmy podają ewidentnie wartości metryczne w milimetrach, a sata nie precyzuje wartości, a na dodatek różne strony i firmy podają inne dane.

Ale problem w tym, że jakie pytanie by nie zadać i jakkolwiek sformułowane dotyczące tematu Saty Ser Roberto z tylko sobie znanych powodów od razu traktuje to jako bezpardonową zniewagę jego osoby i podważanie jego praktyki, oraz wiedzy.

W tym przypadku łatwo można było streścić mówiąc, że oznakowanie saty nie jest odpowiednikiem wartości metrycznej otworu dyszy materiałowej jak w innych pistoletach innych producentów.

I poprzeć to stroną Saty, którą Projekter podał.

A zamiast wyzywać od dyletantów -bo sata jest inna niż wszystkie inne marki-, to wystarczyło powiedzieć np. że gdzieś tam się dowie u jakiegoś łebstera z saty czy na pewno jest tak jak mówi, i że te serwisy się mylą i podają złe dane. Bo jeśli tak jest to niech przedstawicielstwo saty ich sprostuje i tyle.
Bo nie sądzę, że jeśli ja do nich zadzwonię to mi uwierzą i pobiegną zmieniać opisy.
Bo z wszystkich tu obecnych to chyba Ser Roberto ma największe znajomości, i najwyżej położone, aby najprecyzyjniej i najszybciej tego dokonać.


Nie czytasz postów @łysy ... to niegrzeczne w dyskusji ... i stąd twoje dalekie wywody.

Drogi kolego .... przypomnę ci łaskawie że nie zadałeś pytania na temat SATA ... tylko pojechałeś to niej jak po jakimś chinlu za 5 dych ... od produkcji przez jakość wykonania, standaryzację i wszystko to w oparciu o jakieś durnoty z netu w połączeniu z twoim absurdalnym założeniem metrycznym.

Nie czytasz postów ... a gdybyś czytał to byś się dowiedział że nie ma żadnej strony SATA PL tylko importerzy ... niezależni i samodzielni. Informacje o SATA są na oficjalnej stronie www.sata.com. Nie pisz już więcej, że jedni to piszą w SATA to a inni coś zupełnie innego bo to bzdura. Informacja jest jasna i rzetelna ... tylko Ty się chwytasz jakiegoś badziewia twierdząc że znalazłeś dowód na stronie sata pl. ... to głupie jest troszkę :) ....

Nie ma żadnych sprzeczny danych ... głowica 1,4 to 1,4 tylko że nie twoje 1,40 milimetra czego uparcie nie chcesz zrozumieć !

SATA kolego nie jest inna i zasady są w czołówce podobne. W DeVilbisie też tak jest że oznaczenie jedno, a wymiar metryczny to zupełnie co innego i w IWATA tak jest ... tylko to TY się zacietrzewiałeś w tej swojej milimetrowej teorii, a pomimo że napisałeś kilkaset zdań nie pokusiłeś się że by dociec dlaczego tak jest z tym wymiarowaniem metrycznym i oznakowaniem głowic, że niby jest w milimetrach ale w zasadnie nie do końca .... a trzeba było troszeczkę popytać i cofnąć się ciut do historii ... tak z dwadzieścia lat w tył ... no ale rozumiem ... lepiej snuć teorie spiskowe i mieszać bez sensu na forum ....
Nie pytasz ... nie wyjaśniam.

Nie czytasz postów @łysy ... bo jakbyś czytał to byś doczytał, że to co Ty nazywasz tolerancją to może się zdarzyć w SRICO ... przypomnę ci że do 3000 jest głowica 1,25 ( WSB ) Mega różnica w efekcie kolorystycznym z 1,3 i z 1,2 ... a TY piszesz o tolerancji ? Słuchasz też takich rzeczy przez telefon i kiwasz głową na tak, koncentrując się na tym czy wmówisz temu serwisantowi, że masz rację ? ... trochę pomyśl. Nie rozumiesz, że zgodnie z twoją metryczną teorią to byłoby pięć setnych milimetra .... O jakiej tolerancji kolego piszesz jak kolejne pięć setnych to zupełnie inna bajka ... do zupełnie innych lakierów ? ... o jedne setnej mm ... dwóch ? ....

No chyba, że WSB to rodzaj głowicy w typoszeregu oznaczeń i czy to 2 czy 3 mm nikogo już nie obchodzi. Ma być do konkretnej bazy głowica WSB na modelu 3000 HVLP ... to się ją stosuje ... efekt murowany, bo to @łysy ... SATA uzgodniła ze Standoxem, wykonując serie natrysków próbnych zanim dopracowała tą głowice tak, że producent lakierów powiedział - TAK teraz jest rewelacyjnie ... Tak ma zostać ... a SRICO i Standox ... no może 1,4 albo 1,6 bez znaczenia, czy to milimetry, czy centymetry bo kolor i tak nie będzie pasował ... ani sposób ułożenia ziarna, ani perły ... To jest to czego Ty @łysy nie widzisz ... albo nie chcesz widzieć.... DeVilbis i IWATA robi to samo .... nie wiem na jaką skalę ... ale nie produkuje swych pistoletów i głowic w oderwaniu od testów u producentów lakierów. .... a zgodnie z twoją metryczną teorią ... wystarczy wiercić dziury skokami co 0,1 milimetra .... i po co te testy ? ... któraś jakoś tam sie dopasuje sama ... tak na mniej więcej :glupek:

... i tu odnośnik do tego co na żółto ... kolgo @łysy - TAK właśnie było dawno temu ... TERAZ oznaczenia pozostały, a wymiarowanie metryczne to zupełnie niepotrzebne nikomu pierdoły ! .... dziś profesjonalne lakiernictwo samochodowe jest technologicznie ... super precyzyjne ... na każdej płaszczyźnie kabin, pistoletów, filtrów powietrza i ... materiałów
Tylko jedni to widzą ... a inni żyją w XX wieku.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 00:43   

siwy_1981 napisał/a:
Jest taka możliwość że SATA jest tak skonstruowana - dysza materiałowa może nie mieć średnicy np 1.4mm tylko np 1.6mm lub każda inna wartość; mniejsza o to. Być może dysza materiałowa ma większą średnicę ponieważ przy pełnym rozkręceniu materiału iglica nie cofa się na tyle aby było "pełne światło dyszy". Po prostu konstrukcja pistoletu a dokładniej iglica może przysłaniać "światło" dyszy. Rozwiązanie jest takie aby zrobić dyszę odpowiednio powiększoną, aby miała przepustowość taką jak np 1.4mm (może tak robią w SATA). To jest tylko jedna z moich teorii. Teraz pytanie czy w SATA iglica chowa się na tyle mało aby ewidentnie blokowała dyszę nawet przy materiale rozkręconym na maxa ???


Siwy....

Może i tak być.

Może właśnie w sacie jest tak jak Projekter mówi, a wszyscy się mylili, łącznie z serwisami.

Dlatego zapytałem się o taką opcję choć innymi słowami, na co póki co mi nie odpowiedział.

Ale zakładając, że tak jest zadałem właśnie już na początku te pytania co wyżej, na które na razie tylko Bago odważył się w prost odpowiedzieć.

A odpowiedź na to pytanie może kiedyś komuś pomóc w sytuacji reklamacji:

- bo jeśli do takowej dojdzie, i ktoś będzie miał takiego guna, i będzie to mogło być podstawą do odrzucenia reklamacji, to z góry będzie wiedział, że ma o takim gunie "kontrolerom" -technologom- najzwyczajniej nie wspominać i pokazać jakiś inny "odpowiadający ich zaleceniom"

Coż.....

Niby głupie, ale jeśli się zdarzy to może zaoszczędzić komuś sporo kasy.

Życie to nie bajka

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 00:54   

wysłane wczoraj 23.04

... Czy może po prostu typoszereg 1,1 1,2 1,3 niezależny od milimetrów mikronów i pomiarów wykonanych suwmiarką ... bo pistolet to całość urządzenia razem z korpusem iglicą, dysza i pasującą do niego idealnie głowicą ... Nikt z was w tym temacie nie spytał o iglice w otworze dyszy modelu RP ... jak daleko się cofa ... co zmieniono w konstrukcji i czy przypadkiem nie jest tak, że ilość materiału przedostająca się pomiędzy wnętrzem dyszy, a stożkiem iglicy odpowiada efektom rozbicia materiału 1,1 mm w gównianych starych pistoletach mając faktycznie 1,38 mm w SATA ?


Jednak .... mam rację ... nie czytasz postów @łysy ... tylko trzymasz się własnej koncepcji .... Pomijając już fakt, że w dyskusji to zajebiście niegrzeczne ... to jeszcze tracisz kolego jakąkolwiek wiarygodność bo ewidentnie widać że nie masz zamiaru niczego wyjaśniać w tym temacie tylko brniesz we własnej teorii do przodu ... wróć kolego do początku i zrób sobie notatki bo w każdej kolejnej wypowiedzi powołujesz się na coś co już zostało skomentowane.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-07-2010, 00:58   

łysy73 napisał/a:
Ale zakładając, że tak jest zadałem właśnie już na początku te pytania co wyżej, na które na razie tylko Bago odważył się w prost odpowiedzieć.
to co zalecają producenci lakierów i producenci pistoli ,to czasami wydaje mi sie że sami do końca wszystkiego nie wiedzą .
i tak stosując nawet satę wsb do duponta cromaxa ,nie wpłynie na poprawny odcień lakieru, do lakieru 3750 na 1,5 warstwy może i faktycznie jak pisze projekter lepszy byłby 1,2 .
to jest dość spory przeskok w technologi ,a nikt nie pyta praktykujących . jak wam się pracuje ? jak wchodzą kolory ,jak rozlewają lakiery o wysokim stężeniu ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 01:00   

łysy73 napisał/a:
baqo napisał/a:
Cytat:
- czy jeśli producent zaleca dyszę np. 1,4mm, to można aplikować produkt bez ewentualnych późniejszych konsekwencji gunem o innej średnicy dyszy materiałowej a tylko symbolu 1,4?
w tym przypadku to nie możliwe.


No właśnie to jest jedna z moich zagwozdek, o którą pytałem, a na razie jako jedyny konkretnie na nią odpowiedziałeś.

Bo też jestem raczej zdania, że producent materiałów może wykorzystać tą pierdołę podaną w milimetrach w swoich zaleceniach do odrzucenia reklamacji.

Ja wiem, że nie aż tak często się zdarzają, ale chciałem z góry poznać jakie są Wasze zdania do ewentualnego podejścia do takiego czegoś.

Bo jak wspomniałem wcześniej każdy pretekst może być dobry do zaoszczędzenia kasy, nie uwzględniając ewentualnej reklamacji.

Pzdr


@łysy ... czy ja dobrze wnioskuję, że kupiłeś sobie SATA 3000 RP 1,4 do aplikacji lakierów bo tak zalecał producent lakierów w dokumentacji - głowice 1,4 mm ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-07-2010, 01:02   

siwy_1981 napisał/a:
Po prostu konstrukcja pistoletu a dokładniej iglica może przysłaniać "światło" dyszy.
bez sensu :glupek: nigdy na tym gwincie nie znajdę końca iglicy ,chyba że się wykręci i sprężyna wyskoczy :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 01:16   

Ser Roberto ja swoje a Ty i tak swoje.

Posty czytam spoko.

I zawsze i wszędzie Ci i każdemu powiem, że w każdej obróbce zawsze, ale to zawsze są dopuszczalne odchyłki ! !!
Mniejsze lub większe ale zawsze. I koniec. Kropka.
Tylko mniejsze, lub większe to nie zawsze 0,2 mm.
Czasami to może i 10mm -np. trzonek od łopaty
A czasami to setne, bądź tysięczne części mm.
Ale tolerancje jest zawsze.

Z tą satą Pl to nie sądziłem, że tak dosłownie to odczytasz.
Tu fakt moja wina, że nie rozwinąłem, więc:
chodziło o Polską stronę jednego z serwisów sata, na której podane są wymiary średnic otworów dysz w milimetrach .
Proszę sprostowanie.

Co do innych gunów De... Iwata, to też zostały pokazane strony w których są jak wół podane jak wół wymiary w milimetrach.

Ale Ty jak zwykle widzisz chyba tylko to co chcesz widzieć i tyle.

I nigdzie nie muszę się cofać, ani sprawdzać, bo mam strony poszczególnych firm produkujących guny.

Ale Tobie to oczywiście nie odpowiada, bo nie pasują one do Twojej teorii, która być może i jest słuszna w stosunku do saty, ale nie w stosunku do De..., czy Iwaty, bo zaprzeczają temu opisy na ich stronach.

Ale według Twojej teorii tylko te zagraniczne strony mówią prawdę, która pokrywa się z Twoją opinią.

Strona helmucka saty, gdzie koło cyferek nie ma literek mm jest gut, ale taka sama strona -podobna- innej marki gdzie są oznaczenia w mm jest beeee. To dopiero jest śmieszne.

A jak nie chcesz odpowiadać w prost na pytania, albo się boisz na nie odpowiedzieć to Twoja sprawa. Toż nikt nikogo do niczego nie zmusi.

I co do moich oskarżeń na początku to tak.
Oskarżyłem i nadał oskarżam, dopóki nie przekonam się, że jest tak jak mówisz.

Ale prócz tego zadałem też kilka innych pytań na które albo nie chcesz albo się boisz odpowiedzieć i unikasz odpowiedzi jak ognia uciekając wciąż w tą samą jałową gadkę, która nic nowego już nie wnosi.

Ciekawe tylko dlaczego?

Bo może jest tak jak sądzę i odpowiedział np. Bago i uderzyłoby to lekko w Twoją ulubioną markę?

Chyba forum jest po to aby wymieniać się opiniami, a nie tylko, żeby czy wieje czy leje reklamować jedną firmę jako jedyna słuszną., we wszechświecie w każdych warunkach.... itp.

Opiniami, ale i zastrzeżeniami, czy też ostrzeżeniami...

Ok i na razie tyle.
Poczekam na to co dowiedzą się łebstery Jack....a i wtedy ewentualnie przyznam Ci rację.
Ale tylko w stosunku do saty.

Pzdr

[ Dodano: 13-07-2010, 01:33 ]
PROJEKTER napisał/a:
wysłane wczoraj 23.04

... Czy może po prostu typoszereg 1,1 1,2 1,3 niezależny od milimetrów mikronów i pomiarów wykonanych suwmiarką ... bo pistolet to całość urządzenia razem z korpusem iglicą, dysza i pasującą do niego idealnie głowicą ... Nikt z was w tym temacie nie spytał o iglice w otworze dyszy modelu RP ... jak daleko się cofa ... co zmieniono w konstrukcji i czy przypadkiem nie jest tak, że ilość materiału przedostająca się pomiędzy wnętrzem dyszy, a stożkiem iglicy odpowiada efektom rozbicia materiału 1,1 mm w gównianych starych pistoletach mając faktycznie 1,38 mm w SATA ?


Upssssssssss

I tu masz rację

Chyba w "ferworze walki" to przeoczyłem

Więc mówię to w co nie wierzysz:

Przepraszam, nie zauważyłem a w zasadzie czytałem i zapomniałem.

Sorry raz jeszcze

[ Dodano: 13-07-2010, 01:39 ]
PROJEKTER napisał/a:
@łysy ... czy ja dobrze wnioskuję, że kupiłeś sobie SATA 3000 RP 1,4 do aplikacji lakierów bo tak zalecał producent lakierów w dokumentacji - głowice 1,4 mm ?


Nie Projekter

Ja tego guna nie kupiłem.

Ja chcę kupić i szukam i kumpel dał mi swój do potestowania.

I jak tylko wziąłem go do ręki, to pierwsze co rzuciło mi się w oczy to wielka dziura i symbol 1,4

A że zawsze sądziłem, że te symbole to wartości metryczne dysz w milimetrach i mam ze względu na swoje byłe praktyki zawodowe do takich dupereli zajebiste oko, to zacząłem te pomiary

I tak to się zaczęło

[ Dodano: 13-07-2010, 01:53 ]
Wracając Projekter do tego co wkleiłeś na żółto, to jest to rzeczywiście odpowiedź na moje pytanie: czy te symbole to po prostu są to nazwijmy porównania do starych metrycznych oznaczeń.

No, na podstawie tego guna o którym piszę to i ma też sens i trzyma się mocno kupy.

Ale na razie póki co, to nie gniewaj się ale będę podchodził do tego nadal bardzo ostrożnie, póki ktoś jeszcze tego w jakiś sposób nie potwierdzi.

Ja se jutro dryndnę jeszcze do innego serwisu i spróbuję ich tym zagiąć.
Zobaczymy co dopowiedzą na Twoje argumenty i jak z nich wybrnął.

To teraz jeszcze powiedz jak jest, a w zasadzie może być Twoim zdaniem z tą ewentualną reklamacją o której wspomniałem?

Czy według Ciebie mogą się tego uczepić czy też nie?

Bo opinie opiniami, ale dobrze byłoby to wiedzieć na prawdę jak podejdą do tego różni producenci w razie takiej ewentualności

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 01:58   

Chwilkę nie odpowiadałeś ... wiec pozwoliłem sobie zajrzeć przez twój nick do archiwum ... i znalazłem tam prawdziwy powód tego twojego zajadłego ataku na wymiary głowic metryczność i powód twojego uporu :nono:
Swoją drogą szkoda, że zamiast zapytać i posłuchać rady ... walisz po fakcie takie głupoty w sieci .... budując mega temat tylko po to żeby znaleźć usprawiedliwienie dla własnego błędu ...

Kolego szanowny @Łysy73 .... planowałeś pod koniec czerwca kupić sobie SATA 3000 RP ? ... i kupiłeś sobie ... świetnie gratulacje :) ... Szkoda kurde że nikt ci nie powiedział że przy głowicy 1,4 jak zalecają producenci lakierów to ta SATA RP wyprodukuje ci mega morę i może nawet narobisz zacieków ?

Zakładam bo nie wiem na pewno .... ale taki obraz rysuje się z tego co tu wypisujesz ... że polakierowałeś samochód ... efekt Cie załamał ... rozkręciłeś pistolet i zacząłeś zgodnie ze swoim zawodowym doświadczeniem precyzyjnego mechanika od dysz gażnikowych mierzyć te elementy .... wyszło ci że to nie 1,4 mm i założyłeś temat na Forum :nono: ... a że temat wdupe się nie układa po twojej myśli i tracisz grunt do zajadłego ataku na SATA to się lekko irytujesz .... rozumiem .... rozumiem .... przecież efektem miała być wymiana na taki pistolet co nie wali mega mory ... a tu zasadniczo wychodzi na to że nie ma się do czego przykleić i za co obsmarować SATA. :angry:

Mogłem od tego zacząć swój udział w tym temacie kierując cię do źródła ... ale wyszło tak że tą informacją dla ciebie mogę go tylko zakończyć ....

Na przyszłosć kolego @łysy jak będziesz chciał użyć do lakierowania pistolet SATA ... dowolny to zrób tak :

wchodzisz sobie tu : www.sata.com.
wybierasz język polski z prawej strony
wybierasz lakierni samochodowy na górze po lewej
wybierasz pistolet np. SATA 3000 RP
wybierasz karty z danymi lakierów ( tak po środku ciut wyżej )
wybierasz na dole Kfz-Reparatur
wybierasz ikonkę dowolnego materiału jaki używasz tj. producenta

i .... jak widzisz niestety raczej głowice 1,2 czasami 1,3 gdzie nie gdzie WSB a .... twoja 1,4 ( ... nie milimetrów ... nie kolego :nono: po prostu symbolicznie 1,4 ) do podkładów i bardzo gęstych lakierów HS, VHS

i ... jak widzisz SATA zrobiła to zgodnie z ustaleniami z każdym z producentów lakierów
... a że ci sami producenci na piktogramach walą 1,4 - 1,6 mm i się zasugerowałeś ... to już kolego drogi nie jest wina SATA .... którą tu bez zastanowienia ( ale ze znanych już mi pobudek ) mieszasz zajadle z błotem.

Kup sobie zestaw 1,2 albo 1,3 .... tyle w tym temacie .... ale w sumie ... może dobrze że go wywołałeś ... teraz masz mega wiedzę :) .... w przyszłosci jednak .... po prostu spytaj zanim pojawi się problem.

Pozdrawiam @łysy bez urazy .... bo choć mi podniosłeś ciśnienie, wreszcie rozumiem ten twój upór no i o co ci chodzi ;)


dodałem 02.00 po przeczytaniu tego co dopisałeś do postu wcześniej :

Cóż ... skoro twierdzisz że nie kupiłeś ... to przepraszam bardzo... ale co Ty chcesz reklamować w SATA ? ... pistolet kolegi ? ... @łysy73 napisz kolego jasno i wyraźnie ( może być PW ) o co ci kurde chodzi ... bo te gigantyczne posty czytają inni ... szukając tu rzetelnych i fachowych informacji ... Już na ten temat wszystko wiesz ... teraz pisz o co ci chodzi bo że nie o to czy to milimetrach czy litrach to już wiem ... tylko o co naprawdę ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez PROJEKTER 13-07-2010, 02:06, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 13-07-2010, 02:03   

PROJEKTER napisał/a:
bo choć mi podniosłeś ciśnienie,
to trza upuścić :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 02:08   

Roberto nie ma problemu bo po to jest forum.

Lepiej się pospierać słownie niż dać dupy w robocie.

Co do tego guna to Ci odpisałem, że go nie kupiłem, tylko pożyczyłem do potestowania.

Dzięki za obszerne wyjaśnienie o satach, ale jednak takiego guna nie kupie z powodów jakie napisałem dla Bago przy poście Skyline;

Do moich warunków za ostro wymiata. Za dużo pyli i nie będę w stanie pomalować calaka.
Dwa, może trzy elementy tak, no nawet cztery, ale calaka przy wentylacji garażowej, a przynajmniej mojej nie dam rady.

A temat suma sumarum jest spoko, bo patrz ilu ludzi ma odmienne zdanie.
O serwisach renomowanych już nawet nie wspominając
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 02:12   

OK ... faktycznie masz tu rację ... temat w wakacje ożywił trochę forum ... :)

Idę lulu jutro ( dziś robota ) ... Szkoda mi tylko @baqo bo to chyba nocka dyżurna dzisiaj na forum ? ......................... :) żartowałem. Pozdrawiam @baqo
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 02:19   

Cytat:

Cóż ... skoro twierdzisz że nie kupiłeś ... to przepraszam bardzo... ale co Ty chcesz reklamować w SATA ? ... pistolet kolegi ? ... @łysy73 napisz kolego jasno i wyraźnie ( może być PW ) o co ci kurde chodzi ... bo te gigantyczne posty czytają inni ... szukając tu rzetelnych i fachowych informacji ... Już na ten temat wszystko wiesz ... teraz pisz o co ci chodzi bo że nie o to czy to milimetrach czy litrach to już wiem ... tylko o co naprawdę ?
_________________


Kurde naprawdę za dużo tej pisaniny

Pytania były:
- Czy taka dziura ma być przy oznaczeniu 1,4 czy to szwindel aby ten gun wypadał lepiej w porównaniu z konkurencją o dyszach metrycznych 1,4mm? No powiedzmy, że tak jak tłumaczysz ma być i się wszyscy mylą, więc temat chwilowo zamknięty

- no i później pytanie czy jeśli ma być tam taki otwór, to czy można nim kłaść klar jeśli producent XXX podaje rozmiar dyszy do aplikacji w mm mniejszy o 0,2mm ot tej saty?

Bo czy w razie jakichś bubli na klarze czy ta różnica w mm nie będzie mogła być przypadkiem wykorzystywania przez producentów materiałów do odmów reklamacji ich towaru

Ot i całe streszczenie z którego wyszedł kolejny tom Pana Tadeusza :)

[ Dodano: 13-07-2010, 02:31 ]
Oki

Nara Panowie

Ja na dziś też pasuję

Miłej....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 11:19   

łysy73 napisał/a:
Kurde naprawdę za dużo tej pisaniny

Pytania były:
- Czy taka dziura ma być przy oznaczeniu 1,4 czy to szwindel aby ten gun wypadał lepiej w porównaniu z konkurencją o dyszach metrycznych 1,4 mm? No powiedzmy, że tak jak tłumaczysz ma być i się wszyscy mylą, więc temat chwilowo zamknięty

- no i później pytanie czy jeśli ma być tam taki otwór, to czy można nim kłaść klar jeśli producent XXX podaje rozmiar dyszy do aplikacji w mm mniejszy o 0,2mm ot tej saty?

Bo czy w razie jakichś bubli na klarze czy ta różnica w mm nie będzie mogła być przypadkiem wykorzystywania przez producentów materiałów do odmów reklamacji ich towaru

Ot i całe streszczenie z którego wyszedł kolejny tom Pana Tadeusza :)


Absolutnie wszystkie odpowiedzi na twoje pytania są już w napisanych postach tego tematu ... ale ok posty są mega wielkie więc należy się jakieś podsumowanie. :)

Metryczne wymiary dysz były stosowane ... od początku produkcji pistoletów gdzieś tak do momentu dopracowania technologi HVLP. Dlatego wyłącznie historycznie rzecz ujmując wiele osób żyje do dziś w przekonaniu, że nic się nie zmieniło i 1,1 to 1,1 mm.

Niestety zmieniło się gdy na rynek trafiły SATA 2000 i potem 3000 i wszystkie inne model tych serii, oraz co istotne inne markowe konkurencyjne pistolety z tych lat. Tu zaczęto już zwracać baczną uwagę na to co się dziej w trakcie aplikacji ze zgodnością koloru i strukturą efektu dekoracyjnego. Współpraca pomiędzy producentami pistoletów, a koncernem lakierniczym mocno się zacieśniła ... można powiedzieć że technicy koncernu lakierniczego mają wpływ na ostateczny kształt i funkcjonowanie pistoletu lakierniczego ( oczywiście tych renomowanych marek ).

Tu już metryczność o jaką był ten spór .... przestała mieć znaczenie. Każdy producent zaczął dopracowywać swoja pistolety robiąc rożne bardzie, lub mniej udane pistolety. Tu kuriozum osiągnął mój ulubiony DEVilbis produkując plastikowy pistolet wielkości AK47 w którym wielkość głowicy regulowana jest pokrętłem od 0,8 mm do 2,0 mm ( chyba 2,0 mm )

Przy takim podejściu do tematu to czy otwór oznaczony 1,4 ma 1,4 mm nie miało już znaczenia .... oczywiście typoszereg ma swoją gradację od małej do dużej głowicy i nie jest tak że panuje tu wieki bałagan. Ponadto każda dziurę mozna zmierzyć i wyrazić w warosci metrycznej ... ale nie są one tak produkowane żeby im odpowiadały. Tu otwor glowicy pasuje do reszty calego pistoletu i efektu uzyskiwanego lakierowania to czy ma 1,4 mm czy 1,45 czy 1,58 przy oznaczeniu 1,4 nikogo już u producenta nie obchodzi ... a uzytkownik dostaje to co zna z przyzwyczajenia glowicę 1,4 myślać przy tym że to 1,4 milimetra no może z jakąś tolerancją :)

Zwracam tu wam Panowie uwagę, że przy pistoletach nowej generacji nikt nie kieruje się już wielkością metryczną. Jaki ma wymiar otwór w głowicy wie jego producent ... i ktoś kto się uprze żeby to sprawdzić mikrometrem w kilku identycznych pistoletach. Nie zmienia to jednak głównej zasady że 1,4 to już nie jest 1,4 mm choć może to być wymiar zbliżony, lub podobny ... bo po to jest typoszereg głowic. Wystarczy to przyjąć do wiadomości ... i nagle jak spotkacie pistolet z dziurą w głowicy 1,854 mm oznaczony jako 1,3 ... to przestaniecie się dziwić i wypisywać na forum że ta czy tamata renomowana firma to oszuści, że pochlali i zapakowali 1,8 do pudełka z 1,3 .... a że pochlali zajebiście to jeszcze na główce nadrukowali 1,4 :) ... wystarczy koledzy przestać myśleć o tym symbolu w milimetrach i wszystko staje się jasne i klarowne ... nawet te mega różnice pomiędzy tym co sugeruje producent lakierów i tym co narzuca SATA .... jak w przeliczniku z cali na milimetry :)

Dlaczego niby miałbym mieć rację ??? .... Weźcie drodzy koledzy pod uwagę fakt, że coraz częściej pistolety są już teraz oznaczane ... autobase - autoklar, tak robi Devilbis choć na razie zachowuje także oznaczenie numeryczne na głowicy. SATA ma już głowicę WSB, a przy technologii RP będzie dopracowywać całą główkę i zrobi to z pewnością niezależnie od zasady metrycznej ... już teraz, pomiędzy tym co zaleca producent lakierów w tabelach głowic z mianem metrycznym, a tym co zalecają producenci renomowanych pistoletów jest ... przepaść. Koncern podaje 1,4 mm - 1,6 mm, a np SATA 1,2 albo WSB. Kto ma kilka pistoletów z rożnymi głowicami dokładnie wie o czym piszę.

Dlatego @łysy odpowiadając na twoje pytanie ... niestety przy lakierowaniu profesjonalnym na najwyższym poziomie to co zaleca producent lakierów w sprawie nr. głowicy ... nie ma znaczenia. Tu decyduje producent pistoletu. Jak ustalić co i jak ... jest w postach wcześniej z instrukcją nawigacji na stronie SATA ... a inni producenci ... no cóż ... może kolega @devilbiss, albo @elvis tu coś pomogą ?

Co będzie dalej ? .... Dalej to będzie tak, że cześć producentów różnych marek bedzie się trzymać metrycznego wiercenia dziur w głowicy bo im to zwisa, czy lakier układa się tak jak chce producent, czy trochę inaczej, różnicę widzą tylko specjaliści, a to nie do nich jest dedykowany taki sprzęt ( ... i teraz wiecie dlaczego tak chętenie polewam ze śmiechu jak słyszę zachwyty na temat tanich pistoletów z allegro :) ) Dalej .... będzie też tak, że w kolejnych wcieleniach nowych modeli renomowanych marek oznaczenia 1,1 czy 1,6 znikną w ogóle i pewnie pojawią się te WSB, H1, H2 czy jakieś wymyślne nazwy np. X4C ... Żeby jednak posunąć się aż tak daleko to trzeba najpierw ustalić jak przekazać taką informację potencjalnemu nabywcy ... nie temu co już ma pistolet danej firmy... ale temu co chce go dopiero kupić. Dlatego dziś jest taki bałagan i jedni wiedza jedno ... jak JA ... a inni myślą jeszcze konwencjonalnie jak wielu z was ... tak wielu że jest was Panowie gigantyczna ilość ... szkoda że tak zamkniętych na ten aspekt.

Wszystko wskazuje na to, że po prostu każda firma wypuści równolegle tanią linię i linie profesjonalną. Iwata ma już swoją, SATA robi Ecoline ... DeVilbis ma FLG ( chyba FLG )
W "profi" sprzęcie kiedyś ( nie długo ) oznaczenia cyfrowe w ogóle zanikną ... w tanich liniach pozostanie jak w XX wieku ... metrycznie ze skokiem co 0,1 mm.

Dlaczego ? ... Bo 90 % pistoletów lakierniczy używanych na rynku ma głowice w skoku max trzech wymiarów np 3000 SATA to 1,2 1,3 i WSB, a inne to rzadkość model 100 BF 1,4 inne to rzadkość ... i typowy przykład smierci oznaczeń metrycznych to model 100 BP rozwiązanie do szpachlówki natryskowej z dyszą o wymiarze metrycznym P :)

I na koniec powiem wprost ( choć się narobi wrogów :) ) Nie ma znaczenia co powiedzą technicy, serwisy, czy milion lakierników, czy będą przeciw, czy za ( a większość nadal myśli jak wielu z was ). To w zasadzie nie jest spór o to kto ma rację. To jest Panowie - test na to - czy ktoś rozumie jak to działa i widzi różnice w nowoczesnych profesjonalnych pistoletach i starych modelach .... czy też nadal myśli metrycznie tak jak myślano 20 lat temu ... bierze mikrometr ( albo wietrło :) ) i choć ewidentnie wychodzą z tego ułamki ... wymiary nie pasują do wzorca ... to uparcie twierdzi że 1,4 to jest 1,4 mm, a reszta to tolerancja. 0,05 mm to mega różnica przy natrysku bazy zmiennooptycznej ... a tolerancja to ile ? 0,01 mm - jedna setna milimetra ? ... może w SRICO ? Bo w SATA 1,4 to nr zestawu głowicy zgodny z typoszeregiem.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2010, 16:32   

PROJEKTER napisał/a:
Metryczne wymiary dysz były stosowane ... od początku produkcji pistoletów gdzieś tak do momentu dopracowania technologi HVLP. Dlatego wyłącznie historycznie rzecz ujmując wiele osób żyje do dziś w przekonaniu, że nic się nie zmieniło i 1,1 to 1,1 mm.


A co się zmieniło ---przecież caly czas dziura we dyszy(TO TA DZIURA KTÓRĄ WYPŁYWA FARBA) jest podawana w mm i o ten wymiar chodzilo @łysy73 a konkretnie że nie był zgodny z oznaczeniem.

Jeżeli udowadniasz że jest inaczej to wydaje mi się że łatwiej będzie udowodnic że istnieją kwadratowe jaja.
PROJEKTER napisał/a:
Przy takim podejściu do tematu to czy otwór oznaczony 1,4 ma 1,4 mm nie miało już znaczenia .... oczywiście typoszereg ma swoją gradację od małej do dużej głowicy i nie jest tak że panuje tu wieki bałagan. Ponadto każda dziurę mozna zmierzyć i wyrazić w warosci metrycznej ... ale nie są one tak produkowane żeby im odpowiadały. Tu otwor glowicy pasuje do reszty calego pistoletu i efektu uzyskiwanego lakierowania to czy ma 1,4 mm czy 1,45 czy 1,58 przy oznaczeniu 1,4 nikogo już u producenta nie obchodzi ... a uzytkownik dostaje to co zna z przyzwyczajenia glowicę 1,4 myślać przy tym że to 1,4 milimetra no może z jakąś tolerancją

Zwracam tu wam Panowie uwagę, że przy pistoletach nowej generacji nikt nie kieruje się już wielkością metryczną. Jaki ma wymiar otwór w głowicy wie jego producent ... i ktoś kto się uprze żeby to sprawdzić mikrometrem w kilku identycznych pistoletach. Nie zmienia to jednak głównej zasady że 1,4 to już nie jest 1,4 mm choć może to być wymiar zbliżony, lub podobny ... bo po to jest typoszereg głowic. Wystarczy to przyjąć do wiadomości ... i nagle jak spotkacie pistolet z dziurą w głowicy 1,854 mm oznaczony jako 1,3 ... to przestaniecie się dziwić i wypisywać na forum że ta czy tamata renomowana firma to oszuści, że pochlali i zapakowali 1,8 do pudełka z 1,3 .... a że pochlali zajebiście to jeszcze na główce nadrukowali 1,4 ... wystarczy koledzy przestać myśleć o tym symbolu w milimetrach i wszystko staje się jasne i klarowne ... nawet te mega różnice pomiędzy tym co sugeruje producent lakierów i tym co narzuca SATA .... jak w przeliczniku z cali na milimetry

Dlaczego niby miałbym mieć rację ??? .... Weźcie drodzy koledzy pod uwagę fakt, że coraz częściej pistolety są już teraz oznaczane ... autobase - autoklar, tak robi Devilbis choć na razie zachowuje także oznaczenie numeryczne na głowicy. SATA ma już głowicę WSB, a przy technologii RP będzie dopracowywać całą główkę i zrobi to z pewnością niezależnie od zasady metrycznej ... już teraz, pomiędzy tym co zaleca producent lakierów w tabelach głowic z mianem metrycznym, a tym co zalecają producenci renomowanych pistoletów jest ... przepaść. Koncern podaje 1,4 mm - 1,6 mm, a np SATA 1,2 albo WSB. Kto ma kilka pistoletów


@PROJEKTER mylisz określenia bo dysza to nie głowica a głowica to nie dysza.
i wg mnie to jeszcze bardziej zaciemnia sprawę. @łysy73 miał problem z dyszą.
W Sacie chcąc przejśc na mniejszą dyszę musimy zmienic cały zestaw głowica ,iglica dysza, w devilbissie zmieniamy tylko dyszę.
A to czy to jest system HVLP, RP, TRANS-TECH czy inny to nie zależy od dyszy lecz od głowicy i TU WŁAŚNIE SĄ TE NIUANSE a nie w 0,01 mm na dyszy.
Bo jak by tak było to nie było by na pistoletach regulacji wypływu farby.

Zastanawia i daje dużo do myślenia fakt że w dobie obrabiarek cyfrowych, laserowych w renomowanej firmie mogło dojśc do takiego przypadku.

@PROJEKTER już wiesz choc wcześniej sądziłeś inaczej że kabina lakiernicza to prymityw i tak samo prymitywnym urządzeniem jest pistolet lakierniczy (zapeniam)
i nie ma się co tu doszukiwac tajnych technologii z NASA ani myślec że zanim pistolet opuści bramy fabryki to szaman z wysp Hula-Gula odprawia nad nim tajemne rytuały.

Te średnio 1500 czyli o 1000 za dużo jakie trzeba zapłacic za pistolet z górnej półki to cena przede wszystkim za znaczek firmowy.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 16:53   

PROJEKTER napisał/a:
Metryczne wymiary dysz były stosowane ... od początku produkcji pistoletów gdzieś tak do momentu dopracowania technologi HVLP. Dlatego wyłącznie historycznie rzecz ujmując wiele osób żyje do dziś w przekonaniu, że nic się nie zmieniło i 1,1 to 1,1 mm.

Niestety zmieniło się gdy na rynek trafiły SATA 2000 i potem 3000 i wszystkie inne model tych serii, oraz co istotne inne markowe konkurencyjne pistolety z tych lat.


Siemka.

No Ok.
Na podstawie tego co widziałem w tym gunie co opisałem, no to choć nadal do końca nie jestem o tym przekonany, to już z całą pewnością i dużym prawdopodobieństwem dopuszczam taką wersję. Więc ten wątek na razie kończę.
Ale wspominasz o innych znanych markach, w których jest tak samo.
No to dlaczego, o ile w sacie tak jest to tam w danych technicznych nadal podają wymiary dysz konkretnie w milimetrach?
No sata ok - na swojej stronie podaje: TYP głowicy powiedzmy 1,3
A De... czy Iwata podaje już: Fi x,x mm
Jest rysunek głowicy materiałowej i wymiar podany z symbolem "fi" i np 1,3mm
W sacie nie ma ani znaczka "fi", ani literek "mm" tylko TYP
A w tych jest i znaczek "fi" i za wartością literki "mm"
To jak ma to zrozumieć człowiek, który wie co te znaczki i literki mówią?
No chyba proste że wziąć to za konkretny wymiar metryczny podany w "mm"

I teraz po tym Co powiedziałeś to o ile dopuszczam -bo jeszcze się z tym nie oswoiłem- taką wersję do myśli, to z tymi innymi gunami to ni groma.

Bo czyżby się myliły albo celowo pisały nie prawdę w swoich danych?
Po jaki grzyb, jeśli np. wiedzą, że w sacie te wartości nie odpowiadają wartościom metrycznym, i sata podaje symbole "starego typu", aby łatwo i szybko można było guny poklasyfikować, to mogą wszak robić tak samo.
A jednak podają dane w mm, tak jakby nadal one u nich obowiązywały.

???????????????????????????????????????????????
Nie czaję do końca, bo się zakręciłem.

PROJEKTER napisał/a:
Tu otwor glowicy pasuje do reszty calego pistoletu i efektu uzyskiwanego lakierowania


To ja czaję. Wszystko składa się na efekt końcowy:
cug, rozbicie, dziura, skok iglicy, stożek iglicy.....
Spoko to czaję, aczkolwiek zapewne jest więcej duperelków mających wpływ na ostateczny efekt

PROJEKTER napisał/a:
Dlatego @łysy odpowiadając na twoje pytanie ... niestety przy lakierowaniu profesjonalnym na najwyższym poziomie to co zaleca producent lakierów w sprawie nr. głowicy ... nie ma znaczenia. Tu decyduje producent pistoletu. Jak ustalić co i jak ... jest w postach wcześniej z instrukcją nawigacji na stronie SATA


No ja już Cię kumam.
I mając to na myśli zadałem sobie i tu otwarcie pytanie:
- czy w razie jakiejś wpadki, jakiś tam producent lakieru xxx nie zechce odrzucić reklamacji podpierając się punkcikiem ze swojej instrukcji, w którym to zalecał stosowanie dysz z konkretnymi otworami metrycznymi?

Sam wiesz, że żyjemy w kraju jakim żyjemy i tu dla paru drobniaków nie takie rzeczy się wyrabia.
Ja rozumiem, że porządny producent, dbający o swoją renomę gdy podczas kontroli technologii zobaczy guny z "najwyższej półki" to nic nie powie.
Ale jak przytrafi się ten inny?
I odmówi odszkodowania?
I cała robota np. jakiegoś drogiego calaka pójdzie w p.....u, a razem z tym kilka tysięcy złociszy? {o ewentualnym dymie z właścicielem auta, jeśli to klientowskie, to nawet nie chcę myśleć}
Różni są ludzie i różnie to bywa.
Sądzę, że P. Roberto nie raz się już sam o tym przekonałeś

Pzdr

[ Dodano: 13-07-2010, 17:10 ]
elvis napisał/a:
A co się zmieniło ---przecież caly czas dziura we dyszy(TO TA DZIURA KTÓRĄ WYPŁYWA FARBA) jest podawana w mm i o ten wymiar chodzilo @łysy73 a konkretnie że nie był zgodny z oznaczeniem.


No tym się Elvis sugerowałem w tym gunie.
Ale prawdopodobnie wyjdzie na to, że przynajmniej w przypadku saty tak jednak już nie jest.
Bo to co mówi Projekter, pokrywa się ze stroną saty i z "wymiarami" guna którego opisałem.

elvis napisał/a:
Jeżeli udowadniasz że jest inaczej to wydaje mi się że łatwiej będzie udowodnic że istnieją kwadratowe jaja.


:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Oj Elvis czego jak czego, ale braku poczucia humoru to chyba nikt Ci nie zarzuci :)
Sądzę, że nawet chyba Projekter :)

elvis napisał/a:
Zastanawia i daje dużo do myślenia fakt że w dobie obrabiarek cyfrowych, laserowych w renomowanej firmie mogło dojśc do takiego przypadku.


I tu może się Elvis okazać, że to nie jest jednak błąd jak ja i wielu innych sądziło, a tak ma być.
Właśnie dla tego, że z kompletem z odpowiednią iglicą i dyszą powietrzną nazwijmy to po chłopsku: "mieści się w jakichś ramach starego oznaczenia 1,4"
Tak to przynajmniej ja zaczynam to po swojemu rozumować.
Zobaczymy, co jeszcze bezpośrednio powiedzą Jack....owi łebstery bezpośrednio z saty, czyli "źródła matki".
Czy też potwierdzą tą wersję.

elvis napisał/a:
Te średnio 1500 czyli o 1000 za dużo jakie trzeba zapłacic za pistolet z górnej półki to cena przede wszystkim za znaczek firmowy.


Tu się praktycznie zgodzę.
Bo zysk musi być.
Żadna firma to nie czerwony krzyż.
A testy, cała logistyka z reklamą włącznie, ludzie,... kosztuje.
I z czegoś trzeba to wszystko pokryć.
A skąd kasa?
Ze sprzedaży "towaru handlowego".........

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2010, 18:43   

Ja osobiście nie widze tu jednej pewnej kwestii.
Nikt nie potwierdził ze taka srednica w dyszy o oznaczeniu 1.4 jest prawidłowa.
Czy ktos moze porównac otwór w innej sacie 1.4 lub zestawie naprawczym.
Wtedy bedzie wiadomo (od naszej strony - nie mamy dostępu do danych serwisowych wiec robimy na zasadzie porównania) czy taki otwór to wartosc powtarzalna.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 19:57   

Siema Mk.......

Ano niby tak.
Tylko z tego co sądzę nikt takiego wymiatacza z pyskiem 1,4 nie dał sobie wcisnąć
{poza moim kolegą :) }
Ale jak Jack.... mówił: będzie miał wiadomości z "najwyższego źródła", czyli producenta.
Poczekamy,zobaczymy.

I teraz tak sobie jeszcze myślę:

Że jeśli jest tak, jak mówi Projekter to:

To jeśli mnie lekko zjechał, to co zrobi z tymi serwisantami?
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Bo wiesz: ja amator, no to lekko mówiąc "dyletant" i ogólnie jednostka aspołeczna i dostałem kilka lekkich wiązek i małych epitetów :) :) :)

To teraz aż strach sobie wyobrazić co dostanie się nazwijmy to "firmowym serwisantom", więc w pełni profesjonalnym zawodowcom, co więcej wyszkolonych w tej dziedzinie i tej marce....... Uuuuuuuuuuuuuuuuu................................
Powinno się dziać............. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

{sorry Roberto, to nie aluzja tylko mały żarcik, aczkolwiek i tak aż strach pomyśleć :) ;) }

Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2010, 20:04   

łysy73,
Odstawmy na chwile sprawe pistoletów, jesli chodzi o ich konstrukcje i dane techniczne.
Poruszyliscie przy okazji inną istotną sprawe, mianowicie Robert twierdzi ze taką sata 1.4 to tylko olbrzymia mora wyjdzie i zacieki.

Nic bardziej błędnego.
More i zacieki to robi lakiernik a nie pistolet.

Lekko mniej rozkręcasz ilosc materiału (dysze) i luz.
Wiadomo ze róznica w rozbiciu będzie, ale co maja powiedziec Ci co rozbijaja klar chinskimi rozpylaczami.
Czy ta sata 3000B 1.4 RP jest gorsza do klaru niz ta cała podrobiona reszta świata?
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 20:08   

Masz rację.

I to jest moje zaje....ste zdziwienie:

Bo mimo tego krateru po bombie w dyszy wcale skubaniec nie leje.

Powiem więcej rozpyla jakby dostawał towar z lufy 1,2 milimetra ;)

Sam się zdziwiłem

Dałbyś wiele, żeby polukać wtedy moją minę

[ Dodano: 13-07-2010, 20:13 ]
Tyle, że te jego zje.....ste rozpylanie dla mnie akurat jest minusem.

Tak po chłopsku mam do niego za słabą wentylację.

I dla tego już wiem, że go nie kupię nawet z mniejszą dyszą.

Ja nie mam komory tylko pomieszczenie do malunku 8x6x3,... i starym gunem jakoś tam śmigam se calaki, a tym machnąłem trzy razy klapę od sedana i już w pomieszczeniu widziałem mniej niż moim parchem po calaku.

Także tym gunem w moich warunkach malunek więcej niż powiedzmy 3-4 elementów mija się z celem - za duży odkurz

Do niego trzeba komorę, a nie komórę ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 20:35   

mkautos napisał/a:
Robert twierdzi ze taką sata 1.4 to tylko olbrzymia mora wyjdzie i zacieki.

Nic bardziej błędnego.
More i zacieki to robi lakiernik a nie pistolet.

Lekko mniej rozkręcasz ilosc materiału (dysze) i luz.
Wiadomo ze róznica w rozbiciu będzie, ale co maja powiedziec Ci co rozbijaja klar chinskimi rozpylaczami.
Czy ta sata 3000B 1.4 RP jest gorsza do klaru niz ta cała podrobiona reszta świata?


To był sarkastyczny żart .... ale tak na poważnie ... to własnie po to się kupuje pistolet z dyszą 1,8 żeby go poskręcać wszędzie na max tak żeby iglica się nie wysuwała ciut, ciut ciśnienie było na maksa ... tylko po to żeby jakoś wyszło ... to o to własnie chodzi ? ... czy może ja czego nie wiem o tych pistoletach i głowicach ?

[ Dodano: 13-07-2010, 20:40 ]
elvis napisał/a:
A co się zmieniło ---przecież caly czas dziura we dyszy(TO TA DZIURA KTÓRĄ WYPŁYWA FARBA) jest podawana w mm i o ten wymiar chodzilo @łysy73 a konkretnie że nie był zgodny z oznaczeniem.


Witaj @urwisku ... nic nie zmądrzałeś ... i oczywiście jak zawsze wypadasz z lasy po zimowym śnie ... czytasz na forum co piedziesiąte zdanie i walisz te swoje durne wygłupy. Daj se spokój czlowieku bo żaden z ciebie autorytet w sprawie DeVilbissa co najwyżej najeżony fanatyk ... a co fanatyk może wnieść konstruktywnego do poważnej dyskusji ...poza pierdołami ? :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 13-07-2010, 20:49   

jacklack napisał/a:
Kornwestheim i poinformują mnie jak brzmi prawidłowa odpowiedz.. w tedy się w tym temacie bez gdybania wypowiem...

Mogą być dwie różne odpowiedzi :) Koniecznie napisz co powiedzieli!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 20:54   

łysy73 napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Dlatego @łysy odpowiadając na twoje pytanie ... niestety przy lakierowaniu profesjonalnym na najwyższym poziomie to co zaleca producent lakierów w sprawie nr. głowicy ... nie ma znaczenia. Tu decyduje producent pistoletu. Jak ustalić co i jak ... jest w postach wcześniej z instrukcją nawigacji na stronie SATA


No ja już Cię kumam.
I mając to na myśli zadałem sobie i tu otwarcie pytanie:
- czy w razie jakiejś wpadki, jakiś tam producent lakieru xxx nie zechce odrzucić reklamacji podpierając się punkcikiem ze swojej instrukcji, w którym to zalecał stosowanie dysz z konkretnymi otworami metrycznymi?


@łysy ... jakiej wpadki ? Co po za kolorem może jeszcze zależeć od wymiaru głowicy co mogłoby być reklamowane u producenta materiału ?

... i tu od razu przy okazji odniosę się do tych namolnych złośliwości @elvisa ... również wymiaru dyszy ? Bo w SATA to akurat bez znaczenia . nr 1,4 dotyczy całego kompletu dysza głowica iglica i nic tu nie można pomylić pisząc o metrycznym, lub niemetrycznym sposobie produkcji pistoletu.

[ Dodano: 13-07-2010, 21:05 ]
elvis napisał/a:
@PROJEKTER już wiesz choc wcześniej sądziłeś inaczej że kabina lakiernicza to prymityw i tak samo prymitywnym urządzeniem jest pistolet lakierniczy (zapeniam)
i nie ma się co tu doszukiwac tajnych technologii z NASA ani myślec że zanim pistolet opuści bramy fabryki to szaman z wysp Hula-Gula odprawia nad nim tajemne rytuały.

Te średnio 1500 czyli o 1000 za dużo jakie trzeba zapłacic za pistolet z górnej półki to cena przede wszystkim za znaczek firmowy.


W sprawie kabiny @elvis to jedne są prymitywne ( kabina to tylko szczelne pomieszczenie ) a inne zaskakują nowoczesnością technologiczną, bo za to odpowiadają jednostki termo wentylacyjne i sterowanie ... więc łaskawie nie naginaj rzeczywistości do własnych potrzeb bo wrzucanie przez ciebie wszystkiego do jednego wora to już doskonale znana mi zasad prowadzenia przez Ciebie wszelki dyskusji ...

Co do twojej kolejnej teorii... tego znaczka firmowego za który jak twierdzisz przepłaca się absolutnie bez sensu 75 % wartości pistoletu to może niech się wypowie ktoś kto też tak kiedyś myślał ... nawet tego bronił ... ale sięgnął po taki ze znaczkiem firmowym ... i teraz będzie miał pewnie porównanie ... zapytajmy zatem o zdanie kolegę @mkautosa który lakierował wspaniale zresztą samochody SICO a teraz ... robi to samo SATA ...

@mkautos widzisz jakąś diametralną różnicę ... czy tak jak twierdzi @elvis ... nie warto przepłacać 1000 zł za znaczek ?

[ Dodano: 13-07-2010, 21:28 ]
I teraz tak sobie jeszcze myślę:

Że jeśli jest tak, jak mówi Projekter to:

To teraz aż strach sobie wyobrazić co dostanie się nazwijmy to "firmowym serwisantom", więc w pełni profesjonalnym zawodowcom, co więcej wyszkolonych w tej dziedzinie i tej marce....... Uuuuuuuuuuuuuuuuu................................
Powinno się dziać............. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

{sorry Roberto, to nie aluzja tylko mały żarcik, aczkolwiek i tak aż strach pomyśleć :) ;) }

Pozdro[/quote]

... a co się ma dziać. Żeby Ci kolego wyjaśnić prosta i klarowną dla mnie sprawę to potrzeba było kilkuset zdań ... a Ty i tak nadal wątpisz. Więc teraz wyobraź sobie pod jakim ogniem pytań i dowodów musiałbyś postawić jakiegokolwiek dystrybutora pistoletów ... któremu dodam to absolutnie zwisa ... żeby dowiedzieć się czy 1,4 to 1,4 mm, czy faktycznie 1,49 czyli prawie 1,5 mm ?

ale ... :) widzisz czas płynie ... zmieniają się technologie i pistolety ... za kilka lat ... wejdę do tego tematu ... i ponapawam się ciemnotą co niektórych :) :) :)

Za cholerę nie moge skapować Jak w ogóle na samym poczatku mogło wam przyjść do głowy, że najpierw jest metryczna idealna dziurka w dyszy i głowicy ... a dopiero potem do niej produkowany jest lakier :smiech: ... no bo absolutnie musi być metryczna bo musi i już :glupek: ... po to wymyślono milimetry.

Co za kretyńska firma w ogóle wpadła na pomysł żeby zrobić głowice z jakąś dziurą o wymiarach x,xx która w ramach testów jest zmniejszana lub zwiększana ... aż osiągnie się dany efekt ... tzn dokładnie, idealnie to czego oczekuje producent konkretnego lakieru.

Idąc w wasz tok rozumowania to taki twór jak glowica WSB w ogóle nie istniej i już ! :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 21:29   

PROJEKTER napisał/a:


@łysy ... jakiej wpadki ? Co po za kolorem może jeszcze zależeć od wymiaru głowicy co mogłoby być reklamowane u producenta materiału ?



Oj Projekter tak ogólnie to określiłem.

Jakieś różne defekty lakieru typu zgazowania, bździania, zważenia, mleczenia itp.......

I może źle mnie zrozumiałeś:

Nie chodzi mi o to, że jakiś tam defekt będzie winą większej dyszy niż w rozpisce.

Tak po chłopsku powiedzmy, że chodzi o sytuację w której każdy będzie pewien, że wina jest po stronie materiałów, a firma je produkująca czy nie będzie chciała zwalić winę i tak na lakiernika popierając się przy tym cyferkami w opisach.

Czy mimo jej winy nie będzie szukała pretekstu do odmowy reklamacji.

{Inny przykłąd:
To tak jak np. z ubezpieczeniem AC.
Opłacasz, wypisujesz druczki, wsio jest ok, za dwa dni rąbią Ci furę a Ty zadowolony że masz AC idziesz do ubezpieczalni, a tam lipa.
Wychodzisz z kwitkiem, bo gdzieś na którejś z 10 stron umowy za słabo odcisnęła się jedna cyferka z np Twojego nr. prawa jazdy i polisa jest jednak nie ważna]

To taki kretyński przykład

Ale chodzi o to że różne firmy i instytucje nawet jeśli są pewni swojej winy, czy też odpowiedzialności, to aby za to nie odpowiadać to szukają dziury w całym, aby tylko znaleźć jakiś kruczek do wydania odmowy.

Mówiąc krótko czepiają się wszystkiego aby się tylko wykręcić
Szukają haczyków na siłę.

Jeśli Ty się z tym nie spotkałeś, to gratuluję i tego nie życzę, bo ja już nie raz

Co prawda nie na lakierach, a na czym innym związanym z autami, ale "bolało zaje....ście"

Nie ważne.

Ogólnie chodziło o to, czy nie chciałby ktoś ewentualnie próbować tego wykorzystać, aby nie ponosić odpowiedzialności nawet w przypadku, gdyby było jasne, że wina jest po jego stronie.

Ot i wsio

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 21:39   

No-limit napisał/a:
jacklack napisał/a:
Kornwestheim i poinformują mnie jak brzmi prawidłowa odpowiedz.. w tedy się w tym temacie bez gdybania wypowiem...

Mogą być dwie różne odpowiedzi :) Koniecznie napisz co powiedzieli!


odpowiedz z SATA jest z reguły jednozdaniowa ... czasami jak ktoś jest wylewny to trzy zdania :) ... i mam nadzieję że będzie to :) .... Nasze głowice mają wymiary w milimetrach zgodnie z oznaczeniem. Do widzenia SATA :) :) :) ... bo chyba się nie spodziewasz No-limit dokumentacji z produkcji i większej ilości szczegółów niż jest teraz dostępne na ich stronie www. :nono: ... ale może się doczekamy jakieś opinii od kogoś kto był na produkcji i wnikliwie dopytał o szczegóły ... i o kierunki rozwoju :) może będzie miał trochę czasu i cierpliwości żeby się "kopać z koniem" ... po nic :) ... a biedny @łysy zagryzie się na śmierć problemem.

[ Dodano: 13-07-2010, 21:42 ]
łysy73 napisał/a:
Ogólnie chodziło o to, czy nie chciałby ktoś ewentualnie próbować tego wykorzystać, aby nie ponosić odpowiedzialności nawet w przypadku, gdyby było jasne, że wina jest po jego stronie. Pzdr


Może i by chciał ... ale raczej poważnie by się wydurnił zrzucając winę na pistolet w ogóle ... a na rozmiar jego głowicy - to już ... durnota osiągnęłaby u niego apogeum rozwoju. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 21:44   

PROJEKTER napisał/a:
a biedny @łysy zagryzie się na śmierć problemem.


Spoko spok

Nie zagryzie nie zgryzie ;)

Przeżyłem mały ale kawałek komuny, Wałęsę, Kwaśniewskiego, Kaczyńskiego, ..... inne, to jakoś tą Satę przeżyję ;) ;)

Chyba, że aż tak źle już mi życzysz i masz po ręka jakąś maskotkę Wu-du? :)

Bo jak nie to dam radę ;)

Pozdro

[ Dodano: 13-07-2010, 21:47 ]
Cytat:
Może i by chciał ... ale raczej poważnie by się wydurnił zrzucając winę na pistolet w ogóle ... a na rozmiar jego głowicy - to już ... durnota osiągnęłaby u niego apogeum rozwoju. :)
_________________


I o to mi chodzi

Wiem, że poważna firma by tak nie zrobiła, ale...........
Ale są wyjątki {obcy...-Nov...}

I nie dla takich sum nie takie rzeczy się u Nas i nie tylko wyprawia

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 13-07-2010, 21:52   

Życzę Ci jak najlepiej @łysy ... spadam na dziś ... bo właśnie córka mnie zapytała ile mi płacicie za każdą godzinę wpompowywania w was tak trudno dostępnych wiadomości których nie znajdziecie od tak w necie .... odpowiedziałem ... że w nagrodę na mnie szczekacie :)

Mądra dziewczynka ... następnym razem się poważnie zastanowię zanim coś tu wyprostuję ....Bo z czego Ja będę żył ... jak wkoło będą sami doskonale poinformowani fachowcy ? Pa ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 13-07-2010, 21:57   

PROJEKTER napisał/a:
Życzę Ci jak najlepiej @łysy ..


Eheee......... ;) ;)

PROJEKTER napisał/a:
Mądra dziewczynka ... następnym razem się poważnie zastanowię zanim coś tu wyprostuję ....Bo z czego Ja będę żył ... jak wkoło będą sami doskonale poinformowani fachowcy ? Pa ;)


Typowy "Polski prywaciarz".

Materialista...

A POMOC BLIŹNIEMU ???

A SATYSFAKCJA ???

SĄ RZECZY KTÓRYCH NIE DA SIĘ PRZELICZYĆ NA ŻADNE PIENIĄDZE ! !!

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Nara
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2010, 22:43   

... zapytajmy zatem o zdanie kolegę @mkautosa który lakierował wspaniale zresztą samochody SICO a teraz ... robi to samo SATA ...

@Projekter specjalnie napisał *robi to samo* czyli lakieruje.
Niestety, nie robi sie tak samo.
Porównanie jest takie ze.... maluchem tez dojedziemy na wakacje, ale zmęczeni.
|Robota poprostu perfekcja. Zresztą juz mi głupio foty dawac do galerii, bo co za problem dobrze wylac satą 3000 rp ???? Która jest stworzona dokładnie do tego aby perfekcyjnie taką powłokę wylać.
Ale do bazy na sreberku szału nie było i tak jak pisaliscie na forum, trzeba sie było pilnowac aby cieni nie narobic.
Wiec następny krok to sata 3000 1.3 hvlp digital - koniecznie digital chciałem.
Przysłali wsb - dysza zaprojektowana do wody, ale i konwencje daje rade idealnie połozyc.
Baze wodną tez będę aplikował (niektóre kolory w konwencji są niestety tylko podobne do org) wiec wsb bedzie idealny do tego.
I tu najwazniejsze ---- do bazy jedynym pistoletem który potrafi zrobic pradziwą sieczke na elemencie i dac lakiernikowi bardzo dobry komfort pracy jest sata hvlp.
Czy wsb czy digital (wskazany) to juz kazdy sobie wybierze.
Nigdy tak nie miałem aby tak równo była baza rozłozona a o połozeniu czy nalaniu mozna zapomniec.
Sata do bazy rozkręcona iglica na 3 pełne obroty - do klaru rp tez 3 obroty.
Bałem sie jak nic ze bedzie kicha a tu jest własnie tajemnica wylania a nie przelania klaru i wiekszej niz zakładamy morki.
Całosci dopełnił pistolet do podkładu sata 100BF 1.6 RP ---- i życie stało sie prostsze :)
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 13-07-2010, 23:51   

Nie wiem ile trzeba będzie czekać na odpowiedz, ale na pewno po jej uzyskaniu zamieszczę tutaj to czego się dowiedziałem, i wcale bym się nie zdziwił gdyby brzmiała ona mniej więcej tak jak napisał PROJEKTER
PROJEKTER napisał/a:
Nasze głowice mają wymiary w milimetrach zgodnie z oznaczeniem. Do widzenia SATA

Bo niby po co SATA miałaby pisać jakiś wywód podobny do postów w tym temacie, mieszając pytającym w głowach co zesłało by na nich na pewno dodatkowy deszcz zapytań?..moim zdaniem SATA ma w tej chwili przy takich oznaczeniach głowić sytuacje komfortową, i patrząc z ich punku widzenia dlaczego mieliby ja zmieniać?

Z drugiej strony patrząc.. informacje w tym temacie które zamieścił PROJEKTER, te chociażby z dzisiaj które dotyczą oznaczenia dysz przez SATA jako typoszereg a nie metrycznie są na tyle logicznymi i wiarygodnymi że to potwierdzenie tego ze strony SATA jest tak naprawdę już zbędne..Mnie samemu początkowo trudno było w to uwierzyć, ale od powstania tego tematu dużo o tym myślę szczególnie przy lakierowaniu wyciągając wnioski z tego ze nakładam materiał dyszą 1,3 w którą nie chce wejść owal o średnicy 1,3mm, a sugerując się strukturą powłoki odnoszę wrażenie jakbym nakładał dyszą nieco mniejszą...to trochę trudno wyrazić ale dopiero od kilku dni uczę się od tej strony na to patrzeć ;) mam też KLC z dyszą 1,4..teraz już chyba wiem dlaczego bez problemu ładuje gęsty podkład akryylowy i przy dwóch pełnych warstwach grubość podkładu jest ok. 120 mic. tak jak pisze w kartach technicznych producent ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 14-07-2010, 00:23   

jacklack napisał/a:
Z drugiej strony patrząc.. informacje w tym temacie które zamieścił PROJEKTER, te chociażby z dzisiaj które dotyczą oznaczenia dysz przez SATA jako typoszereg a nie metrycznie są na tyle logicznymi i wiarygodnymi że to potwierdzenie tego ze strony SATA jest tak naprawdę już zbędne.


No i ten gun od którego ja zacząłem tą batalię byłby wtedy najlepszym tego dowodem.

Bo w nim różnica jego oznaczenia w stosunku do wymiaru średnicy otworu w milimetrach jest olbrzymia.

Tak olbrzymia, że zaprzecza w sumie jakimkolwiek odchyłkom, bo w tej materii i przy takich wymiarach to na pewno "aż takie" nie istnieją :)

Muszę się jeszcze z tym przespać raz, albo dwa, żeby się do tego ewentualnie przyzwyczaić, czy też spróbować z tym oswoić ;/

{Ale to wszystko to jeszcze pikuś, w porównaniu z dalszą częścią, którą już raczej tylko ja będę musiał pociągnąć w tym temacie :zły: :zły: :zły: :zły: :)
......... a żeby to jasna ............., ................ ..... ......... ...... :zły: :)

Panowie ja słabo, a z zasadzie prawie w ogóle nie znam się na kompach, więc mam pytanie:
Czy da się tutaj jakoś zmniejszyć przy pisaniu czcionkę?
Na takie malutkie maczki?
Bo to co będę chyba musiał napisać, to tymi dużymi literami chyba nie dam rady przecisnąć przez gardło :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) }

//////////////////////f...k//////////////////////////////////

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Pozdro

{kurde, pech to chyba moje drugie imię :zły: :zły: :zły: :zły: :) }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-07-2010, 00:34   

Prosze , oto maczek dla Ciebie.
Klikasz odpowiedz i tam masz opcje tekstu.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 14-07-2010, 07:21   

elvis napisał/a:
A to czy to jest system HVLP, RP, TRANS-TECH czy inny to nie zależy od dyszy lecz od głowicy i TU WŁAŚNIE SĄ TE NIUANSE a nie w 0,01 mm na dyszy.
Bo jak by tak było to nie było by na pistoletach regulacji wypływu farby.


???? ... @elvis odkąd pamiętam to Ty zawsze "wyłączasz myślenie" jak wchodzisz na forum. Ponieważ cię nie znam ... zakładam, że tylko TU i że w "realu" jednak myślisz ... Panie magistrze ? ... i nie chodzi mi o supermarket - tylko o życie @elvis :)

Możesz łaskawie wyjaśnić kolegom tą swoją przedziwną teorię zakładającą, że jak iglica się cofa z dyszy to jej wylotowy otwór się powiększa, a jak wraca to dysza się zmniejsza ??? To wielce zaskakująca i kontrowersyjna teza ? Jeżeli w temacie o wymiarach metrycznych, lub nie metrycznych głowic stawiasz - regulację przepływu - jako argument ... to rozumiem, że nie jest to "inny kontekst" i oto właśnie ci chodzi ... o gumową końcówkę dyszy. :glupek:

W kolejnym temacie o jakim piszesz ( HVLP = głowica ) ... jest tu na forum rozbudowany temat odpowiadający wyczerpująco na poważne pytanie ... Czy korpus pistoletu HVLP i RP SATA 3000 - jest identyczny ... a różnica tkwi tylko w zestawie głowicy .... Czy też - to dwa rożne pistolety .... Może sobie @elvis ... przeczytaj ? ... bo niuanse są też głębiej w konstrukcji pistoletu. To jednak skomplikowane narzędzie ;) ... nie da się wystrugać samemu.

elvis napisał/a:
Zastanawia i daje dużo do myślenia fakt, że w dobie obrabiarek cyfrowych, laserowych w renomowanej firmie mogło dojśc do takiego przypadku.


... Nie sądzę żeby Ciebie to zastanawiało ? Ty @elvis w swoim zamkniętym podejściu do tej sprawy wydałeś wyrok już po przeczytaniu tytułu tego tematu. W kwestii wymiarowania nie napisałeś nawet jednego wiarygodnego zdania, nie przybliżyłeś nikomu innych możliwości niż ta którą podsuwa ci fanatyczne nastawienia do DeVilbissa i zajadłość w atakach na ... SATA.

Nie pisz, że coś Ciebie "zastanawia, lub daje do myślenia" bo to też kłamstwo. Ty kolego myślisz metrycznie jak w ubiegłym wieku ... tak jak wielu TU na forum i wymiary podane przez @Łysy73 oraz wszystkie moje wyjaśnienia tego że takie rzeczy będą coraz powszechniejsze - burzą twoje poglądy, niszczą podwaliny fachowej wiedzy ... tylko dlatego że całymi latami myślałeś inaczej.

Doskonale rozumiem, że nie możesz do tego dopuścić. Więc lepiej potrząsnąć firmą produkującą pistolety lakiernicze ... niż się faktycznie ... ZASTANOWIĆ ... i troszkę POMYŚLEĆ ... :nono: ... a to nie boli, choć wymaga wysiłku.

Ludzie nie pochodzą od małpy @elvis ... choć pewnie tak ci mówiono w podstawówce ? Dziś już wiadomo, że NIE !

Swoją drogą ... ciekawe jakby się potoczył ten temat gdyby dotyczył ... SICO ? Kto z was dopuściłby do siebie myśl, że tak właśnie ma być ? :) Trzy posty i SICO wdeptane w ziemię razem z ewentualną próbą wyjaśniania, że milimetry ... nie mają już znaczenia :nono: , że zaszły zmiany w sposobie konstruowania pistoletów. Nic by nie pomogło :debil:

... i zastanówcie się Panowie sami ... dlaczego ???
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 14-07-2010, 13:36   

Panowie! chyba upał uderzył nam do głow ;)Gun z najwyższej połki wymaga po prostu tylko dobrego ustawienia.I wiadomo,że w obecnie panujących tem. lakiery,farby są rzadklie.@Lysy,co do dziury :) ,jęśli masz takie doświadczenie, temat uważam za wyczerpany :piwosz:
P.S.Skąd wziąłeś adres "SATA.PL"?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-07-2010, 16:27   

Panowie koledzy ;) zadzwoniłem dziś do Przedstawiciela SATA na PL (po moim wcześniejszym zapytaniu i naświetleniu problemu dysz przez email) i uzyskałem krótką i konkretną odp.

DYSZE W SATA NIE ODPOWIADAJĄ WARTOŚCIOM METRYCZNYM...JAKĄ ŚREDNICĘ MA DOKŁADNIE DANA DYSZA WIE TYLKO PRODUCENT

Moje drugie zapytanie dotyczyło dyszy @Łysego...zapytałem czy te rozbieżności? te tolerancje, mogą być do tego stopnia aż tak duże że do dyszy o oznaczeniu 1,4 wchodzi owal fi 1,6 ?

Odpowiedz

NIE...TO WADA PRODUKCYJNA, PROSIMY ODDAĆ TEN PISTOLET DO REKLAMACJI...BARDZO RZADKO TAKIE WADY SIĘ ZDARZAJĄ ALE SIĘ ZDARZAJĄ


Dziękuję.....nie mam więcej pytań ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl szczegóły
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-07-2010, 17:08   

jacklack napisał/a:
NIE...TO WADA PRODUKCYJNA, PROSIMY ODDAĆ TEN PISTOLET DO REKLAMACJI...BARDZO RZADKO TAKIE WADY SIĘ ZDARZAJĄ ALE SIĘ ZDARZAJĄ


Dziękuję.....nie mam więcej pytań ;)
i wszystko jasne jacklack, punkcik
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 14-07-2010, 17:27   

kalbi napisał/a:
i wszystko jasne jacklack, punkcik

dzieki kalbi, ;) ale punkty bardziej należą się w tym momencie koledze @PROJEKTER za cierpliwość i zgłębienie tej zagadkowej sprawy, jak i koledze @Łysemu, za to że podoił ten temat przez co wszyscy dziś jesteśmy bogatsi o tę wiedzę ...PROJEKTER, łysy73, lecą punkty odemnie ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 14-07-2010, 17:34   

Kazdy z Was dołozył staran aby wyjaśnic tą sprawe.
Wiec 3 * punkcik.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne