lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
matowanie baranka
Autor Wiadomość
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 18-05-2010, 09:24   

puszkieter napisał/a:
,o ile baran bedzie wyschniety i zmatowany.

Barana się nie matuje!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
puszkieter
Wymiatacz


Wiek: 42
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 150
Punkty: 1/4
Skąd: pomorskie,dokka no.
Wysłany: 18-05-2010, 21:31   

No-limit napisał/a:
Barana się nie matuje!
jak to nie.nie mówie tu o matowaniu papierem np120,lub 240,tylko o matowaniu delikatnie włukniną przed lakierowaniem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-05-2010, 21:44   

puszkieter napisał/a:
No-limit napisał/a:
Barana się nie matuje!
jak to nie.nie mówie tu o matowaniu papierem np120,lub 240,tylko o matowaniu delikatnie włóknina przed lakierowaniem.

puszkieter, co Ty masz za baranka że w takim błyskawicznym tempie schnie?? bo przecież żeby baranka matowieć włóknina to normalnie trzeba czekać ze dwie godziny albo i dłużej ;) ...jeżeli chodzi o mnie to nakładam baranka i po ok.5 min.nakładam powłoki wierzchnie bez żadnego matowania włóknina...baranek schnie podpowłokowo, to po pierwsze (oczywiście nie każdy) a po drugie drugie, nie ma potrzeby nadawania takim środkom przyczepności..
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
puszkieter
Wymiatacz


Wiek: 42
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 150
Punkty: 1/4
Skąd: pomorskie,dokka no.
Wysłany: 18-05-2010, 22:09   

jacklack napisał/a:
co Ty masz za baranka że w takim błyskawicznym tempie schnie??
nakładam barana dzien wczesniej,przed lakiierowaniem.a jak nie,to susze go opalarka.
jacklack napisał/a:
.baranek schnie podpowłokowo, (oczywiście nie każdy
skoro nie kazdy,to nie na wszystkie mozesz od razu malowac.
jacklack napisał/a:
nakładam baranka i po ok.5 min.nakładam powłoki wierzchnie
zrobiłem kiedys tak i baranek nie wysechł i odchodził z farba.
jacklack napisał/a:
nie ma potrzeby nadawania takim środkom przyczepności..
nawet jak lakierowanie odbywa sie na 2 dzien po polzeniu baranka?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 18-05-2010, 22:22   

puszkieter napisał/a:
nakładam baranka i po ok.5 min.nakładam powłoki wierzchnie
zrobiłem kiedys tak i baranek nie wysechł i odchodził z farba.

Znaczy produkt kiepski ;)
puszkieter napisał/a:
jacklack napisał/a:
nie ma potrzeby nadawania takim środkom przyczepności..
nawet jak lakierowanie odbywa sie na 2 dzien po polzeniu baranka?

Ojj.. to żeśmy sie kolego nie zrozumieli ;) ...nie wiem co się robi z barankiem na drugi dzień..ja wiem że na drugi dzień to się auta oddaje do klienta..polakierowane i złożone, bo już w kolejce na lakierowanie czekają następne dwa lub trzy ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
puszkieter
Wymiatacz


Wiek: 42
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 150
Punkty: 1/4
Skąd: pomorskie,dokka no.
Wysłany: 18-05-2010, 23:05   

jack.oj chyba nie :) ja akurat mam taka sytuacje ze pracuje w komisie samochodowym i 9 na 10 aut należy do mojego szefa,juz wyjasniam,on kupuje,ja maluje on sprzedaje.nie mam terminów na wiekrzosc tych aut,jak w poniedziałek zmatuje auto,umyje,odstawiam na bok i biore nastepne.we wtorek jest suche,oklejam do baranka i maluje nim i na bok.i biore sie za cos innego.po prostu mam czas na takie zabiegi.a po 2 nie mam w warsztacie komory i szef musi wynajmowac w iinnym miejscu,jak jade malowac to musze miec auto juz w pełni przygotowane.popryskane progi barankiem,wszystkie malutkie dziureczki poszpachlowane,czasem jade przez wioche czesciowo oklejonym. ;) .bo akurat w tej komorze mam ograniczony czas.czasami mam 3 lub 4 auta gotowe do malowania i czekam na miejsce.dlatego pryskam barankiem duzo wczesniej i dlatego go matuje. :) mysle ze wyjasniłem to wystarczajaco. ;) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-05-2010, 01:42   

puszkieter napisał/a:
mysle ze wyjasniłem to wystarczajaco. ;) :)

Tak,,jak najbardziej wystarczająco..puszkieter, z Twojej wypowiedzi wynika jasno że to nie sam produkt jest tu problemem lecz sama organizacja pracy...rozumiem..różnie to bywa ;) ...

Środek zabezpieczający zewnętrze elementy karoserii przed odbiciami mechanicznymi, zwany potocznie "barankiem", jest tworzony na bazie żywic syntetycznych, które po czasie twardnieją zmieniając swoją aktywność wobec innych czynników chemicznych, ....tak więc zalecane jest nanoszenie powłok wierzchnich na w/w produkt zasadniczo do 6 godzin po nałożeniu w jednym cyklu naprawy, żeby lakier mógł się połączyć z zewnętrzną warstwą masy przed całkowitym jej utwardzeniem...

Jeżeli warstwa baranka schnie dłużej niż 6 godz., to wzmacnia się warstwa zewnętrzna i zachowuje się jak tworzywo sztuczne. i w tym wypadku matowienie włóknina na niewiele się zadaje.....z drugiej strony baranek po nałożeniu ma już powierzchnie chropowatą.....

Produkt nakładany (powłoki wierzchnie) na tak utwardzony (przesuszony) baranek ma się obojętnie do nadania przyczepności włókniną jak już wcześniej wspomniałem... tak więc przed lakierowaniem po przekroczeniu czasu utwardzania baranka, czyli po przekroczeniu czasu jego aktywności chemicznej (do ok.6 godz). należy nanieść na to już można powiedzieć..."tworzywo sztuczne" cienką warstwę podkładu zwiększającego przyczepność....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
lakar
Bywalec
lakar


Wiek: 46
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 33
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: tomaszów mazowiecki
Wysłany: 19-05-2010, 10:52   

po pomalowaniu barankiem czekam ok 1 do 2 godzin w tem ok 20 stopni smialo mozna lakierowac.wszystko zalezy tez od baranka kiedys kupilem jakies tam body to w jak polozylem grubsza warstwe na progi do golfa za chiny nie chcial wyschnac,wszystko zrywalem.uzywam teraz forscha snia pieknie ladna faktura.a jezeli chce podrobic charakterystyczne grube baranki na wolksvagenie uzywam barankow z masa uszczelniajaca np app.wychodzi malina i nie ma problemu ze nie wyschnie w grubych warswach
_________________
lakar
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 19-05-2010, 13:31   

Dobry temat do mojego zapytania.
Taki pistolet do mas - ponoc bardzo dobry do robienia orginalnych połączen blach w karoserii.
Powiedzcie czy spotkaliscie sie z takim i co sądzicie.
http://www.allegromat.pl/aukcja54935
 
     
puszkieter
Wymiatacz


Wiek: 42
Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 150
Punkty: 1/4
Skąd: pomorskie,dokka no.
Wysłany: 20-05-2010, 00:09   

jack.dzieki za wyjaśnienie.twoja wiedza nie ma granic.kurde,skad ty to wszystko wiesz?masz punkta kolego[o ile moge tak pisac].
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-05-2010, 11:44   

puszkieter napisał/a:
masz punkta kolego[o ile moge tak pisac].

Jasne że możesz tak pisać ;) tu na Forum nie tytułujemy się per Pan itp..wszyscy używamy zwrotów koleżeńskich ;)
Z tą moja wiedzą też nie przesadzaj, bo nie jest ona zbyt obszerna :) I dzięki z punkt ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2010, 12:12   

jacklack,
http://www.allegromat.pl/aukcja54935
Spotkałes sie moze z tym pistoletem?
Na jakie kartusze on jest?
Jakiego typu masy?
Zdaje egzamin przy odtwarzaniu połączen na podłużnicach i innych fabrycznych łączeniach?
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 20-05-2010, 12:31   

mkautos napisał/a:
jacklack,
http://www.allegromat.pl/aukcja54935
Spotkałes sie moze z tym pistoletem?

tak.. nawet mam takie dwa bardzo podobne.. można używać w tych pistoletach mas w tubie jak i w tzw.kiełbasie ;) mi one nie leżą.. nie wiem dlaczego? być może używam zbyt gęstych mas uszczelniających, choć próbowałem mas uszczelniających wielu producentów...używam zwykłej wyciskarki pneumatycznej ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 20-05-2010, 12:53   

jacklack napisał/a:
używam zwykłej wyciskarki pneumatycznej

Dzieki.
Ja tez takiej używam.
Ale nieraz są takie struktury tych połączen typowo natryskiwane a robie jedną podłuznice.
Wyjdzie taka struktura z takiego pistoletu?
Może podgrzanie pomoże?
Praca takim pistoletem daje jakies dobre efekty wizualne?
Są podobne do fabrycznych?
Albo czy zrobi takiego barana jak jest na podłodze przy progu?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne