lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:06
Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?
Autor Wiadomość
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 15-07-2010, 17:32   

baqo napisał/a:
dobrze że chociaż wsb mam dobrą
ha ha ha

Cóż :) Koledzy dobry sprzęt i doświadczenie.Co do niuansów w konstrukcji pistoletów z najwyższej półki?Odpuściłbym temat.Problem jest taki:który do czego/RP,HVLP i dysze/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 17:54   

Zdaje się że Baqo doskonale wie o tym, że przedstawiciel SATA u którego kupił ten pistolet zmierzył podobną techniką kilka pistoletów RP ze swojego magazynu i ma identyczne wymiary w każdym z nich.

Więc przepraszam @mkautos o jakich faktach i rzetelności pomiarów suwmiarką kolego tu piszesz ?

... Przypomnę Ci może, że kilka stron wcześniej napisałem, że to nie milimetry .... a durny upór wielu z was posuwał się dalej ... Wreszcie - jeden aspekt tego tematu pomimo zajadłego uporu w sprawie milimetrów został wyjaśniony ...tylko nie wiem czy jesteś już przekonany czy nadal myślisz, że 1,4 w SATA to 1,40 mm ?

Czy ci co tak stanowczo zabierali tu głos ... błyszcząc rzetelną fachową wiedzą opartą o .... wydaje mi się .... łaskawie napiszą sorry myliłem się - tak mi głupio ? .... Czy tak jak ślepy głuchy i durny kłamca @elvis dalej będą uparcie twierdzić że białe jest czarne ?

Takie pomiary kolego @mkautos .... to tak jak już pisałem o kan dupska można potłuc.

Co to ma być za dowód na tym foto ? kolejny z tych rzetelnych ... wytrzepanych z dupy ? Taki jak zdjęcia @łysy73 z dowodami na aferę stu lecia i błąd produkcyjny SATA ?

Skąd możesz @mkautos wiedzieć, czy ta suwmiarka jest skalibrowana, Czy @Baqo umie się nią posługiwać, Czy przy pomiarach nie wyszły mu trzy rożne wyniki, a pokazał ten 1,49 ?

Kurde .... Panowie ruszcie wreszcie trochę pecynkiem pomimo upału.
SATA twierdzi, że każda oznaczona głowica jest powtarzalna - błąd to 3 um.
Ja im wierzę bo nigdy nie dali powodu do tego żeby im nie wierzyć ... są nr 1 na świecie ... mają silną konkurencję czyhającą na każdy błąd i wpadkę ... mają jedną fabrykę ... i piszą, że rozbieżności pomiędzy wymiarami tych samych zestawów głowic są niemożliwe.

Z drugiej strony mamy trzech lakierników wyposażonych w precyzyjny sprzęt pomiarowy typu gwoździe, wiertła i suwmiarka. Trzech rożnych Panów w trzech różnych miejscach polski ... każdy kilka dni temu przekonany dozgonnie że 1,4 to jest 1,40 mm.
i każdemu z nich wychodzi po tych szczegółowych pomiarach co innego.

No to co @mkautos stawiasz 100 zł na racje @baqo czy na to że nie umie mierzyć i że SATA RP 3000 1,3 jest wykonana tak jak każdy inny z kilkunastu milionów pistoletów SATA ?

A ty kolego @baqo dzwoń pod dostępny nr ... albo bierz pistolet pod pachę i jedź do przedstawiciela ... bo z każdym kolejnym postem pakujesz się w coś za co możesz potem być wyśmiewany na forum przez wiele lat ... sugeruję ci zebrać niezbite dowody przeciwko SATA i dopiero to pokazywać jako foto na publicznym forum ... i dopiero w tym miejscu twoich działań ... przejść do ataku na te produkty. :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-07-2010, 18:11   

PROJEKTER napisał/a:
No to co @mkautos stawiasz 100 zł na racje

Gdyby mnie interesowało i szukał bym dziury w całym, to sam juz bym tam tkał gwoździe, przecinaki i imadła.
Bo takim precyzyjnym sprzętem dysponuje.
A wymiar przeliczam na stopy a stopy na pory roku itd.
Podobnie jak sata skoro Jacek ma wymiar 1.3 a Baqo 1.5 przy takim samym pistolecie.
Znając ich fachowość moge zie załozyc ze moj system pomiarowy jest bardziej zblizony do systemu saty niz mozliwosc błędu tych dwóch specjalistów.
 
     
elvis
[Usunięty]

Wysłany: 15-07-2010, 18:19   

PROJEKTER napisał/a:
Co to ma być za dowód na tym foto ? kolejny z tych rzetelnych ... wytrzepanych z dupy ? Taki jak zdjęcia @łysy73 z dowodami na aferę stu lecia i błąd produkcyjny SATA ?

Skąd możesz @mkautos wiedzieć, czy ta suwmiarka jest skalibrowana, Czy @Baqo umie się nią posługiwać, Czy przy pomiarach nie wyszły mu trzy rożne wyniki, a pokazał ten 1,49 ?


No teraz już jestem pewien że mamy na forum swojego Palikota --@PALIKOT -chcesz wiedziec więcej?
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 18:19   

To postaw na to stówę ... i poczekaj jak @boqo dostanie protokół po reklamacyjny i nowy pistolet z SATA ... zmierzył i sam widzisz jest 1,49 mm, a powinno być 1,3 mm jak u Jacka - Stówa murowana @mkautos ;) tylko w to wejdź.

[ Dodano: 15-07-2010, 18:24 ]
elvis napisał/a:
....


Oczywiście ciebie @elvis za te kłamstwa wkładane do moich postów mam głęboko w odbycie ... tak jak i twoje durne opinie ... i przypomnę ci kolego że Ja nie jestem taki szurnięty żeby się logować na forum pod innym nickiem i dyskutując sam z sobą popierać własne stanowisko ... za co niedawno zostałeś zbanowany. Jak masz coś do powiedzenia to pisz ... tylko przestań kłamać !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-07-2010, 19:14   

PROJEKTER, Tylko sie nie gniewaj na mnie ja chce coś powiedzieć w tym temacie odnośnie informacji od producenta saty.

Kazdy kto sprzedaje swoje usługi lub sprzęt będzie swego bornił i nigdy ci nie przyzna , fakt kurde wypuscilismy pistolety które maja troche wiekszą dysze czy cos w tym stylu. Nikt ale to nikt ci tego nie powie. Czy to w handlu burakami na ryneczku czy handlu nieruchomościami czy samolotami. Nikt wprost nie powie ci że jest to jego wina. Będzie zwlekał z powiedzeniem prawdy dotąd do puki będzie to dla jego interesów bezpieczne. Można owszem porozmawiać z taką osobą na dany temat wysłuchac go i koniec ale nigdy ślepo nie wierzyć w to co on mówi. Ty przecież masz taka prace. Sprzedajesz usługi innym. Napewno nie raz spotkałes kogoś kto ci kit pocisnął. Więc nie usiłuj nam tu wszystkim wbić do głowy że to co on mówi jest 100% prawdą bo napewno nie jest.

Jeżeli pomiary wykonane przez kolegów są prawdziwe a pistolety są takie same. Maja te same numery i praktycznie powinny być kropa w krope identyczne a nie są bo rozmiary dysz maja inne wartości to znaczy że chyba jednak coś tu jest nietak??

Przyznaj chodź raz ze mam racje. I nie wzburzaj sie bo to tylko forum a to jest tylko post .
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-07-2010, 19:15   

elvis,Pamiętasz co ja Ci mówiłem na temat dwóch nicków na Forum i co takie coś oznacza i jakie są tego konsekwencje?..zapomniałeś pewnie już...pozwolę sobie o tym Tobie przypomnieć ...przeczytaj Regulamin http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=2161 Jesteś widzę już do tego stopnia bezczelny że sam zaczynasz sobie wystawiać punkty jako Lakier hero ;]na prawdę żałosny jesteś...ja poczekam aż się zalogujesz, wtedy i Ty mądralo który potrafisz tylko szczekać i ujadać wraz ze swoim duchem z pod biedronkiLakier hero dostajecie bana ! ..mam wasze IP jak na widelcu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
car painter
Forumator
CUSTOM PAINTING



Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 255
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: Śladków Mały
Wysłany: 15-07-2010, 19:44   

ale sie porobiło :nono:

panowie ,może niech ktoś napisze jakie to ma naprawdę znaczenie ?? czy jest to 1,3 czy 1,5

jeśli jesteś dobrym lakiernikiem to używanie saty daje ci zajebistą frajdę ,przyjemność z lakierowania , nawet jeśli w moich satach ( nie będę tego mierzył ) miałbym dziury jak dna od szklanek a efekt malowania był by ten sam to co to za różnica ! !

panowie dajcie spokój , malowałem wszystkimi najlepszymi pistoletami jakie są dostępne na rynku ( testowałem w firmie ) i do saty nie ma polotu żadna firma bez względu czy mają dziury 1,3 czy 1,6 ....

Lysy kup sobie devilbisa zostaw satę w spokoju i będziesz szczęśliwy , tam pewnie są małe dziurki 1,3 wiec dasz sobie radę z bezbarwnym a saty zostaw profesjonalistą my sobie radzimy z dużymi dziurami ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 20:13   

madmax napisał/a:
Jeżeli pomiary wykonane przez kolegów są prawdziwe a pistolety są takie same. Maja te same numery i praktycznie powinny być kropa w krope identyczne a nie są bo rozmiary dysz maja inne wartości to znaczy że chyba jednak coś tu jest nietak??

Przyznaj chodź raz ze mam racje. I nie wzburzaj sie bo to tylko forum a to jest tylko post .



hmmm :okulary: skoro to tylko forum, i to tylko post to masz rację @madmax :) .... Przyjmuję twój tok rozumowania ..... i

1. To nie prawda że budowa warsztatu wymaga pozwolenia kolega @front 247 ma rację ... a Ja się myliłem ..... wszak to tylko forum i to tylko post. ;)

2. To nie prawda, że nie ma regulacji wilgotności w kabinach lakierniczy .... oczywiści są w każdej pełny wodotrysk ... wszak to tylko forum, a to tylko post ;)

3. To nie prawda że kara za brak zgłoszenia lakierni do WIOŚ może kosztować 20 000 - wymysliłem to na poczekaniu .... wszak to tylko Forum, a to tylko post ;)

4. To nie prawda że tani sprzet z allegro jest g..... wart .., jest absolutnie rewelacyjny im tańszy tym lepszy .... wszak to tylko :nono: .... F

5. To nie prawda że dysze głowic SATA nie są wymiarowane w milimetrach .... oczywiście że są .... skok co 0,1 mm .... poprostu was nabrałem .... a wy jak te głupie dzieci wszytsko łykacie :) :) :) ale obciach :buhaha: .... wszak to tylko forum i post ;)

6. Masz rację @madmax - na jaką cholerę i komu są tu potrzebne jakieś rzetelne, czy prawdziwe informacje ? .... wszak to tylko forum i post ;) .... nie ma z tego kasy .... strata czasu ... i tylko się człowiek wkurza jak czasami gada z durniem ... po drugiej stronie ....

Przekonałeś mnie .... pozostaje tylko przyznać, że SATA to gniot i ustanowić wysoką nagrodę na detektywa @łysy73 za wykrycie mega afery i drugiej dla @baqo za precyzyjne pomiary które wykazały jak SATA okłamuje klientów na całym świecie i jaki ma przedpotopowy sprzęt pomiarowy ... Jaką firmę teraz skopiemy ? Może niech ktoś policzy obroty szlifierki Festoo czy się zgadzają z DTR .... albo ziarenka na papierze ściernym, czy się zgadzają z nominałem .... jak to jak ? ... nie wiem, ale ktoś tam zaraz wymyśli jakieś urządzenie z puszki po farbie, drutu, plastra i starego lejka :nono:

Oczywiście masz rację @madmax - faktycznie jest tu coś ( z kimś ) nie tak ....

Ciekawe tylko kto tu zgasi światło za jakiś czas ? .... Pewnie ci co mają teraz rację.

Na razie po tym wszystkim to z cała pewnością 4 generalnych importerów, wszystkie centrale koncernów lakierniczych i 30 mniejszych firm handlujących SATA ma was za niemiłosiernych przygłupów ... TO publiczne forum .... dostępne na całym świecie ... i dorośli mądrzy ludzie od wielu lat w branży trafiają tu przypadkiem przez jakąś wyszukiwarkę .... częściej leją z głupoty ... ale to dużym wysiłkiem kilku osób udało się stępic .... Teraz już się nie śmieją .... tylko dziwią waszej bezczelnej ignorancji .... TAK RÓBCIE ... tylko zacznijcie się podpisywać imieniem i nazwiskiem pod tymi szczególnie głupimi opiniami.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-07-2010, 21:28   

nie mam pod ręką drugiego RP 1,3 ,ale na pewno będę miał i jeszcze kilka innych .
ja to sobie na spokojnie porównam.
mam nadzieję że uda mi się kupić takiego co ma 1,3 mm i wybite na czole to samo.
potem pojadę do łodzi i ci to @ PROJEKTER, pokażę .
zobaczymy co mi wtedy odpowiesz.
że to normalne że tam są różnej wielkości dziurki .
mierzyć nie trzeba będzie bo to widać gołym okiem.
temat został poruszony i sam go sobie sprawdzę do końca
tak dla siebie ,dla własnej satysfakcji
oczywiście badaniami podzielę sie na forum :) :)
nie mam nic do stracenia ,choćbym miał rację czy nie .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-07-2010, 21:50   

PROJEKTER, a ty jak zwkle sie musisz nagadac czopke z kupa emocji... niepotrzebnie głupio dogadując. To już zauwazylem jest twoja metoda rozmawiania na jakiś temat. Z klijentami tez tak rozmawiasz jak sie z tobą nie zgadzaja w pewnych sprawach???

Każdy tu chce dojść do tego jak to wkońcu jest ze jedna dziura z napisem 1.3 jest większa a druga mniejsza a ty odrazu wjeżdzasz na kogoś kto sobie zmierzył dziure że pomiar jest niedokładny i że sieje zamęt bo raczył wsadzić sobie tam wiertełko.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 22:21   

Ależ @madmax każdy sobie może wsadzić to wiertełko gdzie chce ... tylko niech łaskawie nie pisze jakie z tego wyciągnął mega zaskakujące wnioski .... które to obnażyły kłamliwą i szyderczą działalność wielkiego koncernu .... bo to jest po prostu głupie @madmax ... i dodam Tak samo głupie jak wcześniejsze "darcie kotów" i upieranie się w tym temacie, że te wymiary głowic są podawane w milimetrach ... może powklejać tu wypowiedzi szanownych kolegów ? :nono:

Pytasz czy z klientami też tak rozmawiam ? .... Oczywiście .... Jak ktoś na pierwszym spotkaniu ze mną gada jakby używał tylko jednego zwoju mózgowego, albo wie wszystko najlepiej ( patrz kolega front247 ) to dostaje opierdziel i wracam grzecznie do biura zajmując się innymi pracami. Bo z durnia i kretyna nie ma nigdy klienta, czy wieloletniego partnera handlowego tylko koszty i ciągłe kłopoty. Ty @madmax chciałbyś pracować z durniem ? ... albo z mądralą który nie mając, dowodów, niezbitych faktów, rzetelnej wiedzy powie ci że masz właśnie tak zrobić bo on opracował tu taki patent ze sznurka i to jest lepsze niż te wszystkie renomowane urządzenia ? ... Jak Ty byś rozmawiał z kimś takim ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-07-2010, 22:26   

Ja pierdziele przecież tu chyba nikt nie pisze że wiertło jest bardziej dokładną metodą pomiarowa niż te które maja w SACIE wstępny pomiar wykazał ze sa duze róznice i ja np chce wiedzieć dlaczego tak jest i juz.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 22:29   

baqo napisał/a:
nie mam pod ręką drugiego RP 1,3 ,ale na pewno będę miał i jeszcze kilka innych .
ja to sobie na spokojnie porównam.
mam nadzieję że uda mi się kupić takiego co ma 1,3 mm i wybite na czole to samo.
potem pojadę do łodzi i ci to @ PROJEKTER, pokażę .
zobaczymy co mi wtedy odpowiesz.
że to normalne że tam są różnej wielkości dziurki .
mierzyć nie trzeba będzie bo to widać gołym okiem.
temat został poruszony i sam go sobie sprawdzę do końca
tak dla siebie ,dla własnej satysfakcji
oczywiście badaniami podzielę sie na forum :) :)
nie mam nic do stracenia ,choćbym miał rację czy nie .


Zapraszam serdecznie ... choć akurat nie bardzo wiem co miałbym zrobić z tą niby wadliwą głowicą ? ... bo widzę @baqo że Ty już wydałeś wyrok .... już wszystko wiesz i z pewnością masz spierdzielony ten swój pistolet :glupek: Sam się nakręcasz jak @łysy73 z tymi milimetrami ... ostrożnie z tą pewnością siebie ... :nono:

Dodam @baqo, że jakoś nie widzę żebyś ochoczo sięgał po nr. telefonu do SATA .... Boisz się pogłębić swoją wiedzę w tym temacie .... czy jak ?
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-07-2010, 22:33   

PROJEKTER napisał/a:
choć akurat nie bardzo wiem co miałbym zrobić z tą niby wadliwą głowicą

No jak to co???
Powiedziec ze Ty tu nic nienormalnego nie widzisz,,,, tak jak teraz zresztą nie przymujesz suchych faktów nie dopuszczając do siebie mysli ze ktos moze Tobie cos udowadniac i na dodatek miec racje.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 22:48   

madmax napisał/a:
Ja pierdziele przecież tu chyba nikt nie pisze że wiertło jest bardziej dokładną metodą pomiarowa niż te które maja w SACIE wstępny pomiar wykazał ze sa duze róznice i ja np chce wiedzieć dlaczego tak jest i juz.


Co pokazało .... pooomiar ? Pomiar czy amatorskie - wygłupy ? ... Ja to od samego początku nie bardzo w zasadzie rozumiem co wy w ogóle wyprawiacie ?

Jak na razie to @łysy73 w głowicy 1,4 odkrył że ma podobno dziurę 1,7mm. Może i ma tylko że Ja akurat mam to gdzieś ... bo wiem że tak ma być .... a łysy73 napisał że doskonale mu się lakieruje tym pistoletem .... pięknie rozpyla i śliczna struktura itp. ... zrób tak pistoletem SRICO z głowicą 1,7 :glupek: .... Teraz @baqo ... używa pistoletu z głowicą o nr 1.3 bez zastrzeżeń ... i nagle go olśniło że ... no własnie że co ? .... że ma dziurę w głowicy poza wymiarem metrycznym ... i co się stało ? SATA 3000 RP @baqo przestała działać prawidłowo ....

Więc spytam ... kto tu się na razie wygłupia ... JA ? kolego @madmax skoro JA od kilku już lat wiem. że oczywistą oczywistością jest to że w dyszy 1,3 diurka nie ma 1,3 mm ... i do jasnej cholery o tym od kilku dni jest ten temat ... to pozostaje już tylko się z was śmiać bo teraz po @łysy73 .... wizję wielkiego spisku ma @baqo .... :) .... i w zasadzie to akurat SATA ma @baqo gdzieś bo kolega Wojtek już swój pistolet zareklamował i .... nic !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-07-2010, 22:49   

Cytat:
Dodam @baqo, że jakoś nie widzę żebyś ochoczo sięgał po nr. telefonu do SATA .... Boisz się pogłębić swoją wiedzę w tym temacie .... czy jak ?
pewne wypowiedzi kogoś tam już zacytowałeś . szkoda nabijać .
jak przyjdzie pora to sam się odezwę ,nie do sata tylko tu na forum.
nie będę się przed nikim tu płaszczył ,satowcy sami powinni wybrnąć z tego ,sami wyjaśnić tą niejasność .
pomierzę to satowskie dziury na politechnice ,aby się nikt gwoździ nie czepiał .
co wyjdzie zobaczymy.wtedy pomiary będą idealne.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 22:54   

mkautos napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
choć akurat nie bardzo wiem co miałbym zrobić z tą niby wadliwą głowicą

No jak to co???
Powiedziec ze Ty tu nic nienormalnego nie widzisz,,,, tak jak teraz zresztą nie przymujesz suchych faktów nie dopuszczając do siebie mysli ze ktos moze Tobie cos udowadniac i na dodatek miec racje.


Witaj kolego ... zapytam od razu ... napiszesz tu wreszcie ....

Przepraszam Robert nie maiłem racji w kwestii tych metrycznych , milimetrowych wymiarów głowic SATA Uparłem się jakoś bezpodstawnie tylko w oparciu o własne wyobrażenie rzeczywistości i ubzdurałem że tak jest Sorry

.... napiszesz to mkautos w tym temacie ... czy schowasz głowę w piach ... jako nowy odpowiedzialny moderator rzetelnego forum ?

Nie wyskakuj mi tu z faktami łaskawie, bo na razie to mamy tu zbiór niebywałych pierdół.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-07-2010, 22:59   

PROJEKTER napisał/a:
Przepraszam Robert nie maiłem racji w kwestii tych metrycznych , milimetrowych wymiarów głowic SATA Uparłem się jakoś bezpodstawnie tylko w oparciu o własne wyobrażenie rzeczywistości i ubzdurałem że tak jest Sorry

Prosze bardzo.
Nie miałem racji, ba - pojęcia nie miałem na jakiej zasadzie wymiarują otwory w sacie.
A teraz Ty odpisz mi na to proste pytanie.
To pytanie co raczyłes przeoczyc :nono:
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 23:00   

baqo napisał/a:
Cytat:
Dodam @baqo, że jakoś nie widzę żebyś ochoczo sięgał po nr. telefonu do SATA .... Boisz się pogłębić swoją wiedzę w tym temacie .... czy jak ?
pewne wypowiedzi kogoś tam już zacytowałeś . szkoda nabijać .
jak przyjdzie pora to sam się odezwę ,nie do sata tylko tu na forum.
nie będę się przed nikim tu płaszczył ,satowcy sami powinni wybrnąć z tego ,sami wyjaśnić tą niejasność .
pomierzę to satowskie dziury na politechnice ,aby się nikt gwoździ nie czepiał .
co wyjdzie zobaczymy.wtedy pomiary będą idealne.


Idealne to znaczy jakie .... zgodne z wzorcem ? Czy z twoja wizją ? Bo SATA kolego to Cię olała z tą reklamacją. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-07-2010, 23:07   

to jak chcę kupić w sacie pistol z dyszą 1,3 mm ,bo taka jest wskazana do lakierów ,to jaki symbol mam wybrać???
maszPROJEKTER, może jakieś tabele???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-07-2010, 23:08   

PROJEKTER,
Jeszcze jedna ciekawostka, którą powinienes juz dawno nam uzmysłowic na jakiej zasadzie działa przepływ materiału przez tą dysze i gdzie następuje jego precyzyjne dozowanie.

Koledzy zwróccie uwage ze dysza z iglica uszczelnia sie 2-3 mm za otworem którego tak sie czepiamy.

Robert!!!!! Dlaczego taki istotny fakt przemilczałes???
Nie mogłes niewiedziec ;)
I dlatego to dozowanie materiału odbywa sie w głębi a nie na samym otworze i tym samym otwór moze miec mniejsze znaczenie dla prawidłowej pracy pistoletu.

Pisze sprawdzony fakt.
Odkręćcie dysze i iglice i osadzcie jedno w drugie.
Jak poruszacie na boki to sie okaze ze uszczelnienie jest dalej a nie w otworze a sam czubek iglicy lata w tym otworze jak ....
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-07-2010, 23:11   

mkautos napisał/a:
Prosze bardzo.
Nie miałem racji, ba - pojęcia nie miałem na jakiej zasadzie wymiarują otwory w sacie.

Nie masz racji...dysza w SATA to element jednego danego pistoletu, i wcale nie musi ona być w każdym modelu totalnie idealna, rozpylacz to następny indywidualny element danego pistoletu..i w każdym przypadku efekt naniesionego lakieru i jego grubość jest taki sam..założę się że jak wezmę do ręki pistolet z dyszą 1,3 który ma otwór dyszy równy 1,3mm, i drugi pistolet z dyszą 1,3 który na otwór 1,45 położę lakier identycznie z takim samym wydatkiem materiału i z takim samym efektem powłoki ! i ja wam To Panowie udowodnię, albo spotkam się z baqo wraz z jego i moim RP albo kupię drugi RP i zrobię prosty test...
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 15-07-2010, 23:20   

mkautos napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
Przepraszam Robert nie maiłem racji w kwestii tych metrycznych , milimetrowych wymiarów głowic SATA Uparłem się jakoś bezpodstawnie tylko w oparciu o własne wyobrażenie rzeczywistości i ubzdurałem że tak jest Sorry

Prosze bardzo.
Nie miałem racji, ba - pojęcia nie miałem na jakiej zasadzie wymiarują otwory w sacie.
A teraz Ty odpisz mi na to proste pytanie.
To pytanie co raczyłes przeoczyc :nono:


Już ci odpowiedziałem .... Tu nie ma żadnych faktów tylko pierdoły i zraniona duma @baqo ... Nic nie jest w stanie mnie przekonać bo ja w odróżnianiu od was działam racjonalnie ... Nic ... po za wymianą przez SATA tego pistoletu na nowy i opinią na piśmie. Działając tak głupio ja wy teraz to mozna oczerniać kazdą osobę, firmę, albo produkt.

Zero dowodów ... zero faktów ... zero wyjaśnienie od producenta, ale .... forumowi mądrale - geniusze mechaniki precyzyjnej już uknuli teorię ... już wina przesądzona ...
Będziesz mkautos jeszcze dalej przepraszać za to co piszesz teraz w tym temacie ? Czy może chwilę sam pomyślisz co to za zajebiste i niepodważalne dowody winy SATA przekazał tu nam na forum @baqo ?

Czy człowiek inteligentne postępuje jak dureń ?

Co się okaże to się okaże ... wtedy dopiero jest miejsce na takie dysputy ... a teraz to są tylko wygłupy z waszej strony.

Mnie nie przekona ten żenujący popis dyletanctwa .... bo ja z SATA współpracuję już 15 lat ... za dużo wiem o nich i o ich najbliższej konkurencji żeby się ekscytować pomysłami @łysy73 , lub @baqo.

[ Dodano: 15-07-2010, 23:23 ]
baqo napisał/a:
to jak chcę kupić w sacie pistol z dyszą 1,3 mm ,bo taka jest wskazana do lakierów ,to jaki symbol mam wybrać???
maszPROJEKTER, może jakieś tabele???


Tak ... są na stronie www.sata.com, a nawigacja do tego żeby się tam dostać jest w tym temacie kilka postów wcześniej w mojej odpowiedzi do @łysy73
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 15-07-2010, 23:24   

Cytat:
To Panowie udowodnię, albo spotkam się z baqo wraz z jego i moim RP albo kupię drugi RP i zrobię prosty test...
i to jest to co nas zaciekawia.


teraz sprawdziłem średnicę dyszy (średnicę!!!) jaka ma być stosowana do lakieru 3750 . wyraźnie jest napisane 1,4-1,6 mm.
więc jak 1,3 RP ma 1,49 to jest można powiedzieć idealny .
ja mam taką satkę i fruwa mi reszta.
jeżeli jacuś ma 1,3 mm to ma za małą lufę ,ale że wychodzą mu lakiery to też jest szczęśliwy że jest dobrze. :) :) :)
tylko skąd wziąć tabelę ,bo to chyba tylko sata ma kodowane rozmiary :glupek:

http://www.sata.com/index...ajet3000brp&L=6

więc 1,4 RP niezalecany.
Ostatnio zmieniony przez baqo 15-07-2010, 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 15-07-2010, 23:42   

Cytat:
tylko skąd wziąć tabelę ,bo to chyba tylko sata ma kodowane rozmiary :glupek:

tabele to ich sprawa..to sprawa SATA...My mamy od nich w ręku pistolet..niesamowity pistolet..niesamowicie trwałe narzędzie które nakłada powlokę niemal idealnie..Ci co pracują na tych pistoletach po kilka lub kilkanaście lat mają swoje twarde i niezmienne zdanie ! którego nie można zmieniać ot tak...Chorągiewki zmieniają swój kurs trzepotania, ale lakiernicy którzy posiadają SATA nie zmieniają tak szybko zdania o pistolecie który jest praktycznie niezawodny i nie jednemu z nas służy i służył będzie dając chleb nam i naszym rodzinom...a ci co o tym zapomnieli niech w tej chwili będzie przynajmniej głupio..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-07-2010, 00:08   

a może to nowość i teraz nowe sata 1,3 RP mam mniejszą średnicę dyszy niż moja trzyletnia .
mając przy tym wpływ na oszczędnosć materiału?
jacklack, wpadnę jutro do ciebie i sobie porównamy.


to mnie najbardziej zastanawiało 1,3 a różne wymiary.

tak czy owak kupując satę wiemy na co zwracać uwagę ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-07-2010, 01:05   

Cytat:
jacklack, wpadnę jutro do ciebie i sobie porównamy.

Zapraszam Wojtek ;) ale jutro to mój praktycznie ostatni dzień w pracy przed uporem, więc oddanie ostatnich aut i masa spraw organizacyjnych dotyczących prac pourlopowych i nie tylko, i lakierowania niestety nie będzie ;) skrzyżujemy rękawice może w sierpniu ;) a jeżeli w nie będzie nam dane spotkać się i przetestować nasze guny to postaram się, powtarzam ...postaram się aby byli przy teście technicy ze swoimi pistoletami ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-07-2010, 08:51   

Oznaczenia dysz nie są metryczne . Równie dobrze mogłyby nazywać się Zbyszek,Zeniu czy Gieniu DuPont do lakierów bezbarwnych zalece 1,4mm-1,6 mm. Tak ,milimetra. Więc jeśli przedział SATA RP 1,3 jest koło 1,46 mm to do lakierów jest dobrany idealnie.
Ktoś napisał że ma RP 1,3 dokładnie 1,3mm i tego to nie pojmę ,a tak to z pistolem wszystko jest jak najbardziej OK. Powstało troche zamieszki ,ale teraz wiemy że cyferki na głowicach ,to nie mm a mm są inne. Ciekaw jaką średnicę ma 1,2 RP? niestety trzeba mierzyć samemu.
Przepraszam za zamieszanie (ale które czegoś doświadczyło :-)) )
Pozdrawiam baqo
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-07-2010, 11:33   

Moje podsumowanie.

Wysłany: 10-07-2010, 00:00 Sata 3000 Rp 1,4 do bezbarwnego?

Witam.

Tak jak w temacie:

Czy Satą 3000 RP 1,4 można -stosując się do zaleceń większości producentów- aplikować lakiery bezbarwne?

Jak najbardziej.

A sprawy konstrukcyjne zostawmy profesjonalistom i cieszmy sie z najlepszej jakosci i przyjemnosci pracy tym sprzetem.
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-07-2010, 12:19   

Branche:
Kfz-Reparatur
Kfz-Reparatur
Maler
Maler
Schreiner/Tischler
Schreiner/Tischler
Industrie
Industrie
Materialhersteller:
DeBeer
DuPont
Feycolor
Glasurit
Lechler
Lesonal
Mipa
Nexa Autocolor
PPG
R-M
Spies Hecker
Sikkens
Sherwin Williams
Standox
CAPAROL
Relius
SIGMA COATINGS
Südwestlacke
Adler
Arti
CLOU
henelit
Hesse Lignal
Jordan Lacke
OLI-LACKE
Remmers
Rosner Lacke
VOTTELER
Wenger
ZWEIHORN
BASF Salcomix
cromadex
Feycolor
Glasurit
henelit
HAERING
International Yachtpaint
Mankiewicz
Mason CT
multimix
Rilit
REESA
Spies Hecker
Warnecke & Böhm Lacke

Die empfohlene Düsengröße und Druck zu Ihrem Material:
Material Düsengröße
Zerstäubungsdruck
2K HS Grundierfüller
Nass-in-Nass: NS2502-NS2506, LE2001 - LE2007 1,2 / 1,3
2 bar (29,0 psi)
2K Reaktionsgrundierung
820R, 635R, 840R 1,2 / 1,3 / 1,4
2 bar (29,0 psi)
2K UHS Decklack
Centari® 5035 1,2 / 1,3
2 - 2,5 bar (29,0 - 36,3 psi)
Wasserbasislack
Cromax® 1,2 / 1,3
2 bar (29,0 psi)
2K HS Klarlack
3300S, 3550S, 3750S, 3800S 1,2 / 1,3
2 - 2,3 bar (29,0 - 33,3 ps


[ Dodano: 16-07-2010, 12:25 ]
mkautos napisał/a:
Czy Satą 3000 RP 1,4 można -stosując się do zaleceń większości producentów- aplikować lakiery bezbarwne?

Jak najbardziej.
nie DuPonta .
zalecane dysze o symbolu 1,2-1,3 .
brak 1,4 czyli odpada .
łysy udowodnił że RP 1,4 ma ponad 1,6 mm średnicy,a np 3750 w kartach ma 1,4mm-1,6mm .
czyli 1,4 za duży.
sam uważam że 1,3RP co ma koło 1,5 mm lufe to jest max,
ciekawi mnie jeszcze 1,2 RP ,ale to gdzieś daleko ;)

[ Dodano: 16-07-2010, 12:49 ]
http://www.sata.com/index...et3000bhvlp&L=6
>>karty z danymi lakierów << i tutaj wydaje mi się że są podane rozmiary głowic do poszczególnych materiałów .
a dlaczego do bazy CROMAX ,którą robię prawie trzy lata na dyszy WSB ,nie ma jej tam ujętej ????
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 16-07-2010, 16:59   

Panowie wybaczcie ze sie tak tu wbiję na bezczelnego :P ale chcę sobie kupić satę tylko zastanawia mnie 1 sprzwa, mianowicie pewne źródło takiego pistoletu w przyzwoitej cenie... czy można trafić na podróbę ? jeśli tak to po czym taką rozróżnić ?
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-07-2010, 22:07   

To_mas napisał/a:
czy można trafić na podróbę ?

To_mas, Nie dajmy się zwariować...widzę że jesteś przewrażliwiony po tym wszystkim........niepotrzebnie...wydaje mi się ze każdy kto może handlować SATA sprzeda Ci oryginalny pistolet ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 16-07-2010, 23:55   

No bo wiesz czytam, czytam i czytam i z tego wszystkiego sie mi w głowie pomieszało heh
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PPG FBN
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 87
Skąd: opalenica
Wysłany: 17-07-2010, 01:30   

Cytat:
"baqo"
nie DuPonta .
zalecane dysze o symbolu 1,2-1,3 .
brak 1,4 czyli odpada .
łysy udowodnił że RP 1,4 ma ponad 1,6 mm średnicy,a np 3750 w kartach ma 1,4mm-1,6mm .
czyli 1,4 za duży.
sam uważam że 1,3RP co ma koło 1,5 mm lufe to jest max,
ciekawi mnie jeszcze 1,2 RP ,ale to gdzieś daleko ;)


no czyli jednak mozna lakierowac 3750, satą 3000 rp 1,4 ktora ma przeciez 1.6mm ;>
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 17-07-2010, 19:38   

Witam po exspresowych wakacjach.
Niby tylko dwa dni, ale już mam na co się "poodgryzać" ;)

PROJEKTER napisał/a:
@łysy ... umrzesz na perforację wrzodów żołądka :nono: .... najpierw się ich dorobisz z nerwów ... a jak ci wejdzie w krew to "poprawianie rzeczywistości" to wtedy ... umrzesz. Może na wylew ? :aniolek:


Spoko, na coś kiedyś każdy w końcu...
Od tego jeszcze nikt nie uciekł... ;)
A grabarz to co? Też ma chłop rodzinę ;)
Ale dzięki za troskę.

Co do reszty tego pościku to może i masz rację.
Pomyślę spokojnie czy zacząć nowy temat, bo jeśli ma się potoczyć tak jak ten, to mam pewne wątpliwości.

elvis:
@łysy73 tyle wazeliny co u Ciebie w ostatnich kilku postach to "lekka " przesada,
a podobno byłeś twardym gościem ulicy - myślę że w mojej dzielnicy trudno by Ci bylo zyskac szacunek-- nie bój się @PROJEKTER nie gryzie nawet jeżeli czasem ma racje.

Hmmm.... Elvis ja mam pewne zasady.
Poglądy też, ale zasady są najważniejsze.
Jeśli uważam, że się komuś należy, to zrugam od góry do dołu, jeśli uważam że się należy to i "pomasuję", a jeśli dotrze do mnie, że się myliłem, to uważam, że trzeba przeprosić i przyznać się do błędu. I nie uważam, że jest to ujma na honorze, a objaw dojrzałości i uczciwości.
Czy "byłem", a może czy nadal "jestem", to nie mi to obiektywnie oceniać.
Co do uzyskania szacunku na Twojej dzielnicy, to jeśli liczą się tam "zasady", to nie miałbym z tym żadnego problemu. Jeśli tępe "iście" w zaparte wbrew logice i dowodom, to fakt, pewnie bym nie był za wysoko "w hierarhii".
Jeśli jest to natomiast jakaś "mocniejsza myśl" i rzucenie rękawicy między wierszami, to ją podnoszę {miasto przy nicku...}
Ja jestem już na takim etapie życia, że niczego i nikogo się już nie boję.
{No wyjątkiem był wybór drugiej kaczki na prezydenta, ale teraz to już bardziej z górki niż pod nią ;) }

Jack...:

Ciekawy i fajny temat, do czasu gdy niektórzy z Was zaczęli z niego wyciągać nietrafione i pochopne wnioski. Na dziś sprawa już jest jasna ... wymiary głowic nie są wymiarami metrycznymi, i choć to zaskakujące także dla mnie cieszę się ze to teraz wiem bo moja wiedza posunęła się do przodu o taką informację. Doceńcie tu profesjonalizm Forum ... bo takich informacji nigdzie nie ma.

To fakt.
Dlatego powiedziałem, że troszkę mi głupio, że teraz wszyscy zamiast spokojnie pracować to mierzą dziury w gunach, które nawet do tej pory uchodziły za sprawne.
Ale nie żałuję poruszenia tego tematu, bo znów wiem więcej.
I bardziej rozumiem dlaczego firmowy gun do podkładu 1,4 da radę wylać podkład rozrobiony wg. zaleceń producenta , a gun „inny” z dyszą 1,4 milimetra nie da rady go nawet z siebie wypluć.

Ale nadal dziwne jest, że dwa takie same guny mają aż tak duże różnice.
Jeden ma 3 lata, a drugi?
Może ta różnica, to babol, a może zmiana całej konstrukcji pistola.
Z chęcią poczekam na „bliskie ich porównanie”.

///Później było sporo wymiany zdań i w przeważającej części teksty jak żywcem wycięte z reklamówki saty: kontrole, mikrony, przetopy,….. A ja nadal póki co nie wiem dla czego dwa takie same guny mają dwie różne lufy///

Później Projekter zarzucił mi i Bago nie umiejętność posługiwania się prostymi narzędziami pomiarowymi, jednocześnie podważając ich dokładność, a w zasadzie ich kalibrację, więc dwie małe fotki:
1) Suwmiarka. Wtedy od razu cyknąłem tą fotkę, aby znów nie być posądzonym o wymyślanie. Jej skalibrowanie chyba jest dość widoczne:

http://img541.imageshack....g3762resize.jpg

2) Mikrometr. Tu dokładnie nie widać, ale wg, foty można zobaczyć, że jest wyzerowany:

http://img705.imageshack....g1153resize.jpg

Są to narzędzia o dokładności do setnej części milimetra, a rozbieżności sięgają dużo mniej.

Poza tym nie wiem jak Bago miałby dokonać tego cudu aby pokazać konkretnie ten „spreparowany” wymiar?
Włożyć króćce do lufy i rozciągnąć suwmiarkę rozpierakiem, aby wymiar wyszedł jak największy?
Skupiam się w tym momencie tylko na gunie Bago, bo jego gun ma porównanie do takiego samego, a ten co ja miałem w ręku nie.

„SATA twierdzi, że każda oznaczona głowica jest powtarzalna - błąd to 3 um.”

Trzy mikrony, to jeśli dobrze pamiętam to są to 3 tysięczne milimetra.{jeśli się mylę to sorry}
Więc jeśli między dwoma teoretycznie takimi samymi gunami jest różnica około 0,2 milimetra, to jest to ponad 66 krotność odchyłki dopuszczalnej przez Satę.
Więc nie widzę powodów wylewania w ciemno pomyj na Bago, że chciałby tą rozbieżność wytłumaczyć i zrozumieć.

Projekter chodzi mi o to, że z góry zakładasz, że nikt poza fabryka Saty nie ma żadnych dokładnych narzędzi pomiarowych, a jak ma to nie umie się nimi posługiwać, lub są nie skalibrowane.
Bez jaj. Tym bardziej, że mówimy teraz już nie o mojej wizji oznaczeń i milimetrów bo ta już dawno padła na polu chwały, a porównujemy zdałoby się myśleć dwa takie same guny.

Car painter:
„Lysy kup sobie devilbisa zostaw satę w spokoju i będziesz szczęśliwy , tam pewnie są małe dziurki 1,3 wiec dasz sobie radę z bezbarwnym a saty zostaw profesjonalistą my sobie radzimy z dużymi dziurami ”

Sorry, ale nie będziesz mi mówił co, kiedy i gdzie mam sobie kupować.
I zastanawiam się na jakiej zasadzie i na podstawie jakiej klasyfikacji segregujesz mnie w niżej kategorii niż siebie? Co o tym przesądza? Wiek? Lata praktyki?
Ilość baboli, czy ogólna ilość pomalowanych elementów? A może hektolitry przepompowanych przez siebie materiałów? Bo może i moglibyśmy się na to zmierzyć, tylko nie wiem jak co udowodnić.
Bo co do radzenia sobie z dziurami, to zdradzę Ci pewna tajemnicę: daję sobie radę i z takimi i z takimi. Ale jeśli mogę sobie uprzyjemnić pracę to to robię i nie rzucę się tylko na znaczek, jeśli mi coś nie będzie w danym, narzędziu leżało.

Projekter:
„Jak na razie to @łysy73 w głowicy 1,4 odkrył że ma podobno dziurę 1,7mm. Może i ma tylko że Ja akurat mam to gdzieś ... bo wiem że tak ma być .... a łysy73 napisał że doskonale mu się lakieruje tym pistoletem .... pięknie rozpyla i śliczna struktura itp. ...”

Małe sprostowano.
Albo tego wszystkiego nie napisałem w ogóle albo coś gdzieś przekręciłem:
Więc prostuję:
- w ręku leży jak cegła {ale gun ma bardziej sypać, a mniej wyglądać, choć milsze trzymanie by się przydało}
- rozpyla zajebiście, to fakt. A zdziwiło mnie to właśnie tym bardziej, że towar podaje taaaaaką lufą ! !! Tak na chłopski rozum to jest prawie nie możliwe…..
- ale wg. mnie łyka przy tym dużo towaru. Z tym, że powiem uczciwie, że porównuje to nie z drugą Sata 3000 RP np. 1,3, a starym husky-m 1,4 HVLP i chodzi tu o samo zapotrzebowanie na towar, a nie półki gunów
- i nie podoba mi się w nim odkurz. Ale przy większym zapotrzebowaniu na towar, duuuużym rozbiciu i dużym ciśnieniu na wyjściu musi kurzyć.
I tu też od razu prostuję: to duże ciśnienie, to nie wiem czy takie ma być, czy ten co ja miałem jest trefny. Te ciśnienie porównuje tylko do ciśnienia mojego zabytka HVLP, więc to raczej nie jest kwestia porównania, a chyba bardziej wieloletniego przyzwyczajenia

Tak więc ogólnie moją opinia nie ma co się sugerować, gdyż była to jedyna sata 3000 RP jaką miałem w ręku, a na dodatek niezależnie od tego czy bublowa czy nie to i tak przez nikogo nie używana. I tak jak czytam to wszystko, to nawet nie wiem do czego ona jest fabrycznie przewidziana? Może do mini busów i busów w acrylu? O do tego byłaby chyba ok.

Projekter:
„Idealne to znaczy jakie .... zgodne z wzorcem ? Czy z twoja wizją ? Bo SATA kolego to Cię olała z tą reklamacją. ”

Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem?
Ser Robercie twierdzisz że jesteś tylko projektantem i nie masz prócz sentymentów nic wspólnego z firma sata, a oni rozmawiają z Tobą na temat konkretnych reklamacji i konkretnych osób wymieniając je z imienia i nazwiska?
Może się pomyliłem, ale tak mi to zabrzmiało, że rozmawiałeś z kimś z Saty konkretnie o Bago.
No bo jeśli tak, to….. {ciekawe}


Jack…
„założę się że jak wezmę do ręki pistolet z dyszą 1,3 który ma otwór dyszy równy 1,3mm, i drugi pistolet z dyszą 1,3 który na otwór 1,45 położę lakier identycznie z takim samym wydatkiem materiału i z takim samym efektem powłoki i ja wam To Panowie udowodnię, albo spotkam się z baqo wraz z jego i moim RP albo kupię drugi RP i zrobię prosty test...”

I właśnie o to dla Bago między innymi chodzi.
I to chce sprawdzić.
Bo może Wasze guny są z innej serii i choć mają ta same oznaczenia, i inne rozmiary dziur, to mogą dokładnie tak samo sypać.
Jest w nich tak duża różnica otworów, że żadna tolerancja nie wchodzi w rachubę.
Może to być jakiś babol, a może to też być zmiana całej konstrukcji, czyli całego zestawu dysza pow., dysza mat., iglica.
I najprościej to porównać w pracy…..

Projekter:
„Już ci odpowiedziałem .... Tu nie ma żadnych faktów tylko pierdoły i zraniona duma @baqo ... Nic nie jest w stanie mnie przekonać bo ja w odróżnianiu od was działam racjonalnie ... Nic ... po za wymianą przez SATA tego pistoletu na nowy i opinią na piśmie. Działając tak głupio ja wy teraz to mozna oczerniać kazdą osobę, firmę, albo produkt.”

I tu się nie zgadzam.
Bo ewentualna odmowa reklamacji, nie zawsze jest dowodem na sprawny towar.
{Mi na gwarancji przy przebiegu 27.000km jebnął silnik w nowej Carismie i też dostałem odmowę wymiany go w ramach gwarancji. Pękł w nim tłok i pogruchotał pół motoru. Odpowiedź tak lubianych i chwalonych przez Ciebie często ASO brzmiała:
„Silnik coś wessał. To coś pogruchotało silnik. Nie wiadomo co to było, bo już tego nie ma, ale na pewno nie jest to wina fabryki” :) :) :) :) :)
I co powiesz na taką uczciwość i rzetelność ASO?
Salon i ASO Mitsubishi „GRAFIX” Białystok.}

Uffff.

Troszkę się naklikałem.
Ale to tak tylko aby się odnieść do kilku cytatów.

Podsumowanie jest proste i zostało ustalone wcześniej, że symbole w sacie nie odpowiadają wartościom metrycznym.

Co do guna który miałem, to nie ma z czym i do czego porównywać, bo do prac które większość z Nas wykonuje i tak nikt go nie poleca.

A co wyjdzie z porównań tych gunów Jack….a i Bago za jakiś czas też chętnie posłucham.

Na razie dziękuję za poświęcony czas na temat który zozpocząłem.

{a ja zgodnie z zaleceniami Ser. R... idę poszukiwać gdzie indziej dziur w całym}

Pzdr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 17-07-2010, 20:24   

[quote="łysy73"]
Cholera! Za post,w którym przepraszasz kolegę Roberta,znów muszę dać Ci punkt ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 17-07-2010, 21:07   

....Limit...

Mogę uchodzić za ch..ma, narwańca, dyletanta i...., ale najbardziej zależy mi na opinii "uczciwego".
Jak coś zrozumiem to umiem przyznać się do błędu.
To nie jest oznaka że jestem miękki jak to ocenił Elvis, a że jestem uczciwy. ;)
A przynajmniej tak mi się wydaje i taki chciałbym być ;)

{i tu muszę od razu też wspomnieć i skomentować słowa Projektera z przed kilku dni w których napisał, że: "podniosłem Mu ciśnienie" ;) :) ;)
Do usług Panie Robercie :D :D
(i jakby to powiedzieć?. Hmmmm...:
Znając już Ciebie i znając siebie zapewne będziesz mógł na mnie nie raz jeszcze liczyć ;) ;) :D :D :) :) )
Pzdr.}

Pzdr.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 17-07-2010, 21:29   

łysy73 napisał/a:
Witam po exspresowych wakacjach.
Niby tylko dwa dni, ale już mam na co się "poodgryzać" ;)


No cóż .... i znów wysmarowałeś prace z której wynika mniej więcej tyle :

Przytłaczająca ilość rzetelnych dowodów wgniatająca mnie w podłogę w tej sprawie wymusza żebym się przyznał do błędu w rozumowaniu. Przepraszam za to ... natomiast jestem przekonany że mam rację bo umiem się posługiwać suwmiarką ... moje na wierzchu a SATA to gniot.

@łysy73 ... przeczytaj sobie to wszystko w tym temacie- powoli... przeanalizuj ... i już nie pisz więcej pierdół.

Dla twojej informacji ... Poczekam do września i poproszę SATA o doprecyzowanie wymiarów w dyszach 1,2 ... 1,3 ... 1,4 modelu 3000 ... ale już teraz ci powiem, że prawie na 90 % jestem pewien ( na razie tylko to logicznie zakładam i wiem dalczego :) ) że te wymiary w dziesiątej części milimetra nie odbiegają od oznaczenia na więcej niż 0,3 mm może 0,4 mm

Powtarzalności każdej dyszy jestem akurat absolutnie pewien i nie ma tu znaczenia, czy to pistolety z tego roku, czy z przed trzech lat. Jedyna poważna zmiana konstrukcji w modelu 3000 dotyczyła wersji digital.

Natomiast prawie jestem pewien co TY i Baqo odwalacie za kaszankę w pomiarach tej dyszy i z pewnością was o tym poinformuję ... po wakacjach ... teraz naprawdę nie mam jak.

Więc na razie nie brnij już w zaparte w tym temacie bo jak się okaże to co myślę to w każdym temacie po twojej wypowiedzi przypomnę ci definicją sformułowania "rzetelna prawdziwa informacji" Będziesz przepraszał za za daleko posunięte fantazje.... bo chyba rozumiesz sam że to forum z założenia generuje tylko prawdziwe i rzetelne informacje, a każdy kto wypisuje co mu się wydaje i jak tam sobie postrzega świat ... poza działem OFF TOP :) .... dostaje łatkę forumowego durnia. Zaczekaj zatem chwilę zanim zabrniesz w ślepą uliczkę.

a co do tego :

łysy73 napisał/a:
Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem?
Ser Robercie twierdzisz że jesteś tylko projektantem i nie masz prócz sentymentów nic wspólnego z firma sata, a oni rozmawiają z Tobą na temat konkretnych reklamacji i konkretnych osób wymieniając je z imienia i nazwiska?
Może się pomyliłem, ale tak mi to zabrzmiało, że rozmawiałeś z kimś z Saty konkretnie o Bago. No bo jeśli tak, to….. {ciekawe


... rozumiem że zżera Cię ciekawość ... ale widzisz jako osoba publicznie znana ... mam sporo kontaktów na rynku ... to że przedstawiciel SATA obsługujący co niektórych z was jest ze mną w kontakcie ... to już kolego nie przyszło ci do głowy ? .... i już już wysnuta teoria wielkiego spisku :nono: :)

Skoro jednak spytałeś to powiem ci jeszcze tyle, że w trakcie tych wywodów po tym jak już was poinformowałem że to nie metryczne wymiary ... na mój e-mail wpłynęło wiele zabawnych tekstów od osób które regularnie bywają w SATA i mają na magazynie po 30 pistoletów ( i dlatego w tej dyskusji z godziny na godzinę byłem coraz bardziej bezczelny i arogancki ) WIEDZA przeciw DYRDYMAŁOM

Szkoda, że nie mogę się tu teraz na nikogo konkretnie powołać bo mogłoby to co niektórym popsuć kontakty handlowe .... Pamiętaj jednak @łysy73, że to nie gadu gadu .... to co tu napisałeś zostanie na długo po tym jak się już okaże że twoja wiedza i rzetelność pochodzi z Nibylandia ... a opinia za wypisywane pierdoły przykleja się do nicku na dłuuuuugie lata.

Dla własnego dobra ... zaczekaj lepiej do września. :nono:

... i napisz @łysy73 wyraźnie jednym zdaniem .... MYLIŁEM SIĘ W SPRAWIE TYCH WYMIARÓW W MILIMETRACH. DYSZE I GŁOWICE OZNACZANE SĄ SYMBOLAMI ... A NIE METRYCZNIE. Tylko tyle .... bez żadnych komentarzy i wymówek bez żadnych innych wywijanek. Jedne przeprosiny za to że 10 razy powtórzyłeś tą samą nieprawdziwą pierdołę

Przyznaj się do błędu ... tak jak zrobił to w tym temacie @mkautos i @Jacklack .... bo tak robią "faceci z jajami".
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 17-07-2010, 23:05   

PROJEKTER napisał/a:
Natomiast prawie jestem pewien co TY i Baqo odwalacie za kaszankę w pomiarach tej dyszy i z pewnością was o tym poinformuję ... po wakacjach ... teraz naprawdę nie mam jak.
chciałbym wiedzieć (po całym tym temacie) jaką średnicą dyszy lakieruję .
zresztą to i tak nie ma znaczenia.
tylko sata rp 1,3 jest do lakieru ,a jaka jest dziura to niech nikt się tym nie interesuje.
po co nam wiedzieć ?
ja mam wziąć pistol w łapę i lakierować ,a nie dociekać jak to działa,
albo mam wejść do kabiny i sypać ,a nie interesować się ile wiatru przez nią przepływa.
po co nam to wiedzieć ,wystarczy że PROJEKTER wie,
widzisz ,czasami ludzie to za wiele chcieliby wiedzieć ,a jak próbują jakimiś niefabrycznymi metodami dochodzić jak to działa to debile..
przepraszam że żyję :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne