lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pekanie lakieru co jest przyczyna?
Autor Wiadomość
slafwek
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Wysłany: 06-03-2010, 15:10   Pekanie lakieru co jest przyczyna?

Witam wlasnie maluje metalikiem blotnik i po nalozeniu bazy pojawiaja sie miejsca gdzie farba peka. Wyczyscilem papierem nalozylem baze ponownie i to samo;/ co moze byc przyczyna??
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 06-03-2010, 15:32   

Cytat:
Witam wlasnie maluje metalikiem blotnik i po nalozeniu bazy pojawiaja sie miejsca gdzie farba peka. Wyczyscilem papierem nalozylem baze ponownie i to samo;/ co moze byc przyczyna??

Witamy ;)
Przyczyną takiego stanu rzeczy może być niestabilne chemicznie podłoże,..
nakładałeś jakiś podkład? jeśli tak to jaki? 1K? 2K?
Możliwe jest też że prowoka stara jest "słaba chemicznie", i nie wykluczone że jest ona 1K
W takim przypadku należy zerwać starą powłokę, po czym nanieść, jeśli to metal podkład epoksydowy, i po jego odparowaniu podkład akrylowy
-jeżeli powierzchnia nie wymaga szpachlowania można nanieść w/w podkłady techniką m/m, i bez szlifowania nanieść powłoki wierzchnie
-jeżeli wymagane jest szpachlowanie to podkład epoksydowy można nanieść pod, jak i na szpachle poliestrową, i po jego odparowaniu nanieść podkład akrylowy jako wypełniacz, po jego wyschnięciu szlif odpowiednią gradacją i powłoki wierzchnie
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
slafwek
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Wysłany: 06-03-2010, 15:46   

Powiem tak. Robilem reperaturke i czesc blotnika jest blacha czesc szpachla calosc zapodkladowane i tylko w niektorych miejscach robia sie takie pekajace zmarszczki;/
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-03-2010, 16:07   

Ja stawiam na stare pęknięcie niezauwazone i zamalowane. Prosimy o fotki. BO jeden to uzna za pekniecie a drugi za pajączka a trzeci za zgryzienie.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slafwek
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Wysłany: 06-03-2010, 16:17   

http://www.2shared.com/fi...48_865x649.html to raczej takie zmarszczki sa ale juz stracilem cierpliwosc i zdarlem powierzchnie zauwazylem tylko ze struktura w miejscach gdzie byly te zmarszczki nie byla twarda tylko miekka;/ robie od poczatku znowu...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Barcik
Maniak forum



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 570
Punkty: 14/4
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-03-2010, 16:26   

Ale na tym foto ja nic nie widze tylko jakeigos barana. Jka nie baran to podniosła stara farbe. Zmyj to wszytsko w cholere, zeszlifuj 240 na sucho do FABRYCZNEGO podkładu, bzyknij podkładem, moze byc sprayka ale nie grubo bo podniesie łaczenia i mala. Jak bedziesz podkładował, to nie dolewaj tylko pyl. na 2x wystarczy średnio gęstym.
_________________
.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slafwek
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Wysłany: 06-03-2010, 16:34   

to nie baran tylko zrobila sie taka powierzchnia jak bys rozbil szybe hartowana nie mam dobrego aparatu dlatego fota niewyrazna
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 06-03-2010, 22:51   

slafwek napisał/a:
to nie baran tylko zrobila sie taka powierzchnia jak bys rozbil szybe hartowana nie mam dobrego aparatu dlatego fota niewyrazna


kolego za szybko malowałeś baza nie odpowiednie przerwy miedzy warstwami i Ci sie siateczka zrobiła albo coś pod spodem było nie doschnięte. albo jeszcze nie odpowiednie warunki w garażu czyli za zimno. Ja raczej stawiam na nie doschnięty podkład.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slafwek
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Wysłany: 07-03-2010, 11:16   

Prawda ze maluje w garazu ale jest ogrzewany i temperatura taka jak w domu moze i masz racje z tym niedoschnietym podkladem bo jak zdarlem farbe to podklad byl miekki :angry:

[ Dodano: 07-03-2010, 11:18 ]
a powiedz mi jeszcze jakie powinny byc przerwy czasowe pomiedzy warstwami bazy i pozniej ile trzeba odczekac zeby rzucic bezbarwny
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamilbusko
Klubowicz


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1429
Punkty: 7/5
Wysłany: 07-03-2010, 11:26   

patrzysz aż baza będzie matowa i kolejna warstwa albo następna baza albo klar. przed klarem delikatnie możesz przetrzeć sciereczka antystatyczną
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Andre-as
Bywalec
andre-as


Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 26
Skąd: wlkp
Wysłany: 07-03-2010, 11:40   

wydaje mi się że stara warstwa lakieru się podniosła i pomarszczyła gdzie podkład został przeszlifowany do starej powłoki a ona się rozmoczyła i podniosła...

a przerwy czasowe są zależne od temperatury ja przeważnie sprawdzam na dotyk gdzieś na rantach...
_________________
Lakierowanie jest jak z kobietą dużo pieszczenia i efekt gwarantowany....
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
cartonik
Forumator


Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 237
Wystawił 4 punkt(y)
Skąd: Małopolska/Mszana D.
Wysłany: 07-03-2010, 14:31   

Andre-as napisał/a:
wydaje mi się że stara warstwa lakieru się podniosła i pomarszczyła gdzie podkład został przeszlifowany do starej powłoki a ona się rozmoczyła i podniosła...

a przerwy czasowe są zależne od temperatury ja przeważnie sprawdzam na dotyk gdzieś na rantach...


no albo i tak ale mi sie wydaje ze po prostu nie doschło wrecz w 100% miałem taka sama akcje wiec mówie z doświadczenia.

Hmmm przerwy miedzy 10-15min miedzy warstawami lecz zawsze warto sprawdzić czy to malujesz klarem czy baza ja baze sprawdzam zawsze na papierze na taśmie oczywiscie jak jest coś oklejone to samo z bezbarwnym. Baza musi mieć mat jak już powiedzieli moi poprzednicy a klar musi sie lepić.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 07-03-2010, 19:28   

Na pewno panie kolego podniosla sie stara powłoka. Baza pogryzla sie ze stara i dlatego otrzymales taki efekt, teraz pozostaje ci tylko to zjechac dokładnie do blachy, przelakierować podkładem, zmatowic bez przetarć i powoli polakierować cienko aby poszeczegolne warstwy szybko wysychaly.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 10-03-2010, 20:03   

madmax napisał/a:
Na pewno panie kolego podniosla sie stara powłoka. Baza pogryzla sie ze stara i dlatego otrzymales taki efekt, teraz pozostaje ci tylko to zjechac dokładnie do blachy, przelakierować podkładem, zmatowic bez przetarć i powoli polakierować cienko aby poszeczegolne warstwy szybko wysychaly.

Kur-a Panowie. Mad Max dobrze napisał.Brak warstwy izolacyjnej.Może być to podkład akrylowy,epoxydowy.Kurczę poprawiłem sobie humor :) .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
slafwek
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 7
Wysłany: 14-03-2010, 15:42   

Mieliście racje widocznie podklad nie bys wyschniety zrobilem od poczatku wszystko i efekt nawet mnie zaskoczyl ;] jak na taką garazowa zabawe w lakiernika to wyszlo nawet nawet :) chyba minalem sie z powolaniem ;) Dzieki za podpowiedzi bardzo pomogly
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne