lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
sata, cromax i rm
Autor Wiadomość
agajac
Użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 11
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 15-02-2009, 23:45   sata, cromax i rm

Witam. Ostatnio kupiłem sobie satę 3000 hvlp. Zaopatrzyłem się u Bago w bazę cromaxa (sprzedał mi po kosztach :nono: ) i polakierowałem astrę kolor 271. Wyszło perfekcyjnie choć przekonałem się że pod wodę trzeba szlifować drobniejszymi papierami. Wczoraj lakierowałem maskę konwencją r-m. Pierwsza warstwa dosyć mokra, druga mokra ale nie wylana i trzecia wyrównawcza ale na mokro. Kolor taki grafitowo niebieski. Chmury jak na niebie. Na bazie nie było widać nic. W świetle jarzeniówek widać jak diabli. No i nie wiem sam z tym kolorem miałem wcześniej problemy i myślałem że sata je rozwiąże. Co zrobiłem źle. Jak daję wyrównawczą na sucho to jest odkurz i bezbarwny wymaga polerki. Ręce opadają.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 16-02-2009, 08:57   

agajac napisał/a:
Wyszło perfekcyjnie choć przekonałem się że pod wodę trzeba szlifować drobniejszymi papierami.
ja kończę p1000 na mokro ,więc nie wiem czy aż tak.
agajac napisał/a:
Kolor taki grafitowo niebieski. Chmury jak na niebie.
to trzeba było przyjechać po cromaxa!

[ Dodano: 2009-02-16, 08:59 ]
agajac napisał/a:
(sprzedał mi po kosztach :nono: )
na próbę ! !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 16-02-2009, 09:04   

podobno coś takiego sie dzieje jak sie element naelektryzuje :) ściereczkami antystatycznymi trzeba wycierać :nono: choć kiedyś coś takiego mi sie zrobiło bo baze chyba miałem juz za starą :angry:
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-02-2009, 17:39   

Agajac, ja robie na R-mie, wylewam dwie warstwy, jedna poi drugiej, bez czekania, obie ładnie wylane, bez żadnego pruszenia i zawsze jest git, nie ma żadnych chmur. A nie maluje satą tylko jakimś gównem. Proponuje żebyś i Ty tak sprubował na dwie pełne warstwy.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 16-02-2009, 19:18   

ZIEMBA napisał/a:
Agajac, ja robie na R-mie, wylewam dwie warstwy, jedna poi drugiej, bez czekania, obie ładnie wylane, bez żadnego pruszenia i zawsze jest git, nie ma żadnych chmur. A nie maluje satą tylko jakimś gównem. Proponuje żebyś i Ty tak sprubował na dwie pełne warstwy.


na konwencji robisz,czy na wodzie?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-02-2009, 16:45   

Na wodzie.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 17-02-2009, 16:54   

ZIEMBA napisał/a:
Proponuje żebyś i Ty tak sprubował na dwie pełne warstwy.
tyle że agajac robi rospuchem RMa :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-02-2009, 16:57   

agajac napisał/a:
Wczoraj lakierowałem maskę konwencją r-m.

No tak :glupek:

To proponuje mu przejśc na wode, duzo fajniej sie robi :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devillbis
Bywalec


Dołączył: 10 Sty 2009
Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: d. s/zgorzelec
Wysłany: 19-02-2009, 00:53   

Cytat:
Witam. Ostatnio kupiłem sobie satę 3000 hvlp. Zaopatrzyłem się u Bago w bazę cromaxa (sprzedał mi po kosztach ) i polakierowałem astrę kolor 271. Wyszło perfekcyjnie choć przekonałem się że pod wodę trzeba szlifować drobniejszymi papierami. Wczoraj lakierowałem maskę konwencją r-m. Pierwsza warstwa dosyć mokra, druga mokra ale nie wylana i trzecia wyrównawcza ale na mokro. Kolor taki grafitowo niebieski. Chmury jak na niebie. Na bazie nie było widać nic. W świetle jarzeniówek widać jak diabli. No i nie wiem sam z tym kolorem miałem wcześniej problemy i myślałem że sata je rozwiąże. Co zrobiłem źle. Jak daję wyrównawczą na sucho to jest odkurz i bezbarwny wymaga polerki. Ręce opadają.


ano moga odpaść jak technologie pomijasz

w konwencji r-m jest tak

I warstwa wylana nie pełna

do zmatowienia czekasz

II pełna wylana

i znow do zmatowienia czekasz

III tzw tonujaca zadna tam pylaca czy coś bo kolor inny wyjdzie ,
tylko taka ktora zaraz po aplikacji wyglada jakby bylo za male cisnienie czyli krople bazy a po chwili sie rozlewa i nie ma struktury

warstwa jest stosunkowo cienka

lub inne wyjaśnienie to posów reki jest dwa razy szybszy niz do warstwy wylanej i tyle

a co do m/m w konwencji rm to nie mam mowy zeby sie udało

no i rozpuszczalik tylko bc 020

[ Dodano: 2009-02-19, 01:01 ]
Cytat:
podobno coś takiego sie dzieje jak sie element naelektryzuje ściereczkami antystatycznymi trzeba wycierać choć kiedyś coś takiego mi sie zrobiło bo baze chyba miałem juz za starą


luk sciereczki to sie uzywa jak sie komory nie ma lub przy całościówkach

lecz jej użycie badz nie niestety nie ma zadnego wpływu na to czy chmurki beda czy nie
ta wada lakiernicza powstaje najczesciej spowodu błednej aplikacji , lepkości lub niewłasciwego rozcieńczalnika , lub pistoletu

ściereczka to gadżet a nie antidotum :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
agajac
Użytkownik


Wiek: 44
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 11
Wystawił 1 punkt(y)
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 24-02-2009, 00:29   

Zrypałem i tyle. A pomyśleć że maluję tą bazą ładne 5 lat. Każdemu może się zdarzyć. Dzięki za rady.

[ Dodano: 2009-02-24, 00:46 ]
devillbis napisał/a:
Cytat:
Witam. Ostatnio kupiłem sobie satę 3000 hvlp. Zaopatrzyłem się u Bago w bazę cromaxa (sprzedał mi po kosztach ) i polakierowałem astrę kolor 271. Wyszło perfekcyjnie choć przekonałem się że pod wodę trzeba szlifować drobniejszymi papierami. Wczoraj lakierowałem maskę konwencją r-m. Pierwsza warstwa dosyć mokra, druga mokra ale nie wylana i trzecia wyrównawcza ale na mokro. Kolor taki grafitowo niebieski. Chmury jak na niebie. Na bazie nie było widać nic. W świetle jarzeniówek widać jak diabli. No i nie wiem sam z tym kolorem miałem wcześniej problemy i myślałem że sata je rozwiąże. Co zrobiłem źle. Jak daję wyrównawczą na sucho to jest odkurz i bezbarwny wymaga polerki. Ręce opadają.


ano moga odpaść jak technologie pomijasz

w konwencji r-m jest tak

I warstwa wylana nie pełna

do zmatowienia czekasz

II pełna wylana

i znow do zmatowienia czekasz

III tzw tonujaca zadna tam pylaca czy coś bo kolor inny wyjdzie ,
tylko taka ktora zaraz po aplikacji wyglada jakby bylo za male cisnienie czyli krople bazy a po chwili sie rozlewa i nie ma struktury

warstwa jest stosunkowo cienka

lub inne wyjaśnienie to posów reki jest dwa razy szybszy niz do warstwy wylanej i tyle

a co do m/m w konwencji rm to nie mam mowy zeby sie udało

no i rozpuszczalik tylko bc 020

[ Dodano: 2009-02-19, 01:01 ]
Cytat:
podobno coś takiego sie dzieje jak sie element naelektryzuje ściereczkami antystatycznymi trzeba wycierać choć kiedyś coś takiego mi sie zrobiło bo baze chyba miałem juz za starą


luk sciereczki to sie uzywa jak sie komory nie ma lub przy całościówkach

lecz jej użycie badz nie niestety nie ma zadnego wpływu na to czy chmurki beda czy nie
ta wada lakiernicza powstaje najczesciej spowodu błednej aplikacji , lepkości lub niewłasciwego rozcieńczalnika , lub pistoletu

ściereczka to gadżet a nie antidotum :)



Dzieki za rady. Używam rozpucha app co zapewne też jest błędem. Wiem że ostatnią warstwę daje się cieniej i z większej odległości ale wtedy bez miodówki nie podchodź :angry:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne