lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: baqo
03-05-2010, 21:10
Dotacja na warsztat blacharski i autoodnowe.
Autor Wiadomość
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 09-05-2010, 12:10   

Cytat:
Ja tam tak zrobie aby po wszystkim zostało na sate.
temu właśnie pytam bo też chciałbym żeby mi zostało z 1,5k-2k na jakiś dobry gun ! ! :D
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 09-05-2010, 13:56   

Ale ja nie powiedziałem że rozwale kase tylko wszystko kupię do warsztatu ale niektórych żeczy nie pozwolili kupić np migomatu nie pozwolili mkupić więc musiałem zrobić tak żeby go kupić a wszystko co miałem na wniosku to kupiłem a za top co zostało to kupiłem tego czego nie wpisałem.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 09-05-2010, 14:01   

domagalka napisał/a:
Ale ja nie powiedziałem że rozwale kase

Wiem przeciez, to nie było o Tobie.
Dzieki za rady , lepiej wiedziec wiecej niz mniej.
A to o rozwaleniu to napisałem o tych wszystkich tu w mojej miejscowosci co jak kase zobaczą to myslą tylko jak przekręcic.
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 09-05-2010, 18:52   

Też takich mam. Niedaleko tu taki pewien wziął kasiore nic nie robił cały czas a jak się dowiedział że bedzie kontrola to latał za fakturami jak szalony. Ja na wniosku pisałem wszystko co mi bedzie najbardziej potrzebne do pracy resztę będę pomału z własnych środków realizował teraz mnie czeka budynek do postawienia więc troszkę tych środków potrzebował.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-08-2010, 15:42   

Panowie i ... ( Panie oczywiście :* ) posiadający warsztaty i legalnie zarejestrowane firmy od minimum roku ... na terenie województwa łódzkiego ( tu na pewno ... sprawdzam gdzie jeszcze ... ) Na przełomie października i listopada mikro i małe przedsiebiorstwa będą mogły otrzymać 50% dofinansowania na projekty do wysokości 50 000 zł. Przykładowe projekty:

1. Bezpośrednie inwestycje rozumiane jako projekty inwestycyjne w tym niezbędne, stanowiące element projektów inwestycyjnych działania szkoleniowe lub doradcze ( przez co rozumieć należy np projekt obiektu )

- działania modernizacyjne w przedsiębiorstwach prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (czyli dla was np. wdrożenie lakierów wodorozcieńczalnych, nowoczesna kabina lakiernicza, elektroniczny pomiar do ramy, lutospawarka i ... wszystko co uznać można za nowoczesne ... może nawet sprężarka i pistolety ( ale tylko SATA :) :) )

- dokonywanie zasadniczych zmian procesu produkcyjnego lub sposobu świadczenia usług ( rozbudowa lakierni o blacharnię i odwrotnie, nowe zakresy działalności związane z branża i posiadanym zapleczem )

- unowocześnienie wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstwa ( tu chyba nic nie trzeba już wyjaśniać ... )

- modernizacje środków produkcji ( to też chyba jasne ... )

- wdrażanie wydajnych systemów zarządzania środowiskiem, oraz wdrażanie i stosowanie technologii zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska ( to zawiłe i dotyczy raczej dużych firm, ale taki destylator i myjka do pistoletów się załapuje na to działanie .... )

No ... kto zainteresowany ? ... aha ... inwestycja max 50 000 wsparcie to 50 % resztę trzeba mieć własnych czyli jakieś .... 35 000 zł !
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 24-08-2010, 14:38   

PROJEKTER napisał/a:
No ... kto zainteresowany ? ... aha ... inwestycja max 50 000 wsparcie to 50 % resztę trzeba mieć własnych czyli jakieś .... 35 000 zł

Wystarczy sprzedać lekko "przechodzone " auto ;)
Pozdrawiam Roberta i wszystkich Userów
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-08-2010, 21:43   

... ale że nikt nie pyta jak to wyszło że 50 % z 50 tysięcy to 35 tysięcy ... a nie 25 to jestem lekko zdziwiony. ;) Zdziwiony doskonała znajomością tematyki rozlicznia dotacji unijnych - oczywiście :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2010, 22:16   

PROJEKTER napisał/a:
Zdziwiony doskonała znajomością tematyki rozlicznia dotacji unijnych

Bo te 10 tyś.zl to są koszty obsługi takiej dotacji.
Oczywistym jest ze nikt sobie sam tego nie napisze aby wniosek nie zawierał błędów i nie został przyjęty z powodu jakiejś błachostki.
No i dofinansowanie jest DO 50% inwestycji.
A z drugiej strony zapytam, czy nie trzeba wyłozyc całych 50 tys aby dostac do 50% zwrotu na koszy kwalifikowalne???
Bo uwazajcie na te koszty kwalifikowalne i niekwalifikowalne, bo mozna sie nieźle przejechac nie znając zasad zwrotu i za co zwracają.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 24-08-2010, 23:48   

No własnie te 10 tyś. różnicy to są średnie koszty niekwalifikowane.

Większość osób ubiegających się o dotację myśli że jak zwrot wynosi połowę, a inwestycja 100 to dostaną 50 ... a w praktyce jak inwestycja wynosi 100, a w tym jest kosztów kwalifikowanych ( czyli takich wydatków jakie UE uznaje za zasadne ) np 60 to .... 50 % wynosi 30 i z projektu inwestycyjnego na 100 dostaje się 30.

... i oczywiście ... dotacja jest zwrotem poniesionych nakładów wiec trzeba wyłożyć 100 żeby po czasie dostać przynajmniej te 30 ... czyli / lub 50 % kosztów kwalifikowanych.

Co do kosztów opracowania ( napisania ) wniosku to nie wiem ile to kosztuje. Zasada była zawsze taka że od. 1000 do 2000 zł lub ok. 5 % wartości otrzymanej dotacji ... ale raczej to były stałe koszty .... rzadko te naliczane procentowo.
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2010, 23:55   

Cytat:
Co do kosztów opracowania ( napisania ) wniosku to nie wiem ile to kosztuje. Zasada była zawsze taka że od. 1000 do 2000 zł lub ok. 5 % wartości otrzymanej dotacji ... ale raczej to były stałe koszty .... rzadko te naliczane procentowo.


I napisz jeszcze ze to opracowanie to nie jest takie dłubanie w nosie i jakos to bedzie.
Osoba która to pisze musi posiadac pewną wiedzę w zakresie działania tej machiny unijnej.
Sam nikt nie napisze dobrze wniosku.
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 25-08-2010, 00:06   

To fakt że trzeba się orientować w zasadzie oceny za każdy element. Dopiero pewien poziom punktacji przyznawanej przez oceniających kwalifikuje wniosek do realizacji. Do niedawna było to 115 pkt. a kryteria oceny pozwalają przyznać 0,5 pkt. lub np 3 pkt za ... np. zatrudnienie kobiet ... albo wzrost konkurencyjności ... albo ... cholera wie za co :)

... no i wcześniej jest ocena formalna czyli sprawdzanie, czy pieczątki nie są przypadkiem w czarnym kolorze, wpis do ewidencji nie zamazany i nie starszy niż ... podpisy czytelne, oraz czy się zgadza liczba kontrolna z programu w necie do pisania wniosków ... na każdej jego stronie ... czy są wszystkie wymagane załączniki ....

No zdecydowanie nie jest to "dłubanie w nosie" i samemu raczej trudno to zrobić dobrze ... ale może po jakimś dobrym szkoleniu ???
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 25-08-2010, 00:17   

PROJEKTER napisał/a:
... ale może po jakimś dobrym szkoleniu ???


No zgadłes.
Ja jestem własnie po szkoleniu z PUPa, co widac, słychac i ... .
Ale to jest tylko zarys wiadomosci na temat tych dotacji.
Zeby wiedziec czego sie spodziewac i gdyby co to do kogo sie zwrócić aby wniosek napisał poprawnie.
Normalnie jakbym go słyszał,,, pieczatki, zezwolenia z data potwierdzenia nie starsza niż.... itd.
Ceny jakie koleś miał za napisanie wniosku oscylowały w granicach 3-5 tys.zl.
To jest cena za napisanie i co ważne, przyjęcie wniosku.
Ale nie gwarantuje przyznanie dotacji i w tym przypadku zwrotu kasy niema.

Poza tematem to,,, warto przy zakładaniu działalnosci takie szkolenie sobie zafundować.
Wiele można zyskać.
A w walce z urzędnikami każda mała informacja jest dobrym orężem obronnym lub zaczepnym.
Nie jest się ciemna masą zdana na humor i łaske urzednika.

Robert.
Twoje informacje też pomagają mi w rozmowach z urzednikami.
Pewnie nie tylko mi.
 
     
odli05
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 15
Skąd: szczecin
Wysłany: 28-11-2010, 16:34   

Ja wlasnie dostalem dotacje z PUP na otwarcie blacharnio-lakierni 19100,Wniosek wypelnila mi ksiegowa-100pln za wypelnienie,teraz musze tylko znalesc kogos kto zarabia 3200pln.Czy mozna to jakos ominac i co mnie czeka jeszcze w urzedzie jhak tam pojde rozmowe ma za 14 dni Rady mile widziane
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 28-11-2010, 16:42   

odli05 napisał/a:
teraz musze tylko znalesc kogos kto zarabia 3200pln

możesz rozwinąc, bo nie czaje ocb., to jakis wymóg aby dostac dotacje?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 28-11-2010, 18:30   

odli05 napisał/a:
Rady mile widziane


Jest opcja aby samemu sobą zabezpieczyć tą dotację poprzez akt notarialny.
Poddajesz sie egzekucji komorniczej długu (kwoty dotacji) bez potrzeby sprawy sądowej której nie musi juz PUP Ci robić.

To jest w ustawie o dotacjach gwarantowane, ale urzedy nie mówią o takiej opcji.
Wiadomo że wtedy kazdy by chciał dotację a tak wymóg żyrantów z lekka robi nam problem i tylko ci co naprawde im zalezy na dotacji robia wszystko aby spełnic te wymogi.

odli05 napisał/a:
lakierni


Hehe, uśmiałem sie do łez.
Może myslisz że ta kwota starczy na uruchomienie lakierni legalnej, bo o takiej mowa.
Przeciez PUP nie inwestuje przedsięwzięć które są przestępstwem i nie spełniaja wymogów formalnych.?

Masz rozmowę????
Ja nie miałem.
Wystarczył dobrze opisany wniosek.
 
     
domagalka
Wyjadacz


Wiek: 39
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 142
Punkty: 4/7
Skąd: Beszowa
Wysłany: 28-11-2010, 20:50   

Ja miałem rozmowę i przeszła w 100% pozytywnie miałem poręczycieli 2 i wcale ich nie obchodzi czy legalnie czy nie tylko czy masz lokum i czy działalność jest zgodna z zapisem w PKD. a to czy to będziesz płacił kary czy cię na nie będzie stać czy nie, czy przejdziesz kontrolke czy nie to ich nie interesuje najwyżej będziesz miał u nich dług DOTACJE +PROCENT. założyć łatwo ale utrzymać :) :) :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
odli05
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 15
Skąd: szczecin
Wysłany: 29-11-2010, 18:33   

mkautos napisał/a:
odli05 napisał/a:
Rady mile widziane


Jest opcja aby samemu sobą zabezpieczyć tą dotację poprzez akt notarialny.
Poddajesz sie egzekucji komorniczej długu (kwoty dotacji) bez potrzeby sprawy sądowej której nie musi juz PUP Ci robić.

To jest w ustawie o dotacjach gwarantowane, ale urzedy nie mówią o takiej opcji.
Wiadomo że wtedy kazdy by chciał dotację a tak wymóg żyrantów z lekka robi nam problem i tylko ci co naprawde im zalezy na dotacji robia wszystko aby spełnic te wymogi.

odli05 napisał/a:
lakierni


Hehe, uśmiałem sie do łez.
Może myslisz że ta kwota starczy na uruchomienie lakierni legalnej, bo o takiej mowa.
Przeciez PUP nie inwestuje przedsięwzięć które są przestępstwem i nie spełniaja wymogów formalnych.?

Masz rozmowę????
Ja nie miałem.
Wystarczył dobrze opisany wniosek.


Moze zle napisalem,lakiernia jest,komora jest,napisalem ze potrzebuje maszyny11k,material6k i remoncik2k
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 16-01-2011, 19:53   

Panowie mam pytanie jakie są opłaty i w jakiej wysokości za prowadzenie działalności jak pracuje w innym zakładzie na pełen etat.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2011, 19:54   

remo_2007,
Sam zus to tylko składka zdrowotna 230 zl.
Reszta to w zależności od formy opodatkowania i osiąganych dochodów.
 
     
remo_2007
Wymiatacz



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2009
Posty: 191
Otrzymał 8 punkt(y)
Skąd: Wlkp
Wysłany: 16-01-2011, 20:04   

Myślę o auto handlu i plus naprawa może handel częściami myślę że na vacie.Tylko nie wiem dokładnie czy muszę mieć zgodę pracodawcy.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 16-01-2011, 20:35   

mkautos, orientujesz się jaki jest zus gdy założę firmę i tylko tam bede zarejestrowany? też 230zł przez pierwsze 2 lata?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 16-01-2011, 21:12   

Bartek-WGM napisał/a:
mkautos, orientujesz się jaki jest zus gdy założę firmę i tylko tam bede zarejestrowany? też 230zł przez pierwsze 2 lata?


Niestety w tym roku już sie zwiększyła ta dwu letnia ulga dla nowych firm. Nie pamiętam ile jest od tego roku ale napewno sporo ponad 300zł, poszukaj na necie.
Znalazłem, będziesz płacił 360zł
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 17-01-2011, 21:33   

ZIEMBA, pięknie dziękuje ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne