lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
jaki pistolet
Autor Wiadomość
MAGNUM-DXi12
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 11
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: małopolskie
Wysłany: 19-09-2010, 12:48   

PROJEKTER, To nie jest do końca tak jak zakładasz… tzn mi malowanie sprawia przyjemność, i to dużą przyjemność. Lubię to robić, chociaż z zawodu jestem technik-mechanik a nie lakiernik.
Maluję osobom znajomym, którym jak raz pomaluję to wracają ponownie bo nie raz mówią że zrobiłem im lepiej niż „prawdziwy” lakiernik… A nie mam profesjonalnej kabiny lakierniczej, więc nie robię togo „fachowo”, bo zawsze jakiś „syf” siądzie i psuje całą robotę :(

Jestem skłonny kupić sata 2000, ale nie wiem ile kosztuje i czy jest jeszcze dostępny w sprzedaży? W sieci nie mogę go znaleźć.
Aha a czy jest wersja wysokociśnieniowa tej saty? Tzn 2000?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-09-2010, 13:59   

Model SATA 2000 nie jest już produkowany ... ale ponoć jest jeszcze dostępny w wersji limitowanej z 24 karatowego złota droższy od standardowego tylko o 160 zł. ... Można także kupić jakiś mało używany bo w SATA co najwyżej wymienia się komplet głowicy i działa JAK NOWY. To dyspozycji w ofercie SATA masz jeszcze takie dziwadełko jak JET 90-2 B pistolet z korpusem legendarnego modelu Jet 90 ( do dziś produkowanego ) i bebechami w technologi modelu 3000 ( HVLP i RP ) kolor jasnoniebieski cena ok 1200 zł w cenniku ... bez rabatów. Samego 3000 już nie polecam bo jak wiesz zakończy zaraz żywot a do jego śmierci przyczynił się model 4000 ( 3000 wersja max.lifting ) :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
MAGNUM-DXi12
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 11
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: małopolskie
Wysłany: 19-09-2010, 15:31   

PROJEKTER, Fajnie, jeszcze raz dzięki za porady ;)
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
majeran666
Forumator


Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 222
Punkty: 1/10
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-09-2010, 15:42   

http://www.allegromat.pl/aukcja60967
tu jest a wlasciwie była sata jet rp 1.2 facet mieł tez jet 2000 HVLP zapytaj moze jeszcze ma, a tak nawiasem mowiac to czy dysza 1.2 nadaje się do bazy i klaru?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-09-2010, 16:23   

MAGNUM-DXi12,
Uwazaj z używkami.
Robert. Trochę się dziwię ze proponujesz używki.
Takie kupowanie to jest loteria i albo bedzie oki, lub będziesz musiał dokupić zestaw naprawczy i niewiadomo co jeszcze.

Nie ulegajmy histerii tylko sata do jednego lakierowania
MAGNUM-DXi12 napisał/a:
ale jeżeli maluję raz na dwa miesiace, albo na pół roku to mija się to z celem...


Wiem, wiem.
Sam uległem tej histerii i mam 3 saty i sobie je chwale i to bardzo i innego pistoletu niechce.
Ale ja je używam codziennie, czasem kilka razy dziennie. Robię sam i o sprzety dbam.

Dobra, chodzi o to ze jak chcesz kupic satę to zapraszam bo mam na sprzedaz sate 3000b 1.3 rp.
Kupiona jakoś chyba maj-czerwiec.

Bo ja mam dalej histerie sata i dobry pistol sprzedam za pół ceny aby dołożyc i kupic sata 4000 1.3 rp digital.
Moja sata będzie na sprzedaz zaraz jak model 4000 będzie dostepny.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-09-2010, 16:36   

Deca-Durabolin napisał/a:
Witam. Zmieniam zdanie. Pistolety do 400 zł nie malują. one plują, męczą, chmurzą, wkur..ją i plusów nie mają żadnych. trzeba im duzo powietrza, marnują materiał i ogólnie total shit.
Przesiadłem się na sata jet 2000 rp co prawda starszy gun, ale na moje potrzeby zamiata równo. kosztował mi całe 700 zł czyli całe g. a struktura lakieru bardzo ładna, polerowanie tylko punktowe, kładzie fajnie równiutko, lakieruje się szybko ( materiał max, miotła max i pojechał ;) ) wygodnie leży w dłoni iii ogólnie.. to jest SATA ;)
Tanszy żaden. Pozdrawiam.

... ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 19-09-2010, 17:05   

mkautos napisał/a:
Uwazaj z używkami.
Robert. Trochę się dziwię ze proponujesz używki.
Takie kupowanie to jest loteria i albo bedzie oki, lub będziesz musiał dokupić zestaw naprawczy i niewiadomo co jeszcze.

A co może być z używką? Albo działa, albo bebechy do wymiany i tyle. Ot po prostu z góry trzeba nastawić się na taką kapitalkę i z góry doliczyć ją do ceny i porównać atrakcyjność cenową takiego guna.
mkautos napisał/a:
sprzedam za pół ceny aby dołożyc i kupic sata 4000 1.3 rp digital.

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
mkautos napisał/a:
Moja sata będzie na sprzedaz zaraz jak model 4000 będzie dostepny.

Już jest. Ja już kupiłem i dotrze do mnie za około 2 tygodnie. :D :D :D :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 19-09-2010, 17:15   

łysy73 napisał/a:
Już jest. Ja już kupiłem i dotrze do mnie za około 2 tygodnie

za cene???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 20-09-2010, 19:59   

Cytat:
za cene???

Cena ok. Zależy od kursu ale powiedzmy, że ok 2.200 zł {brutto}
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Falconx
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 134
Punkty: 3/1
Skąd: Józefosław
Wysłany: 22-09-2010, 07:09   

To i ja sie podłączę do tematu.
Chce kupić pistolet WALCOM ( ja wiem że to nie sata ani De Vilbiss ) ale nie stać mnie na lepszy.Czy ktoś z Was miał z nim do czynienia ??Pistolet kosztuje ok 400-500 zł . Oddałem na reklamacje swojego Experta i muszę cos kupić w zamian .
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 22-09-2010, 20:07   

Falconx napisał/a:
Chce kupić pistolet WALCOM ( ja wiem że to nie sata ani De Vilbiss ) ale nie stać mnie na lepszy.Czy ktoś z Was miał z nim do czynienia ??Pistolet kosztuje ok 400-500 zł

WItam. Walcomy w tej cenie co mówisz, to takie w sumie grom wie co. Ni to do podkładu, ni to "bardziej profesjonalnego malunku". Ja miałem to cudo w ręku i nawet se nim machnąłem kawałek elementu testowego: ot tak se "pryska". Myślę, że tak samo jak "bardziej udane SICO".
Tymi lepszymi z pistoli WALCOMA to: Genesi do baz, i HTE do kalrów. Tymi wykonałem kilka malunków i powiem, że są Okey. Lecz mi jeszcze czegoś w nich jednak brakowało. Ja szukałem nie Okey, a zaje....stych ;) więc ich nie zakupiłem.
Więcej Walcomami szalał kolega Kamfortera, to może coś więcej skrobnie o tych Slimach. Bo domyślam się, że pytasz o Walcoma Slima. Może Kam.... miał z nim coś do czynienia i się coś więcej wychyli. Tu u mnie ostro rozprowadzają te Walcomy i tego Slima sami nie wiedzą do czego zakwalifikować, więc dla bezpieczeństwa mówią, że to bardziej do podkładu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michal1987
Użytkownik


Wiek: 37
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 7
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-09-2010, 21:04   

napisze ktoś coś konkretnego na temat tej iwatki Air Gunsa AZ3 HTE2. ziś sypnela sie moja podróbka i musze cos kupic. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 22-09-2010, 21:22   

michal1987, Dzień dobry.
Jestem Michał.....
I my Cię Michale witamy :)
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 22-09-2010, 21:27   

michal1987 napisał/a:
napisze ktoś coś konkretnego na temat tej iwatki Air Gunsa AZ3 HTE2. ziś sypnela sie moja podróbka i musze cos kupic. ;)

Ta Iwatka Air Gunsa jest o galaktykę gorsza od Iwat W400 i pistoli firmy Sata
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio_len
Wymiatacz
pio_len



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 176
Otrzymał 6 punkt(y)
Skąd: sienno
Wysłany: 22-09-2010, 21:30   

łysy73 napisał/a:
michal1987 napisał/a:
napisze ktoś coś konkretnego na temat tej iwatki Air Gunsa AZ3 HTE2. ziś sypnela sie moja podróbka i musze cos kupic. ;)

Ta Iwatka Air Gunsa jest o galaktykę gorsza od Iwat W400 i pistoli firmy Sata


tak ale za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 22-09-2010, 21:32   

;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;] ;]
Witam. To niby żart, choć i święta prawda. Ale ja osobiście nie znam tego pistola więc za dużo się na jego temat nie wypowiem.
Ogólnie ma bardzo dobre opinie. Ale pytanie do czego był porównywany przed ich wydaniem? Czy do tych "z górnej półki" Fobo, Sico, Profe... coś tam i inne, czy tych z prawdziwie wysokiej półki: Sata, Iwata, czy Devilbiss....

[ Dodano: 22-09-2010, 21:34 ]
Spoko Pio.... Wiem co zadający pytanie miał na myśli, więc poniżej napisałem coś jeszcze, tylko długo mi to zajęło. ;]
{ale nie skłamałem ;) }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Falconx
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 134
Punkty: 3/1
Skąd: Józefosław
Wysłany: 25-09-2010, 10:34   

No dobra ! Expert kosztuje jakieś 300 zł ,a ten Walcom 470 . Myśle że różnica w cenie wynika z tego że Walcom ma skrzyneczke , zestaw naprawczy sitka i jakiś inne pierdoły.
Muszę w tym tygodniu kupić jakis pistolet do 400-500 zł. Co byście mi polecili , czego mam szukać w sklepach ?? Sprawa baaardzo pilna.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 25-09-2010, 11:29   

SATA 4000 RP ... i dziwię się, że przeglądając forum sam do tego nie doszedłeś :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 25-09-2010, 21:30   

Witam. Co do Air Gunsy to odkąd zarejestrowałem działalność Przez warsztat przewija się średnio 3, 4 w tym tygodniu 3 auta i bus i na takich obrotach działa bez zmian i lakieruje się nim super. A mam ją już chyba od 2 lat moze wiecej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Falconx
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 134
Punkty: 3/1
Skąd: Józefosław
Wysłany: 26-09-2010, 09:58   

PROJEKTER napisał/a:
SATA 4000 RP ... i dziwię się, że przeglądając forum sam do tego nie doszedłeś

tia - to ja kupie chętnie za 400 zł - oczywiscie nowy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 26-09-2010, 10:20   

Falconx,
Za 400-500 zl to wybór jest średni.
Mozna się pokusić na tą iwatę co pisałeś, lub lider, evo lub jeśli trafisz to dobrą używkę saty, iwaty czy nawet jak dobrze poszperasz na allegro to za 700-800 naprawdę idzie kupić devilbissa pro i to nowego.

Lub może weźmiesz udział w aukcji
http://www.allegromat.pl/aukcja61401

A tych pistoletów za 400-500 zl niestety nigdy nie miałem i na ich temat nic nie mogę powiedzieć.

[ Dodano: 26-09-2010, 10:30 ]
A tu ciekawostka.
Super sata-fobo.
Wersje wg uznania,,, :glupek:
Jak trzeba to i digital sie znajdzie.
Link ponizej.
http://www.allegromat.pl/aukcja61402

UWAGA ! !!
Nie polecam tego pistoletu - wręcz ten przykład to takie info czego nie należy kupować.

PS.
Kaziu - to jest coś takiego jak ten Twój, tylko podróbka nowszej saty.
Popatrz cene. :killer: :D
 
     
lukasz509
uzależniony od forum


Wiek: 33
Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 339
Punkty: 3/2
Skąd: wadowice
Wysłany: 26-09-2010, 11:43   

ten gościu chce za tego co kaziu ma o ile dobrze pamietam 350-400zł
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-09-2010, 12:25   jaki pistolet

Falconx napisał/a:
PROJEKTER napisał/a:
SATA 4000 RP ... i dziwię się, że przeglądając forum sam do tego nie doszedłeś

tia - to ja kupie chętnie za 400 zł - oczywiscie nowy.


To mnie też kup z 10 szt. ;) ... tylko widzisz kolego @Falconx to nie jest Forum ekonomiczne o tym co się komu opłaca w kwestiach technologicznych, a co nie ? i nie jest to forum o sytuacji finansowej w poszczególnych gminach i garażach.

To forum branżowe :nono: ... pytasz o pistolet do lakierowania samochodów dostajesz odpowiedź .... SATA 90-2, SATA 2000, SATA 3000, SATA 4000 ... raczej w wersji RP i z głowicami od 1,2 do 1,3 ... a to czy je gdzieś znajdziesz za 40, 400, czy 4000 zł, nowe czy używane to wybacz ... ale nikogo ze specjalistów i fachowców ... to nie obchodzi w temacie "Jaki pistolet"

Chcesz sobie pogadać o swojej sytuacji ekonomicznej. Załóż wolny temat ... taki do skasowania bez szkody dla wizerunku tego forum i ... gadaj ;) ... bo z chwilę co niektórzy zaczną naginać profesjonalizm w kierunku jakiś niedziałających gówien z aukcji internetowych :nono: ... a wszytko po hasłem "Chciałem tylko pomóc". :glupek:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Ostatnio zmieniony przez jacklack 27-09-2010, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Falconx
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 134
Punkty: 3/1
Skąd: Józefosław
Wysłany: 26-09-2010, 19:22   

PROJEKTER napisał/a:
To mnie też kup z 10 szt. ;) ... tylko widzisz kolego @Falconx to nie jest Forum ekonomiczne o tym co się k

Nie bardzo rozumem o czym miał być twoj post ??
Jak narazie to nic nie napisałem o mojej sytuacji finansowej wiec jak nie rozumesz o co pytam to daruj sobie takie odpowiedzi bo nic nie wnoszą do tematu. Niektórzy z ludzi będących na forum lakierowali pistoletami mniej wiecej za te pieniądzie i może będą mogli polecic jakis przyzwoity.
A tak dla twojej wiadomosci to moja sytuacja finansowa pozwala mi na zakup saty czy devilbisa( osobiscie wole devilbisa) tylko przy ilosci samochodów ktore robie jest ekonomicznie nioplacalne wydanie takiej ilosci pieniedzy. Poradze sobie spokojnie takim za 400-500 zł - szczegolnie że to będzie moj 6 pistolet ( każdy jest do innego rodzaju lakieru).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-09-2010, 19:38   

{no i się zaczęło... ;] }
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-09-2010, 20:33   

Falconx napisał/a:
...a tak dla twojej wiadomosci to moja sytuacja finansowa pozwala mi na zakup saty czy devilbisa( osobiscie wole devilbisa) tylko przy ilosci samochodów ktore robie jest ekonomicznie nioplacalne wydanie takiej ilosci pieniedzy. Poradze sobie spokojnie takim za 400-500 zł - szczegolnie że to będzie moj 6 pistolet ( każdy jest do innego rodzaju lakieru).


sratatata .... :) Na tym forum człowieku ... o pistoletach lakierniczych do lakierowania samochodów napisano już prawie wszystko ... więc nie wyskakuj tu z amatorskim pytaniem o pistolet za 400 zł bo pytając o sprzęt i stawiając granice cenowa się tylko wygłupiasz ... szanowny kolekcjonerze pistoletów ...

Co to za cholerna różnica, czy kosztuje 400 czy 4000 zł ... jak nie działa ? Poczytaj trochę, a potem pytaj o takie rzeczy ... jak masz faktycznie 6 pistoletów i kasa wypada ci z kieszenie to o co ty tu pytasz ? ... pewnie jeden kosztował 50 zł drugi 100 trzeci 150 ... i teraz liczysz na to że może taki za 400 pozwoli ci wreszcie polakierować normalnie samochód :smiech: .

Zapytaj o konkretny model typ i głowice to ci odpowiemy czy jest OK, czy nie ... a nie zadajesz pytanie ... czy cztery banknoty po 100 zł nadają się do lakierowania samochodów. :glupek:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-09-2010, 20:39   

[{a nie mówiłem, że się zaczęło :) :smiech: :) }
Miłej "wymiany poglądów" :D ]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Falconx
Wyjadacz


Wiek: 52
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 134
Punkty: 3/1
Skąd: Józefosław
Wysłany: 26-09-2010, 21:05   

Nie będzie wymiany pogladów , bo przypuszczam że gosciu w zyciu nie polakierował żadnego samochodu wiec dalsza dyskusja jest zbędna - dla mnie to jest leszcz barowy i już .
A ze nie umie czytać ze zrozumieniem to juz jego sprawa.
DYSKUSJE Z TYM PANEM UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONĄ.

[ Dodano: 26-09-2010, 21:07 ]
[quote="łysy73"]
Falconx napisał/a:
Chce kupić pistolet WALCOM ( ja wiem że to nie sata ani De Vilbiss ) ale nie stać mnie na lepszy.Czy ktoś z Was miał z nim do czynienia ??Pistolet kosztuje ok 400-500 zł

WItam. Walcomy w tej cenie co mówisz, to takie w sumie grom wie co. Ni to do podkładu, ni to "bardziej profesjonalnego malunku". Ja miałem to cudo w ręku i nawet se nim machnąłem kawałek elementu testowego: ot tak se "pryska". Myślę, że tak samo jak "bardziej udane SICO".

Dziekuje Ci bardzo za rzeczową odpowiedz- w takim razie Walcom odpada.
Coś napewno znajde w tej cenie .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-09-2010, 21:19   

Falconx napisał/a:
DYSKUSJE Z TYM PANEM UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONĄ.

... - w takim razie Walcom odpada. Coś napewno znajde w tej cenie .


Pewnie że znajdziesz ... jakieś inne gówno które hałasuje ale nie pryska ! :)

.... i czy chcesz czy nie to w tym temacie pozostaną moje komentarze do durnego założenia ze pistolet lakierniczy można dobierać przez pryzmat ceny ... i lepiej szybko zmądrzej :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-09-2010, 21:32   

Falconx napisał/a:
o przypuszczam że gosciu w zyciu nie polakierował żadnego samochodu wiec dalsza dyskusja jest zbędna -


jeszcze byś się zdziwił kolego.


Falconx napisał/a:
DYSKUSJE Z TYM PANEM UWAŻAM ZA ZAKOŃCZONĄ

I bardzo dobrze, bo z góry byłeś skazany na pożarcie :)
Smieje się ale troche trzeba ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-09-2010, 21:37   

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Falconx napisał/a:
Dziekuje Ci bardzo za rzeczową odpowiedz- w takim razie Walcom odpada.

Wiesz nie sugeruj się tylko moja opinią, bo ona jest moja.... Poza tym jeśli chodzi o Walcomy to mają jeszcze jedną sporawą wadę: są dość ciężkie. Nie pamiętam jak Slim, ale Genesi i HTE są dość ciężkie.
Myślę, że jeśli chodzi o próg cenowy to poza Air Gunsą nie masz pola manewru.
Natomiast jeśli chodzi Ci o jakość i większą przyjemność z pracy, to co byś nie myślał Projekter dobrze Ci podpowiada. Bo jak skusisz się na profi gun to wydasz raz na ładnych kilka lat. I licząc w ten sposób pistol wychodzi taniej niż te rzekomo tańsze.
Ale wybór należy do Ciebie.
Życzę udanych zakupów

[ Dodano: 26-09-2010, 21:38 ]
ZIEMBA napisał/a:
I bardzo dobrze, bo z góry byłeś skazany na pożarcie :)
Smieje się ale troche trzeba ;)

:) :) :) :) :) :) :) :) :)
"Sata, czy coś tańszego"? Tu nie mogło obyć się "bez krwi" :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-09-2010, 21:59   

łysy73 napisał/a:
"Sata, czy coś tańszego"? Tu nie mogło obyć się "bez krwi"

:) ... nie no Ja naprawdę bym odpuścił jakby to był jakiś lepszy DeVilbis, czy IWATA ... ale nie da się normalnie lakierować samochodów rurką z czterech stówek. Nic mnie tak nie denerwuje jak rozmowa o wadach i zaletach sprzętu przez pryzmat ceny.

Tani to dobry bo tani ... Nie jak tani to zły ... Zły to jest ten drogi ... Co ty pierdzielisz jak drogi to musi być dobry bo drogie zawsze są dobre ... Ta - akurat Ja mam tani i jest dobry a znam się na tym bo lakierowałem już jak się lodowiec cofał i dinozaury uciekały przed meteorytem więc wiem co mówię ... tylko EXPERT - to jest zajebisty pistolet ... Ale uzasadnij dlaczego ? ... Bo jest tani bo jest mój i ja tak mówię :dobrze:

... i tak to wygląda fachowa wymian informacji o pistoletach ... w aspekcie ceny ;)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-09-2010, 22:41   

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
No z reguły tak jest.
Tylko czasami bywa tak, że próg cenowy ni jak nie jest do przeskoczenia i lepszy ten za 500 niż ten za 45zł.
Ale jeśli chodzi o takie wymiany poglądów, to słownie i teoretycznie Ciężko jest komuś wytłumaczyć różnicę. Ją widać dopiero gdy weźmie się do ręki ten profi sprzęt i zobaczy się go podczas pracy. Tak naprawdę to jedyny sposób, aby ktoś w pełni przekonał się i docenił profesjonalne narzędzia. A tak to właśnie są takie wymiany opinii jakie przytoczyłeś.
PROJEKTER napisał/a:
Ja naprawdę bym odpuścił jakby to był jakiś lepszy DeVilbis

Taaaaaak.... Szczególnie DeVilbiss... :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech:
Pamiętam, że to Twoja ulubiona marka. :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 26-09-2010, 22:56   

Nie .... moja ulubiona marka w tym przedziel cenowym to SRICO model w kolorze kału :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 26-09-2010, 22:57   

PROJEKTER napisał/a:
moja ulubiona marka w tym przedziel cenowym to SRICO model w kolorze kału :)

:) :) :) :) :) :) :) :) :)
No tak zapomniałem. Sorry za przeoczenie... :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2010, 00:45   

PROJEKTER, łysy73,

Zniechęcając w ten sposób nowych userów raczej nie pomagacie forum.
Delikatnie rzecz ujmując nakręcacie się ,,, więcej na PW - gdyby jakieś problemy były.
 
     
maniek
Forumator



Wiek: 32
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 239
Punkty: 8/7
Skąd: Woj. Łódzkie
Wysłany: 27-09-2010, 17:35   

Dokladnie mk...masz racje.Dawniej to forum bylo bardziej kulturalne dla nowych userów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 27-09-2010, 19:23   

maniek napisał/a:
Dokladnie mk...masz racje.Dawniej to forum bylo bardziej kulturalne dla nowych userów.


No , było ..... baaaaaaaaardzo tolerancyjne nawet bardzo, bardzo, bardzo ... jeden dureń podpowiadał drugiemu durniowi jak pierdyknąć kolejną głupotę :) pamiętam doskonale to "KIEDYŚ'.... więc dopytam bo może "cosik" mi umknęło ... teraz znów idziemy w ilość usherów, czy trzymamy jakość tego forum ?

... jak pistolet za 4 stówy to ma być temat nr 1 ... to ja się wypisuję z takiej błazenady ... bo widocznie to Ja tu nie pasuję jako "chamidło tępiące głupotę".
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 27-09-2010, 20:26   

Panowie datujcie sobie te uniesienia ! ...Forum nie zmieniło w żadnym wypadku podejścia do nowych, ani też do starszych stażem użytkowników...i jeśli już coś się na forum zmieniło, to jedynie podejście do pewnych zagadnień, szczególnie do tych które dotyczą m.in.sprzętu używanego do poprawnego nakładania powłok lakierniczych...a na tym, ze forum kieruję się w bardziej profesjonalną stronę, to każdy z nowych użytkowników może tylko zyskać...zyskać przede wszystkim fachową poradę jeśli chodzi o nowatorskie rozwiązania sprzętowe jak i technologiczne, o czym z resztą już nie jeden użytkownik się tutaj o tym przekonał, wprowadzając w swoim warsztacie takie właśnie rozwiązania z wynikiem pozytywnym...

Tak ze Panowie koledzy apeluje o troszkę więcej wyrozumiałości wobec siebie, i więcej przemyśleń nad tym co się pisze na Forum...w przeciwnym wypadku połowa tego tematu zaliczy kosz... .
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
łysy73
Fanatyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 1305
Punkty: 28/5
Wysłany: 27-09-2010, 20:39   

mkautos napisał/a:
łysy73,

Zniechęcając w ten sposób nowych userów raczej nie pomagacie forum.
Delikatnie rzecz ujmując nakręcacie się ,,, więcej na PW - gdyby jakieś problemy były.

Sorry wielkie Mkautos...
Ale pokaż mi gdzie zadającemu pytanie udzieliłem błędnej lub fałszywej odpowiedzi?
Napisałem to co widziałem na własne oczy, trzymałem w ręku, oraz słyszałem...
Tak samo jeśli chodzi o obrażanie nowych gości tego forum. Gdzie i kogo w tym poście obraziłem?
Bo jakoś sobie nie przypominam, a jeśli takie coś miało miejsce to sprostuję.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne