lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie całego auta - kolejność, technika
Autor Wiadomość
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 03-02-2009, 20:16   Malowanie całego auta - kolejność, technika

Patrzyłem na oklejania aut i tak sie zacząłem zastanawiać jak to robicie, tzn jak malujecie całe auto żeby nigdzie nie było widać łączenia przejść pistoletu w miejscu gdzie aktualnie malujecie z miejscem juz lekko przyschniętym, ile warstw kładziecie? i ile czasu zajmuje wam średnio polakierowanie całego auta? chodzi mi o lakier bezbarwny. najlepiej poprosze o krótki opis co robicie po kolei

Pace :ganja:
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 03-02-2009, 20:46   

ten zielony badziew zaczalem o godz 17.00 a o 18.15 mylem pistolet po lakierze bezbarwnym.Calosciowki lakieruje zawsze na dwie pelne warstwy z przerwa miedzy warstwami 13 minut,utwardzacz wolny.Jezeli caly z dachem to zaczynam od prawej strony dachu,schodze na slupki,przechodze na lewa strone samochodu,koncze dach schodzac znowu na slupki,przechodze znowu na prawa lakierujac tylna klape,nastepnie cala prawa strona,maska,lewa strona samochodu konczac.
Zaczynajac druga warstwe po skonczeniu dachu od klapy bagaznika troche dolewam lakieru na blotnik tylny lewy,dalej cala prawa strona,maska,lewa strona i koniec ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 03-02-2009, 20:58   

Luk napisał/a:
Patrzyłem na oklejania aut i tak sie zacząłem zastanawiać jak to robicie, tzn jak malujecie całe auto żeby nigdzie nie było widać łączenia przejść pistoletu


Dodam jeszcze od siebie że strumień w pistolecie rozkręcony na max odległość ok 15cm .patrząc lekko z boku na styk strumienia z elementem jak się lakier rozlewa i stopniowo obniżając ręke lakierując el.pionowy :)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne