lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:06
Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?
Autor Wiadomość
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2010, 23:03   

Ryba napisał/a:
Czyż byście zagięli PROJEKTERA ? :nono: Będzie bicie :D

Ewidentnie Robert dał dzisiaj ciała z tym brakiem wymiarowania w mm.
Cóż, kazdy moze sie zakręcic jak w sacie 1.4 luźno wchodzi wiertełko 1.6.
Moim zdaniem tam jest skopane oznaczenie lub odczyt.
1.4 jest podobne do 1.7 więc pomyłka producenta?
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 11-07-2010, 23:03   

Ryba napisał/a:
Czyż byście zagięli PROJEKTERA ? :nono: Będzie bicie :D


Nie Ryba.

Mi nie chodzi o żadne zagięcie tylko o fakty.

Czy to pech czy kant.

Czy jedno, czy drugie, to co ma Projekter do tego?

To nie Jego fabryka i nie On ewentualnie za to odpowiada.

Podsumowując Projektera, to po prostu On wie, że to świetna firma i dla niej ufa.

Ot i tyle.

[ Dodano: 11-07-2010, 23:05 ]
mkautos napisał/a:
Moim zdaniem tam jest skopane oznaczenie LUB ODCZYT.


HMMMMMM........................

NOOO................................

:killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer: :killer:

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

{Espania Ole ! !!!!}

[ Dodano: 11-07-2010, 23:17 ]
mkautos napisał/a:
1.4 jest podobne do 1.7 więc pomyłka producenta?


Z tym, że ta sata nie ma dysz 1,7

Z ich rozpiski wynika, że po 1,6 maja od razu 2,0

Ale jutro sami polukacie
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 11-07-2010, 23:45   

Jack miał rację, że na forum był ktoś z nickiem na K, który wiertał dyszę :) Bo to ja ;) Leżał mi stary pistol, z kompletu gratisowego co dostałem do kompresora, a że nie miałem czym aplikować szprycy i nie zależało mi szczególnie na lustrzanym wylaniu jej lecz bardziej na prędkości aplikacji to ów wspomniany wcześniej pistol gratis "przetjuningowałem" z 1.5 na 2.0 ;] Dyszę po rozwierceniu wkręciłem do pistola z włożoną iglicą i ją zeszlifowałem żeby była ładnie równo z końcem dyszy ;] Rozpylało ładnie, równo i co wtedy było dla mnie najważniejsze szybko :) Tuż po rozwierceniu było widać, że to było wiercone bo oczywiście się bardzo świeciło. Ale po kilku użyciach by nikt nie powiedział, że to mogło być rozwiercane. Tak więc w tym pistolu mogła być taka historia odstawiona. A tymbardziej, że pistoletu nie masz od nowości tylko jest pożyczony od kogoś tak więc nie można mieć pewności co do jego przeszłości. Zresztą sam fakt, że przy Jacka 4 satach oznaczenia dysz zgadzają się z faktycznymi wymiarami milmetrycznymi oraz u Mk również się zgadza jest to potwierdzenie, że Sata POSIADA OZNACZENIA DYSZ METRYCZENE.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 11-07-2010, 23:50   

[quote="łysy73"]
Już zacząłem żałować ,że dałem Ci punkt/za "morkę"/.Ale widzę,że potrafisz przyznać się do
"niewiedzy".Również to doceniam. Ja też popełniam czasem błędy ;) A tak ogólnie,.Ważna jest treść i jakość, a nie długość wypowiedzi/wypowiedż merytoryczna/.Jesteś narwany,ale w gruncie rzeczy od czasu,do czasu,jest to urozmaiceniem na forum :) Nara :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2010, 01:37   

łysy73 napisał/a:
Ryba napisał/a:
Czyż byście zagięli PROJEKTERA ? Będzie bicie


Nie Ryba.

Mi nie chodzi o żadne zagięcie tylko o fakty.

Czy to pech czy kant.

Czy jedno, czy drugie, to co ma Projekter do tego?

To nie Jego fabryka i nie On ewentualnie za to odpowiada.

Podsumowując Projektera, to po prostu On wie, że to świetna firma i dla niej ufa.

Ot i tyle.



@łysy73 nie frasuj się chłopie bo z tym sprzętem który poskręcany jest na szybkozłączkę jak tani wąż ogrodowy to wszystko jest możliwe.

Już jego eminęcja @PROJEKTER nie tak dawno przy którymś temacie tłumaczył że panie w firmie SATA zgrabnym ruchem ręki poprawiają dziurę w dyszy.

Pewnie jakaś Helga za dużo bzykała się w nocy i jej ręka z tym pilnikiem trochę wolniej uciekła i stąd ta rozkalibrowana dysza.

A @PROJEKTER chwali ten sprzęt bo zapewne jako członek redakcji magazynu reklamowego LAKIERNIK bierze za to kasę, więc nie ma innego wyjścia. Przecież jak firma płaci to i wymaga. Bo co mamy na okładce numeru 27 i co mamy w każdym numerze tego magazynu.
Poza tym jak sam @PROJEKTER pisał SATA to sprzęt jednorazowy w którym producent nie zaleca ani stosowania zestawów naprawczych ani wymiany dysz na inne jak te które były zamontowane w tej manufakturze -- więc pozostaje Ci tylko jedno --złomowanie czyli potraktowanie tego pistola jako odpad.
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2010, 08:46   

Cytat:
Z tym, że ta sata nie ma dysz 1,7

No to moja teoria .... pozostanie tylko teorią.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 09:55   

Okey Panowie.

Już wróciłem z porannych wojaży i max w godzinkę powrzucam foty na serwer, a później opiszę i tu powklejam linki.

Zajmie mi to troszkę czasu bo foty robiłem z braciakiem jego aparatem i muszę czekać z pół godzinki zanim tu do mnie wpadnie z ta swoją cegłówką do fot.

I od razu potwierdzę co napisałem na początku, że "ta sata" ma dziurę ponad 1,6 milimetra.

[ Dodano: 12-07-2010, 10:08 ]
Krystian990 napisał/a:
Jack miał rację, że na forum był ktoś z nickiem na K, który wiertał dyszę :) Bo to ja ;) Leżał mi stary pistol, z kompletu gratisowego co dostałem do kompresora, a że nie miałem czym aplikować szprycy...


Krystian.....

Powiem Ci, że wcale cię za to nie potępiam.

Bo to był po pierwsze stary i bezużyteczny szajs, który gdyby nie ten tuning zapewne i tak wylądowałby w koszu, więc ryzyko "popsucia-strat" było kompletnie zerowe. A jako, że się udało to super.

Przyznam się szczerze, że sam mam w idealnym stanie jakiegoś Profesjonala 1,4 i dumam nad oddaniem jego dyszy do tuningu na gdzieś 1,55 mm dla kumpla do roboty, bo mają tam świetne maszyny. Ten pistol jest do podkładu, więc nawet jak wyjdzie z niego ...... {4 litery}, to strata będzie żadna. Na złomie dalej wart będzie tyle samo :) :)

Z tym, że wracając do tej Saty, to:
- po pierwsze dziś obejrzałem dyszę i iglicę dokładnie i nie sądzę aby tam była jakaś ingerencja poza fabryką
- a po drugie, to nie wyobrażam sobie takiego idioty, który wpada na pistol za półtora tysiąca z wiertarką i wiertłami aby powiększyć dla własnego wydzimisie dziury.
No ni groma nie wierzę, że aż taki debil gdzieś istnieje.
W gunie ze śmietnika, no to dla spróbowania niech będzie, bo to i tak kibel a nie gun, ale w sprzęcie z górnej póły, i za taką kasę? NIE WIERZĘ PO PROSTU NIE WIERZĘ

[ Dodano: 12-07-2010, 10:21 ]
[quote="No-limit"]
łysy73 napisał/a:

.Jesteś narwany,ale w gruncie rzeczy od czasu,do czasu,jest to urozmaiceniem na forum :) Nara :)


Tak No-Limit.

Tu się z tobą zgodzę w 100%.

Jestem zaje.... -mocno- narwany i "bardzo energicznie" potrafię zareagować.
To pozostałości ze starych czasów. Można powiedzieć, że wychowywałem się -spędzałem dużo czasu- na mieście, a tam najczęściej nie było czasu na zastanawiania się, tylko trzeba było "natychmiast reagować na zaistniałą sytuację" ;) ;) ;) ;) {czyt, Ty albo .... ;) }

Także faktem jest to co szybko rozgryzłeś.

Tak samo, jak to, że potrafię się przyznać do błędu, ale oczywiście pod warunkiem, że "go zrozumiem".

Ja w każdej chwili wierzę w to co mówię {poza żartami}.

Jak kogoś zrugam, to w tym momencie uważam, że mu się należy.

Jak go później przeproszę to też znaczy, że uważam, że mu się to należy, czyli przyznaję się do błędu.

Nie mam z tym problemu.

Ja szanuję uczciwość i prawdomówność. Najlepiej jeśli idzie w parze z prostoliniowością.

A nienawidzę gdy ktoś się uśmiecha, a za winklem obrabia Ci ........ {siedzenie} na maxa.

Pewnie nie raz jeszcze kogoś tu zjadę i pewnie nie raz po namyśle i wytłumaczeniach przeproszę. Ale lepsze to, niż kłamstwo.

Liczy się szczerość

[ Dodano: 12-07-2010, 10:25 ]
@łysy73 nie frasuj się chłopie bo z tym sprzętem który poskręcany jest na szybkozłączkę jak tani wąż ogrodowy to wszystko jest możliwe.

[/quote]

No aż tak to bym nie kopał tej firmy, bo naprawdę ma wielką tradycję i wielki wkład w rozwój technologii

[ Dodano: 12-07-2010, 10:38 ]
Elvis.....

Przyznam, że czytałem kilka Twoich walk słownych z Projekterem na temat sata vs debilis i nie chciałem na początku poruszać tematu o moich spostrzeżeniach aby właśnie nie doszło do kolejnej wojny między Wami.

I tak od siebie mogę dodać, że nie zależnie od tego czy ktoś dostaje z czegoś działki, czy nie, to ostatecznie rację macie obydwaj.
I Sata i DeVilbis to dobre firmy, a różnica jest tylko taka, że każdy lubi co innego;
Jeden satę, drugi ....vilbisa, inny iwate, inni sharpe-a, inni walcoma, inni optimę, i tak dalej i tak dalej............

Myślę sobie, że gdyby wziąć kilku ludzi do polakierowania takich samych elementów, tymi samymi materiałami, tylko każdy miałby inny ulubiony przez siebie gun, to i tak wszystkie roboty ostatecznie byłyby praktycznie takie same.

Ot po prostu kwestia przyzwyczajenia i tyle.

Gdyby Sata była gównem, to tylu ludzi by jej nie używało, choć faktem jest, że wielu na początku kupiło ją tylko i wyłącznie ze względu na renomę, ale z ...bisem i innymi jest podobnie.

Najważniejsze jest to, aby każdy procował narzędziem, które najbardziej mu odpowiada.
Wtedy nie licząc efektów praca jest najprzyjemniejsza.

[ Dodano: 12-07-2010, 10:47 ]
A tak poza tym aby było po równo to mogę tez lekko dokopać i DeVilbisowi.

Chociaż w zasadzie to By DeVilbisowi, ale jako że posługują się nazwą De...... , to odpowiadają i za wyroby By De.......

I tu tez jest temat dyszy.
Dotyczy FLG 1,4
w tym, co miałem to nawet nie potrafili centrycznie wykonać otworu :) :) :) :)
Przecież to parodia na maxa :) :) :)
Ja rozumiem, że to nie profi półka, ale taka kicha :) :) :)
Takiej lipy to nawet u chinola nie widziałem :)
I też widać to od razu gołym okiem.
Tego guna -gniota- sprzedałem po jednym -i pierwszsym- malunku, ale jako, że dla kumpla to podjadę i cyknę fotki, żeby pokazać

Także sam widzisz, że jednak każdemu może trafić się zonk.

Pytanie czy w obydwu przypadkach, to jednostkowy przypadek, czy standard?

[ Dodano: 12-07-2010, 11:21 ]
///
///
///
///

Okey Panowie

Oto foty:

http://img441.imageshack....g3744resize.jpg
http://img202.imageshack....g3745resize.jpg
http://img24.imageshack.u...g3749resize.jpg
http://img130.imageshack....g3751resize.jpg
http://img192.imageshack....g3752resize.jpg
http://img149.imageshack....g3754resize.jpg
http://img202.imageshack....g3755resize.jpg
http://img709.imageshack....g3757resize.jpg
http://img806.imageshack....g3760resize.jpg
http://img64.imageshack.u...g3761resize.jpg
http://img709.imageshack....g3762resize.jpg
http://img413.imageshack....g3764resize.jpg
http://img228.imageshack....g3766resize.jpg

No Panowie bardziej już udowodnić mojego pomiaru nie potrafię.

I tak się dziś nalatałem jak wariat i mam pół dnia w plecy aby się obronić, że nie kłamałem.

Wszystko widać na fotach.

Pomiar suwmiarką nie jest dokładny bo nie mogłem i nie chciałem wciskać jej na siłę, ale i tak widać różnicę między dziura, a wymiarem jaki powinien być czyli 1,4mm.

Jak widać wiertełko ma wymiar 1,57 milimetra i uwierzcie mi na słowo, że lata jak głupie w otworze tej dyszy, czyli otwór ma grubo ponad 1,6 milimetra.

Wualaaaa.

{i niech ktoś mi tylko znów zasugeruje "zły odczyt" {m... i ...}, to.... :) :) :) :) }

A teraz zwiewam, aby choć tyćkę dziś coś porobić, i dalej będę się {ewentualnie} ostrzeliwał wieczorem :) :)

Nara

[ Dodano: 12-07-2010, 11:28 ]
Aha.

Na jednej z fot porównałem do innego 1,4, który ma dobity pysk i jego dysza to juz lekko rozklekotane 1,4mm

I dopiero dziś zwróciłem uwagę na to, że w tej sacie też chyba otwór nie jest wykonany idealnie centralnie.

Ale obejrzałem ją najlepiej jak się da, i nie sądzę aby była tam jakaś ingerencja "poza fabryką".
Zresztą jak wcześniej wspomniałem nikt o zdrowych zmysłach nie dłubałby w gunie za półtora tysia wiertarką.
No może za 15 lat jak się rozklekocze i będzie i tak szła w odstawkę, ale teraz?
NIE WIERZĘ.

Pozdro i do potem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 12:31   

Panowie ... tysięczny raz piszę, że nie sprzedają SATA, nie biorę od nich działki i nie jestem ich akcjonariuszem :) ... ale wolę opierać swoją zawodową rzetelność o najlepszych w tej branży o rozwiązania sprawdzone i niezawodne niż o np. DeVlbisa co do którego jest tyle samo pochwał co i pretensji na całym świecie. Zawsze stawałem i tak będę robił po stronie tego co absolutnie niezawodne i najlepsze. Opierdziel dostają ode mnie tylko ci z was którzy stawiają się w pozycji doradcy i ... zaczynają zachwalać gówniane awaryjne urządzenia i wyposażenie twierdząc że jest tak samo dobre jak to markowe ale tańsze ... to dyletanctwo do tępienia w sieci ... a wszystko w ramach "tanich" porad . To nie forum o ekonomi tylko o lakiernictwie .... RZETELNOŚĆ i FACHOWOŚĆ albo karygodne DYLETANCTWO ... Ja tak to widzę i stąd te rzadkie już awanturki i przepychanki ... w związku z tym właśnie ....

... w aktualnym temacie .... odpowiadam zbiorczo ... @Łysy73, @mkautos, @jaclack .... że wymiary głowic w markowych pistoletach nie odpowiadają wartością metrycznym ... może są zbliżone, może nie ... może są podobne, albo nie ... ale NIE SĄ WYMIARAMI W MILIMETRACH I ICH DZIESIĘTNYCH, LUB SETNYCH CZĘŚCIACH ... to numer - oznaczenie głowicy i tak to należy rozpatrywać ... SATA nie robi głowic do swoich pistoletów według standardu metrycznego. Tzn. nie trzyma się ich kurczowo bo na głowicy jest oznaczenie 1,4. Po pierwsze ... dlaczego miałaby to robić ? Do czego ma idealnie pasować głowica o znormalizowanej wartości 1,43 mm ? To nie jest ustandaryzowna śruba, tylko element całego kompletnego urządzenia i jak jego producent uzna że ma być 1,49 w standardzie metrycznym to tyle będzie przy nr. 1,4 .... a nie 1,4 mm bo nie potrafią tego zmierzyć, albo zaczęli kłamać ...

Sugeruję żebyście nie brnęli za mocno w taką teorię i nie pisali Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ ... WIEM NA PEWNO .... TAK JEST I JUŻ .... tylko może tak ... jeden telefon do rzetelnego serwisu ... albo importera ? ... co ? .... tylko jeden ! ... zamiast setek pomiarów które do niczego nie prowadzą :) ... bo jak otwór w głowicy 1.4 ma 1,49 mm to i tak nikt tego nie zmieni i ani to wada, ani zaleta, ani problem, ani ujma ... BO JEST DO TEGO odpowiedni przewodnik producenta pistoletów ... co do czego służy !

... a tak ... mamy na forum potokową dyskusję, opartą o ... wasze wrażenie z posługiwania się wiertłami, lub suwmiarką i przedziwne ... niczym nie poparte ... dodam mylne .... przekonanie że 1,4 to jest 1,4 mm. Może macie rację a Ja się mylę. ... tylko że na razie z tych szkoleń pomiarowych to wychodzą wam przedziwne wyniki .... a JA ... wcale bym się nie zdziwił jak się okaże że precyzyjny pomiar głowic dla modelu RP i HVLP oznaczonych 1,4 pokaże że w jednym jest 1,49 mm a w drugim 1.38 mm .... i co wtedy ? :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez PROJEKTER 12-07-2010, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2010, 12:41   

PROJEKTER napisał/a:
Poproszę wiec o link do dokumentacji SATA,

5. Wymiana zestawu dysz
Należy zawsze wymieniać cały zestaw roboczy składający się z : dyszy materiałowej, dyszy powietrza, i iglicy materiałowej, wysyłany jest jako całość. Dyszę materiałową wkładać przed dyszą powietrza. W przypadku montowania obcych części zostaje obniżona jakość pistoletu, co powoduje wygaśnięcie gwarancji SATA.
Zestawy dysz oraz testowe dysze powietrza
14902 zestaw dysz SATAjet RP 1,2 mm
14910 zestaw dysz SATAjet RP 1,3 mm
14936 zestaw dysz SATAjet RP 1,4 mm
14977 zestaw dysz SATAjet RP 1,6 mm
69880 zestaw dysz SATAjet RP 2,0 mm
69898 zestaw dysz SATAjet RP 2,5 mm

http://www.sata.pl/img/f02393fc.pdf

Wystarczy????
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 12:58   

:) WOW .... @ mkautos ale mnie załatwiłeś że ho ho ... nie wiem tylko teraz ...

Dać CI jeszcze chwilę żebyś się po napawał suksesem ;) ... czy raczej od razu demo jak NIERZELTELNE i NIESPRAWDZONE zaryzykowałbym .... ale bardzo proszę bez urazy - DURNE .... stwierdzenia nagle mają też dowody ... wytrzepane z dupy !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez PROJEKTER 12-07-2010, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-07-2010, 13:01   

PROJEKTER, Ale czemu wytrzepane z dupy jak tam jasno i wyraźnie pisze że podawany rozmiar dyszy jest w mm
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 13:07   

słusznie .... TAM to znaczy gdzie ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2010, 13:07   

PROJEKTER napisał/a:
WOW .... @ mkautos ale mnie załatwiłeś że ho ho ... nie wiem tylko teraz ...

Pytasz ... masz.
Zresztą ten link i informacje to dzieło @Łysy73.

Oj Robercie, przyznaj choc raz racje SACIE , nie nam bo my
PROJEKTER napisał/a:
... w aktualnym temacie .... odpowiadam zbiorczo ... @Łysy73, @mkautos, @jaclack ....

to
PROJEKTER napisał/a:
karygodne DYLETANCTWO


To kto w tej kwestii wykazał sie karygodnym dyletanctwem???
PROJEKTER napisał/a:
Ja ....

Dziękuje , mi wystarczy.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 13:36   

Dyletanctwo powiadasz ? .... hmm Panowie no proszę was czy wy naprawdę czyhacie po nocach na jakąś wpadkę z mojej strony ... czy ja tu na forum jestem jakimś najszybszym rewolwerowcem, którego każdy chce za wszelką cenę ustrzelić. Kurde nie chcecie poznać i czytać faktów tylko dlatego, że wydaje się wam że macie rację ? OK ... przestanę was wyprowadzać z błędów .... wygłupiajcie się .... na pożytek tego Forum !

RZETELNA INFORMACJA wygląda tak :

To jest oficjalna .... zaznaczam OFICJALNA instrukcja do pistoletów SATA w kilku językach

http://www.sata.com/uploa...t/131656_03.pdf

... Proszę sobie przejść do działu XIIIV 5 ( język polski ) pkt. 4.7 ZESTAW DYSZ i .... milimetrów tu od cholery :smiech:

ale ... jakbyście jeszcze chcieli sobie ciągnąć tą dyskusję, czy to w milimetrach i metrycznie czy nie to ... taka ciekawostka, której nie ma w innych częściach oficjalnej instrukcji ( jak pamiętam ... bo może się tu mylę ) .... Dział XIX 5 ( język rosyjski ) pkt 4.9 - ostatnie zdanie po oznaczeniu głowicy 1,5 i .... są .... jest kurde MM czyli 1,5 milimetra :radocha:

Podsumuję ten cały temat tak :

Prawdopodobnie gdybm opublikował art. na ten temat i machnął się przy opisie głowicy pisząc 1,4 cm ( centymetra - czyli 140 mm ) ... to część czytelników wklejałaby tu bez namysłu link ... dowodząc że ten pistolet ma taką jamę, a nie mikro dziurkę ... a tu dowód - link do publikacji ... dowód wytrzepany z dupy :)

Kto chce niech wierzy, że mam rację ... kto nie chce, niech brnie w swoje mylne założenie ...
Wstyd się przyznać ale Ja dawno dawno temu ... też myślałem, że to milimetry :) na szczęście miałem fuks i nigdy publicznie nie forsowałem takiej koncepcji ;) ... aż się okazało że ... wydaje mi się .... to nie to samo co RZETELNA WYCZERPUJĄCA - INFORMACJA z bardzo wiarygodnego źródła z uzasadnieniem dlaczego to nie milimetry.

Cóż .... a już było tak blisko żeby wykazać jaki ze mnie dureń ;) .... dzięki !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2010, 14:17   

PROJEKTER napisał/a:
Cóż .... a już było tak blisko żeby wykazać jaki ze mnie dureń

Prawde powiedziawszy to nikt nikomu nic nie udowadnia.
Pytałes skąd mamy te dane, otrzymałes odpowiedz.
My współpracujemy a Ty ... jak zwykle.
Dla mnie osobiscie to niema znaczenia na jakiej zasadzie sata wymiaruje dysze.
Wazne jest ze efekt jest warty ceny pistoletu.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-07-2010, 14:19   

No to wychodzi na to że instrukcja podana na polskiej stronie saty posiada błąd i ktos musi za ten błąd odpowiedzieć gdyż wprowadza ludzi w mylne myślenie. I w takie oto myślenie został wprowadzony mkautos, łysy73, i bóg wie jeszcze kto.

[ Dodano: 12-07-2010, 14:21 ]
I moze jest to celowe działanie firmy sata która celowo wprowadza konkurencje w błąd chociaż to by było trochę dziwne.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 15:04   

Nie ma POLSKIEJ STRONY SATA ... tylko strona sata.com z opcją - język polski.

Inne ... to strony importerów, lub partnerów SATA i tu każdy jak to na własnej stronie www może zamieszczać co chce. Wolność słowa i poglądów.... i poczynań o czym się przekonałem jak nikt nie chciał sprowadzić do Polski modelu SATA 90-2 RP.

Ktoś z grona tych partnerów SATA myślał że precyzyjna wartość metryczna ( jak większość ludzi mających w ręku pistolet lakierniczy ) ... tak napisał tłumacząc instrukcję i tak to tam wisi ... ale skąd niby tłumacz np. handlowiec lakierami, lub jego dziewczyna znająca niemiecki ... ma wiedzieć że 1,4 1,5 1,6 to nie są wartości metryczne ... i niby jakie to ma znacznie ? ... a tu proszę ... wojna w sieci.

Ubolewam nad tym, ale w necie jak w życiu jest masa pierdół i kłamstw ... Wiem, że to bardzo trudne odsiewać te kłamstwa od prawdy ... ale ( jak dotąd myślałem :nono: ) ... że po to są portale branżowe i np. to Forum, żeby ludzie stojący za nickiem mogli weryfikować głupoty dla dobra i pożytku innych ludzi stojących za nickiem. Tak jest na forum architektów i projektantów branżowych, oraz spec. ds. ochrony środowiska ... i pewnie kilku innych.

Z powodu rzetelności ... a w zasadzie jej braku ... było tu tyle awantur z moim udziałem ... Dlatego kłamcy i durnie ... wylecieli, lub podziękowali za udział w portalu ... Dlatego też ... JA dzielę się tym co NA PEWNO WIEM ! ... Oczywiście mogę się mylić ... ale wtedy zaznaczam, że tak tylko myślę lub .... że z moich doświadczeń wynika to czy tamto.

Dyskusja w danym temacie to wspaniała rzecz. Wychodzą na wierzch plotki, niesprawdzone informacje, kłamstwa i wreszcie rzetelne dane i fakty ... ale safari na @projekter ... sorry ... jest mało zabawne. Przykro mi Panowie ... nie zawsze tak jest, że większość ... ma rację ... a dowodów na to w dyskusjach na tym forum jest mnóstwo.

800 postów ... czy kiedyś TU kogoś okłamałem, lub celowo, a nawet przypadkiem wprowadziłem w błąd ? .... chyba raz z jakąś głowicą do modelu 1000 za co przepraszałam w trzech rożnych tematach ...

OK ... nie ważne ! ... Ja tu taki off top ... a tu taki kluczowy dla tej branży temat ... Dyskutujcie ... dyskutujcie Panowie !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-07-2010, 17:07   

Czyli wniosek z tego co pomierzył i pokazał łysy73, i co potwierdził PROJEKTER, że oznakowania na dyszy pistoletów SATA nie odpowiadają wartościom metrycznym...a wartości grawerowane na głowicach mówią tylko i wyłącznie o rodzaju i wielkości głowicy ale nie koniecznie w sensie metrycznym, co w żadnym stopniu nie jest ze strony producenta wprowadzaniem w błąd, ani też pisaniem nieprawdy....

I muszę tu przyznać po przeczytaniu tego wszystkiego że do tej pory też byłem w błędzie myśląc o rozmiarach głowić w kategoriach metrycznych, choć tak jak pisałem wcześniej moje pomiary które robiłem odpowiadały.... mniej więcej.... wymiarom metrycznym głowic ;)

Dzięki łysy73, za poruszenie tego nietuzinkowego tematu ;) W pierwszej chwili jak oznajmiłeś wszem i wobec że owal o FI 1,6 wchodzi w dyszę 1,4 przyznam że mnie to trochę zaszokowało ale cyfry w dokumentacji którą przedstawiłeś nie kłamią i tak zaiste jest ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 17:27   

Witam wszystkich.

Jeśli chodzi Projekter o jakiegoś typu dokopanie Ci, czy zagięcie, to jak zapewne wyczytałeś powyżej wcale mi o to nie chodziło.

Chodziło mi tylko o prawdę.

Bo zawsze sądziłem i uparcie nadal będę sądził, że podane symbole to odpowiedniki wymiarów w milimetrach.
Także sorry ale póki co, to obaj pozostajemy przy Swoich wersjach.

Teraz odnośnie jak to ująłeś "złych tłumaczeń stron".:

Tutaj tez się z Tobą nie zgadzam.
Bo wychodzi na to, że strona potwierdzająca moje "teorie", to jest stek, źle przetłumaczonych bzdur.
A strona potwierdzająca Twoje "teorie" jest tą jedyną słuszną.

Nie uważasz, że to troszkę niesprawiedliwe podejście do sprawy?
Bo ja tak uważam.

Jednocześnie nie twierdząc, że nie masz o niczym zielonego pojęcia, bo byłoby to nie feer z mojej strony.

Moją teorię, że symbol odpowiada rozmiarowi dyszy w milimetrach potwierdzają zarówno moje pomiary innych gunów, jak też i pomiary wielu gunów tej samej marki {Sata} wykonane przez innych forumowiczów.

Więc czy należy przyjąć rozumowanie takie?:
We wszystkich znanych markach i modelach pistoletów rozmiar dyszy -podany na dyszy- odnosi się do jej otworu materiałowego podanego w milimetrach, ALE OPRÓCZ PISTOLETU SATA 3000 RP 1,4?
Przecież sam potwierdzisz, że byłoby to głupie.

No a jeśli jest tak jak Ty mówisz, że symbol jest nie ważny, to jak mam i mamy podejść do zaleceń aplikacji poszczególnych materiałów podanych przez ich producentów?:

Jeśli producent podaje: Ciśnienie 2 bary, warstw 1,5, dysza 1,4 mm, grubość powłoki XXX, lepkość XXX....
- to jak np. można byłoby wylać klar na 1,5 warstwy, aby miał dodatkowo odpowiednią grubość np. pistoletem o dyszy strzelam ostro w bok 0,8 milimetra, choć na pysku byłoby napisane 1,4?
- bo dyszą o średnicy 2,5 milimetra z oznaczeniem 1,4 to już byłoby "chyba" łatwiej

Dlatego nadal uważam, że te wartości czemuś służą i są ogólnie znormalizowane nie zależnie od marki guna.

Dodatkowo właśnie pozwoliłem sobie wyszukać serwis saty w naszym kraju i w rozmowie telefonicznej miły pan powiedział mi to samo, co ja sądzę.
Że te wartości odpowiadają wymiarom w milimetrach, choć jakieś drobne odchyłki są zawsze dopuszczane.
I ja się z tym zgodzę.
Pod warunkiem, że są drobne, a nie prawie 20%.

Oto strona sklepu z materiałami i pistoletami, oraz ich serwisu:

http://www.cylex.pl/firmy...a-10586329.html

Także póki co zostaję przy Swojej pierwotnej opinii.

A teraz precyzując moje oskarżenia:

Nadal uważam, że gun w takiej wersji wyjechał z fabryki, gdyż:
- na dyszy nie zauważyłem żadnych śladów ingerencji osób trzecich
- dowodem chociażby na to, że dysza nie była rozwiercana jest szczelina między jej krawędziami, a iglicą. Gdyby była rozwiercana przez kowala poza fabryką, to byłaby widoczna szczelina, no chyba, że ktoś by się potrudził i iglicę napawał, a później przeszlifował. Ale uważam tą teorię za mało wiarygodną :)

Więc jestem zdania, że to oszustwo, aby nie uczciwie wykazać się lepszymi parametrami w stosunku do konkurencji.

Dowód:
Gdzieś napisałeś, że każda Sata z produkcji -zanim pójdzie do sprzedaży- ląduje na kolanach u jakiejś Helgi, która ją testuje i kalibruje {tym już słynnym pilniczkiem}

No to co? Była ślepa? Puściła to w obie, więc zrobiła to świadomie. Jest pracownikiem SATY i to Sata za nią odpowiada.

No jeśli to był natomiast błąd, to jedynym rozsądnym wytłumaczeniem tego jest to, że gun zszedł z linii dzień po ostrym OCTOBERFEŚCIE :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

I zamiast pilniczka, to wzięła do kalibracji spalinówkę Huskvarny Hajnricha
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Ale to też by nie tłumaczyło firmy.

Więc na razie pozostaję przy własnej teorii {choć kto wie, mogę się mylić}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-07-2010, 17:35   

łysy73 napisał/a:
Bo zawsze sądziłem i uparcie nadal będę sądził, że podane symbole to odpowiedniki wymiarów w milimetrach.
Także sorry ale póki co, to obaj pozostajemy przy Swoich wersjach.

To są mm.Niestety Robert ,chyba nie masz racji.Do @Projekter.
Ostatnio zmieniony przez No-limit 12-07-2010, 17:40, w całości zmieniany 3 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 17:36   

A no Jack......

Ja zawsze byłem tego zdania, i póki co nadal jakoś jestem, gdyż, na razie na dowód tego że tak nie jest mam słowo Projektera i helmucką stronę Saty.

I przyznam, że mam dylemat.

Czy ktoś kłamie, czy tylko ktoś się myli?

Poczekam, poszukam i się nadal będę przekonywał, bo mam wątpliwości i nie odpuszczę :)

Ale na wszelki wypadek, gdybym się mylił zarówno ja, jak też i serwisy, oraz Wasze pomiary to asekuracyjnie, choć bez przekonania przepraszam za ostre oskarżenia które skierowałem na Firmę Sata

{ale nadal i tak póki co trzymam się Swojej wersji, że to nie uczciwe. Nie uczciwe są testy porównujące różne modele, jeśli rozpiętość ich dysz wynosi 20%. To jak wtedy uczciwie porównać chociażby ich szybkość? Ten z dziurą jak wiadro zawsze będzie szybszy, przy takich samych pozostałych parametrach}

Eeeeeeeeeeeeeee.......................

I na co mi to kurde było?

Teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie niż przy wyborze prezydenta :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-07-2010, 17:42   

łysy73 napisał/a:
Teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie niż przy wyborze prezydenta

I co Pan zrobisz?Nic nie zrobisz! :) :aniolek: :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 17:45   

A no mam...

Ja to zawsze narobię sobie kurde biedy albo dylematów.........

Czy ja do jasnej cholery nie mogę w końcu żyć spokojnie jak większość ludzi?

Niech to jasna ................ weźmie.......
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 18:58   

łysy73 napisał/a:


Jeśli chodzi Projekter o jakiegoś typu dokopanie Ci, czy zagięcie, to jak zapewne wyczytałeś powyżej wcale mi o to nie chodziło.

Chodziło mi tylko o prawdę.

Bo zawsze sądziłem i uparcie nadal będę sądził, że podane symbole to odpowiedniki wymiarów w milimetrach.
Także sorry ale póki co, to obaj pozostajemy przy Swoich wersjach.

Teraz odnośnie jak to ująłeś "złych tłumaczeń stron".:

Tutaj tez się z Tobą nie zgadzam.
Bo wychodzi na to, że strona potwierdzająca moje "teorie", to jest stek, źle przetłumaczonych bzdur.
A strona potwierdzająca Twoje "teorie" jest tą jedyną słuszną.

Nie uważasz, że to troszkę niesprawiedliwe podejście do sprawy?
Bo ja tak uważam.


@łysy ... a Ja już widzę, że brniesz do sporu .... absolutnie nie masz racji ... do tego zaczynasz popierać jedna głupotę kolejną ... mierzysz mierzysz i za każdym razem wychodzi ci co innego ....

Po pierwsze kolego to łaskawie nie pisz że znalazłeś jakiś dowód w sieci bo to co znalazłeś to pierdoły od jakiekoś dystrybutora ... może sam to napisałeś ;) bo to taki sam dowód jak link do forum i twojego postu. @łysy jest strona producenta www.sata.com ... jedyna oficjalna ... tam szukaj potwierdzenia swej teorii. Tylko tam kolego !

Po drugie dzwonisz do jakiegoś dystrybutora ten ci mówi że tak to ok 1,4 mm a odchyłki się zdarzają .... i co .... przyjmujesz, że wdupę z tym ... 0,05 wte czy we wte nie ma znaczenia ? Czy TY sobie w ogóle zdajesz sprawę co TY wypisujesz za pierdoły ? Jak to metryczny wymiar to .... jakie odchyłki ? na minus, czy na plus ? jaka jest tolerancja ? Jak to wpływa na ułożenie ziarna w materiale Cromax, a jak na Auto Wawe ? Co ty myślisz że to loteria fantowa ... kto trafi na skalibrowany pistolet to OK a kto nie trafi ten ma pecha. ?

Jeżeli to milimetry kolego i masz rację .... jest 1,4 to ma byś 1,40 mm a nie 1,46 czy 1,39 .... to tak się jakoś głupio składa, że to jednak nigdy nie jest równe 1,4 mm tylko zawsze powtarzalny identyczny wymiar ... tylko TY wpadasz na jakiś zwariowany pomysł żeby dopasować do tego skalę w milimetrach.

Czy ty wiesz, że żadnego otworu w głowicy pistoletu nie wolno przepychać drucikami ani metalowymi elementami bo możesz rozkalibrować głowicę ? Wiesz o tym ? ... to pomyśl jakich to szkód niby możesz dokonać jak trochę pokręcisz drucikiem ? .... odpowiem ci kolego - DRASTYCZNYCH ... możesz wybrać 0,01 mm i ... kupić sobie nowy zestaw ...

Problem z tobą polega na tym, że Ty coś tam zmierzyłeś ... jakaś dziurę i wpadłeś na zwariowany pomysł, że to milimetry, a skoro wartość jest podana z przecinkiem tobie się nie zgadza tzn. że ta głowica to szmelc .... i brniesz dalej w takie pierdoły ....

No i gwiazda twojego wywodu .... kolejna absurdalna dedukcja ... bo skoro Helga jedzie zdzierakiem do drewna te głowicę w SATA to pewnie się jej machnęło i zrobiła 1,9 z 1,4 ... ale czy ty się w ogóle zastanowiłeś ... tak z 5 sekund które otwory są kalibrowane w głowicy ręcznie ? to się zastanów, a potem pisz ... już bez pierdół ... albo spytaj !

i ostatnia sprawa ... nie wyciągaj do tablicy producentów lakierów pisząc, że oni zalecają głowice 1,4 do swojego materiału jak nie wiesz co TY wypisujesz za dyletanctwo ... wyjaśnię ci że dyletanctwo to zabieranie głosu w temacie o którym nic nie wiesz, lub wiesz niewiele ... bo akurat w tym przypadku wiesz nie wiele !

@Łysy jeżeli naprawdę myślisz ( a to powtarzasz już kolejny raz ) , że to tak jest że to producent lakieru określa nr. głowicy do aplikacji swojego produktu to resztę życia będziesz myślał ze dziurka którą mierzysz i ciągle ci wychodzą ułamki i różnice to błąd produkcyjny.

Ale może kiedyś ... zajarzysz wreszcie, że to każdy producent pistoletów określa rodzaj i symbol głowicy dla każdego typu swojego pistoletu określając którym należy aplikować jaki materiał danego producenta TO MEGA ROŻNICA tak jak miedzy amatorem, a lakiernikiem samochodowym ... zrozumiesz wtedy, że mierząc głowicę i jej otwór i odnosząc to do wartości metrycznej ... po prostu się wygłupiasz ... tak samo jakbyś się kolego uparł że silnik spalinowy o pojemności 1600 cm3 ma dokładnie 1600 cm3 ... a nie np 1587cm3.

Naprawdę myślałeś, że ziarna aluminimu i perły są znormalizowane wymiarowo i żeby je prawidłowo ułożyć w powłoce to głowica też musi mieć określony metryczny wymiar ? :)
Zastanów się troszkę, czy produkując idealny pistolet nie lepiej było by powiększać precyzyjnie ten otwór do takiej wielkości żeby efekt aplikacji był idealny. I juz jest idealnie tak super, super ... ale po zmierzeniu wychodzi 1,36992 - to co teraz ? ... rozpiłujemy do 1,40 .... czy może jednak wykorzystasz lata badań i doświadczeń zostawisz tak jak jest i oznaczysz głowice nikomu nie komplikując życia 1,4 ?

Panowie szanuje wielu z was ... ale czasami ... np. teraz zaskakujecie mnie takim zamkniętym pojmowaniem rzeczywistości. Ja zapytam ... retorycznie .... kto z was otrzymał taką informację od producenta że 1,4 to 1,4 mm ? ... kto z was w ogóle kiedyś wiercił ten temat ? .... czy przypadkiem nie jesteście w grupie tysięcy lakierników którzy podświadomie przyjęli, bez zastanowienia, że to co na głowicy to idealny wymiar metryczny ?

Co wy zrobicie jak renomowany producent wypuści pistolety ... żółty do bazy niebieski do klaru ? :) .... trochę pomyślcie ... kto zmusi lakier żeby się układał ... metrycznie :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 12-07-2010, 19:37   

łysy73, A ja tak wpadlem na taki apsurdalny pomysł odnośnie dyszy i iglicy w twoim pistolecie. Czy przypadkiem ta twoja dysza z napisem 1.4 nie sklada się z dwóch części?? Czyli faktyczna dysza z dziurą i to niebieskie z napisem to dwa różne elementy?? Bo w jednym z moich pistoletów da się to rozdzielić.

Moze ktoś wymienił dysze i iglice na wiekszą a napis pozostał.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 19:54   

No-limit napisał/a:
łysy73 napisał/a:
Bo zawsze sądziłem i uparcie nadal będę sądził, że podane symbole to odpowiedniki wymiarów w milimetrach.
Także sorry ale póki co, to obaj pozostajemy przy Swoich wersjach.

To są mm.Niestety Robert ,chyba nie masz racji.Do @Projekter.


... a doprecyzujesz @No-limit czy główka nr 1,4 w SATA 3000 RP to .... 1,40 mm ... 1,36 mm czy 1,44 mm ? ... bo widzisz to nawet 0,08 różnicy ... a skoro wymiary są metrycznie to chciałbym wiedzieć ile tej tolerancji jest OK, a ile nie jest OK ? ... i dlaczego niby każdy ( tak precyzyjny pistolet jak SATA ) w którym jest też głowica 1,25 powodująca, że materiał bazowy zachowuje się kompletnie inaczej niż w przypadku 1,3 ... może mieć głowicę z jakąś nikomu nie znaną tolerancją w + lub - ? ... Czy to nie taką informacje przekazał na forum @łysy ... od serwisu, czy dystrybutora ?

Po prostu 1,4 to nie 1,4 mm i to jest podstawa tego sporu .... a skoro nie 1,4 to dlaczego uparcie twierdzicie, że to metryczny wymiar ? ... to po prostu jest głupie upierać się że 1,4 mm to to samo co 1,44 mm :) Do czego teraz dojdziemy że główka 1,4 +- 0,04 mm ? .... CZY PRZYPADKIEM nie jest jednak tak że ten otwór ma swój określony wymiar x,xx precyzyjnie wykonany przez producenta ? .. a 1,4 to oznaczenie symboliczne tego producenta ... może i zbliżone, albo podobne ... ale nie metryczne ... to nr. głowicy i tyle. Sprzedaj klientowi pistolet z oznaczeniem 1,4 ... i w myśl teorii @łysy przyjmij na niego reklamację oszukańczy sprzedawco skoro główka został precyzyjnie zmierzona i otwór ma 1,36 mm ... :) ... a on chciał 1,40 ... oczywiście milimetra ! Co teraz ? opowiesz mu o tolerancji pomiarowej czy roztoczysz teorię że u producent drga podłoga i raz im wyjdzie 1,36 mm, a raz 1,44 mm ?

Nie ma żadnych tolerancji ;] ... zawsze precyzyjnie identyczny otwór ... nie metryczny
... tylko w wymiarze jaki określił producent. ... Choć może w jakimś SRICO jest tak, że każda główka ma inny wymiar ? Tego to już nie wiem bo w tej fabryce nie bywam ...
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 19:56   

PROJEKTER napisał/a:
@łysy ... a Ja już widzę, że brniesz do sporu .... absolutnie nie masz racji ... do tego zaczynasz popierać jedna głupotę kolejną ... mierzysz mierzysz i za każdym razem wychodzi ci co innego ....


Po pierwsze mylisz spór z nazwijmy to wytłumaczeniem dylematu albo wyjaśnieniem.

PROJEKTER napisał/a:
Po pierwsze kolego to łaskawie nie pisz że znalazłeś jakiś dowód w sieci bo to co znalazłeś to pierdoły od jakiekoś dystrybutora ... może sam to napisałeś ;) bo to taki sam dowód jak link do forum i twojego postu.


A to to sorry ale mogę już tylko nazwać delikatnie głupotą, którą wymyślasz na prędce na poczekaniu aby poprzeć własne teorie.
Dumając po Twojemu to tak, kilka lat temu założyłem tamten servis i wprowadziłem celowo złe dane, bo wiedziałem, że za kilka lat poznam Ciebie i tym będę Cię drażnił.
Idiotyzm.

PROJEKTER napisał/a:
producenta www.sata.com ... jedyna oficjalna ... tam szukaj potwierdzenia swej teorii. Tylko tam kolego !


Może na tej co ja znalazłem za dużo napisali, ale tak samo być może na Twojej za mało napisali, a być może dla tego, że wymiar w milimetrach jest dla nich taki oczywisty, że nie sądzili, że będziesz jedyną póki co osobą która będzie się tego czepiała.

PROJEKTER napisał/a:
Po drugie dzwonisz do jakiegoś dystrybutora ten ci mówi że tak to ok 1,4 mm a odchyłki się zdarzają .... i co .... przyjmiesz że cenzura tam 0,05 wte czy we wte nie ma znaczenia ? Czy TY sobie w ogóle zdajesz sprawę co TY wypisujesz za pierdoły ? Jak to metryczny wymiar to jakie odchyłki ? na minus czy na plus ? jaka jest tolerancja ? Jak to wpływa na ułożenie ziarna w materiale Cromax, a jak na Auto Wawe ? Co ty myślisz że to loteria ... kto trafi na skalibrowany pistolet to OK a kto nie trafi ten ma pecha. ? Jak to milimetry kolego i jest 1,4 to ma byś 1,40 mm a nie 1,46 czy 1,39 .... a tak się jakoś głupi składa że to jednak nigdy nie jest równe 1,4 mm tylko zawsze powtarzalny identyczny wymiar ... tylko TY wpadasz na jakiś zwariowany pomyśl żeby dopasować do tego skalę w milimetrach.


Tolerancja mniejsza czy większa jest kolego ZAWSZE ! !!!

PROJEKTER napisał/a:
Czy ty wiesz, że żadnego otworu w głowicy pistoletu nie wolno przepychać drucikami ani metalowymi elementami bo możesz rozkalibrować głowicę ? Wiesz o tym ? ... to pomyśl jakich to szkód niby możesz dokonać jak trochę pokręcisz drucikiem ? .... odpowiem ci kolego - DRASTYCZNYCH ... możesz wybrać 0,01 mm i ... kupić sobie nowy zestaw ...


Wiem i wiem co i jak robię.
A jeśli z góry próbujesz mnie obrazić, oczernić i wmówić, że jestem w tym temacie zielony, to się grubo mylisz.
Bo wcale się nie zdziwię jeśli o metaloznawstwie, jego obróbkach, i wielu innych z tym tematem związanych wiem więcej niż Ty. Dziwne, ale tak może być.

PROJEKTER napisał/a:
Problem z tobą polega na tym, że Ty coś tam zmierzyłeś ... jakaś dziurę i wpadłeś na zwariowany pomysł, że to milimetry a skoro wartość jest podana z przecinkiem tobie się nie zgadza tzn. że ta głowica to szmelc .... i brniesz dalej w takie pierdoły ....


Ja nie mam żadnego problemu. Ale Ty jak często się zdarza próbujesz go wmówić.
Pierdoły to może są dla Ciebie, ale gdybyś miał kiedykolwiek chęć poza własnymi poglądami ot tak chociażby dla jaj posłuchać i poczytać co myślą inni to dużo ciekawych rzeczy byś się też dowiedział. Chociażby tak jak w tym przypadku, że na razie póki co nie jest to moja jednostkowa opinia. Na razie to opcja większości, a w mniejszości póki co jesteś tylko Ty.
{"póki co", bo na razie jest Twoje słowo poparte stroną helmucką, kontra polskie serwisy i obserwacje i pomiary wielu innych ludzi. Ale czas pokaże, może ta teraźniejsza większość się jednak myli. Kto wie}

PROJEKTER napisał/a:
No i gwiazda twojego wywodu .... kolejna absurdalna dedukcja ... bo skoro Helga jedzie zdzierakiem do drewna te głowicę to pewnie się jej machnęło i zrobiła 1,9 z 1,4 ... ale czy ty się w ogóle zastanowiłeś ... tak z 5 sekund które otwory są kalibrowane w głowicy ręcznie ? to się zastanów a potem pisz ... już bez pierdół.


Gdybyś na chwilę zdjął te czerwone okulary, które podpowiadają Ci zmasowany atak na mnie z powodu tycnięcia "twojego pupilka", to w tej mojej odpowiedzi prócz liter zauważyłbyś tez sporo "uśmiechów", co bardzo często bywa oznaką aby czytać dany tekst z przymrużeniem oka, czyli ;)

PROJEKTER napisał/a:
i ostatnia sprawa ... nie wyciągaj do tablicy producentów lakierów pisząc, że oni zalecają głowice 1,4 do swojego materiału jak nie wiesz co TY wypisujesz za dyletanctwo ... wyjaśnię ci że dyletanctwo to zabieranie głosu w temacie o którym nic nie wiesz, lub wiesz niewiele ... bo akurat w tym przypadku wiesz nie wiele !


Noo Mea Kulpa.
Przepraszam, że się zapędziłem.
Obiecuję, że następnym razem jebnę instrukcją o glebę i zdzwonię do Ciebie o podanie danych, bo wiesz od tych dyletantów lepiej.
Sorry. Każdemu może zdarzyć się wpadka.

PROJEKTER napisał/a:
@Łysy jeżeli naprawdę myślisz ( a to powtarzasz już kolejny raz ) , że to tak jest że to producent lakieru określa nr głowicy do aplikacji swojego produktu to resztę życia będziesz myślał ze dziurka którą mierzysz i ciągle ci wychodzą ułamki i różnice to błąd produkcyjny.


Nie. Znów się zagalopowałeś i wciskasz mi coś czego nie powiedziałem.
Producent nie podaje numeru głowicy TYLKO ŚREDNICĘ OTWORU DYSZY W MILIMETRACH :

http://sdstds.dupontrefin.../PL%203750S.pdf
strona numer dwa średnice dyszy do prawidłowej aplikacji podane w milinetrach

No, ale to tylko polska strona DuPonta, więc być może i "Ci idioci źle przetłumaczyli oryginał"

PROJEKTER napisał/a:
Ale może kiedyś ... zajarzysz wreszcie, że to każdy producent pistoletów określa rodzaj i symbol głowicy dla każdego typu swojego pistoletu określając którym należy aplikować jaki materiał danego producenta ... zrozumiesz wtedy, że mierząc głowicę i jej otwór i odnosząc to do wartości metrycznej ... po prostu się wygłupiasz ... tak samo jakbyś się kolego uparł że silnik spalinowy o pojemności 1600 cm3 ma dokładnie 1600 cm3 ... a nie np 1587cm3.


Właśnie to jest jednym z pytań jakie postawiłem:
- jeżeli producent zaleca stosowanie dyszy od 1,3 do 1,4 MILIMETRA, to czy można bez żadnych ewentualnych późniejszych konsekwencji aplikować produkt dyszą powiedzmy 1,7 MILIMETRA jeśli ma oznaczenie fabryczne 1,4?
Gdybyś nie chciał tylko mnie atakować, to wyczytałbyś to zapytanie ze 3 razy już w tym poście.
Jeśli chodzi o silniki, to też nie jestem w tym temacie do tyłu, a w ręcz przeciwnie.
Tak masz rację 1600 to nigdy nie jest równe 1600, ale też prawie nigdy nie odbiega od tej wartości o 20%
I tu małe przykłady:
- Silnik BMW {te starsze} o symbolu 2,5 to około 2500cm3
a silnik 2,5e , to prawie 2800cm3
- silnik sierry 2,0 to około 2500cm3
a silnik sierry 2,0 bodajże N13 to około 2300cm3
/// A dla czego są "przekłamania" w oznaczeniach? Aby się mieściły w niższych progach do opłat, za ubezpieczenia itp///

PROJEKTER napisał/a:
Naprawdę myslałeś że ziarna aluminimu i perły sa znormalizowane wymiarowo i żeby je prawidłowo ułożyć w powłoce to głowica też musi mieć określony metryczny wymiar ? :)
Zastanów się troszkę czy produkując idealny pistolet nie lepiej było by powiększać precyzyjnie ten otwór do takiej wielkości żeby efekt aplikacji był idealny. I jak juz jest idealnie tak super ... ale po zmierzeniu wyszło 1,36992 to co teraz ? ... rozpiłujemy do 1,40 .... czy może jednak wykorzystasz lata badań i doświadczeń zostawisz tak jak jest i oznaczysz głowice nikomu nie komplikując życia 1,4 ?


Masz rację, ale ten odchył nie wynosi prawie 20%.
I dla precyzji dla mnie ta dziura może mieć i 0,5 milimetra i 5 milimetrów, ważne aby gun działał tak jak powinien, i abym wiedział jaki opis czego się tyczy itd

PROJEKTER napisał/a:
Panowie szanuje wielu z was ... ale czasami ... np teraz zaskakujecie mnie takim zamkniętym pojmowaniem rzeczywistości. Ja zapytam tak ... retorycznie .... kto z was otrzymał taką informację od producenta że 1,4 to 1,4 mm ... kto z was w ogóle kiedyś wiercił ten temat ? .... czy przypadkiem nie jesteście w grupie tysięcy lakierników którzy podświadomie przyjęli że to co na głowicy to idealny wymiar metryczny ?


Projekter tak bez złości i sarkazmów to sam widzisz, że praktycznie każdy tak rozumuje, bo takie ma obserwacje i takie wymiary tam i siam podawane są w milimetrach, a w chwili obecnej jesteś jedyną osobą, która twierdzi, że to błąd -po Twojemu dyletanctwo-. Zamiast się złościć i zaczynać po woli wyzywać, powinieneś dać troszkę czasu na oswojenie się z tymi wiadomościami i ewentualnym potwierdzeniem ich w jakichś innych źródłach.
Czy ktoś wyzwał tu Twoją teorie i Ciebie od kretynów?
Nie.
A dla czego?
Bo może masz rację ! !!

Może zauważ tą różnicę.

Poczekajmy poszukajmy i za jakiś czas znów poruszymy ten temat, bo może się okaże, że jednak ten rodzynek Projekter miał rację i zagiął wszystkich z serwisami włącznie.

Luz.

Bo ja tu Twoich wrogów nie widzę, a ty nie tyla Nas co mnie już stawiasz na przeciwko siebie po drugiej stronie barykady.

Za dużo złości.

Poczytaj co napisałem wyżej:

"Nie zgadzam się z tobą", "moje zdanie jest inne", czy coś takiego, ALE NIE OZNACZA TO, ŻE UWAŻAM CIĘ ZA KOMPLETNIE ZIELONEGO

Coś chyba w tym stylu.

Pozdro

[ Dodano: 12-07-2010, 20:00 ]
madmax napisał/a:
łysy73, A ja tak wpadlem na taki apsurdalny pomysł odnośnie dyszy i iglicy w twoim pistolecie. Czy przypadkiem ta twoja dysza z napisem 1.4 nie sklada się z dwóch części?? Czyli faktyczna dysza z dziurą i to niebieskie z napisem to dwa różne elementy?? Bo w jednym z moich pistoletów da się to rozdzielić.

Moze ktoś wymienił dysze i iglice na wiekszą a napis pozostał.


Nie Mad......

To fabryka tak wypuściła.

Albo bubel, albo celowe, albo............

Albo jest jednak tak jak mówi Projekter i serwisy się mylą.

Może tak być.

A jutro poszukam innych w kraju i podzwonię.
Jak powiedzą, że to w milimetrach, to spróbuję sobie z nimi pogadać podając argumenty Projektera i powołam się na stronę którą tu wkleił.

Zobaczymy, czy się zapowietrzą, czy będą dalej twardo stać przy MM
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 12-07-2010, 20:07   

[quote="PROJEKTER"]
PROJEKTER napisał/a:
Panowie szanuje wielu z was ... ale

Ale! Wielu z nas również Cię szanuje.Co do pist. .......To moim zdaniem jest system metryczny.Kropka i koniec.A,że bywają niedoróbki :killer:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 20:09   

PROJEKTER napisał/a:
Nie ma żadnych tolerancji ;] ... zawsze precyzyjnie identyczny otwór ... nie metryczny
... tylko w wymiarze jaki określił producent. ... Choć może w jakimś SRICO jest tak, że każda główka ma inny wymiar ? Tego to już nie wiem bo w tej fabryce nie bywam ...


Projekter tolerancja jest zawsze.
Mniejsza, czy większa ale zawsze.
A jak jest w Sacie/
To wiedzą chyba tylko ich technologowie.


A z ta precyzją to nie zawsze wszyscy się popiszą.

Przykłąd ta 3000 co machnąłem foty.
Zakładając, że tam jest wsio igła i tak jak chciała fabryka, to mogli chociaż się postarać zrobić tą dziurę centralnie na środku dyszy, a nie koso ze sporym przesunięciem.
Przecież jak precyzja, to precyzja. Od początku do końca.

Ja wiem, że ta niesymetryczność ma praktycznie zerowy wpływ na poprawna pracę tego pistoletu, ale tak, czy siak renoma zobowiązuje.
A przynajmniej powinna. Czyż nie? -może choć w tym bez sporów się ze mną zgodzisz.

Pzdr

[ Dodano: 12-07-2010, 20:17 ]
Projekter sorry...

Tam się pomyliłem:

- silnik sierry 2,0 to około 2500cm3

Tam miało być około 2000cm3
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 21:06   

@łysy - trzymajmy się tematu bo bo robi się bałagan.

Po pierwsze istota sporu.

Twierdzisz że głowica 1,4 mm nie trzyma wymiarów metrycznych i to błąd

JA twierdzę że ... wszystko jest OK bo to nr głowicy, a TY próbujesz określony przez producenta wymiar otworu znormalizować pomiarami.

Proszę o dowody ... Ty publikujesz link do instrukcji pistoletu wytrzaśniętej znikąd.
Odsyłam cię do źródła do strony SATA i do oficjalnej instrukcji w której nie ma takich głupot ... TY to olewasz ....

Informuje Cię że dyletanctwem jest opieranie się o wskazania producenta lakierów w zakresie numeracji głowic i że kiedyś zmądrzejesz bo to producent pistoletu o tym decyduje ... a TY zamiast zmądrzeć i zweryfikować informacje wklejasz link do info DuPonta gdzie rozpiętość numeracji głowic jest od 1,3 do 1,5 nie dostrzegając, że to aż trzy kolejne zestawy do SATA 3000 HVLP ? a SATA spokojnie jasno i klarowanie
informuje DuPont 2K HS Karlack głowica 1,2 max 1,3 .... nie ma tu żadnych 1,5 czy 1,4 !

Pytam jak sobie wyobrażasz proces dochodzenia przez producenta precyzyjnego pistoletu do idealnego wymiaru w głowicy i dlaczego ma to mieć jakikolwiek związek z milimetrami .... olewasz bo wiesz lepiej ... zmierzyłeś.

Informuję Cię, że wszystko można zmierzyć ... ale producent głowicy ma to w nosie czy będzie 1,4 mm czy 1.44 mm czy 1,39 mm. Przeprowadził testy produkując poszczególny element precyzyjnego urządzenia i... taka, a nie inna dziura w głowicy zapewnia określony efekt finalny. Ile to jest metrycznie nikogo nie obchodzi. Producent oznacza głowice symbolem 1,4 bo to typoszereg i wszystko gra ... nigdzie w DTR tego pistoletu nie napisał przecież, że to jest 1,40 mm a nie 1,58 mm.

Najbardziej zadziwi mnie twoje podejście w całym tym absurdalnym temacie w którym założyłeś że SATA robi głowicę 1,2 mm 1,3 mm 1,4 mm 1,5 mm potem zakłada je na pistolet 3000 np. HVLP i .... sprawdza co z tego będzie ...

Powiedz teraz JAK MAM CIĘ POWAŻNIE POTRAKTOWAĆ ? ... od razu Ci napisze, że to że 10 czy 50 osób myśli tak jak Ty to średnio mnie interesuje ... zdanie możecie sobie mieć wspólne razem identyczne ... ale fakty są takie, że otwory w głowicy mają wymiary określone przez producenta, a wam i tysiącu innym lakiernikom tylko wydaje się że to wymiar w ściśle określonej wartości milimetrów. Nie pierwszy raz większość myśli, że ma rację. Tak duża większość że taką bzdurę powielają wszystkie sklepy internetowe i allegro wszędzie jest miano w mm przy danych głowicy ... bo jak w historii ludzkości już było ... większość uważała że ziemia jest płaska !

I ustalmy z góry jedno ... to nie jest dyskusja o tym kto ma rację ... mnie to wisi bo JA wiem dlaczego to nie jest wymiar trzymający się skali milimetrowej tylko taki jak chce SATA .... więc nigdy nie wydurnię się mówiąc, czy pisząc że 1,4 to 1,4 mm. Wiem na czyn stoję ... więc zapytam ... Na czym @łysy, @mkautos, @No-limit, opieracie swoją teorię ? zmierzyliście kilka głowic precyzyjnie ? ... bo wierło to akurat do tego nie sluży :nono: ... przeszkolił was ktoś w tej materii ? spytam otwarcie ... widzieliście to na własne oczy, że głowice pistoletów SATA trzymają wymiar w mm bo tak są skonstruowane ... do skali metrycznej a nie do konkretnych lakierów ?

... nie odpowiadajcie ... to nie pierwszy raz tu na forum gdy większość myśli że ... wydaje mi się to rzetelna sprawdzona wiedza. Po prostu musicie do tego z wiekiem dojść sami ....

... i widzisz @łysy jak chcesz mi przekazać jakąś wiedzę z bogatego własnego doświadczenia to porostu fatalnie zacząłeś ... Ludzie którzy brną w przedziwne teorie w branży lakierniczej wiele tracą zamiast zyskiwać ... może się na tym znasz, a może nie i tylko udajesz .... widzisz nic nie zrobiłeś i nie napisałeś w tym temacie żeby można było powiedzieć ... WOW spec od wymiarowania głowic SATA ... tylko snujesz jakiś niewiarygodny bezdowodowy wywód oparty o .... założenie !

Tysiące osób Ci przytaknie w całej Polsce ;) ... aż któregoś dnia trafisz na kogoś kto Ci pokaże jak zajebiście się myliłeś .... przez wiele, wiele lat ... może ktoś zaprosi Cię do Kornwestheim ? .... tylko co ty zrobisz z tą wiedzą ? .... chyba nie będziesz jej przekazywał tysiącom lakiernikow myślących metrycznie :) ... skoro teraz publicznie twierdzisz że na pewno wiesz że jest tak .... jak twierdzisz !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2010, 21:57   

łysy73 napisał/a:
Informuję Cię, że wszystko można zmierzyć ... ale producent głowicy ma to w nosie czy będzie 1,4 mm czy 1.44 mm czy 1,39 mm

Istotą tego tematu nie jest tolerancja w setnych częsciach milimetra, ale różnica w prawie 0.3 mm.
Robert mowisz ze wiertłem sie nie zmierzy otworu ...... kurcze, prosze Cie nie wymyslaj teorii o ufo.
To nie jest pomiar labolatoryjny i takiego tu sie nie spodziewamy.
No i najwazniejsze :glupek: :glupek: :glupek: podwazasz jakość materiałów używanych do produkcji saty pisząc ...
łysy73 napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Czy ty wiesz, że żadnego otworu w głowicy pistoletu nie wolno przepychać drucikami ani metalowymi elementami bo możesz rozkalibrować głowicę ? Wiesz o tym ? ... to pomyśl jakich to szkód niby możesz dokonać jak trochę pokręcisz drucikiem ? .... odpowiem ci kolego - DRASTYCZNYCH ... możesz wybrać 0,01 mm i ... kupić sobie nowy zestaw ...

Uważasz ze luźne włożenie wiertełka "dupką" wybierze miękki materiał jaki został tam uzyty do produkcji tej dyszy????
Osobiście dalej uważam jak @No-limit i @Łysy i poniekąd nieobecny w rozmowie @Jacklack,,, że sata niema powodu aby nie używac wymiarowania w systemie metrycznym.
Przeciez brak wymiarowania lub jego udziwnienie prowadzi do wielu utrudnien w procesie produkcji.

@Projekter,,,, to do Ciebie.
Prowadzimy , razem z Toba, rozmowe na temat tej jednej dyszy w pistolecie @Łysego aby dojść do tego czy to jakaś wtopa saty, czy jedna z tych podróbek o których sam pisałes.
Czy tez jest to celowe przekłamanie mające na celu np. dopasowanie ilości materiału do przepływu powietrza i możliwości rozbicia tej ilosci materiału w taki sposób aby tego materiału starczyło na pokrycie elementu w odpowiedniej warstwie przy tak szerokiej miotle.
Troche to zamotałem ale chyba wiadomo o co lotto.
To jest taka teoria na szybko sklecona wiec mnie nie jedź po swojemu.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 22:21   

PROJEKTER napisał/a:
Twierdzisz że głowica 1,4 mm nie trzyma wymiarów metrycznych i to błąd

JA twierdzę że ... wszystko jest OK bo to nr głowicy, a TY próbujesz określony przez producenta wymiar otworu znormalizować pomiarami.

Proszę o dowody ... Ty publikujesz link do instrukcji pistoletu wytrzaśniętej znikąd.


Wualaaa:

http://www.anest-iwataeu..../w400wbx_en.pdf
http://www.bersch-fratsch...d/o900lvlp.html
http://www.autorefinishde...oducts.php?pg=2

Tu jest podane jak wół wartości w milimetrach.
Widocznie JEŚLI MASZ RACJĘ TO TYLKO SATA MA INNĄ TEORIĘ CZY TEZ PRAKTYKĘ OZNACZEŃ.

PROJEKTER napisał/a:
Informuje Cię że dyletanctwem jest opieranie się o wskazania producenta lakierów w zakresie numeracji głowic i że kiedyś zmądrzejesz bo to producent pistoletu o tym decyduje ... a TY zamiast zmądrzeć i zweryfikować informacje wklejasz link do info DuPonta gdzie rozpiętość numeracji głowic jest od 1,3 do 1,5 nie dostrzegając, że to aż trzy kolejne zestawy do SATA 3000 HVLP ? a SATA spokojnie jasno i klarowanie



http://sdstds.dupontrefin.../PL%203750S.pdf

Producent wie lepiej, jak najlepiej jest aplikować jego produkt, i podaje rozpiętość dysz w milimetrach jak wół.
I ma to w dupie, czy jakaś firma XXX ma takie dysze w swoich gunach, czy nie.
Producent wytwarza towar nazwijmy to, do jak najlepszego efektu i zabezpieczenia auta, a nie dopasowuje swoją technologię do rozmiaru dysz w gunach powiedzmy firmy sata.

PROJEKTER napisał/a:
Pytam jak sobie wyobrażasz proces dochodzenia przez producenta precyzyjnego pistoletu do idealnego wymiaru w głowicy i dlaczego ma to mieć jakikolwiek związek z milimetrami .... olewasz bo wiesz lepiej ... zmierzyłeś.


Nie wiem jak.
Nie interesuje mnie to.
Tak olewam - nie dla tego, że wiem lepiej, a dla tego, że uważam że producent wie lepiej

PROJEKTER napisał/a:
Informuję Cię, że wszystko można zmierzyć ... ale producent głowicy ma to w nosie czy będzie 1,4 mm czy 1.44 mm czy 1,39 mm. Przeprowadził testy produkując poszczególny element precyzyjnego urządzenia i... taka, a nie inna dziura w głowicy zapewnia określony efekt finalny. Ile to jest metrycznie nikogo nie obchodzi. Producent oznacza głowice symbolem 1,4 bo to typoszereg i wszystko gra ... nigdzie w DTR tego pistoletu nie napisał przecież, że to jest 1,40 mm a nie 1,58 mm.


Odchyłki są zawsze dopuszczalne i od każdego wymiaru.
Wartość metryczna obchodzi ludzi którzy chcą dopasować te wartości do zaleceń poszczególnych producentów materiałów.
W milimetrach podaje je jak zechcesz spojrzeć wyżej m. inn. DeVilbis, Iwata, Optima.... Tylko póki co Sata 3000 RP 1,4 nie, bo 1,3 HVLP-ki złożyło się że akurat pasują.

Poza tym na aplikację nie tylko ma wpływ wielkość dziury, ale masa innych duperelków typu cug, storzek, dysza powietrzna....
{A jeśli wszystko w sacie jest takie doprecyzowane, takie idealnie podobierane, itd, to nie wiem co te Helgi tam korygują jeszcze tymi pilnikami? A to już tak obok tematu}

PROJEKTER napisał/a:
Najbardziej zadziwi mnie twoje podejście w całym tym absurdalnym temacie w którym założyłeś że SATA robi głowicę 1,2 mm 1,3 mm 1,4 mm 1,5 mm potem zakłada je na pistolet 3000 np. HVLP i .... sprawdza co z tego będzie ...


Tak.
Zgadza się.
Tak założyłem ze względu na powyższe, oraz te co chociażby podałem ze strony serwisowej Sata w PL, a którą Ty podważasz.
Do czasu zanim opowiedziałeś o Twojej wersji tego zagadnienia wszystkie znaki na ziemi i internecie {prócz strony którą podałeś} takie wartości metryczne podają, oraz obserwacje i pomiary innych dysz i ich oznaczeń, więc taki tok rozumowania jest i był jak najbardziej słuszny.
Pożyję, poszukam, poczytam, posłucham, zobaczę.
Może masz rację.
Może Sata jest "inna".

PROJEKTER napisał/a:
Powiedz teraz JAK MAM CIĘ POWAŻNIE POTRAKTOWAĆ ?


To już Twoja subiektywna opinia.
Jaka by nie była masz do niej prawo.

PROJEKTER napisał/a:
... od razu Ci napisze, że to że 10 czy 50 osób myśli tak jak Ty to średnio mnie interesuje ... zdanie możecie sobie mieć wspólne razem identyczne ... ale fakty są takie, że otwory w głowicy mają wymiary określone przez producenta, a wam i tysiącu innym lakiernikom tylko wydaje się że to wymiar w ściśle określonej wartości milimetrów. Nie pierwszy raz większość myśli, że ma rację. Tak duża większość że taką bzdurę powielają wszystkie sklepy internetowe i allegro wszędzie jest miano w mm przy danych głowicy


Tak. Wymiary otworów określa producent guna.
I jeśli masz rację to na razie "ta moja" 3000 jest jedyną odkrytą o dziurze odbiegającej od wizji większości, oraz DANYCH METRYCZNYCH PODANYCH W MILIMETRACH PRZEZ INNYCH PRODUCENTÓW PISTOLETÓW chociażby w załączonych powyżej instrukcjach obsługi -jeśli się nie mylę.

PROJEKTER napisał/a:
I ustalmy z góry jedno ... to nie jest dyskusja o tym kto ma rację ... mnie to wisi bo JA wiem dlaczego to nie jest wymiar trzymający się skali milimetrowej tylko taki jak chce SATA .... więc nigdy nie wydurnię się mówiąc, czy pisząc że 1,4 to 1,4 mm. Wiem na czyn stoję ... więc zapytam ... Na czym @łysy, @mkautos, @No-limit, opieracie swoją teorię ? zmierzyliście kilka głowic precyzyjnie ? ... bo wierło to akurat do tego nie sluży :nono: ... przeszkolił was ktoś w tej materii ? spytam otwarcie ... widzieliście to na własne oczy, że głowice pistoletów SATA trzymają wymiar w mm bo tak są skonstruowane ... do skali metrycznej a nie do konkretnych lakierów ?


Nikt nie neguje, że Sata nie ma wymiaru taki jak chce sata. To ich produkt i ich decyzje.
Oparcie teorii?: obserwacja, pomiary, dane techniczne innych pistoletów...
Tak. Było mierzone kilka głowic, i mniej więcej, a bardziej więcej wartości się pokrywają z oznaczeniami. Mniej-więcej, to odchył duuuuużo mniejszy niż 20%

"głowice pistoletów SATA trzymają wymiar w mm bo tak są skonstruowane ... do skali metrycznej a nie do konkretnych lakierów ?"
I tu możesz mieć rację.
Poczekamy, poszukamy, zobaczymy.

PROJEKTER napisał/a:
... nie odpowiadajcie ... to nie pierwszy raz tu na forum gdy większość myśli że ... wydaje mi się to rzetelna sprawdzona wiedza. Po prostu musicie do tego z wiekiem dojść sami ....


Co do wieku, to jest tu sporo osób sporo powyżej 18-go roku życia.
Do teorii dotyczącej tego postu nikt nie musi dochodzić.
Wystarczą dane fabryczne poszczególnych produktów, a w tym przypadku o którym rozmawiamy jest problem, bo różne źródła inaczej je podają. Ot i w tym cały sęk.

PROJEKTER napisał/a:
... i widzisz @łysy jak chcesz mi przekazać jakąś wiedzę z bogatego własnego doświadczenia to porostu fatalnie zacząłeś ... Ludzie którzy brną w przedziwne teorie w branży lakierniczej wiele tracą zamiast zyskiwać ... może się na tym znasz, a może nie i tylko udajesz .... widzisz nic nie zrobiłeś i nie napisałeś w tym temacie żeby można było powiedzieć ... WOW spec od wymiarowania głowic SATA ... tylko snujesz jakiś niewiarygodny bezdowodowy wywód oparty o .... założenie !


Nie chcę i nie muszę nic Ci przekazywać.
I nie wklejaj takich tekstów bez pokrycia w faktach, aby tylko wywrzeć na innych wrażenie, że chcę Cię jakoś czymś zaatakować, czy coś w tym stylu...

Może się znam, a może udaję....
Znam się... Ale nie twierdzę jak co poniektórzy, że znam się najlepiej i na wszystkim.

"nic nie zrobiłeś i nie napisałeś w tym temacie żeby można było powiedzieć ... WOW spec od wymiarowania głowic SATA ... "

Specem nie jestem i nie chcę nim być.
A okazuje się, że chcący czy nie zrobiłem dużo:
Wyszła na jaw różnica w gunach Saty pomiędzy symbolami, a wartościami metrycznymi, o której oprócz Ciebie i strony Saty nikt nie wiedział.
A to mimo wszystko jest na plus, bo wiele osób dowiedziało się, że błędnie kalkulowało.

"tylko snujesz jakiś niewiarygodny bezdowodowy wywód oparty o .... założenie"

Nie o założenia, a pomiary, porównania, dane innych marek pistoletów, oraz dane polskiej strony serwisowej Saty {a później i samego serwisanta}

PROJEKTER napisał/a:
Tysiące osób Ci przytaknie w całej Polsce ;) ... aż któregoś dnia trafisz na kogoś kto Ci pokaże jak zajebiście się myliłeś .... przez wiele, wiele lat ... może ktoś zaprosi Cię do Kornwestheim ? .... tylko co ty zrobisz z tą wiedzą ? .... chyba nie będziesz jej przekazywał tysiącom lakiernikow myślących metrycznie :) ... skoro teraz publicznie twierdzisz że na pewno wiesz że jest tak .... jak twierdzisz !


Póki co przytakują.
Być może ktoś jeszcze poza Tobą mi pokaże że się mylę. I powiem Ci bez sarkazmów, że bardzo chętnie tego oczekuję. Bo wolę znać prawdę i przyznać się do niewłaściwego rozumowania niż żyć w nie do końca pewności.
Do Helmutów na testy się nie wybieram, bo mnie nie interesują.
Z nikim nie będę się musiał dzielić tajna wiedzą saty, jeśli jasno i czytelnie będzie wszem i wobec dostępna, a nie tak jak teraz: jedna strona jedno, a druga drugie.
Nie twierdzę, że jest tak jak twierdzę, a tylko to, że inne firmy podają ewidentnie wartości metryczne w milimetrach, a sata nie precyzuje wartości, a na dodatek różne strony i firmy podają inne dane.

Ot i wsio

[ Dodano: 12-07-2010, 22:42 ]
Mkatos.....

Dokładnie o to chodzi....

Streściłeś to chyba najbardziej jak się da.

Ale problem w tym, że jakie pytanie by nie zadać i jakkolwiek sformułowane dotyczące tematu Saty Ser Roberto z tylko sobie znanych powodów od razu traktuje to jako bezpardonową zniewagę jego osoby i podważanie jego praktyki, oraz wiedzy.

W tym przypadku łatwo można było streścić mówiąc, że oznakowanie saty nie jest odpowiednikiem wartości metrycznej otworu dyszy materiałowej jak w innych pistoletach innych producentów.
I poprzeć to stroną Saty, którą Projekter podał.
A zamiast wyzywać od dyletantów -bo sata jest inna niż wszystkie inne marki-, to wystarczyło powiedzieć np. że gdzieś tam się dowie u jakiegoś łebstera z saty czy na pewno jest tak jak mówi, i że te serwisy się mylą i podają złe dane. Bo jeśli tak jest to niech przedstawicielstwo saty ich sprostuje i tyle.
Bo nie sądzę, że jeśli ja do nich zadzwonię to mi uwierzą i pobiegną zmieniać opisy.
Bo z wszystkich tu obecnych to chyba Ser Roberto ma największe znajomości, i najwyżej położone, aby najprecyzyjniej i najszybciej tego dokonać.

Ot i kuniec całego dylematu.

Być może sata ma inną wersję oznaczania swoich gunów.

Może oznacza je tak tylko po to aby każdy mógł łatwiej dopasować poszczególny model guna do poszczególnej aplikacji.

Może i tak być.

Co wtedy potwierdziłaby wersja guna która "mam w ręku"

Bo jeśli tak jest, to nikt by przecież nie kupił do klaru guna w rozpisce z dyszą powiedzmy 1,7 :) :)

Wszyscy pukaliby się wtedy w czoło i szukali czegoś innego w przedziale 1,3 - 1,4

Takie oznaczenia ma jak najbardziej sens.

Czy o to Projekter Ci chodzi w tej numeracji?

Że ta wartość, to nie wymiar metryczny, a wartość liczbowa aby łatwiej było dopasować gun do konkretnej aplikacji?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 23:04   

Tak szczerze mówiąc to Ja do końca nie wiem o co chodzi @łysemu, a jak czytam wasze posty o tych milimetrach to przestaję też rozumieć też wasze opinie.

O co wam chodzi z tymi milimetrami ? Co to jest za pomysł ?

Producent lakierów podaje z reguły głowice od - do np 1,4 - 1,6 może i z wymiarem metrycznym czyli 1,6 mm. I teraz pytanie ... Co z tego ? ... to informacja dla amatorów ... bardzo bardzo ogólna .... to żadna informacja .... mega bzdet ... bo kto zabroni komuś aplikować ten materiał głowica z typoszeregu 1,3 ?

Więc specjaliści i wysokiej klasy fachowcy ... przechodzą grzecznie do informacji producenta pistoletów których używają i tam wybierają model jaki mają ... rodzaj dekompresji powietrza ... HVLP ... RP i sprawdzają jaka głowica jest przetestowana i daje najlepszy efekt do konkretnego produktu ... tu okazuje się że 1,1 ... kto chce może zrobić 1,7 ... tylko że producent pistoletu pokazał w rzetelnej informacji na której głowicy przy danym modelu wyjdzie to tak jak chciał koncern lakierniczy.

... i teraz .... @ktoś rozkręca ten pistolet wtyka wiertło, a tu ... sruuu 1,54 mm przy głowicy typoszeregu 1,1 ....

wpadka, wtopa, podróba, kaszana, gówno nie pistolet ?....

... Czy może po prostu typoszereg 1,1 1,2 1,3 niezależny od milimetrów mikronów i pomiarów wykonanych suwmiarką ... bo pistolet to całość urządzenia razem z korpusem iglicą, dysza i pasującą do niego idealnie głowicą ... Nikt z was w tym temacie nie spytał o iglice w otworze dyszy modelu RP ... jak daleko się cofa ... co się zmieniono w konstrukcji i czy przypadkiem nie jest tak, że ilość materiału przedostająca się pomiędzy wnętrzem dyszy, a stożkiem iglicy odpowiada efektom rozbicia materiału 1,1 mm w gównianych starych pistoletach mając faktycznie 1,38 mm w SATA ?

Znowu to piszę ... numeracja głowic to typoszereg ... a nie milimetry.

Dlatego się irytuję ... jak piszę to i piszę i piszę, a wy .... NIE - to są milimetry, nie prawda, to milimetry ... Bo co ? Bo tak założyliście ? Bo tak się wam wydawało ? .... Bo nagle rzeczywistość przerosła wasz sposób pojmowania ... tak prostej rzeczy ... że TO PRODUCENT decyduje jaka jest wielkość metryczna jego głowicy o symbolu 1,4. Nikt nie ma na to wpływu ... nie ma tu żadnych zasad, ani normy, ani przepisów, ani ograniczeń .... Wyłącznie efekt wymalowania jaki ma zostać osiągnięty na finalnej powłoce dekoracyjnej ... A jaki ma być ten efekt ? Taki jak chce DuPont, RM, Glasurit i inni renomowani producenci lakierów ... oni zalecają 1,4 - 1,6 mm a SATA pisze .... nie nie Panowie, wysokiej klasy specjaliści korzystający z naszych precyzyjnych produktów .... do tego to jest głowica z typoszeregu 1,2 w modelu 3000 RP i 1,3 w modelu 3000 HVLP..... sprawdziliśmy razem z tym producentem lakierów :nono:

... i JA to wiem. ... Absolutnie to rozumiem ... zupełnie się z tym zgadzam ... nic mnie tu nie dziwi ... nie zaskakuje ... to logiczne ... zgodne z wszelkimi zasadami .... po za tematem w którym ze zdziwieniem czytam ... że głowica 1,4 SATA to nie 1,4 mm tylko ileś tam tych milimetrów .... oszustwo, gówno nie pistolet, wpada produkcyjna, mega wtopa ??? ... kto tak uważa to .... palec pod budkę bo za minutkę budka się zamyka :) a im nas będzie więcej tym bardziej ten pistolet będzie gówniany :) i niemetryczny :)
.... i co Ja mam Ci teraz do tego @mkautos dodać ...

... ręce opadają ?, żenada ? ... nie spodziewałem się że można o tym nie wiedzieć na tym poziomie fachowości ?

Widzę, że trudno się wam z tym pogodzić ... mnie też było trudno ... nawet kilka lat temu na dowód wymachiwałem pistoletem WAN gdzie wymiary głowic były ( i chyba nada są ) metryczne ! i miałem DTR z milimetrami ... ale mnie wyprostowano ... teraz wiem o co tu chodzi i dlaczego ... teraz nie pisze i nie mówię że SATA 1,4 to 1,40 mm w wartości metrycznej ... choć jako ciekawostkę powiem że w modelu Jet 90 i NR 95 HVLP nie było takiej "wolnej amerykanki"

Ciekawi mnie już tylko kiedy Wy ... odkryjecie o co tu chodzi ?

... a to czy @łysy ma zamienione głowice, podróbę, czy to błąd produkcyjny ... jest bez znaczenia ... on postawił zarzut wysunął teorię, okopał się na swoim stanowisku ... i co ? ... O co powiększyła się jego fachowa wiedza ... o to że SATA to oszuści i on to wykrył ? No co ... brawo .... wielkie brawo ... z pewnością ma rację ... bo gdzie by tam producent najbardziej renomowanego pistoletu na świecie dopasowywał otwory i konstrukcję aparatu natryskowego do efektu końcowego aplikacji ... kto to słyszał ... jakiś tam @projeter ? Jest przecież w europie skala metryczna ... i niech się ta pieprzona SATA nauczy wiercić te dziury precyzyjnie ze skokiem co 0,1 mm. 100 lat produkują pistolety i nie potrafią wymierzyć otworu ... no gówno nie pistolet ! Jak tu malować z dziurą 1,6 mm jak na głowicy jest 1,4 czegoś tam ? :glupek: .... może SRICO ?... taniej i metrycznie i w zgodzie z własnym .... "wiedziałem że mam rację".
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-07-2010, 23:18   

he he he :)
ciekawe jaką średnicę ma gti ,gdzie dysza 1,4 jest mniejsza od rpka 1,3 :glupek: :) :)
może po latach się sklepała ???
Ostatnio zmieniony przez baqo 12-07-2010, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 12-07-2010, 23:19   

mkautos napisał/a:
poniekąd nieobecny w rozmowie @Jacklack

Na razie nie zabieram głosu w dyskusji, co nie znaczy że siedzę z założonymi rękami i tylko się jej przyglądam.. ;] a tak na dobrą sprawę to już swoje zdanie na ten temat powiedziałem...

Zadałem dziś pytanie, po uprzednim przedstawieniu tego tu omawianego problemu dwom Technikom...(jutro zadam jeszcze dwom), jak to jest z tymi dyszami?? ...i jednemu i drugiemu (rozmawiałem z nimi osobno) w pierwszej chwili opadły szczęki i nie odpowiedzieli ani słowa...po chwili dopiero odpowiedzieli...a to ciekawe pytanie?? :D ..i żaden z nich na pytanie czy dysza 1,4 ma 1,4mm czy 1,4 to oznaczenie głowicy przez producenta mi jednoznacznie nie odpowiedział..ale obydwaj na moją prośbę i ze swojej chęci (bo też dostali klina ;) ) obiecali że natychmiast napiszą zapytanie do SATA w Kornwestheim i poinformują mnie jak brzmi prawidłowa odpowiedz.. w tedy się w tym temacie bez gdybania wypowiem...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 23:27   

Ser Roberto...

Jeśli chodzi o okopanie się to Ty wciąż to robisz.

Byłoby prościej, gdybyś czytał co inni piszą, a nie wybierał słowa z kontekstu.

Tak wysnułem teorię o krętactwie, ale dla tego, że moja i nie tylko teoria o wartościach metrycznych jest słuszna i na ogół stosowana, czego w żaden sposób Ty nie chcesz sobie przyswoić.

I teraz idziemy dalej:

Może masz rację.
Może sata nie trzyma się tych wymiarów jak inne firmy.
Może dla tego guna o dyszy 1,6... nadano symbol 1,4, bo parametry jego pracy odpowiadają -nazwijmy to tym ogólnym metrycznym- 1,4mm zalecanym przez poszczególnych producentów materiałów. {to masz na myśli?}
Może i te oznaczenie jest właśnie po to, aby klient mógł łatwo zakwalifikować dany model guna do jakiegoś konkretnego przedziału. {to masz na myśli?}
Bo gdyby w opisie było napisane:
Sata 3000 RP 1,7 to nikt, albo prawie nikt by na niego nawet się nie obejrzał.
Może i tak rzeczywiście być.

A tych milimetrów się czepiamy, bo inne marki i producenci materiałów się nimi posługują.

Co do tych oznaczeń to tez duuuuużo wcześniej zadałem pytanie którego nawet nie zauważyłeś?:

- przy założeniu że ta sata to legal i taka dziura ma tam być, to:

- czy jeśli użyjemy tego guna do aplikacji klaru firmy xxx, która to zaleca w milimetrach stosowanie dysz od 1,3 do 1,4 milimetra, to czy w przypadku ewentualnego jakiegoś zonka ta firma uzna reklamację?

Czy też ma prawo ją odrzucić podając za powód zbyt dużą dyszę pistoletu użytego do aplikacji?

I na to pytanie nikt nigdy nie odpowiedział

Rozumiesz Projekter o co chodzi?
Otóż u nas w kraju każdy pretekst jest dobry do odrzucenia jakiejkolwiek reklamacji.

I czy jeśli jest tak jak mówisz, czy to nie może być też podstawą do odrzucenia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 12-07-2010, 23:28   

Dobra @łysy ... wypisujesz już coraz więcej pierdół.... ale najgorsze są te bzdury o tym ze to producent lakierów wie najlepiej czym aplikować jego materiał .... nie masz o tym pojęcia ... tyle już dowiodłeś. W ogóle nie wiesz o co tu chodzi i jak to dział ... tak jak użytkownicy tanich pistoletów którym wszystko jedno ... bo nie widzą różnicy.

Kiedyś przy odrobinie szczęścia zmądrzejesz i skapujesz jak to działa ... otworzysz oczy i przestaniesz myśleć jak tokarz ... ale oczywiście jak większość anonimowych usherów nigdy nie sprostujesz tych głupot i oczywiście nie przerosisz nikogo za swoje wywody ... to już taki urok forum. Łatwo pierdyknąć bzdurę ... sprostowanie nie przechodzi po kablu :glupek:

Teraz śpij sobie spokojnie ... wykryłeś mega aferę .... masz rację SATA to gniot ! :) i do tego kłamliwa firma robią 1,6 mm piszą 1,4. Zadzwoń jutro do Kornewsthaim i zacznij ich szantażować, że to ujawnisz :) .... albo może pomyśl choć troszeczkę to skapujesz jak to działa ? otwórz umysł i wyjdź tych okopów przestając się bezsensu ciskać.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 12-07-2010, 23:35   

PROJEKTER napisał/a:
.... i co Ja mam Ci teraz do tego @mkautos dodać ...

Niby do czego dodawac.
Moja wiedza jest podobna do wiadomosci jakie mają inni nie związani z serwisowaniem , testami czy innymi bliskimi tematami z inżynierii saty.
PROJEKTER napisał/a:
... ręce opadają ?, żenada ? ... nie spodziewałem się że można o tym nie wiedzieć na tym poziomie fachowości ?

Spoko. Skąd miałem wiedziec na moim poziomie fachowosci szybko nabytej ????
Od dzis wiemy więcej...... i ..... nie trzeba było tak od razu, na spokojnie i po koleżeńsku????
Bez tych.. tam..no.. dobra juz poszło w zapomnienie.
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 12-07-2010, 23:47   Re: Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?

łysy73 napisał/a:
Witam.

Tak jak w temacie:

Czy Satą 3000 RP 1,4 można -stosując się do zaleceń większości producentów- aplikować lakiery bezbarwne?

Moim zdaniem stosując się ściśle do zaleceń większości producentów ABSOLUTNIE NIE ! !!

No i teraz chciałbym usłyszeć Szanowni Panowie Wasze opinie na ten temat.

{swoją drogą ostatnio testowałem tą cegłę i wcale nie zrobiła na mnie żadnego zachwycającego efektu. Ale to już poza tym tematem}

Pozdrawiam i zapraszam do napisania własnych opinii, oraz odgadnięcia dla czego sądzę tak jak wspomniałem na początku.

Pozdrawiam

[ Dodano: 10-07-2010, 07:55 ]
Dla ułatwienia podpowiem, że chodzi mi o wielkość dyszy w tym pistolecie.

{jedna osoba już wie do czego mam zastrzeżenia, więc proszę Ją o chwilowe niepodpowiadanie ;) }
łysy !
ja mam 1,3 do lakieru . lakierując gęściejszym lakierem lepiej jest nakładać cieńsze warstwy z mniejszej dyszy ,czyli to co pisze projekter że technicy są pod wrażeniem stosowania RP 1,2 . ty natknąłeś się na 1,4 lufę (1,6 mm :) :) ) czyli może wychodzić ci wielka mora i ewentualne zacieki. twój karabinek wali za ostro materiału.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 12-07-2010, 23:55   

PROJEKTER napisał/a:
Dobra @łysy ... wypisujesz już coraz więcej pierdół.... ale najgorsze są te bzdury o tym ze to producent lakierów wie najlepiej czym aplikować jego materiał .... nie masz o tym pojęcia ... tyle już dowiodłeś. W ogóle nie wiesz o co tu chodzi i jak to dział ... tak jak użytkownicy tanich pistoletów którym wszystko jedno ... bo nie widzą różnicy.


O moich pierdołach to Twoja opinia, którą tak ogólnie to mam .....
Tak uważam, że nikt nie zna lepiej swojego produktu niż jego producent, i tylko Ty sadzisz inaczej, co potwierdza, że to Ty nie masz o tym pojęcia.
Wiem o co chodzi i wiem jak to działa, choć do końca nie znam tajemnic producentów, ale i Ty też ich nie znasz.
A różnice widzę nie tylko w działaniu ale też i w budowie.

PROJEKTER napisał/a:
Kiedyś przy odrobinie szczęścia zmądrzejesz i skapujesz jak to działa ... otworzysz oczy i przestaniesz myśleć jak tokarz ... ale oczywiście jak większość anonimowych usherów nigdy nie sprostujesz tych głupot i oczywiście nie przerosisz nikogo za swoje wywody ... to już taki urok forum. Łatwo pierdyknąć bzdurę ... sprostowanie nie przechodzi po kablu :glupek:



Na pewno nie Tobie kolego oceniać moją inteligencję i stopień zaawansowania technicznego i technologicznego w tej dziedzinie, a tym bardziej wmawiać wszem i wobec, że wiesz o mnie więcej niż ja sam.
Jeśli chodzi o moje głupoty to może i bywały, może i są i może i będą, ale zawsze jeśli się przekonam, że nie miałem racji potrafię przeprosić.
Ale Ty zawsze wiesz najlepiej. I nie ważne co by kto pytał i pisał, jak złapiesz się jakiejś własnej myśli to podążasz tylko nią, obrażając wszystko co się da dookoła.

Widzisz Ser Roberto przeczytałem masę Twoich tekstów i powiem Ci tak:
Teorię -wiedzę- masz naprawdę zajebistą, tylko czasami Twoje uparte teorie których nie chcesz rozwinąć nie tylko nie przemawiają do co poniektórych osób, ale wywołują wręcz odwrotny skutek do zamierzonego.
I tak też jest teraz z tym tematem.
Bo zadałem dwa proste pytania, a Ty albo ich nie widzisz, albo nie chcesz widzieć.
Tym bardziej jest to dziwne, że odpowiadając mi na jedno z nich możesz w expresowy sposób uświadomić mi że jestem w błędzie, a to Ty masz jednak rację, i to tak, że od razu to zrozumiem.
Może nie od razu się z tym oswoję, ale zrozumiem. A to już uważam za duży krok.

A Ty to pomijasz i dalej idziesz na wymianę jakichśtam pseudo ciosów, wciąż starając się w miarę dyplomatycznie mnie obrazić.

A pytania były w sumie proste jak drut.

Czy to afera czy nie, tego nie wiem, bo może masz rację.
Może, bo sam nie chcesz pomóc w spokoju, rzeczowo, jak przysłowiowy "dziadek kobyle na miedzy" wytłumaczyć.

Co do moich snów, to są okey, czego Tobie i pozostałym również życzę.

[ Dodano: 13-07-2010, 00:05 ]
baqo napisał/a:
ja mam 1,3 do lakieru . lakierując gęściejszym lakierem lepiej jest nakładać cieńsze warstwy z mniejszej dyszy ,czyli to co pisze projekter że technicy są pod wrażeniem stosowania RP 1,2 . ty natknąłeś się na 1,4 lufę (1,6 mm :) :) ) czyli może wychodzić ci wielka mora i ewentualne zacieki. twój karabinek wali za ostro materiału.


Bago temat zacząłem od tego, że rozmiar dziury nie zgadzał mi się z opisem w wartościach metrycznych, których to byłem pewien.

Bo inne guny mają je podane w mm, producenci materiałów itd.....

Być może i jest tak jak mówi Projekter, że sata ma tylko takie symbole, które to ni jak maja się do średnic dych w mm

Ale biorąc taką opcje i po uwagę zadałem kilka razy proste pytanie, na które nikt nie
chce konkretnie odpowiedzieć:

- czy jeśli producent zaleca dyszę np. 1,4mm, to można aplikować produkt bez ewentualnych późniejszych konsekwencji gunem o innej średnicy dyszy materiałowej a tylko symbolu 1,4?

Przecież pytanie proste jak drut, a odpowiedzi zero

- i drugie;
Jeśli zdarzy się jakiś zonk podczas malunku, to czy nie będzie to podstawą do odrzucenia reklamacji?

Bo przecież może zaistnieć taka sytuacja. Różnie to bywa

[ Dodano: 13-07-2010, 00:15 ]
Poza ty wszystkim, to nigdzie -jak można zobaczyć- nie napisałem iż mimo tej dziury jak wiadro, gun leje czy słabo wymiata.

Choć tu też się moja opinia zapewne dla wielu się może nie spodoba:

Wymiata jak ....j, i to chyba aż za ostro.

A przy najmniej za ostro dla garażowca, bez kosmicznej cyrkulacji powietrza jak w dobrej komorze :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne