lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wycena Audi Coupe quattro 1994
Autor Wiadomość
chybo101
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 24-03-2010, 08:19   Wycena Audi Coupe quattro 1994

Witam wszystkich
Potrzebował bym informacji na temat kosztów wymiany tylnego prawego błotnika w moim aucie.
Dzisiaj postaram się wrzucić zdjęcia jak to wygląda, a w tej chwili opiszę to tak jak potrafię.
Więc auto miało w przeszłości dzwonka i to konkretnego w prawy tył. Błotnik najprawdopodobniej był już wstawiany tylko bardzo niechlujnie gdyż nie trzyma on linii bocznej i odstaje jakieś 2 cm bardziej niż lewa strona. Do tego należy doliczyć to że wychodzi korozja na jego rancie. Co gorsze ten kto wstawiał błotnik nie zwrócił uwagi (lub zrobił to celowo ) że kielich tylnego amortyzatora jest cofnięty górą do wewnątrz pojazdu i wyregulował kont pochylenia koła skrzywiając kolumnę Macphersona na zewnątrz. Wada ta wyszła podczas wymiany tylnych amortyzatorów. Wymieniłem skrzywioną kolumnę, ale gdy złożyłem auto okazało się że prawe koło stoi krzywo jest pochylone do wewnątrz auta mniej więcej o 3 cm w stosunku do pionu.
Więc poszukuję kogoś z okolic Warszawy kto był by w stanie stwierdzić czy to za pomocą pomiarów czy organoleptycznie co będzie potrzebne do zrobienia tego tak jak fabryka zrobiła oraz ewentualne koszty. Mam już błotnik nie wiem tylko czy będą nadawały się wewnętrzne wzmocnienia i nadkole. Jeżeli nie to zakupię takowe w serwisie (co nie jest niestety tanie ;( ) po to żeby trzymały wymiar i ktoś miał mniej roboty ze spasowaniem tego.
Do tego dojdzie jeszcze lakierowanie całego auta oprócz komory silnika i wnętrza, porządne zabezpieczenie antykorozyjne. Ja sam rozbiorę auto i przywiąze je na lawecie bez szyb listew ze zdemontowanymi zderzakami uszczelkami światłami, wnętrzem i wszystkim co by przeszkadzało lakiernikowi.
Nie chcę aby było to zrobione na sztukę tylko najlepiej jak się da bo ten samochód to mój skarb i nie chcę się z nim rozstawać.
Dodam że lakier to metalik LY7T.
Dziękuję wszystkim i proszę o odpowiedź.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 24-03-2010, 08:56   

Jak znajdziesz blacharza to ja moge się zająć lakierowaniem ale ten błotnik to grubsza afera...Ja nie mam takie sprzętu żeby to naprawić...
Opisz dokładnie ten kolor. To jest czarny?
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
chybo101
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 24-03-2010, 09:08   

Srebrny metalik. A co do blacharza to szukałem i widziałem jak robią niektórzy u mnie w okolicy i nie jestem zadowolony z tego choć może źle szukałem. Nie chcę żadnej fuszerki. Najlepszy był by pomiar nadwozia. Koszta nie są większym problemem bo ma to być zrobione fachowo i żeby nie było z tym później problemów. Aha między kielichy tylne po tej robocie pójdzie rozpórka dla usztywnienia.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2010, 10:26   

chybo101, Jaki region polski?
Mam tu dobrych (bardzo dobrych) blacharzy no i lakiernik sie znajdzie .....
 
     
chybo101
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 24-03-2010, 10:48   

Okolice Warszawy, a bliżej to Chotomów, Legionowo.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 24-03-2010, 11:26   

chybo101, słuchaj, u mnie jest zajebisty blacharz, ale on musi zarobić dziennie 500zł-taka jego stawka, ale robi naprawde konkret i moge Ci go polecić. Nie wiem ile będzie pracy tam u Ciebie, on musiałby to zobaczyć...A ja moge Ci polakierować w dobrych pieniądzach i w dobrej jakości. Z resztą będziesz zainteresowany, to możemy sie umówić, obejrzysz auto które właśnie przygotowuje sobie do lakierowania, a lakierować będę jakoś pare dni po świętach ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
chybo101
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 24-03-2010, 11:51   

Jak by dało się umówić na sobotę po świętach na oględziny to był bym chętny.
Pracę tą planuję na jakiś czerwiec-lipiec. W tej chwili walczę jeszcze z PZU o odszkodowanie za małą stłuczkę parkingową, a do wygrania mam jakieś 6600 za pęknięty zderzak i wgnieciony błotnik. Dołoży się coś i chyba powinno wystarczyć (chyba że się mylę) ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2010, 12:43   

chybo101 napisał/a:
Dołoży się coś i chyba powinno wystarczyć (chyba że się mylę) ?

Ale tam macie ceny. Chetnie bym zmienił miejsce zamieszkania.
 
     
chybo101
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 24-03-2010, 13:10   

He he. Powiem tak wewnętrzne nadkole do tego mojego cuda kosztuje 1400 netto w serwisie do tego wzmocnienie łączące błotnik nadkole i słupek tylny to jakieś 1200 netto ;)
A co do cen za blacharkę to jest różnie, u mnie w okolicy raczej ciężko i nikt nie jest w stanie mi polecić nikogo.

A tak w ogóle ile wg. Was powinno to wyjść ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Bartek-WGM
Fanatyk
Świeżak



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 1064
Punkty: 3/1
Skąd: Milanówek pod Wawą
Wysłany: 24-03-2010, 13:20   

chybo101, Ok, myślę że do soboty po świętach ogarne już ten temat z samochodem, więc zapraszam. ;)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
chybo101
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 24-03-2010, 13:23   

Dobra to ugadamy się na PW.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
grabasz
Bywalec


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 43
Otrzymał 1 punkt(y)
Skąd: Brwinów
Wysłany: 24-03-2010, 19:42   

możecie mnie zbesztać ale ja bym doradził zamianę "budy"
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2010, 19:50   

A ja doradzam kupienie cwiartki i rozwiercenie potrzebnych elementow zamiast kupowac drogie nowe blachy.
94 rok tego auta, wiec problemu nie bedzie.
 
     
To_mas
Klubowicz



Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Lip 2009
Posty: 2787
Punkty: 24/11
Skąd: Żywiec
Wysłany: 24-03-2010, 20:22   

mkautos napisał/a:
94 rok tego auta, wiec problemu nie bedzie.
ale to jest coupe, tego nie ma dużo :/
choć i tak bym szukał jakiejś ćwiartki :)
_________________
gg 6794125
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
chybo101
Użytkownik


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 9
Wysłany: 25-03-2010, 07:21   

Panowie Coupe jest dosyć popularne i ze znalezieniem ćwiartki nie było by problemu. Tylko jest jedno ALE to jest quattro i choć z zewnątrz blacha wygląda tak samo to w środku to zupełnie inna bajka. Jest inne nadkole inne wzmocnienia, podłoga wszystko przez to że jest z tyłu dyfer i zawieszenie na wahaczach. Wiem dobrze z doświadczenia że będzie ciężko ze znalezieniem całej nie ruszonej ćwiartki. A co do zmiany budy to dało by radę tylko większość sprzedaje budy od S2 które poszły na graty, a ja mam 2.8 V6 i jest problem z rzeźbieniem w komorze silnika i pierwszym elementem podłogi bo ma inne wyprofilowanie pod katalizatory.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne