lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:06
Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?
Autor Wiadomość
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 17-07-2010, 23:11   

PROJEKTER napisał/a:
No cóż .... i znów wysmarowałeś prace z której wynika mniej więcej tyle :

Przytłaczająca ilość rzetelnych dowodów wgniatająca mnie w podłogę w tej sprawie wymusza żebym się przyznał do błędu w rozumowaniu. Przepraszam za to ... natomiast jestem przekonany że mam rację bo umiem się posługiwać suwmiarką ... moje na wierzchu a SATA to gniot.

@łysy73 ... przeczytaj sobie to wszystko w tym temacie- powoli... przeanalizuj ... i już nie pisz więcej pierdół.


Ojjj............
I jak zwykle ktoś o sandałach, a Ty o statku kosmicznym.
Ser Roberto nie chodzi tu już o wymiary w jakich tysięcznych, a różnicę w dziesiątych częściach milimetra.
I nie chodzi już o tego guna, który miałem w ręku, a o dwa "niby takie same", a kolosalnie różniące się dziurami.
Gdybyś choć na chwilę przestał "dźgać wykałaczkami po oczach" :) , to byś to w końcu zauważył.
I z kolei zarzucanie komuś z góry, że nie potrafi zmierzyć zwykłej dziury bo nie pracuje w Sata, jest z kolei tym razem wielką niegrzecznością z Twojej strony.

Cytat:
Dla twojej informacji ... Poczekam do września i poproszę SATA o doprecyzowanie wymiarów w dyszach 1,2 ... 1,3 ... 1,4 modelu 3000 ... ale już teraz ci powiem, że prawie na 90 % jestem pewien ( na razie tylko to logicznie zakładam i wiem dalczego :) ) że te wymiary w dziesiątej części milimetra nie odbiegają od oznaczenia na więcej niż 0,3 mm może 0,4 mm


Widzisz najpierw jedziesz nie tylko po mnie, że nie potrafimy posługiwać się narzędziami pomiarowymi wskazującymi pomiar z dokładnością do jednej setnej milimetra, po czym teraz piszesz, że wymiary nie odbiegają w więcej niż 3-4 dziesiąte milimetra, a to 30-40 razy tyle co błąd pomiarowy narzędzi którymi operowaliśmy.
Ale to nie ważne bo to tylko tak z boku.
Roberto nie musisz już sobie zawracać głowy, z tymi zapytaniami po wakacjach, bo temat rozmiarów dysz i ich odniesienia do dziur jeśli nie zauważyłeś JUŻ SIĘ ZAKOŃCZYŁ ! !!:

JUŻ WSZEM I WOBEC WIADOMO, ŻE OZNACZENIA NA GŁOWICACH SAT NIE SA METRYCZNYMI ODPOWIEDNIKAMI OTWORÓW W ICH DYSZACH MATERIAŁOWYCH ! !!

HALLO..............
"MODULARNY"...........
TU ZIEMIA........
JUŻ PO WALCE.........
PROSZĘ PODNIEŚĆ JUŻ PRZYŁBICĘ BO BITWA DAWNO ZAKOŃCZONA A TO TYLKO JESZCZE KURZ SIĘ UNOSI...
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
MIAŁ PAN RACJE I WYKOSIŁ NIE WIERNYCH SARACENÓW
:) :) :) :) :)

PROJEKTER napisał/a:

łysy73 napisał/a:
Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem?
Ser Robercie twierdzisz że jesteś tylko projektantem i nie masz prócz sentymentów nic wspólnego z firma sata, a oni rozmawiają z Tobą na temat konkretnych reklamacji i konkretnych osób wymieniając je z imienia i nazwiska?
Może się pomyliłem, ale tak mi to zabrzmiało, że rozmawiałeś z kimś z Saty konkretnie o Bago. No bo jeśli tak, to….. {ciekawe


... rozumiem że zżera Cię ciekawość ... ale widzisz jako osoba publicznie znana ... mam sporo kontaktów na rynku ... to że przedstawiciel SATA obsługujący co niektórych z was jest ze mną w kontakcie ... to już kolego nie przyszło ci do głowy ? .... i już już wysnuta teoria wielkiego spisku :nono: :)


Przyszło, przyszło... I to mi się nie spodobało.
Nie spisku, tylko nie uczciwości firmy.
I tu znów Ci się moje zdanie nie spodoba, ale jestem uczciwy i prostolinijny więc powiem:
Jest nie uczciwe i nie lojalne rozmawianie, obgadywanie, oczernianie, czy też wyśmiewanie, własnych klientów w rozmowach z "osobami postronnymi".
Bago, to Bago, Ty to Ty, servis to servis i o ewentualnej odmowie reklamacji, czy też w ogóle czegokolwiek na temat Jego guna nikt z nikim nie powinien i NIE MA PRAWA ROZMAWIAĆ -podstawa prawna ochrona: danych osobowych, nie prawna: wiarygodność firmy.
I nie ważne kto z kim i ile współpracuje. To może jeszcze niech podadzą numer konta lub karty którą za guny płacił?
To miałem na myśli i żaden esej mojego zdania na ten temat nie zmieni.
Gdybyś kiedyś budował mi Halę, to nigdy, ale to nigdy nikomu nie udzieliłbym żadnej informacji, bez zapytania Cię o zgodę. Powodów może być wiele...

PROJEKTER napisał/a:
Skoro jednak spytałeś to powiem ci jeszcze tyle, że w trakcie tych wywodów po tym jak już was poinformowałem że to nie metryczne wymiary ... na mój e-mail wpłynęło wiele zabawnych tekstów od osób które regularnie bywają w SATA i mają na magazynie po 30 pistoletów ( i dlatego w tej dyskusji z godziny na godzinę byłem coraz bardziej bezczelny i arogancki ) WIEDZA przeciw DYRDYMAŁOM

Szkoda, że nie mogę się tu teraz na nikogo konkretnie powołać bo mogłoby to co niektórym popsuć kontakty handlowe


No to dlaczego oficjalnie się nie włączyli do rozmowy?
Jeśli Mnie i innych oskarżasz o chowanie się za anonimowymi nickami, to jak ja mamy nazwać tych co nawet tak boją się japy otworzyć?
Mocni są tylko na PW?
To trzeba było się ujawnić i powiedzieć co się wie, wtedy może, a w zasadzie szybciej byś udowodnił, że jednak masz rację.
Ty porównujesz wiedzę przeciwko dyrdymałom?
A ja odwagę do tchórzostwa.
Boją się o kontakty handlowe?
Śmieszne.
Jak można bać się popsucia kontaktów handlowych wyjaśniając dogłębnie jakąś niejasność?
Na dodatek wykazując zainteresowanie i dużą wiedzę w danym temacie.
Jedno jest zaprzeczeniem drugiego.

PROJEKTER napisał/a:
... i napisz @łysy73 wyraźnie jednym zdaniem .... MYLIŁEM SIĘ W SPRAWIE TYCH WYMIARÓW W MILIMETRACH. DYSZE I GŁOWICE OZNACZANE SĄ SYMBOLAMI ... A NIE METRYCZNIE. Tylko tyle .... bez żadnych komentarzy i wymówek bez żadnych innych wywijanek.


.....O nie....
Wcześniej zarzuciłeś mi nie czytanie Twoich postów, więc teraz odbijam piłeczkę, bo to już zakrawa chyba na nazwanie tego przegięciem :nono: :nono: :nono: :nono: :nono:
Roberto nie wiem czy przypadkiem nie jako pierwszy Cię przeprosiłem i przyznałem Ci rację.
Raz, albo dwa nawet dużymi literami ze spacjami i enterami aby było widoczniejsze.
Jeśli mnie pamięć nie myli to zrobiłem to też jeszcze kilka razy mniejszymi -zwykłymi- literami.
W sumie chyba z 5 RAZY ! !!!!
I kto tu nie czyta cudzych postów?
No jak Ty czytałeś co 11-ste moje zdanie, to nic dziwnego, że kilka dni nie mogliśmy się dogadać :) :) :) :) :) :)
Więc Cię podręczę moimi dyrdymałami i aby odnaleść moje przeprosiny skłonię do przeczytania choć polowy tego co wcześniej napisałem ;)
{No tak, a to ja dostałem zjebę o braku kultury. Ładnie}
Jak nie znajdziesz, to poszukam sam i powklejam linki

Pzdr

[ Dodano: 18-07-2010, 01:06 ]
PROJEKTER napisał/a:
... i napisz @łysy73 wyraźnie jednym zdaniem .... MYLIŁEM SIĘ W SPRAWIE TYCH WYMIARÓW W MILIMETRACH. DYSZE I GŁOWICE OZNACZANE SĄ SYMBOLAMI ... A NIE METRYCZNIE. Tylko tyle .... bez żadnych komentarzy i wymówek bez żadnych innych wywijanek. Jedne przeprosiny za to że 10 razy powtórzyłeś tą samą nieprawdziwą pierdołę

Przyznaj się do błędu ... tak jak zrobił to w tym temacie @mkautos i @Jacklack .... bo tak robią "faceci z jajami".


Do "Ser Roberta Van Der Saty"

Przyznam, że ta część mnie tym razem lekko wq...ła, bo to z kolei oznacza jak podchodziłeś do moich postów.
Sam mnie rąbałeś że pominąłem jedno Twoje zdanie, a tu wychodzi, że to co ja pisałem to chyba w ogóle nie czytałeś.
Albo czytałeś co innego, a widziałeś co innego.
tak to można się spierać do us...nej śmierci.
Ale huk z tym.
Było minęło.
Poświęciłem teraz troszkę czasu na przeczytanie tych esei i poniżej wklejam moje cytaty na temat Saty, Ciebie i mojej zdolności do przyznania się do błędu....
Nie wiem czy są tam wszystkie, ale tylko te wpadły mi w oko
I powiedz raz jeszcze, że nie umiem przyznać się do błędu to chyba zmarnuję Niedzielę na wycieczkę po Kraju
:biczuje: :biczuje: :gilotyna: :gilotyna: :bije3: :bije3: :dobrze: :dobrze:
:zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły:
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Oto kilka moich wypowiedzi z tego tylko tematu:

„Czy jedno, czy drugie, to co ma Projekter do tego? To nie Jego fabryka i nie On ewentualnie za to odpowiada. Podsumowując Projektera, to po prostu On wie, że to świetna firma i dla niej ufa.”

„Pewnie nie raz jeszcze kogoś tu zjadę i pewnie nie raz po namyśle i wytłumaczeniach przeproszę. Ale lepsze to, niż kłamstwo. Liczy się szczerość”

„No aż tak to bym nie kopał tej firmy, bo naprawdę ma wielką tradycję i wielki wkład w rozwój technologii”

„I tak od siebie mogę dodać, że nie zależnie od tego czy ktoś dostaje z czegoś działki, czy nie, to ostatecznie rację macie obydwaj.I Sata i DeVilbis to dobre firmy, a różnica jest tylko taka, że każdy lubi co innego; Jeden satę, drugi ....vilbisa, inny iwate, inni sharpe-a, inni walcoma, inni optimę, i tak dalej i tak dalej.........”

„Gdyby Sata była gównem, to tylu ludzi by jej nie używało”

„Jednocześnie nie twierdząc, że nie masz o niczym zielonego pojęcia, bo byłoby to nie feer z mojej strony.”

„Ale na wszelki wypadek, gdybym się mylił zarówno ja, jak też i serwisy, oraz Wasze pomiary to asekuracyjnie, choć bez przekonania przepraszam za ostre oskarżenia które skierowałem na Firmę Sata”

„"póki co", bo na razie jest Twoje słowo poparte stroną helmucką, kontra polskie serwisy i obserwacje i pomiary wielu innych ludzi. Ale czas pokaże, może ta teraźniejsza większość się jednak myli.”

„Zamiast się złościć i zaczynać po woli wyzywać, powinieneś dać troszkę czasu na oswojenie się z tymi wiadomościami i ewentualnym potwierdzeniem ich w jakichś innych źródłach.”

„Czy ktoś wyzwał tu Twoją teorie i Ciebie od kretynów? Nie.A dla czego?Bo może masz rację ! !”

„Poczekajmy poszukajmy i za jakiś czas znów poruszymy ten temat, bo może się okaże, że jednak ten rodzynek Projekter miał rację i zagiął wszystkich z serwisami włącznie.”

„"Nie zgadzam się z tobą", "moje zdanie jest inne", czy coś takiego, ALE NIE OZNACZA TO, ŻE UWAŻAM CIĘ ZA KOMPLETNIE ZIELONEGO”

„Pożyję, poszukam, poczytam, posłucham, zobaczę.Może masz rację.”

„Być może ktoś jeszcze poza Tobą mi pokaże że się mylę. I powiem Ci bez sarkazmów, że bardzo chętnie tego oczekuję. Bo wolę znać prawdę i przyznać się do niewłaściwego rozumowania niż żyć w nie do końca pewności”
.
„Może masz rację.”

”Może sata nie trzyma się tych wymiarów jak inne firmy.
Może dla tego guna o dyszy 1,6... nadano symbol 1,4, bo parametry jego pracy odpowiadają -nazwijmy to tym ogólnym metrycznym- 1,4mm zalecanym przez poszczególnych producentów materiałów.”

„Może i te oznaczenie jest właśnie po to, aby klient mógł łatwo zakwalifikować dany model guna do jakiegoś konkretnego przedziału”

„Jeśli chodzi o moje głupoty to może i bywały, może i są i może i będą, ale zawsze jeśli się przekonam, że nie miałem racji potrafię przeprosić.”

„Czy to afera czy nie, tego nie wiem, bo może masz rację.”

„Być może i jest tak jak mówi Projekter, że sata ma tylko takie symbole, które to ni jak maja się do średnic dych w mm”

„Może właśnie w sacie jest tak jak Projekter mówi, a wszyscy się mylili, łącznie z serwisami.”

„Wracając Projekter do tego co wkleiłeś na żółto, to jest to rzeczywiście odpowiedź na moje pytanie: czy te symbole to po prostu są to nazwijmy porównania do starych metrycznych oznaczeń.”

”No, na podstawie tego guna o którym piszę to i ma też sens i trzyma się mocno kupy.”

„Dzięki za obszerne wyjaśnienie o satach”

„Na podstawie tego co widziałem w tym gunie co opisałem, no to choć nadal do końca nie jestem o tym przekonany, to już z całą pewnością i dużym prawdopodobieństwem dopuszczam taką wersję”

„I teraz po tym Co powiedziałeś to o ile dopuszczam -bo jeszcze się z tym nie oswoiłem- taką wersję do myśli, to…”

„To ja czaję. Wszystko składa się na efekt końcowy: cug, rozbicie, dziura, skok iglicy, stożek iglicy.....
Spoko to czaję, aczkolwiek zapewne jest więcej duperelków mających wpływ na ostateczny efekt”

„I tu może się Elvis okazać, że to nie jest jednak błąd jak ja i wielu innych sądziło, a tak ma być.”

”Właśnie dla tego, że z kompletem z odpowiednią iglicą i dyszą powietrzną nazwijmy to po chłopsku: "mieści się w jakichś ramach starego oznaczenia 1,4"
Tak to przynajmniej ja zaczynam to po swojemu rozumować.”

„Muszę się jeszcze z tym przespać raz, albo dwa, żeby się do tego ewentualnie przyzwyczaić, czy też spróbować z tym oswoić ”

„przyznam szczerze, że tak jak wcześniej już wspomniałem zacząłem dopuszczać do myśli to, co mówił Projekter, ale naprawdę nie łatwo było mi to przełknąć”

„A tu jednak się okazuje, że w Sacie jednak nie.
Co prawda już to do mnie teraz dotarło, ale łatwo nie było”

A TO OD 14-07-2010:

PROJEKTER napisał/a:
???


”No i zostaje mi jeszcze ten Pan.............

Chmmmmmm............


Heeeee........

Hmmmmmmmmm................

No.................

Tego.................

No .....................

No........... Wiesz.....................

SORRY SZANOWNY PANIE "ROBERCIE VAN DER SATA"
{dobra ksywka, czy zła? }

TAK.

MIAŁ PAN RACJĘ CO DO TYCH WYMIARÓW.

NIE SĄ ONE JUŻ PODAWANE W WARTOŚCIACH METRYCZNYCH.

W TYM TEMACIE NIE MIAŁEM RACJI.

SORRY.

{ale trochę racji z tą lufą jednak miałem. Nie wiadomo ile, ale........ }

{z tego co wcześniej pisałeś nie spodziewałeś się z mojej strony takich słów, więc choć tak Cię zagnę i zaskoczę w tym temacie }

???

{i skromny, ale zawsze pkt.}”


„DZIĘKUJĘ JESZCZE WSZYSTKIM, KTÓRZY POPIERALI MOJĄ METRYCZNĄ TEORIĘ.

Choć jak się okazało: Wszyscy razem się myliliśmy ”

„Ja dałem dupy ze "ścisłymi" milimetrami.”

„Ogólnie firma jest z najwyższej póły”

”Bago nie wiadomo, czy przypadkiem tak nie powinno być”

„Ale jeśli sypie wg. Ciebie równo to ja osobiście nie zaczepiałbym nawet tego.
Bo z tymi rozmiarami jednak Projekter miał rację...”

„I aż takich wielkich powodów do radochy nie muszę mieć, bo to był po prostu zbieg okoliczności, a nie "Łysy-tropiciel"”

„Ale przy tej okazji Roberto potwierdził Swoją zajebistą wiedzę na temat tej firmy.”

”Wbrew wszystkim tu wypowiadającym się i w brew dwóm pseudo servisom.
Nie ma co.”

„A ja myślałem, że jest tylko uparty.
A tu na dodatek jeszcze wie co mówi i ma rację ”

„RAZ JESZCZE BRAWO PANIE PROJEKTERZE”

„A do Ciebie konkretnie, to tak jak czytałeś wyżej;
Sorry.
Myliłem się.
Jednak Ty miałeś rację.
{Widzisz, a z góry zakładałeś, że jeśli wyjdzie na Twoje to nigdy tego nie zrobię
"Lekko uparty" , to nie zawsze nie uczciwy }”

„Ale nie ma co rozstrząsać tematu, bo firma jest gut.”

„A tu suma sumarum, {niezależnie czy ten gun nawet jest bublem, czy nie} to tak jednak ma być.”

„Wracając do tematu Sam przeciwko wszystkim, a jednak WINNER
Ogólnie wygrałeś.”

„Wygrałeś tylko ile napisać się przy tym musiałeś ”

„Dlatego powiedziałem, że troszkę mi głupio, że teraz wszyscy zamiast spokojnie pracować to mierzą dziury w gunach, które nawet do tej pory uchodziły za sprawne.”

„bardziej rozumiem dlaczego firmowy gun do podkładu 1,4 da radę wylać podkład rozrobiony wg. zaleceń producenta , a gun „inny” z dyszą 1,4 milimetra nie da rady go nawet z siebie wypluć.”

„mówimy teraz już nie o mojej wizji oznaczeń i milimetrów bo ta już dawno padła na polu chwały””

CZY WYSTARCZY ??? CZY SZUKAĆ DALEJ ???
:zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły:

[ Dodano: 18-07-2010, 01:10 ]
Aha.........
I jeszcze to:

"JUŻ WSZEM I WOBEC WIADOMO, ŻE OZNACZENIA NA GŁOWICACH SAT NIE SA METRYCZNYMI ODPOWIEDNIKAMI OTWORÓW W ICH DYSZACH MATERIAŁOWYCH ! ! !"


"MIAŁ PAN RACJE I WYKOSIŁ NIE WIERNYCH SARACENÓW"

:zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły: :zły:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-07-2010, 10:19   

Na razie @łysy73 wystarczy .... ;) ( choć tak mocno szedłeś w zaparte z tymi milimetrami, że PRZEPRASZAM - MYLIŁEM SIĘ .... powinieneś pisać tu regularnie co jakiś czas :) )

Poczekaj do września ... jak będę już miał dowody i pewność na poparcie tego co na razie tylko mi się wydaje. Wtedy ( mam nadzieję :) ) dobiorę się do wyników twoich pomiarów, specjalistycznym wiertłem. Nadal uważam, tak myślę i wydaje mi się .... że średnica otworu w dyszy typoszeregu oznaczona w SATA jako 1,4, ma jakieś 1,36 mm - 1,44 mm ... ale na razie bez nerwów ... Ja nie wypowiadam się publicznie jak nie mam pewności ... więc na razie potraktuj to jako moje .... "wydaje mi się że ... " ;) .
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 18-07-2010, 10:43   

PROJEKTER napisał/a:
Nadal uważam, tak myślę i wydaje mi się .... że średnica otworu w dyszy typoszeregu oznaczona w SATA jako 1,4, ma jakieś 1,36 mm - 1,44 mm ..
Projekter daj już na luz!
odpocznij troche ,dziś niedziela ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-07-2010, 10:57   

PROJEKTER napisał/a:
Na razie @łysy73 wystarczy .... ;) ( choć tak mocno szedłeś w zaparte z tymi milimetrami, że PRZEPRASZAM - MYLIŁEM SIĘ .... powinieneś pisać tu regularnie co jakiś czas :) )


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Oj tam mocno jak mocno, ale tak czy siak jednak czymś się podpierając :)

PROJEKTER napisał/a:
dobiorę się do wyników twoich pomiarów

{No, a Ten nadal swoje......... :zły: :zły: :zły: :zły:
Umiem się posługiwać zarówno suwmiarką, jak też i mikrometrem mimo iż nigdy nie byłem na szkoleniu posługiwania się tymi narzędziami w firmie Sata u Helmutów :) }

PROJEKTER napisał/a:
Nadal uważam, tak myślę i wydaje mi się .... że średnica otworu w dyszy typoszeregu oznaczona w SATA jako 1,4, ma jakieś 1,36 mm - 1,44 mm ...


Może i tak, to wtedy ten co miałem i tak będzie bublem.
A może i też taką lufę właśnie ma mieć.
Ale gdybyś już wiedział na pewno to chętnie się dowiem.
Wtedy jakby co będę mógł powiedzieć koledze, aby go zareklamował.
Dlatego też z góry dzięki za informację.

I póki co miłego weekendu choć to jego końcówka
{tym razem nie odmierzana suwmiarką w milimetrach :) :) }

Nara
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2010, 11:07   

łysy73 napisał/a:
wydaje mi się .... że średnica otworu w dyszy typoszeregu oznaczona w SATA jako 1,4, ma jakieś 1,36 mm - 1,44 mm ...

Nie obchodzi nie to co zaraz napisze, nie robie pomiarów dysz - ciesze sie poprostu z dobrych pistoletów.
Nie neguje ani nie szukam dziury w całym (sacie).
Ale strasznie mnie denerwujesz Robercie niekonsekwencją swoich wypowiedzi na temat wymiarowania.
Nie pytam juz Ciebie i nie wypraszam sie o odpowiedz, bo jak widze nie jestes w stanie mi jej udzielic.
Moje spostrzezenie jest jedno.
Tolerancja wynosi 3 mikrony ...... ale dysza 1.4 moze miec otwór od 1.36 do 1.44.
Totalny odjazd.
Zobrazuje to pewnym porównaniem.
Najnowsze bmw serii 7 o długosci 5.7 metra moze miec wymiar od 5.3 do 6.1 metra.
Jednoczesnie bmw zapewnia ze ich zakres tolerancji wynosi 0,1 mm.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 18-07-2010, 11:19   

mkautos napisał/a:
Tolerancja wynosi 3 mikrony

Siema Mk...
Spoko..
Ta tolerancja 3m to tolerancja wykonania średnicy otworu wg. projektu Saty

mkautos napisał/a:
ale dysza 1.4 moze miec otwór od 1.36 do 1.44.

A tu chodzi Projekterowi zapewne o jego przypuszczenia co do faktycznego wymiaru dysz z oznaczeniem 1,4

Poczekajmy aż uda się może jakimś cudem dowiedzieć Projekterowi jakie powinny być konkretne wymiary to wtedy porównamy, z tym, co ja miałem.

Co nie zmienia faktu, że na razie póki co ciekawostka są dwa niby takie same guny Jacka...a i Bago.
Bo jeśli Projekter się nie myli i jest tak, że ten model w czasie całej produkcji nie miał żadnych ewolucji konstrukcyjnych, to istnienie dwóch takich samych gunów z tak różniącymi się dziurami powinno być nie możliwe.
A tu jednak... Takie są.
Ciekaw jestem dla czego.
Oraz porównania ich obydwu w pracy, o czym to za jakiś czas się dowiemy, gdy w.wym. Gentelmeni "skrzyżują Swe guny".
Wtedy zobaczymy jakie będą ich wrażenia.
Czy okaże się lepsza Sata, czy też może nie i wygra Sata ;)

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2010, 11:31   

łysy73 napisał/a:
Spoko..

Pewnie ze spoko.
Moje myslenie przebiega w sposób scisły, analityczny.
Dlatego nie przyjmuje twierdzen "około, od-do, mniej wiecej" jesli chodzi o parametry techniczne.
I tego wymagam od rozmówcy w sprawach technicznych.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-07-2010, 14:55   

mkautos napisał/a:

Ale strasznie mnie denerwujesz Robercie niekonsekwencją swoich wypowiedzi na temat wymiarowania.
Nie pytam juz Ciebie i nie wypraszam sie o odpowiedz, bo jak widze nie jestes w stanie mi jej udzielic.
Moje spostrzezenie jest jedno.
Tolerancja wynosi 3 mikrony ...... ale dysza 1.4 moze miec otwór od 1.36 do 1.44.
Totalny odjazd.
Zobrazuje to pewnym porównaniem.
Najnowsze bmw serii 7 o długosci 5.7 metra moze miec wymiar od 5.3 do 6.1 metra.
Jednocześnie bmw zapewnia ze ich zakres tolerancji wynosi 0,1 mm.


ho ho ho ... ładnie to bez sensu .... bez sensu w odniesieniu do mojego postu.

Nie dość, że napisałem ostrożnie bo tylko tak myślę, to jeszcze się okazuje, że co niektórzy nie potrafią czytać ... albo ... To faktycznie znów moja wina ... bo ponownie niepotrzebnie i za szybko założyłem, że mam do czynienia z ludźmi inteligentnymi ... :)

.... bo człowiek inteligentny ... szybko by się skapował w tym temacie, że skoro @łysy73 ma dyszę o nr 1,4 a wymiar jaki do niej podaje po swoich pomiarach ma 1,7 mm, to ma się to nijaka do tego co zakładam i tylko PODEJRZEWAM ... że metryczne różnice w oznaczeniach typoszeregu SATA wynoszą 0,04 mm ... no może 0,05 mm dla każdego kolejnego oznaczenia 1,2 ,1,3 1,4 ,1,5 itd.... a nie 0,2 mm. Nie ma to nic wspólnego z tolerancją bo ta wynosi 0,3 um ... nie ma to nic wspólnego, ani z wymiarem 1,36 mm, ani z wymiarem 1,44 mm bo na razie nikt nie zna wymiarów wzorca, a to tylko 0,4 na plusie lub na minusie .... No i ile to jest według SATA ?

Delikatnie sugeruję ( bo NIE MAM PEWNOŚCI na razie :nono: ), że te wymiary co wam wychodzą, to raczej się mają nijak do tych PRAWDOPODOBNIE potwierdzonych przez SATA ... jak tak będzie to nie mam bladego pojęcia co wy macie za pistolety, albo jak je tam sobie mierzycie i co mierzycie i wtedy sobie to wyjaśniajcie gdzie chcecie Panowie.

Jak się jednak okaże, że te wasze wymiary są OK ... to pozostanie uznać, że to co już ustalane i pewne - jest ostateczne, a wy NIE MYLICIE SIĘ W WYMIAROWANIU i 1,3 = 1,5 mm, a 1,4 = 1,7 mm ... no i zasadniczo to będzie KONIEC TEMATU.

... Ale czy mogę sobie to rzetelnie ustalić ... czy raczej NIE ? ... Czy pozostawić tak tą sprawę .... czy jednak postawić kropkę nad i ? Zostawić to otwarte i czekać na wyniki następnych pomiarów gwoździem, lub wiertłem, czy rzetelnie i konkretnie bez domysłów sprawę wyjaśnić do samiuśkiego końca ? ... Widzisz @mkautos rozumiem trochę @baqo jak @Jacklac mierzy swój 1,3 i wychodzi mu 1,3 mm :nono: a jemu nie ... Pozwolisz zatem, że to sprawdzę u źródła ... jak już będę miał taką możliwość ?

... i spytam, czy teraz już wszytko jasne i czytelne o co chodzi merytorycznie ? Bo mnie tylko o to .... 1,7 mm i 1,49 mm. ;] ... i trochę też o to żeby za kilka miesięcy nie pojawił się podobny temat w kwestii IWATA, DEVilbiss czy nawet tego SICO. Tych marek nikt nie weźmie w obronę i nikt rzetelnie nie wyjaśni z producentem jakie są fakty. I co wtedy Panowie ? ... będziecie żyć w niewiedzy nazywanej dosadnie ... durnotą techniczną ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2010, 15:29   

PROJEKTER napisał/a:
i spytam, czy teraz już wszytko jasne i czytelne o co chodzi merytorycznie ?

Dzięki.
Teraz przekaz jest zrozumiały.
Poczekam wiec na wyniki, ale pozwole sobie do tego czasu ;) i długo po nim :nono: dalej używac te pistolety nie dokonując pomiarów, bo .... sam powiedz, po to zaufałem sacie zeby nią pracowac a nie doszukiwac sie wad.
Ale na wynik z ciekawosci poczekam i chętnie sie dowiem, tego co sata zechce nam powiedziec (uchylic rąbka tajemnic produkcyjnych, lub wytłumaczyc się z większych dysz)
PROJEKTER napisał/a:
bo ponownie niepotrzebnie i za szybko założyłem, że mam do czynienia z ludźmi inteligentnymi ...

Zauważ ze inteligencja nie polega na przytakiwaniu, lecz na konstruktywnej wymianie poglądów.
Ale druga strona tez musi byc otwarta a nie slepo tkwic na swojej pozycji i nie przyjmowac spostrzeżen, wniosków i zapytan kierowanych w jej strone.
Takie ignorowanie rozmówcy prowadzi do braku zaufania co do wiedzy rozmówcy i błednych wniosków w stosunku do przedmiotu sporu.
Pozdrawiam.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-07-2010, 20:13   

mkautos napisał/a:
...
PROJEKTER napisał/a:
bo ponownie niepotrzebnie i za szybko założyłem, że mam do czynienia z ludźmi inteligentnymi ...

Zauważ ze inteligencja nie polega na przytakiwaniu, lecz na konstruktywnej wymianie poglądów.
Ale druga strona tez musi byc otwarta a nie slepo tkwic na swojej pozycji i nie przyjmowac spostrzeżen, wniosków i zapytan kierowanych w jej strone.
Takie ignorowanie rozmówcy prowadzi do braku zaufania co do wiedzy rozmówcy i błednych wniosków w stosunku do przedmiotu sporu.
Pozdrawiam.


... w normalnych warunkach ... czyli w rzeczowej dyskusji przy stole ... miałbyś bardzo dużo racja w kwestii tej ignorancji i związanego z tym zaufania. Tu na forum nie ma to już dla mnie znaczenia :) ... Za długo się tu rzetelnie i zgodnie z prawdą "produkuję" w wielu tematach, a mimo tego co jakiś czas pojawi się skrajny uparty dureń jak F247, albo tylko uparciuch zmierzający w kierunku durnoty jak @Elvis. Nic nie pomaga fakt, że mam na tym Forum zerową ilość technicznych wygłupów i wpadek. Nic nie pomaga fakt, że w większości przypadków mam słuszność stojąc na swoim stanowisku w sporach technicznych, czy formalno prawnych ... To bez znaczenia.

Jak widzisz @mkautos "zaufanie do wiedzy" to raczej pusty frazes. Tu na forum w większości nowych sporów .... zaczyna się od dowodzenia ... kto ma dłuższego chu ... a, a nie większą wiedzę. .... i oczywiście jest gigantyczna różnica pomiędzy przekonaniem, że ma się rację w jakiejś sprawie ... a rzetelną wiedzą opartą o fakty w tej samej sprawie ;)

Inteligenacja - to min. umiejętnosć szybkiego wyciągania wniosków z informacji jakie dostajesz ... im szybciej to robisz i im mniej do tego potrzebujesz informacji tym bardziej możesz uważac się za człowieka inteligentnego ... nie ktorzy mówią nawet coś o "czytaniu rozmówcy w jego myślach :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 18-07-2010, 20:38   

PROJEKTER napisał/a:

Jak się jednak okaże, że te wasze wymiary są OK ... to pozostanie uznać, że to co już ustalane i pewne - jest ostateczne, a wy NIE MYLICIE SIĘ W WYMIAROWANIU i 1,3 = 1,5 mm, a 1,4 = 1,7 mm ... no i zasadniczo to będzie KONIEC TEMATU.


Robert mam 2 saty 1,3 i są 1,3mm i jedną satę 1,6 i jest 1,6 mm myślę że łysy trafił na jakiś bubel nie da sie tego inaczej wytłumaczyć ....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 18-07-2010, 20:48   

car painter napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:

Jak się jednak okaże, że te wasze wymiary są OK ... to pozostanie uznać, że to co już ustalane i pewne - jest ostateczne, a wy NIE MYLICIE SIĘ W WYMIAROWANIU i 1,3 = 1,5 mm, a 1,4 = 1,7 mm ... no i zasadniczo to będzie KONIEC TEMATU.


Robert mam 2 saty 1,3 i są 1,3mm i jedną satę 1,6 i jest 1,6 mm myślę że łysy trafił na jakiś bubel nie da sie tego inaczej wytłumaczyć ....


... to @baqo też musiałby mieć taki bubel , a ma pistolety z pewnego źródła ( zakładam że ten mierzony z 1,49 mm - też ) ... Sądzę, że problem tkwi zupełnie gdzie indziej ;) i dotyczy pistoletów RP 3000, 1000 i może modelu 100 ... ale muszę mieć pewność zanim się tu wyprodukuję. Muszę mieć info z SATA. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 18-07-2010, 21:02   

car painter napisał/a:
Robert mam 2 saty 1,3 i są 1,3mm i jedną satę 1,6 i jest 1,6 mm myślę że łysy trafił na jakiś bubel nie da sie tego inaczej wytłumaczyć ....
PROJEKTER napisał/a:
to @baqo też musiałby mieć taki bubel , a ma pistolety z pewnego źródła ( zakładam że ten mierzony z 1,49 mm - też )
i ciągle w koło ,i to samo :glupek:
nikt nie wie jaką średnicę ma 1,3 RP :glupek: :glupek: :glupek: :glupek:
a wychodzi na to że są dwa rodzaje :killer: :killer: :killer:
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

ja posiadam SATA jet 3000 RP 1,3
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 19-07-2010, 07:13   

witam

ze zdjęć pamiętam że dysza saty łysego i chyba Bago ma taką niebieską obwolutę u mnie w 3000 rp tego nie ma jest goły czysty metal , może to nie ma żadnego znaczenia , ale to jedyna widoczna różnica , oznaczenie- 1,3 jest
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-07-2010, 12:20   

car painter napisał/a:
witam

ze zdjęć pamiętam że dysza saty łysego i chyba Bago ma taką niebieską obwolutę u mnie w 3000 rp tego nie ma jest goły czysty metal , może to nie ma żadnego znaczenia , ale to jedyna widoczna różnica , oznaczenie- 1,3 jest


... ??? Może nie ma znaczenia ... a może to być bardzo istotne ;) . Dzięki za spostrzeżenie ... Próbuję jakoś napisać ... o co właściwie mi chodzi w tej sprawie, w e-mailu do SATA i czego dotyczy ten problem, ale przyznam, że w kilku zdaniach to się nie udaje :) i chyba będę musiał to załatwić za pośrednictwem jednego z przedstawicieli ... bo aż taki swobodny w niemieckim to Ja niestety nie jestem ( ... tak to na stare lata jest jak się za młodu olewa zajęcia pozalekcyjne :) :) :) ) ... no i nikt nie musi mnie tam wcale poważnie potraktować wysyłając wyjaśnienia ... bo przyznam szczerze że moje kontakty są bardziej prywatne niż służbowe ... a to taka ... oficjalna sprawa.

... ale jeszcze prośba do zainteresowanych. NR fabryczny pistoletu @łysy73 odczytałem z foto ... ale gdyby @baqo podesłał foto ze swoim korpusem od strony nr, to by mi trochę pomogło w skonkretyzowaniu tego zapytania ;) i jakiejś luźnej, ale konkretnej formy zapytania bo podanie nr w piśmie zabrzmi jak reklamacja, a nie o to mi chodzi. .... No i mam nadzieję że @łysy73 się nie pogniewa na mnie za to, że wykorzystam też jego zdjęcia z Forum :) - dzięki.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 14:52   

PROJEKTER napisał/a:
car painter napisał/a:
witam

ze zdjęć pamiętam że dysza saty łysego i chyba Bago ma taką niebieską obwolutę u mnie w 3000 rp tego nie ma jest goły czysty metal , może to nie ma żadnego znaczenia , ale to jedyna widoczna różnica , oznaczenie- 1,3 jest


... ??? Może nie ma znaczenia ... a może to być bardzo istotne


Witam. powiem szczerze, że w rozmowie telefonicznej z "serwisantem saty" powiedziałem mu o kolorze tego pierścienia i symbolu 14R, na co dostałem odpowiedź, że to jest dysza saty 1,4RP. Że tak ma właśnie być.
Ale......
Ale powiedział mi to ten sam Pan który potwierdził mi wymiary metryczne dysz odpowiadające oznaczeniom na głowicach Sat, więc po tym co wyszło, to raczej bym się już jego opinia nie sugerował :) :) :) :) :) :) :) :)

PROJEKTER napisał/a:
NR fabryczny pistoletu @łysy73 odczytałem z foto

PROJEKTER napisał/a:
No i mam nadzieję że @łysy73 się nie pogniewa na mnie za to, że wykorzystam też jego zdjęcia z Forum :) - dzięki.


Projekter wiem, że masz mnie za przygłupa, ale jak sądzisz?:
Dlaczego ułożyłem go do fot numerami? :) :) :) :)
Pewnie, że podawaj.
Cały świat może je oglądać więc sądzę, że i Sacie też na to "pozwolimy" :)
"Jak tacy kozacy w gunach, to a nuż błysną jakąś wiedzą na temat tego" :D :D :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-07-2010, 15:33   

łysy73 napisał/a:


Projekter wiem, że masz mnie za przygłupa ...


Muszę niestety zdementować tą plotkę. To nie prawda. Jeszcze nie mam Cię za przygłupa. :)
Jeszcze nie dałeś tu wyraźnych powodów żeby za takiego Cię uznać @łysy73 :) ... więc zupełnie nie potrzebnie tak się sam wyzywasz :nono: ... ale wiesz ... każdy nowy temat to kruchy i delikatny "lód". Stąpanie po nim jest nad wyraz niebezpieczne i kroki należy stawiać ostrożnie ... jak się chodzi jak słoń ... to trach ... a pod spodem ocean głupoty w którym pławi się już nie jeden forumowy dureń :) ... ale na razie @łysy73 dajesz sobie radę ... choć momentami .... prowokujesz los :nono:

[ Dodano: 19-07-2010, 15:37 ]
łysy73 napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
No i mam nadzieję że @łysy73 się nie pogniewa na mnie za to, że wykorzystam też jego zdjęcia z Forum :) - dzięki.

Pewnie, że podawaj.
Cały świat może je oglądać więc sądzę, że i Sacie też na to "pozwolimy" :)


Dzięki serdeczne kolego @łysy73 ... fotki będą do obejrzenia .... w prasie branżowej ... już po wakacjach :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 15:53   

PROJEKTER napisał/a:
każdy nowy temat to kruchy i delikatny "lód". Stąpanie po nim jest nad wyraz niebezpieczne i kroki należy stawiać ostrożnie ... jak się chodzi jak słoń


A jak mam chodzić "delikatnie" jeśli ważę 120 kilo?
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

{i mam we łbie pewną nową koncepcję dotyczącą dużych dziur w dyszach i ich wpływu na jakość lekierowania.
Ale napiszę za kilka dobrych minut bo to trochę potrwa, a na razie nie mam za bardzo czasu}
Ale spoko.
Nie będzie bolało ;) :)

Nara
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 19-07-2010, 16:02   

[quote="PROJEKTER"][quote="łysy73"]
K...a !Zapomniałem dać punkt Robertowi,Zaraz to naprawię. ;)
Wszystkim po równo,tzn.:Jackowi ,Robertowi i Łysemu,/który nie wiem jak ma na imię/ ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-07-2010, 16:54   

@łysy73 :) ... rozpętałeś ten temat ... wiec byłoby by miło gdybyś go sam zakończył.

Ja już wiem w czym tkwi problem twojego pistoletu ... i zakładam, że także pistoletu @baqo :D tu bardzo dokładnie widać w czym tkwi ten problem :

http://img709.imageshack....g3762resize.jpg

Nie chcę się tu kreować na jakiegoś obrońcę tych produktów, czy fanatyka SATA więc bardzo proszę prześlij mi na PW nr telefonu do siebie .... Zadzwoni do ciebie technik ( mówi po polsku ) sprawę ci idealnie i rzetelnie wyjaśni ... ale prośba .... potem TY oznajmisz kolegą o co tu chodzi ! Nie dopuść tylko do tego żebyś po zakończonej rozmowie nadal czegoś nie rozumiał, lub pozostało coś o co zapomniałeś spytać :nono:

Ja mogę to wyjaśnić już teraz :D ... ale lepiej będzie jak sam to usłyszysz i zadasz tyle pytań ile chcesz, aż każdy aspekt tej sprawy stanie się dla ciebie oczywisty :)

Masz wątpliwości pytaj tam ... uznasz że SATA to szajs - powiedz to temu gościowi ... Nie będziesz usatysfakcjonowany wyjaśnianiem ... też mu to powiedz.

Dawaj ten nr. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 17:18   

Witam ponownie.

No więc wracam do dużych otworów w dyszach materiałowych, a konkretnie do tego guna który na początku opisałem:

Więc dzisiaj sobie dalej nad tym "dumałem" {czyt. "zagryzałem"} dlaczego mimo takiej lufy wcale ten gun nie pluł ta farbą tylko ją idealnie {nawet za idealnie} rozpylał.???????

No i po jakimś czasie dumania nagle przypomniałem sobie, że z niej nie leje się klar strumieniem, bo dziura ta jest z drugiej strony "zatkana" takim "pręcikiem ze stożkiem" często nazywanym iglicą :)
Co więcej ta iglica może się otwierać nie tylko tyle ile tylko się da, ale też tyle na ile pozwoli jej użytkownik tegoż guna, czyli lakiernik. :)
Bo po to zapewne jest tam regulacja jej skoku.


Dlatego też przy odpowiedniej regulacji przepływu materiału przez dyszę {czyt. regulacji skoku iglicy} pistol z dużo większą dyszą wcale nie leje, a sypie praktycznie tak samo jak taki sam pistol z dyszą mniejszą.
Wtedy przepływy maja praktycznie takie same, wydajność też i cały nazwijmy to tryb pracy też taki sam.
Tyczy się to dobrze wyregulowanego guna, bo jeśli dorwie się do niego ktoś, kto powykręca wszystkie kurki na maxa, to dupa z porównań i całej teorii. Ale i z jakości powłoki też , więc tej opcji nawet nie rozpatrujemy.

I teraz do czego konkretnie dążę:

Wg. mnie JACK.... ma rację mówiąc, że jeśli weźmie do ręki Swój gun i gun Bago, to po malnięciu obydwoma powłoki po obydwu będą takie same. A i ich grubości też, mimo, że bardzo mocno różnią się otworami.
I walnę też śmiałą teorię, że obydwa guny zużyją tyle samo, bądź bardzo bardzo podobną ilość towaru.
A jako, że potrafię czasami daleko wypuścić wyobraźnię, to mogę też zaryzykować, że gdyby do tych porównań dokoptować tego 1,4 z lufą prawie 1,7mm, to efekty i porównania byłyby dość podobne.

A dla czego?:
1) są to 3 teoretycznie takie same pistolety
2) będą miały to samo ciśnienie na wejściu i na wyjściu {czy z ciś. na wyjściu się mylę?}
3) będą miały ten sam klar
4) będą miały takie same warunki pracy {wilgotność, temp. itd}

I jeżeli te wszystkie parametry będą takie same, to aby uzyskać taki sam efekt powłoki i tej samej grubości, to teoretycznie będą potrzebowały podczas lakierowania:
TAKIEGO SAMEGO PRZEPŁYWU MATERIAŁU PRZEZ SWOJE DYSZE.

A jak tego dokonać jeśli jeden gun ma dziurę 1,3mm, drugi 1,5mm a trzeci 1,7mm?
A regulacją skoku iglicy.

O co mi konkretnie chodzi?

A o tym, że porównując same otwory w dyszach, wszyscy zapomnieliśmy, że przy dobrze wyregulowanym gunie tak naprawdę NIGDY nie korzystamy z pełnej możliwości przepływu towaru, jaki może nam dać każda z używanych dysz.

Więc co z tego, że ta sata, którą przedstawiłem ma dziurę prawie 1,7 milimetra, jeśli NIGDY NIKT NIE SKORZYSTA Z JEJ PEŁNEJ PRZEPUSTOWOŚCI?
{poza myciem guna po malunku :) }

Bo przypomnijmy sobie jak w przekroju wygląda dysza z iglicą:

Wylot dyszy to jakaś tam długość tulejki na końcu której od strony środka guna jest stożek.
Na tym stożku opiera się stożek iglicy, której to z kolei czubek nawet wystaje na zewnątrz dyszy.
Iglica cofnięta maxymalnie do tyłu odkrywa całą możliwość przepustową otworu dyszy, ale czy tak lakierujemy?
Nie.
Iglicy nie cofamy maxymalnie, a co za tym idzie jej czubek ogranicza maxymalną możliwą przepustowość otworu dyszy.
Dlatego też mimo, że otwór "jest 1,7mm", to jest zdławiony na tyle, że przepustowość materiału jest porównywalna z takim samym gunem o dyszy 1,3 mm przy pracy w takim samym trybie lakierowania.
I tak samo byłoby gdyby otwór dyszy materiałowej miał jeszcze większy wymiar. Bo gdyby miał dziurę 2,0 mm, to najzwyczajniej na świecie mniej by trzeba było cofnąć iglicę, aby przepuścić taką samą ilość materiału co w gunie z dyszą mniejszą

Może dla tego sata nie uwzględnia reklamacji TYLKO na podstawie dziurki nie trzymającej "jakiegoś wymiaru".
A reklamację uznaje dopiero wtedy jeśli pistolet PRACUJE NIE PRAWIDŁOWO.
I to określenie "pracuje nie prawidłowo" też właśnie zapadło mi w pamięci i też dało do myślenia.

Podsumowując to wszystko po prostu skupiliśmy się niechcący {ja zacząłem} tylko na samych otworach w dyszach, zapominając że pistolet nie składa się tylko z samych dysz.
Jest tam też jeszcze kilka innych części składających się na sprawną pracę tego narzędzia takich jak m.inn. iglica.
Iglica, która jest NIE ODŁACZNYM KOMPLETEM WRAZ Z DYSZĄ DO NIEJ PRZYPISANĄ ! !! {głowicą powietrzną też}

Może dlatego też "Sata" uśmiecha się gdy słyszy o "innej dziurze", zadając jednocześnie pytanie o sprawne działanie pistoletu?

Może coś nie zbyt wyraźnie napisałem, więc sorki.
Ale sporo tego było więc gdzieś z czymś się mogłem machnąć.

Ot i takie to dziś miałem wizje.

{Ps. Projekter:
Tak sobie myślę, że może za dużo nie wyjeżdżać z tymi pytaniami do Helmutów, aby nie robić w ich oczach z siebie {czyt. "Nas"} "debila"?
Nie posądzam Cię o taką gorączkowość jaką ja mam, ale chyba trzeba sto razy zastanowić się dobrze jak sformułować jakieś pytanie i konkretnie o co zapytać.
Bo tak sobie myślę, że może i rozmiar dysz powiedzą, bo to może każdy sobie zmierzyć, ale wytłumaczyć dlaczego i gdzie jest taka i siaka dziura to już w życiu nie.
Nie po to wszak latami wymyślają nowe konstrukcje i wydają na to kasy że hooooooohoooo, aby teraz tłumaczyć komukolwiek jak i na jakiej zasadzie działa ich kolejny wynalazek.
Jak sadzisz?}

No to na razie na tyle

[ Dodano: 19-07-2010, 17:20 ]
No-limit napisał/a:
Wszystkim po równo,tzn.:Jackowi ,Robertowi i Łysemu,/który nie wiem jak ma na imię/ ;]


Tnx.

"Andrzej"

[ Dodano: 19-07-2010, 17:22 ]
PROJEKTER napisał/a:
@łysy73 :) ... rozpętałeś ten temat ... wiec byłoby by miło gdybyś go sam zakończył.


Ok

A co powiesz na teraźniejsze moje rozumowanie, które właśnie tu opisałem?

Sam dziś z siebie się śmiałem :) :) :) :) :)

Bo zapomniałem, że pistolet składa się z kilku nierozerwalnych części, a nie tylko samej dziury w dyszy :) :) :)

Oj dał ja ...... {4 litery}
Oj dał.....
:) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-07-2010, 18:43   

:) masz 2 % racji bo podążasz w dobrym kierunku ... i w 98 % się mylisz. Sprawa jest tak prosta i oczywista że aż zadziwia fakt że tylko @mkautos w jednym ze swoich postów poszedł w prawidłowym kierunku ... ale tego nie rozwinął ... choć miał absolutną rację. :nono:

@łysy73 nie mogę napisać ci jak jest ... bo przyznam że mam już dosyć dywagacji na Forum jakby to mogło być i kto jest lepszy w mierzeniu gwożdziem wiertłem i suwmiarką :)
Te wszystkie pomiary są do dupy ... co już sugerowałem, a teraz już wiem. Mierzysz nie to co powinieneś i nie w takim pistolecie w którym powinieneś ... to tyle na zachętę ...

... dawaj nr ... pogadasz z technikiem ( to polak od wielu lat pracujący dla SATA ) wszystko ci wyjaśni i będziesz mądry. ... i dodam, że @baqo już wie o co chodzi bo długo rozmawialiśmy ... natomiast proszę Wojtku o chwilkę tajemnicy niech @łysy sam się dowie co i jak ? :)

p.s ... niech Andrzej sam się dowie co i jak ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 18:49   

Hmmmmm...

:blee: :blee:

No kurde teraz to się znów pogubiłem......
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2010, 19:59   

PROJEKTER napisał/a:
Sprawa jest tak prosta i oczywista że aż zadziwia fakt że tylko @mkautos w jednym ze swoich postów poszedł w prawidłowym kierunku ... ale tego nie rozwinął ... choć miał absolutną rację.

Ja wiem o czym piszesz.
Nie drążyłem przedtem tego tematu, bo mi nic nie odpisałes, wiec nie było potrzeby a ja przy tamtym zdaniu stoje nadal.
Dzieki ze odpowiedziałes mi ze moje obserwacje i wnioski były prawidłowe.
I tym technicznym rozwiązaniem rózni sie sata od tych tańszych made in china i nie tylko.
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 19-07-2010, 20:13   

a to jakas tajemnica jest czy cus, ze sie tacy tajemniczy zrobiliscie??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-07-2010, 20:34   

mkautos napisał/a:
PROJEKTER,
Jeszcze jedna ciekawostka, którą powinienes juz dawno nam uzmysłowic na jakiej zasadzie działa przepływ materiału przez tą dysze i gdzie następuje jego precyzyjne dozowanie.

Koledzy zwróccie uwagę, że dysza z iglica uszczelnia sie 2-3 mm za otworem którego tak sie czepiamy.


... Więc jak iglica wystaje już z dyszy ( tak jak na foto z postu @łysy73 ) to komplet przestaje być precyzyjny z dokładnością do 3 um i jest do wymiany ...

Andrzej ( @łysy73 ) już wie o co chodzi ... To nie tajemnica - tylko dokładne opisanie i wyjaśnienie o co tu chodzi wymaga kliku minutowej rozmowy ... choć żeby było tak rzetelnie i jasno, zajęło to nam minut .... kilkanaście :) Opis na forum zająłby pewnie z dwie strony ... ale to nic ... zrobię z tego tematu wątek w publikacji o pistoletach i będzie można doczytać wszystko .... bez tzw. tajemnic ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 20:52   

Witam ponownie.
Właśnie odbyłem z Ser Projekterem rozmowę telefoniczną, w której to bardzo rzeczowo i szczegółowo wyjaśnił mi, a w zasadzie rozwiał moje wątpliwości dotyczące tematu który tu rozpocząłem.

I tak:

1) jeśli chodzi o porównanie oznaczeń dyszy, do średnicy jej otworu w dyszy materiałowej w sacie 3000 RP 1,4 to:
WYMIAR TEGO OTWORU MA SIĘ NI JAK DO JEJ OZNACZENIA.
Czyli symbol 1,4 to nie znaczy, że otwór ma mieć średnicę 1,4 milimetra

2) jeśli zaś chodzi o otwór w dyszy materiałowej pistoletu, który ja tutaj zaprezentowałem, to najprościej można to określić w sposób następujący:
ZAPREZENTOWANY PRZEZE MNIE PISTOLET MA JUŻ PO PROSTU WYPRACOWANĄ DYSZĘ.

Także suma-sumarum Projekter od samego początku miał rację, a ja nie znając dość specyficznej budowy tego pistoletu, a dokładnie sposobu rozwiązania miejsca uszczelnienia dyszy materiałowej i iglicy, oraz historii tegoż pistoletu {czyt. zużycia tych części} wyciągnąłem zbyt pochopne i za daleko idące wnioski, za co raz jeszcze przepraszam.

Ale ogólnie sądzę, że dobrze, że temat został poruszony {choć z "innych" powodów i "dość ostro"}, bo dzięki niemu sporo osób dowiedziało się jakiejś kolejnej nowej ciekawostki.

Myślę, że można zamknąć już temat, bo wszystko się wyjaśniło.
Dziękuję
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-07-2010, 20:59   

łysy73 napisał/a:
ZAPREZENTOWANY PRZEZE MNIE PISTOLET MA JUŻ PO PROSTU WYPRACOWANĄ DYSZĘ.
to trzeba zaspawać i na nowo wiertłem przewiercić na 1,4 :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 21:00   

baqo napisał/a:
to trzeba zaspawać i na nowo wiertłem przewiercić na 1,4 :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)


Hahaha
Teraz taki mądry.....
:zły:
:) :) :) :) :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-07-2010, 21:01   

łysy73 napisał/a:
Myślę, że można zamknąć już temat, bo wszystko się wyjaśniło.
temat zamkniemy za trzy lata ,bo po tylu mój gun się rozbił ,a zobaczymy co od teraz będzie z innymi 1,3 RPkami ?????????
do zobaczenia za trzy lata ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;(( ;((

ja jak dojdę do 1,6 to rpka rzucam do podkładu ,wsb do lakieru . tym sposobem mamy tzw . ciągłość sata :) :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 21:19   

martek napisał/a:
a to jakas tajemnica jest czy cus, ze sie tacy tajemniczy zrobiliscie??


Martek...
Chodzi o to, że w pistolecie Sata 3000 RP uszczelnienie między dyszą a iglicą nie jest tak, jak się wszem i wobec wydaje na płaszczyznach ich stożków, tylko na wewnętrznej krawędzi otworu tejże dyszy i stożku iglicy.

Tak po chłopsku to stożki dyszy i iglicy się ze sobą nie stykają.

Stożek iglicy jest ostrzejszy, a stożek od wewnętrznej strony otworu dyszy materiałowej bardziej rozwarty, przez co się nie stykają ze sobą, a uszczelnienie następuje w miejscu gdzie stożek iglicy styka się z wewnętrzną krawędzią otworu dyszy mat.

Ja rozumiem już o co tu chodzi i jak to działa, tylko nie wiem czy dobrze się wysłowiłem.

Pzdr

[ Dodano: 19-07-2010, 21:22 ]
baqo napisał/a:
ja jak dojdę do 1,6 to rpka rzucam do podkładu ,wsb do lakieru . tym sposobem mamy tzw . ciągłość sata :) :) :) :)


No pomysł spoko. :)
Tylko WSB to chyba HVLP, a ten do klaru co masz teraz to RP
Czy to nie będzie Ci jakoś kolidowało?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2010, 21:57   

łysy73 napisał/a:
Stożek iglicy jest ostrzejszy, a stożek od wewnętrznej strony otworu dyszy materiałowej bardziej rozwarty, przez co się nie stykają ze sobą, a uszczelnienie następuje w miejscu gdzie stożek iglicy styka się z wewnętrzną krawędzią otworu dyszy mat.


http://img130.imageshack....g3751resize.jpg


Czy ktos mi wytłumaczy JAK czubek iglicy mniejszy od otworu dyszy z zewnętrznej strony moze tak rozkalibrowac ten otwór jesli nawet w tak rozkalibrowanym otworze - ponoc przez ten czubek dyszy - dalej sie z nim nie styka.
A przeciez jesli by iglica juz tak rozkalibrowała ten otwór to by scisle przylegała do scianek tego otworu , w taki sposób jak sama go wyrobiła.
A na fotce niestety daleko jej do stykania sie z dysza.
A pistolet nie wygląda na zuzyty.
Materiały saty nie sa z przetopu puszek po piwie.
W tą jakość saty nigdy nie zwątpię.
Więc ja uwazam ze temat większego otworu nie został wyjaśniony, ale nie uwazam go za jakąs wade.
PS
Przez te Wasze wyjaśnienia, z lekka mgliste, zmuszacie mnie do wsadzenia suwmiarki w otwór tej dyszy - tak jak Wojtek to zrobił.
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 22:05   

Mk...

Bo uszczelnienie nie następuje czubkiem stożka iglicy tylko w jego dalszej części.
A czubek iglicy od początku miał mniejszą średnicę niż fabryczny otwór, dlatego swobodnie przechodzi na wylot

[ Dodano: 19-07-2010, 22:10 ]
Mk...

Jak przyjrzysz się tej focie w powiększeniu to zobaczysz dokładnie miejsce na iglicy, którym styka się ona z krawędzią otworu dyszy:

http://img709.imageshack....g3757resize.jpg

Teraz nie pamiętam czy tam tak było, czy tylko na focie to wygląda tak jakby na iglicy były nawet dwa stożki:
- ostrzejszy przy samym czubku
- a za nim troszkę bardziej rozwarty
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2010, 22:11   

łysy73,
Kurcze.
Czy ja sie nie potrafie wysłowic?
Przeciez pisze drukowanymi literami :glupek:
łysy73 napisał/a:
dlatego swobodnie przechodzi na wylot

Skoro swobodnie przechodzi przez wylot to jak go rozkalibrował?????
Czy tylko ja to widze???
Tak trudno to ogarnąc???
Do teraz swobodnie przechodzi i nie dotyka go NIGDY ! !!!!
Czy Ty tego nie widzisz???
A o miejscu uszczelnienia przeciez pierwszy napisałem i o stoczeniu czubka iglicy ,,, wiec dlaczego mi tłumaczysz to co ja tłumacze Tobie.

Ja jestem zrozpaczony i niewiem juz jak mam napisac takie oczywiste oczywistosci. :nono:
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-07-2010, 22:14   

mkautos napisał/a:
zmuszacie mnie do wsadzenia suwmiarki w otwór tej dyszy - tak jak Wojtek to zrobił.
mkautos, to nie moje foto .
to foto jest zrobione nowej dyszy 1,3 u kolegi którego sam osobiście kupowałem swój RP.
ja nie mam takiej suwmiarki :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2010, 22:16   

baqo,
Ale odpowiedz tylko na to jedno pytanie..
Czy ten stoczony czubek iglicy co nie styka sie wcale z otworem dyszy ---- ROZKALIBROWAŁ JĄ ???? i dalej nie styka sie ze sciankami tejze dyszy????
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-07-2010, 22:18   

Cytat:
ROZKALIBROWAŁ JĄ ???? i dalej nie styka sie ze sciankami jejze dyszy????
nie! to wiatr ją przedmuchał :) :) :) (przeleciał) :D
znaczy się materiał,lakier
ja jestem rozczarowany i załamany tym że moja satka taka ładna ,a już się zużyła :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-07-2010, 22:20   

baqo napisał/a:
znaczy się materiał

A w instrukcji pisze aby srodków sciernych nie uzywac ani kwasów ;) ;) ;)
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-07-2010, 22:21   

Mk....
Rozumiem już o co pytasz.
Ta iglica nie rozkalibrowała tego otworu z 1,4 mm na 1,6mm
Tam od fabryki nie było otworu 1,4mm, a praktycznie taki, jaki tam teraz przy czubku dyszy jest.
Iglica rozklepała ten otwór od jego wewnętrznej strony, przez co wysunęła się bardziej do przodu, aż teraz jej czubek wystaje poza krawędź otworu dyszy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 19-07-2010, 22:21   

mkautos napisał/a:
A w instrukcji pisze aby srodków sciernych nie uzywac ani kwasów ;) ;) ;)
raz tylko użyłem do piaskowania rdzy na starym polonezie :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne