lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z otwarciem działalności gospodarczej
Autor Wiadomość
kolumb124
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 6
Wysłany: 22-03-2010, 14:37   Problem z otwarciem działalności gospodarczej

Witam,mam pewien problem,chciałbym otworzyć działalność w zakresie auto napraw w budynku gospodarczym na terenie mojej posesji,lecz urząd mojego miasta nie wyraża na to zgody.Twierdząc że jest to teren mieszkalny i tego typu działalność nie może być tam prowadzona gdyż jest to działalność uciążliwa.Zezwalają mi tylko na otwarcie myjni samochodowej co mnie wcale nie urządza.Jakieś 5 lat temu otwierałem w tym miejscu warsztat samochodowy i nie było żadnego problemu.Moim błędem jest to że go zlikwidowałem a nie zawiesiłem,w miedzy czasie urzędasy pozmieniali przepisy.Mam takie pytanko może ktoś ma jakąś rade jak to zrobić żeby można było naprawiać autka.Nie mówię już tu o żadnym lakierowaniu tylko zwykła auto-naprawa,pod co to podciągnąć żeby było dobrze.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 22-03-2010, 19:20   

hmmmm ? Taki problem, to akurat .... żaden problem :plaża:

1. Nie słuchaj urzędników w okienku i po drugiej stronie biurka bo oni słyszą po celtycku i mówią po normandzku i to każdy innym dialektem .... więc i tak się nie dogadasz !

2. Patrzy pkt 1. ... i nie pytaj więcej co oni myślą o twoich planach inwestycyjnych

3. Wyciągnij z Urzędu Gminy, lub Miasta Miejscowy plan zagospodarowania terenu dla twojej działki i sprawdź co możesz, a czego nie możesz tam zrobić ... Jak nie ma planu to czeka cię wystąpienie o warunki zabudowy i zagospodarowani terenu.
Wszystko można załatwić ( no prawie wszystko ) To tylko kwestia kosztów jakie będziesz musiał ponieść na dostosowanie obiektu do wymogów danego terenu. przepisy są liberalne ... to tylko ludzie są wredni :D

4. Pojęcie UCIĄŻLIWOŚĆ INWESTYCJI nie zostało nigdzie ustawowo zdefiniowane więc przyjmuje się, że jak taka inwestycja mieści się w normach ... emisja, odpady, hałas itp. to znaczy że nie jest uciążliwa ... ale to niestety oznacza, że bęziesz musiał opanować celtycki i normandzki ... na piśmie :)

5. Uciążliwi to są sąsiedzi ... więc zastanów się tylko czy w okolicy ktoś może oprotestować twój wniosek ...

6. ... a wniosek musi być o zmianę sposobu użytkowania budynku bo w zabudowaniach inwentarskich, lub budynku gospodarczym nie możesz legalnie prowadzić działalności usługowej.

7. .... i tak dotarliśmy do punktu w którym tradycyjnie jak to na forum informuję, że ten temat był już tu wałkowany kilkanaście razy i musisz poszukać szczegółów w dziale o projektowaniu warsztatu. Jak już się znudzisz ( a myślę, że zaraz :) to napisz na mój e-mail ... dostaniesz publikację o formalnościach związanych ze zmianą sposobu użytkowania budynku na warsztat ( wprawdzie lakiernię ... ale przepisy są takie same jak dla mechaniki ... warsztat to warsztat. ) :okulary:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kolumb124
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 6
Wysłany: 22-03-2010, 21:02   

Właśnie chodzi o to że w 2007r. urzędasy zmienili plan zagospodarowania terenu i teraz działki w moim otoczeniu są typowo mieszkalne i nie dadzą zgody na warsztat samochodowy.W tym miejscu mogę otworzyć tylko myjnię lub stację diagnostyczną,bo reszta związana z motoryzacją to według ich działalność uciążliwa.Zaproponowali mi żebym sobie zakład fryzjerski otworzył.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 23-03-2010, 00:38   

Jak nie będziesz czytać moich postów ... to musisz przejść na forum dla fryzjerów ... przyda się w nowej działalności ... albo patrz pkt 1. i pkt 2. z poprzedniego postu. ... potem weź sobie do serca i głowy pkt 4. i zacznij działać w kierunku realizacji procedury z pkt 6. ...

Sam fakt, że na tym terenie można wybudować SKP ... albo myjnię o wysokiej uciążliwości dla środowiska w zakresie ścieku ... powinien być dla ciebie sygnałem, że w urzędzie ktoś do ciebie mówi po celtycku i jeszcze nie ma pojęcia co gada ... albo naucz się szybko fryzjerstwa :D

Dziewięciu z każdej dziesiątki petentów w starostwie powiatowym dostaje takie informacje "na gębę" jak ty ... NIE MOŻNA .... DO WIDZENIA .... NASTĘPNY ... Nie wierzysz ? ... spytaj na forum komu przy pierwszej wizycie powiedzieli, że może sobie obok domu wywalić warsztat samochodowy np. z lakiernią ?

później .... z tych dziesięciu pięciu robi co chce i jak chce zgodnie z przepisami ... dwóch musi pokombinować, a potem robią sobie legalny warsztat ... jeden musi zajebiście pokręcić i ma warsztat ... ale niestety dwóch odchodzi z kwitkiem bo ... obok przedszkola, parku, sanatorium, zoo i w strefach ochronnych przyrody, oraz na starówce miejskiej lub cmentarzu ... to się już nie da wybudować warsztatu samochodowego ;] .... a ty @kolumb124 mieszkasz obok zoo, czy przy cmentarzu, że nie możesz zrealizować własnych planów ?

pkt 8. Byłeś w urzędzie z wnioskiem o zmianę sposobu użytkowania budynku na podstawie projektu budowlanego zgodnie z dołączoną opinią specjalisty ds ochrony środowiska opracowaną na podstawie ustawy PRAWO OCHRONY ŚRODOWISKA z 21 kwietnia 2001 i wydaną decyzją środowiskową WIOŚ dla planowanej inwestycji ?

... No właśnie ... tak myślałem, że na razie jesteś dopiero w dziesiątce pytających petentów :) Dopóki nie masz odmownej prawomocnej decyzji urzędu to wszytko można wybudować ... a i decyzję można zaskarżyć .... nawet do NSA
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
meverick
Guru



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 412
Punkty: 6/8
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 23-03-2010, 10:28   

kolumb124, kolega PROJEKTER, ma racje , bo byłem w podobnej sytuacji , i tak samo mi powiedzieli że u mnie nie da rady , bo to uciażliwe i na planach ni ma nic o warsztacie ;] jedna rozmowa z PROJEKTER, , rano do urzędasów i się okazało że się da :) ja jeszcze poszedłem wydaje mi się że dalej , bo żeby nie kombinować , dowiedziałem się że w tym roku będa zmieniac plan zagospodarowania mojej miejscowości , więc przy okazji także złożyłem wniosek ale nadal sadze sobie "chwasty" na wysokość 2,25m ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
piotrek160880
Użytkownik
maniuś


Wiek: 43
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 1
Skąd: lublin
Wysłany: 03-05-2010, 22:21   

witam 2 lata temu otwożyłem warsztat samochodowy mam pozwolenie z gminy wyrobiony regon opłacam ZUS . i własnie sąsiadka mnie przyskarżyła do nadzoru budownictwa że nielegalnie przekształciłem budynek gospodarczy na usługowy dostałem karę i teraz w urzędzie odmówili mi praekstałcenia tego budynku na usługowy jak otwierałem działalność nikt mnie nie poinformował źe musze to zrobić.a w planie zagospodarowania przestrzennego na tą działke pisze że mogę otworzyć nieuciążliwe dla otoczenia usług komercyjnych w zakresie handlu rzemiosła gastronomi dodam jeszcze że ten warsztat mam otwarty 3 godz dziennie bo tylko sobie dorabiam. a tak wogule to mieszkam na wsi
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
ZIEMBA
Moderator


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1916
Otrzymał 21 punkt(y)
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 04-05-2010, 16:53   

Kolego, w planie masz napisane, że możesz prowadzic działalnosc, ok, ale w budynku do tego przeznaczonym a nie w szopie. Jak otwierasz warsztat to budynek stawiasz jako warsztat a nie szope. Raz zrobiłeś urzędników w jajo i teraz możesz miec przez to z nimi pod górke. A tak wogóle co masz na mysli pisząc warsztat samochodowy? Jak masz takich sąsiadów i myślisz o lakiernictwie to albo musisz miec ze 200tys albo daj sobie spokuj, kontrole Cię zniszczą.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne