lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Technika mokro na mokro
Autor Wiadomość
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 26-01-2009, 20:04   

shot napisał/a:
jak wychodza p[ory badz sie wazy to chyba normalne ze sie dociera....... i zazwyczaj nakladam jeszcze raz!!! jakos mi sie tak robi dobrze a auta na gwarancje nie przyjezdzaja bo cos siada...... a ty stosujesz technologie mokro w mokro czy tak tylko prubojesz sie wykazac...???? jak cos nie pasuje to wroc do karty technologji........ pozdrawiam

czlowieku,czemu fikasz.Piszesz o rzeczy o ktorej jak widac nie masz zielonego pojecia.
Jak ci sie podklad warzy to twoja wina bo cos knocisz,mnie sie nie warzy.
Jak piszesz ze podklad docierasz to nie blablaj o metodzie M/M bo nie wiesz w takim razie o czym blablasz.
Jezeli cie interesuje czy stosuje M/M,to dpowiedz brzmi -oczywiscie,w codziennej pracy (ale go juz nie szlifuje tego podkladu jak ty ,bo wtedy to na pewno nie jest M/M.)

shot napisał/a:
j... jak cos nie pasuje to wroc do karty technologji........ pozdrawiam

Ja proponuje ta lekture tobie a potem mozesz podjac dyskusje na ten temat.
Tyle w temacie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26-01-2009, 20:29   

@shot cytuj posty

Powiem ogólnie dla jasności technika mokro na mokro ..przykład. el.w katoforezie przeszlifowany,nakładam podkład epoxydowy2k(system m/m) w odpowiedniej proporcji ..po ok 10 min nakładam podkład akrylowy 2k (system m/m)w odpowiedniej proporcji ,po upływie ok 10 min nakładam bazę produkt 1k i bezbarwny produkt 2k
żaden z tych produktów nie jest szlifowany w celu przyczepności (i nie dotknięty nawet palcem)

Podkład akrylowy2k jako wypełniacz nakładany jest :pierwsza warstwa po ok 10min druga warstwa ale to nie jest technika m/m to normalna aplikacja dwóch warstw
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-01-2009, 12:33   

x e [Dzisiaj 9:31] Luk: Sorry ze bez tematu ale jeszcze jedno pytanie odnośnie M/M. Czy jeśli malując bazą podkład MM juz całkowicie suchy, po tygodniu przerwy powiedzmy trzeba go matować? w karcie tech. wyczytałem że nie ale wole zapytać

Luk odpowiem Ci tutaj na twoje pytanie które zadałeś "Po pracy"

Technika mokro na mokro nie została wymyślona po to aby nakładać baze po tygodniu ia już na pewni nie szlifować warstw ...to sie w ogóle mija z celem i logiką

Technika m/m służy do szybkich napraw która to naprawa ma trwać ok 1godziny..od zabezpieczenia antykorozyjnego ,nałożenia podkładu akrylowego poprzez nałożenie bazy i zakończeniu lakierem bezbarwnym

A więc na element nakładamy podkład epoxydowy o niskiej lepkości lub podkład wytrawiający w celu zabezpieczenia antykorozyjnego po wyschnięciu ok10min
nakładamy podkład akrylowy o niskiej lepkości który też schnie ok.10min(do tego celu używa się podkładów akrylowych służących nam jako wypełniacze ale zozcieńczeine ze specjalnym rozć.do techniki m/m uzyskujemy podkład m/m w DP podkład akrylowy wypełniający linii LE2000 z rozć LE2031 w proporcji 3;1;2 daje podkład który stosuje techniką m/m.Są też podkłady specjalne do aplikacji m/m ) w celu izolacji między wytrawiającym (kwaśnym)i nadania tła widmowego (podkoloru) a warstwą bazową
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2009, 13:08   

Jacklack dzięki za odpowiedź bo to też mi się przyda :) ale chodzi o to że poprostu mam podkład MM bo innego w sklepie nie było a chce robić konwencjonalnie i pytam czy można ;) mam nadzieje że teraz wyraziłem się zrozumiale :D
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 31-01-2009, 13:23   

Oczywoście .Podkład m/m można szlifować/1000 na mokro/.PO tygodniu nawet nalęży,żeby pozbyć się kurzu i paprochów.Rezsta czynności/odłuszczenie itd. standardowo/.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 31-01-2009, 13:44   

[quote="darja8"]Oczywoście .Podkład m/m można szlifować/1000 na mokro/.PO tygodniu

Oczywiście że można szlifować po tygodniu a nawet po miesiącu ..tylko niech mi ktoś wytłumaczy PO CO w takim przypadku stosować produkty i technikę m/m??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2009, 14:40   

Bo innego podkładu w sklepie nie było ;) przepłaciłem jak ch*j ale co zrobić.... jak juz byłem to kupiłem :oko:
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 31-01-2009, 16:30   

Cytat:
pytanie jak pytanie, jeśli nigdy nie byłeś amatorem lub juz tego nie pamiętasz to sie nie odzywaj
[Dzisiaj 13:04] Luk: jednego dnia nie mam czasu i warunków żeby wszystko omalować od 0 do glancu
ty mnie tutaj nie przymykaj, bo zadajesz wręcz tak prostackie pytanie. jak nie masz czasu to po jaką chol... wszystko ciągniesz podkładem M/M. dodam że jest tyle materiałów w necie na temat aplikacji M/M ,że aż wstydziłbym się takie pytania zadawać i jeszcze próbujesz mnie tu uciszać.po tygodniu to podkład jest całkowicie wysuszony i utwardzony, więc gdzie tu mowa o aplikacji mokre na mokre? :debil:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 31-01-2009, 16:49   

jednego dnia nie mam czasu i warunków żeby wszystko omalować od 0 do glancu[/quote]


"ty mnie tutaj nie przymykaj, bo zadajesz wręcz tak prostackie pytanie. jak nie masz czasu to po jaką chol... wszystko ciągniesz podkładem M/M. dodam że jest tyle materiałów w necie na temat aplikacji M/M [/quote]"

Panowie,bez inwektyw/debil/;Do BAGO/JAK MASZ CZAS,TO PO JAKĄ CHOLERĘ CIĄGNIESZ M/M/.Chłopak kupił to co aktualnie było dostępne i tylko zapytał co z tym zrobić. jak sam zaznaczył:nie na wszystkim się zna.

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 31-01-2009, 18:15   

Luk napisał/a:
Bo innego podkładu w sklepie nie było
a w ogóle, co to za podkład???
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-01-2009, 18:24   

Jak nie było...to co to za sklep? Stary moze ty sklep zmien?MM to alternatywa na szybkie robótki w dobrych warunkach. W garazyku to nie wyjdzie. I MM sie maluje od razu a nie po tygodniu.. OD tego jest MM. Aha...i jak masz smietnik na hali to wskoczy na podkład co wyjdzie na farbie przy polerce, białe kropki lub dziurki jak piasek wyskoczy.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 31-01-2009, 18:27   

Cytat:
Jak nie było...to co to za sklep?
jakiś warzywniak ?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2009, 18:34   

baqo napisał/a:
w ogóle, co to za podkład???


InterTroton mokre na mokre fast
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 31-01-2009, 18:38   

Luk napisał/a:
InterTroton mokre na mokre fast
każdy podkład, jak mu dasz czas do całkowitego utwardzenia, w celu uzyskania przyczepności trzeba przeszlifować.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 31-01-2009, 18:48   

Luk napisał/a:
baqo napisał/a:
w ogóle, co to za podkład???


InterTroton mokre na mokre fast

LUK,sory ,ale odnoszę wrażnie,że,jesteś niedoświadczony.Powinieneś dowiedzieć się u dystrybutora "czym ten produkt się je".On jest zobowiązany udzielić Ci podstawowych
informacji o zastosowaniu danego produktu.Chyba, że olewa i wciska to co ma aktualnie na półce.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2009, 20:19   

z półki sam brałem, jestem amatorem nigdy tego nie ukrywałem ;) a takie fora są po to żeby ktoś pytał a ktoś odpowiadał, nie wiem czemu to taka trudność dla co niektórych... :biczuje:
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 31-01-2009, 20:22   

Luk napisał/a:
z półki sam brałem, jestem amatorem nigdy tego nie ukrywałem ;) a takie fora są po to żeby ktoś pytał a ktoś odpowiadał, nie wiem czemu to taka trudność dla co niektórych... :biczuje:


oczywiscie ze masz racje i oczywiscie ze dobrze ze zapytales.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
marikk
Klubowicz


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 156
Punkty: 2/3
Wysłany: 31-01-2009, 20:25   

Następnym razem patrz co bierzesz z półki a jak nie wiesz czegoś to sie spytaj kogoś w sklepie prostee
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 31-01-2009, 22:08   

marikk napisał/a:
Następnym razem patrz co bierzesz z półki a jak nie wiesz czegoś to sie spytaj kogoś w sklepie prostee


Zapytać o coś ,czego nie jesteś pewien-TO żaden wstyd.Wstyd jest vwtedy, jak coś się ZAWALI ! !!
Ostatnio zmieniony przez No-limit 31-01-2009, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 31-01-2009, 22:12   

Mądry człowiek pyta, głupi udaje że wie ;)

Spoko spoko kupie nagrzewnice i zrobie mokro na mokro... może sie uda :paker:
 
     
shalashaska
Stały Bywalec


Wiek: 46
Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 66
Wystawił 2 punkt(y)
Skąd: malopolska
Wysłany: 14-05-2009, 10:27   

Czy każde produkty mozna malowac systemem mokro na mokro?Kiedy mozna a kiedy nie mozna?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne