lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
KABINA NA ZEWNĄTRZ BUDYNKU
Autor Wiadomość
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 19-02-2010, 20:56   KABINA NA ZEWNĄTRZ BUDYNKU

Wiem, że wiele osób planuje zakup kabiny i ustawienie jej na zewnątrz. Mam gotową publikację która ukaże się w kilku gazetach branżowych ( za jakiś czas ). Krótki tekst o wymaganych formalnościach i pozwoleniach z przytoczoną podstawą prawną. Kto ma takie plany i jest zainteresowany, niech prześle swój e-mail ... wyślę plik pdf. z tekstem.

Jeżeli kogoś interesują sprawy techniczne związane z kabiną na zewnątrz, albo macie własne doświadczenia i uwagi ... piszcie w tym temacie. :)
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bajan733
Użytkownik


Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 7
Wysłany: 20-02-2010, 00:48   

To może ja zacznę.Z mojego doświadczenia wynika że takie rozwiązanie sprawia dużo trudności.Podstawowy to aura.Mróz,deszcz,zmiana temperatury.Przez parę lat pracowałem na takiej kabinie.Nieszczelny dach,ciągłe łatanie dziur.Problemy z uruchomieniem palnika i przeprowadzanie samochodów po malowaniu w deszcz .To wszystko nie kojarzy mi się dobrze.Myślę że jakakolwiek wiata w dużej mierze ułatwia pracę.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
PROJEKTER
Ekspert



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 3134
Punkty: 106/7
Skąd: ... z przyszłości
Wysłany: 20-02-2010, 13:16   

Wiata oczywiście TAK ! Bez niej to lekkie opady deszczu i kabina już cieknie a pod śniegiem się wygina dach i rozszczelnia. Nie wspominając już o agregatach - jak dostaną trochę wody.

Tylko że kabina pod wiatą dalej jest na zewnątrz budynku.

Pewnie zaraz wypłynie poroblem izolacji więc z własnego doświadczenia wam napiszę że zasadniczo grubość ściany kabiny i rodzaj materiału ( wełna styropian, poliuretan ) nie ma tak dużego wpływu na koszt ogrzewania kabiny jak brak jakiejkolwiek izolacji w suficie i agregatach. W chińskich kabinach ludzie kręcą nosem na styropian w ścianie ... dopłacają i dostają poliuretan, a potem stawiają kabinę na zewnątrz pod wiatą ... a ta nie ma ocieplonego dachu ani agregatów i dopłata ( 6 - 10 tyś ) okazuje się zupełnie niepotrzebna :) .

To technicznie ... a formalno prawnie - Pamiętajcie, że instalacja kabiny na zewnątrz budynku oraz wiaty dla niej wymaga uzyskania Pozwolenia na Budowę :nono:
_________________
Chcesz wiedzieć więcej ?
projekter@projekter.pl
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne