lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
chrom lakierniczy
Autor Wiadomość
tomuswoszu
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 14
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: knurów
Wysłany: 01-06-2010, 23:15   chrom lakierniczy

witam, bawil sie juz moze ktos chromem lakierniczym? kupilem taki dwuskladnikowy, nano baza chomowa i mleczna wodna baza wiąząca. chrom kladzie sie na gładki bialy lakier, potem te mleczną baze i klar na koniec. pboblem mam taki ze jak poloze chrom na bialy to efekt jest piekny, prawie lustereczko, mozna sie golic przy tym, po 12 godz zgodnie z intrukcja klade cienka warstwe dolaczonej do zestawu mlecznej bazy wodnej ktora ma zapewnic przyczepnosc klaru. i tu zabawa sie konczy bo wszystko matowieje, po polozeniu klaru calosc przypomina raczej szary metalic a nie chrom. moze juz ktos ma z tym doswiadczenia?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 02-06-2010, 08:04   Re: chrom lakierniczy

tomuswoszu napisał/a:
witam, bawil sie juz moze ktos chromem lakierniczym?


Ja nie mam z tym doświadczenia ... ale jakbyś mógł pilnować tego tematu i napisać dużo dużooooooooo więcej to by było bardzo fajnie, bo znam kilka osób które rozważają zajęcie się profesjonalnym malowaniem różnych rzeczy .... właśnie chromem.

Pisz !

chrom-paint.jpg
Plik ściągnięto 1011 raz(y) 111,02 KB

_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomash
Maniak forum


Dołączył: 23 Kwi 2010
Posty: 595
Punkty: 9/7
Skąd: pomorskie
Wysłany: 03-06-2010, 00:29   

ciekawe jest jak uzyskują efekt chromu na kapslach od spraju jest to plastik,i dosyć trwałe,,,,hmmm... :kucharz
_________________
tomash
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-06-2010, 11:09   

W tym wypadku to z pewnością "metalizacja próżniowa", jak na chromowanych znaczkach samochodowych.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 03-06-2010, 11:52   

To moze trzeba olać instrukcje i polozyć bezbarwny np po 20 minutach albo po takim czasie co wyschnie ta baza?

[ Dodano: 03-06-2010, 11:53 ]
spróbuj tak na jakimś małym elemencie co by tego nie wypaplać bo to droga zabawa. A mozesz powiedzieć jaka cena była tego zestawu?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 03-06-2010, 12:03   

W sumie można spróbować bez tej bazy ale wydaje mi się, że wtedy będzie mógł łatwo klar odchodzić. Po coś dali tą warstwę wiąrzącą. Ale jeśli to baza wodna to musieli by się tu wypowiedzieć użytkownicy pracujący na bazach wodnych może oni mają wiedzę jaka jest przyczyna matowienia tego. Może popełniasz w niej jakiś błąd, na który trzeba uważać przy wodnych lakierach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 03-06-2010, 22:15   Re: chrom lakierniczy

tomuswoszu napisał/a:
witam, bawil sie juz moze ktos chromem lakierniczym? kupilem taki dwuskladnikowy, nano baza chomowa i mleczna wodna baza wiąząca. chrom kladzie sie na gładki bialy lakier, potem te mleczną baze i klar na koniec. pboblem mam taki ze jak poloze chrom na bialy to efekt jest piekny, prawie lustereczko, mozna sie golic przy tym, po 12 godz zgodnie z intrukcja klade cienka warstwe dolaczonej do zestawu mlecznej bazy wodnej ktora ma zapewnic przyczepnosc klaru. i tu zabawa sie konczy bo wszystko matowieje, po polozeniu klaru calosc przypomina raczej szary metalic a nie chrom. moze juz ktos ma z tym doświadczenia?


@tomuswoszu ? ... może ten środek wiążący jest pod ten chrom, a nie na niego ?
Tak tylko gdybam bo jak to baza natryskowa ( chrom ) i klar ( utwardzany chemicznie ) z oryginalnego kompletu to po co ten izolator pomiędzy nimi ???
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Greg
Klubowicz



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 741
Punkty: 25/2
Skąd: śląskie
Wysłany: 04-06-2010, 00:12   

PROJEKTER napisał/a:
... może ten środek wiążący jest pod ten chrom, a nie na niego ?
Tak tylko gdybam bo jak to baza natryskowa ( chrom ) i klar ( utwardzany chemicznie ) z oryginalnego kompletu to po co ten izolator pomiędzy nimi ???


Chyba PROJEKTER idzie dobrym torem ;) Pofatygowałem sie troche i przekopałem trochę internetu na temat tego chromu - strony fantachromu i podobnych- głównie .com ;) I tak szukając i czytając można sie dowiedzieć, że taki proces zamyka się w 3 podpunktach:
APPLICATION GUIDE
1.UNDERCOATING (podkład). Wygrzewać godzine w temp. 55-60°C. Można potem rozpocząć nakładanie warstw chromu, lecz bardziej wskazane jest to zrobić dopiero po 12h (uwaga! po wyschnięciu nie może być dotykane rękoma!)
2.CHROMING STEP ( "chromowanie" właściwe) to już wiadomo- lecisz cieniutkimi warstwami do uzyskania zadowalającego efektu- różnie piszą- 4-5 warst, aczkolwiek każdy producent zaleca inaczej
3.FINAL TOPCOAT ( lakier nawierzchniowy, bezbarwny oczywiście ;) )
Chętnie bym sprawdził jak sie zachowują takie lakiery, ale to bardziej zabawa i to dosyć czasochłonna ;) tomuswoszu, może spróbujesz sposobu jaki podsunął PROJEKTER ?? :)

[ Dodano: 04-06-2010, 08:10 ]
małe dopełnienie do punktu 1. Oczywiście wygrzewanie zaczyna sie po nałożeniu specjalnego podkładu ;]
_________________
Live is 2 short 2 be slow.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomuswoszu
Użytkownik


Wiek: 39
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 14
Otrzymał 2 punkt(y)
Skąd: knurów
Wysłany: 20-10-2010, 00:09   

po wielu probach w koncu jest coraz lepiej, nie jest to jeszcze to co bym chcial ale ...jest lepiej. ta biala baza wodna i jej polozenie to klucz do efektu, trzeba ją przylac zeby nie bylo efektu zapruszenia bo wtedy sie matowi caly efekt, ale tez nie mozna przylac za bardzo bo grubsza warstwa powoduje zas taki efekt mleczny, jak znajde chwile to w najblizszym czasie wrzuce fotke z efektem moich dotychczasowych wypocin, dodam ze zestaw 250ml kosztawal mnie chyba 380zeta.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Krystian990
Forumator


Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 269
Punkty: 1/3
Wysłany: 27-10-2010, 23:24   

O widzisz bardzo fajnie by było gdybyś wrzucił foty;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
unek
Moderator


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 3287
Punkty: 30/22
Skąd: pomorskie
Wysłany: 20-01-2011, 16:45   

tomuswoszu,
co ze zdjeciami...
kolega no limit podał fajny link wiec wrzuce go tutaj...
http://www.alsacorp.com/products/chromefx/

i tu pytanie jak oni polakierowali te lamboo
bo filmików tam jest pełno z małymi elementami..i widac ze duzoo leja na te pierdoły.a auto jak widac jest tylko troche zapylone na oklejanym papierze..
na pewno jest to lakierowane pistoletem z mała dysza lub innym ganem niz w-w filmy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Baton
Wyjadacz


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 116
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 04-02-2011, 23:09   Lakierowanie chromem ?

Natknąłem się na taki film przeglądająć YouTube


Zna ktoś może tą technikę ?
Jest to możliwe do wykonania u nas w Polsce ? ;)


temat scalony przez unektemat juz poruszany ..i takich filmików też pełno na forum...


dlatego dostajesz warn
Ostatnio zmieniony przez unek 05-02-2011, 14:17, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Arafat
Wymiatacz


Wiek: 33
Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 181
Punkty: 1/1
Skąd: Białystok
Wysłany: 05-02-2011, 01:57   

Znalazłem taki link ;)
http://www.fabrykabarw.we...uemart&Itemid=2
900zl 1 litr
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 05-02-2011, 10:39   Re: Lakierowanie chromem ?

Baton napisał/a:
Jest to możliwe do wykonania u nas w Polsce ? ;)


Jak wszystko dobrze pójdzie ... to niedługo będzie można robić to w Polsce ( w samym środku Polski :) :) :) )
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Baton
Wyjadacz


Wiek: 30
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 116
Wystawił 9 punkt(y)
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 05-02-2011, 12:09   

Arafat, nie wiem czy to jest lakier z technologi stosowanej w filmie który przedstawiłem, tamto wygląda raczej na jakąś reakcję chemiczną.
PROJEKTER, można wiedzieć mniej więcej kiedy będzie taka możliwość i jaka jest orientacyjna cena takiej usługi ? ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
sebikg40
Użytkownik


Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 12
Wysłany: 05-02-2011, 12:50   

Mój były szef co robiłem i uczyłem się u niego zakupił taki sprzęt do chromowania jak coś to będę mógł załatwić chromowanie.Chromuje wszystko i rożne kolory złote czerwone...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne