lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Działalność
Autor Wiadomość
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 08-06-2010, 00:18   Działalność

Witam wszystkich. Już wreszcie działam legalnie, i mam takie pytanko ponieważ wybrałem formę rozliczenia z fiskusem przez ryczałt i rozliczenie co miesiąc i stąd moje pytanie Co muszę im zanosić jakiś pit czy te zeszyciki które mam, mam takie dwa- Zryczałtowany podatek dochodowy Ewidencja przychodów i Ewidencja uproszczona. Możecie mi powiedzieć co mam im zanosić??? Puki działalność sie dobrze nie rozkręci to nie chciałbym mieć księgowej. Pomożecie mi koledzy?? A tym bardziej że teraz mam sporo wydatków bo zaczynam budowę warsztatu i w tygodniu kupiłem nową ramę naprawczą.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-06-2010, 00:29   

domagalka napisał/a:
Zryczałtowany podatek dochodowy

Pomniejszony o zdrowotne w wysokosci 233 zl.
Niezle.
Podatku kolo 100 zl co miesiąc zaniesiesz i koniec.
Ale dobrze Ci radze, wez księgowa bo to koszt 100 zl a Ty na latanie i wypełnianie druczków bedziesz tracił dzien lub dwa.
Czy to sie opłaca?
Zeby nie było, sam chciałem tez sobie prowadzic, ale juz niechce, od tego sa profesjonalisci.
Przemysl, nie opłaca sie.
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 08-06-2010, 00:33   

Nie chodzi o to że ja chcę ale moja żona siedzi w domy z dzieckiem i mogła by to robić. Ale napisz mi może jak im to się zanosi czy jakiś pit się wypełnia czy te książeczki sie zanosi??? Pomóż
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-06-2010, 00:50   

domagalka napisał/a:
Ale napisz mi może jak im to się zanosi czy jakiś pit się wypełnia czy te książeczki sie zanosi???

Ksiązeczki ich nie obchodzą.
Deklaracje zanosisz.
Nic nie odliczasz bo masz ryczałt.
Tylko składke zdrowotną.
Ale nic wiecej na ten temat niewiem.
Jeszcze nie jestem legalny, jutro podpisuje umowe... nareszcie.
Do konca tygodnia u notariusza będę czekał na odpis notarialnego aktu egzekucji komorniczej na wypadek nie utrzymania firmy przez rok.
I wtedy te 15 tys dostane. I zaszaleje....... ale krótko, niestety.
Bede na ksiedze przychodów i rozchodów i na vat zaraz wchodze.
I nie ruszam rachunków, osoba prowadząca kurs z PUP to mąż ksiegowej.
100 zl z vat koszt prowadzenia a to jest mniej niz jeden element zrobiony.
Predzej ja sie bede pytał o rade Ciebie bo jeszcze troche czasu upłynie zanim sie wybiele (01.09.10)
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 08-06-2010, 14:46   Re: Działalność

domagalka napisał/a:
Witam wszystkich. Już wreszcie działam legalnie, i mam takie pytanko ponieważ wybrałem formę rozliczenia z fiskusem przez ryczałt i rozliczenie co miesiąc i stąd moje pytanie ...


@domagalka ? ... a jesteś absolutnie pewien, że prowadząc działalność gospodarczą z PKD jako konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych (PKD 50.20.A) czyli ... usługi i naprawa samochodów osobowych (PKWiU 50.20.1) oraz usługi w zakresie obsługi i napraw pozostałych pojazdów mechanicznych (PKWiU 50.20.2) ... możesz się rozliczać ryczałtem ?

Nie chcę Cię wprowadzić w błąd ale .... jak bym miał polegać na własnej pamięci to formalnie - nie masz takiej możliwości. Wyłącznie książka przychodowy i rozchodów. Sprawdź to bardzo, bardzo dokładnie. Jako przedsiębiorca masz taką ryczałtową możliwość ( więc taką informację dostaniesz w skarbowym - że możesz ) ... ale jako firma handlowo usługowa w formie warsztatu samochodowego już NIE. Problemem jest zapis w rozporządzeniu dotyczący handlu materiałami i częściami ... jak prowadzisz taką działalność ( a niestety prowadzisz przy naprawach powypadkowych ) to nie możesz się rozliczać ryczałtem.

Tak myślę ... bo kilka osób które znam już się na tym podatku ryczałtowym i na karcie podatkowej "zdrowo" przejechały ... sugeruję ci ZASADY OGÓLNE ... jeżeli nie jest jeszcze za późno. :nono:

Przeczytaj to uważnie :

http://www.olenka.pl/foru...group=1&id=3280

... i poszperaj w necie ... na pewno znajdziesz coś konkretnego.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 08-06-2010, 14:55   

PROJEKTER napisał/a:
sugeruję ci ZASADY OGÓLNE

Ja tez.
W naszej działalnosci bardzo łatwo kupic autko na handel.
I poco kombinowac z umowami lub na ciorke matke stryja.
Kupujesz, naprawiasz , sprzedajesz jako jego własciciel a nie jakis lewy posrednik.
Ja pod autohandel robie wszystko, transport blacharke spawanie plastykow i to nieszczesne lakiernictwo.
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 02-01-2012, 20:08   

Podczepię się pod temat bo mam takie trochę dziwne pytanie do specjalistów w temacie działalności. Czy można założyć działalność naprawa samochodów u klienta bez posiadania warsztatu,siedziba firmy w domu pod telefonem. ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 02-01-2012, 21:05   

remo_2007 napisał/a:
Czy można założyć działalność naprawa samochodów u klienta bez posiadania warsztatu,
Myślisz o lakierowaniu ???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 03-01-2012, 10:48   

tak mozna,tylko zalezy co???mozesz np cos typu usowanie wgniecen bez lakierowania bez problemowo.masz w walizsce sprzet i robisz to u kl;ienta na parkingu :) ale lakiernictwo to ci nie przejdzie raczej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mart-Dent
Klubowicz


Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 716
Punkty: 15/5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 03-01-2012, 11:22   

smart/spot repair Ci przejdzie :D
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 03-01-2012, 13:34   

Mart-Dent napisał/a:
smart/spot repair Ci przejdzie :D


nazwa ladniejsza, tak po europejsku ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 03-01-2012, 14:47   

Chodzi mi o mechanikę,naprawa zawieszeń, silniki jakaś drobna blacharka bez malowania,diagnostyka komputerkiem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 03-01-2012, 17:10   

diagnostyka ok ale jak sobie wyobrazasz blacharke u klienta czy tez naprawe zawieszenia???rama na przyczepke,podnosnik na kipe i jedz\iesz:D malo to realne ale diagnostyka czy tez naprawa wgniecen bez lakierowania to by przeszla jeszcze:P
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 03-01-2012, 19:38   

damian0889 napisał/a:
diagnostyka ok ale jak sobie wyobrazasz blacharke u klienta czy tez naprawe zawieszenia???rama na przyczepke,podnosnik na kipe i jedz\iesz:D malo to realne ale diagnostyka czy tez naprawa wgniecen bez lakierowania to by przeszla jeszcze:P


Chodzi mi drobną blacharke,jakieś małe wstawki,progi,reperaturki wiadomo że nie po dzwonach do prostowania tak się da,mały busik do sprzętu,zakładam że są uczciwi ludzie i nic nie zginie jak zostawię żeby nie pakować jak nie zrobi się w jeden dzień.Zawieszenia też się zrobi,chyba że trzeba coś dorabiać.Polacy mają różne pomysły taki mobilny warsztat ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
brother
Użytkownik


Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Ostróda
Wysłany: 04-01-2012, 06:47   

Nie wiem czy oglądacie program "Fani Czterch" kółek,w jednym z programów podjechał do nich gośc busem odnowić felgi aluminiowe,na pace miał wszystko ,wyciąg,promiennik do suszenia :) fół wypas,ale Polska to nie Anglia,a szkoda.Ogólnie ja popieram pomysł,dużo ludzi nie ma czasu bujać się po warsztatach.

[ Dodano: 04-01-2012, 06:51 ]
A jeszcze odnośnie tych" fanów czterech kółek",to tam Ed mechanik zawsze sam przygotowuje bryki do lakierowania,a malowanie zostawia fachowcom.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
savxx
Wymiatacz
garage team



Wiek: 50
Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 152
Punkty: 5/7
Skąd: małopolska/Miechów
Wysłany: 04-01-2012, 09:35   

A w Englandzie,znajomy widział jak goście lakierowali samochód tak pod chmurką,wszystko mieli na furgonetce,nie wiem co z odkurzem i całą resztą i co na to przepisy ale to fakt że usługowo lakierowali "u klienta".Podejrzewam jakość powłoki z całym tym fruwającym w powietrzu syfem,ale cóż....NASZ KLIENT - NASZ PANNN...
_________________
Sekta SATAnistów.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
damian0889
Forumator


Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 211
Punkty: 2/1
Wysłany: 04-01-2012, 10:47   

ja ogladam fanow i jak widze edka jak on to robi to az mi sie zbiera....wszystko sprejkami i wogole tylko lakiernikowi czasem roboty robi:Da ostatnio jak kitowal to ju 1sza klasa :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kosior
Maniak forum



Wiek: 44
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 618
Punkty: 4/6
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 04-01-2012, 18:36   

ale ostatnio Ed oddaje auta w podkładzie do lakierni na warstwy wierzchnie , ogólnie fajny program tez czasem sobie oglądne .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 04-01-2012, 18:45   

Widzę że temat się rozwija.Zastanawiam się np.jak by podeszli do tego z przepisami bo wymiana jakiegoś oleju,wycięciu jakiegoś elementu i zastąpieniu go nowym co z odpadami.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Goldi90
Użytkownik


Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: www.ebooknet.pl
Wysłany: 23-01-2012, 11:40   

Witam,
Chciałbym założyć firmę lakierniczą tylko wiem, że co do lakiernictwa są zbyt duże wymagania... jak można przeskoczyć to i żebym mógł się zajmować też lakiernictwem itd. renowacja samochodów?

Jak założyć krok po kroku firmę? Ile wyniosą mnie składki ZUS itd. (mam 22 lat)
Chce również starać się o przyznanie środków Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej.

Czekam na odpowiedzi/porady.

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 23-01-2012, 12:12   

Goldi90,
masz po prawej stronie tego forumm Zagadnienia Prawne ! !! przeczytaj je potem zadaj odpowiednie pytania co ciebie interesują....a raczej co zrobić..chociaż podobnych tematów na forum jest wiele...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-01-2012, 12:17   

No to zadałeś pytanie "studnia". :) Najpierw trochę poszperaj tu na Forum. Na 90 % swoich pytań ( także tych jeszcze nie zadanych ) znajdziesz szybką odpowiedź. Jak poszukiwania okażą się trudne to musisz poprosić moderatorów o pomoc w nawigacji ;)

Na początek przeczytaj sobie to : http://lakiernik.info.pl/podstr/ORGANIZACJA.pdf

... i wszytko inne co jest po prawej stronie ekranu pod banerami reklamowymi w dziale ARTYKUŁY I PUBLIKACJE. W razie narastającej paniki .... przy dalszej desperacji w organizacji lakierni skontaktuj się z autorem tych publikacji. Znam go to od lat ... na pewno ci wyjaśni co i jak :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 23-01-2012, 18:28   

Goldi90 napisał/a:
Witam,
Chciałbym założyć firmę lakierniczą tylko wiem, że co do lakiernictwa są zbyt duże wymagania... jak można przeskoczyć to i żebym mógł się zajmować też lakiernictwem itd. renowacja samochodów?

Jak założyć krok po kroku firmę? Ile wyniosą mnie składki ZUS itd. (mam 22 lat)
Chce również starać się o przyznanie środków Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej.

Czekam na odpowiedzi/porady.

Pozdrawiam


Tu masz napisane co i jak. Zycze powodzenia w załatwianiu :)
http://lakiernik.info.pl/viewtopic.php?t=4855
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne