lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Matowanie
Autor Wiadomość
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-02-2009, 17:18   Matowanie

Ostatnio mam sporo do roboty takich starych struclów, troche szpachli, podkładu i cały do malowania zeby rdzy nie było widac. Powiedzcie mi co polecacie do matowania takich wynalazków pod akryl? Papierem za duzo roboty, to trzeba tylko z gróbsza przeleciec i malowanka, a pozatym papier stale się zapycha. Oczywiście cus do matowania na sucho.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 20-02-2009, 17:26   

bez matowania,dobrze odtluscic,okleic,2 warstwy promotora przyczepnosci i lakier.Sprawdza sie znakomicie (przetestowane na akrylu)

ja uzywalem promotora autocoat BT 800 sealer z Sikkens-a,ppg tez ma takie cos w swojej ofercie,Dupont rowniez,ale tamtych nie sprawdzalem jak z wytrzymaloscia powloki.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-02-2009, 17:33   

Gola, a mozesz mi podac jakąs konkretną nazwe (sikens odpada bo ma kosmiczne ceny) to bym wszedł na strone producenta i poczytał o tym. To tak bez zadnego matowania to się kładzie? gotowy produkt czy trzeba rozrabiac? Musi się ładne rozlac czy pryskasz jak chcesz?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-02-2009, 17:52   Re: Matowanie

ZIEMBA napisał/a:
Ostatnio mam sporo do roboty takich starych struclów, troche szpachli, podkładu i cały do malowania zeby rdzy nie było widac. Powiedzcie mi co polecacie do matowania takich wynalazków pod akryl? Papierem za duzo roboty, to trzeba tylko z gróbsza przeleciec i malowanka, a pozatym papier stale się zapycha. Oczywiście cus do matowania na sucho.


Możesz też założyć włókninę na maszynę oscylacyjną.też się szybko matuje a jak Ci zamuli to przedmuchasz sprężonym powietrzem
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-02-2009, 18:01   

Jack, a wiesz może jak w duponcie nazywa sie ten promotor o którym pisze gola? Używałes kiedyś?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-02-2009, 18:40   

ZIEMBA napisał/a:
Jack, a wiesz może jak w duponcie nazywa sie ten promotor o którym pisze gola? Używałes kiedyś?


Ten promotor w DP to 800R i można go położyć jedną mokrą warstwą na stary lakier i na niego nałożyć akryl lub bazę (800R można nawet nakładać na szkło i na niego lakier)
Można.. i to chyba lepiej będzie najpierw natrysnąć AK350 żeby troszkę zmiękczyć starą powłokę i po odparowaniu 800R
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-02-2009, 18:48   

OK, dzięki Jacenty.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 20-02-2009, 19:00   

jacklack napisał/a:
ZIEMBA napisał/a:
Jack, a wiesz może jak w duponcie nazywa sie ten promotor o którym pisze gola? Używałes kiedyś?


Ten promotor w DP to 800R i można go położyć jedną mokrą warstwą na stary lakier i na niego nałożyć akryl lub bazę (800R można nawet nakładać na szkło i na niego lakier)
Można.. i to chyba lepiej będzie najpierw natrysnąć AK350 żeby troszkę zmiękczyć starą powłokę i po odparowaniu 800R


800R nie wypełni głębszych rys,co do reszty jest OK.!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 20-02-2009, 19:21   

ZIEMBA napisał/a:
mam sporo do roboty takich starych struclów,
stary matowy,skredowany,zaciągnięty brudem lakier! zmywacz tego nie doczyści, a porządne matowanie usunie ten badziew z wierzchniej warstwy lakieru. wiadomo że się chce jak najmniej narobić,ale taka nasza robota ,matowanie ,szlifowanie lakierowanie. ile to obskoczyc strucla w koło. najszybsza będzie włuknina z pastą i oczywiście na mokro ,aby brud zetrzeć.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 20-02-2009, 20:33   

jacklack napisał/a:
Ten promotor w DP to 800R...


to jest promotor do plastiku,na czysty plastik a nie w celu zwiekszenia przyczepnosci starej,niematowanej powloki ;)
Ten o ktorym ja pisalem z DuPonta,to:K513,to jest izolator bez szlifowania.
z PPG to :
https://buyat.ppg.com/Refinish_SSA/Common/ShowPdf.aspx?AppId=2&BrandId=3&LanguageId=34&IntDialCode=48&PdfId=11212&ProductCode=D854

Tak czy inaczej to sie sprawdza ale na nowych elementach,na starych jest zawsze jakas zywica,plamka itd ktora wyjdzie na wierzch po wyschnieciu powloki lakierniczej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-02-2009, 20:47   

gola napisał/a:
jacklack napisał/a:
Ten promotor w DP to 800R...


to jest promotor do plastiku,na czysty plastik a nie w celu zwiekszenia przyczepnosci starej,niematowanej powloki


Tak to promotor na plastik .ale też stosuje go się na powłoki wierzchnie (oczywiście czyste) ...na miejsca trudno dostępne przy matowaniu papierami czy włókninami ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 20-02-2009, 20:51   

jacklack napisał/a:
Tak to promotor na plastik .ale też stosuje go się na powłoki wierzchnie (oczywiście czyste) ...na miejsca trudno dostępne przy matowaniu papierami czy włókninami ;)


szczerze to nie wiedzialem o tym,zazwyczaj na takie rzeczy stosowalem ten z sikkensa,ale dobrze wiedziec.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 20-02-2009, 21:37   

baqo napisał/a:
ZIEMBA napisał/a:
mam sporo do roboty takich starych struclów,
stary matowy,skredowany,zaciągnięty brudem lakier! zmywacz tego nie doczyści, a porządne matowanie usunie ten badziew z wierzchniej warstwy lakieru. wiadomo że się chce jak najmniej narobić,ale taka nasza robota ,matowanie ,szlifowanie lakierowanie. ile to obskoczyc strucla w koło. najszybsza będzie włuknina z pastą i oczywiście na mokro ,aby brud zetrzeć.


Tak jest!Lub to ,o czym napisał @gola K513,ale bez szlifowania/choćby samą włókniną/ nie zrobi się dobrze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 20-02-2009, 22:26   

Taki promotor zdaje idealnie egzamin u mnie w pracy.Niekiedy jest tak,ze przy zamowieniu zderzaka ktos sie pinkolnie i przyjdzie zderzak w innym kolorze,wtedy wlasnie uzywam promotora sikkensa.
Bez matowania,bez roboty zbednej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21-02-2009, 16:49   

Panowie, ale to są naprawde sztrucle. Są całe poobijane, poskrobane, powgniatane itp, i ja tego nie ruszam, mam tylko to pomalowac tak jak jest zeby kolor odświezyc. Myje dokładnie wodą i tyle mojej pracy przy tym, gdzie wieksza rdza to po szlifie troche zaszpachluje i tyle, bez spuszczania się. I nie chce mi się potem leciec całego busa włukniną. Ten promotor o którym pisze gola będzie najlepszy w tym przypadku. Ten K513 będzie się nadawał do takiej roboty? Pasował by mi bo mam u siebie mieszalnik duponta.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 21-02-2009, 18:42   

ZIEMBA napisał/a:
... Ten K513 będzie się nadawał do takiej roboty? Pasował by mi bo mam u siebie mieszalnik duponta.


z tego co pisza na stronie DP to owszem,zadzwon i zapytaj jakiegos technika o niego.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 22-02-2009, 13:56   

Jutro skocze do mieszalni i się zpytam, jak cuś to sobie to kupie, dzięki Gola.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne