lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Lakier z internetu
Autor Wiadomość
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 13-02-2010, 16:47   Lakier z internetu

Co sądzicie o zakupach lakierów z internetu ? Powiem wam , że ceny mają konkurencyjne , bo np l metalicu 80 zł , czyli 50% miej niż w mieszalni gdzie kupuje , Tylko interesuje mnie kwestia transportu w zime . Czy lakier nie przemarza w trakcie transportu z zikme ? Teraz tylko kwestia gęstości lakieru , bo jeżeli to już rozcieńczony to h...wo .
Co o tym sądzicie ?
Interesował by mnie ten lakier , głównie na całościówki .


Poniżej link do jednego z przykładowych lakierów
KLIK
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-02-2010, 16:50   

ja bym sie bal, u mnie w mieszalni około 240 zl/litr
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 13-02-2010, 16:54   

Ja wypróbuje :P ale to tylko dla tego że muszę polakierować całego szrota jak najmniejszym kosztem i opylić ale dla siebie lub dla klientów tez bał bym się choć na wiosnę przetestuje i dam znać ....... choć można wziąć z dopłata duponta HS i też będzie to nieźle konkurencyjne :P może ktoś wyjaśni skąd bierze się tak wielka różnica ??? w mieszalni lakier 2.2 litr perełka 800 zł a na allegro ten sam 360 zł
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 13-02-2010, 16:56   

No właśnie też się boje - odcien to tam Cenzura, jak będzie zły to lakier na podkładke pójdzie , gorze jak zacznie ważyć itp .
Szykuje mi się Lt do malowania i się zastanawiam nad tym , bo wychodzi taniej niż akryl :D

[ Dodano: 13-02-2010, 16:57 ]
Palkerson napisał/a:
może ktoś wyjaśni skąd bierze się tak wielka różnica ??? w mieszalni lakier 2.2 litr perełka 800 zł a na allegro ten sam 360 zł

Ja wiem , że co poniektórzy , pracujący w fabrykach samochodów , po prostu kradną te lakiery i później sprzedają :killer:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kalbi
Klubowicz


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 2257
Punkty: 50/5
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-02-2010, 16:58   

kamfrontera napisał/a:
No właśnie też się boje - odcien to tam Cenzura, jak będzie zły to lakier na podkładke pójdzie , gorze jak zacznie ważyć itp .
Szykuje mi się Lt do malowania i się zastanawiam nad tym , bo wychodzi taniej niż akryl :D
ja bym nie kombinował, rób sprawdzonym lakierem (zaoszczędzisz powiedzmy 200 zł na całościówce,a później Ci przyjdzie ja poprawiać bo baza się nie trzyma podkładu...
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 13-02-2010, 16:58   

jesli element to bym się bał :P ja opitalam całościówkę wiec mi tam kij ,..... a lakier raczej ważyć się nie będzie bo oni dają Ci komplet jaki potrzebujesz czyli utwardzacz baze + lakier lub akryl więc wszystko tej samej firmy raczej nie będzie się sprzeciwiać ale nie będę się kłócił bo nigdy nie brałem z allegro dopiero za miesiąc będzie mój pierwszy raz..
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 13-02-2010, 17:28   

Powiem wam , że chyba zaryzykuje .... Co będzie to będzie .... 80 zł , ale zobacze , co to jest warte . mam stary zderzak z passata , to na nim przetestuje lakier . Cena jest z.....ta , trzeba chociaż spróbować .
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Palkerson
Wymiatacz
Pałkerson


Wiek: 38
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 192
Punkty: 3/6
Skąd: Świdnik
Wysłany: 13-02-2010, 18:05   

Dokładnie ! !! masz p8unkta za odwagę i daj znać jak to się rozlewa i ogólnie jaki efekt jest :)
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
grzegorz1322
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 17
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 13-02-2010, 18:40   

Ja osobiście brałem lakier z internetu:
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=3442968
oraz
http://www.allegro.pl/my_...p&change_view=1
jest to ta sama osoba,szło to na HONDĘ CIVIC lakier BG-28P(standardowy hondowski z V gen. turkusowy)stary strucel-całościówka,nie przejmowałem się jakby coś nie tak było z kolorystyką,brałem perełkę po 86 zł. za litr.Z efektu końcowego jestem zadowolony,krycie zadowalające-malowałem na dwa razy,odcień pomiędzy całością a wnękami gdzie był stary bo ich nie malowałem był niemalże nie widoczny,chociaż był inny ale trzeba było się przyjrzeć,jak ktoś nie wiedział że malowane nie zauważył.Nie jestem super lakiernik ale wyszło elegancko,żadnych cieni itp.klar także brałem-też zadowolony jak na wymagania co do tego grata-nie warty lakierów z górnej półki.Teraz pora na akryl,też hondowski R-81-czerwony(zobaczę jak z siłą krycia),też od tego samego klienta.Ogólnie na całościówki polecam,ale jak na elementy to wydaje mi się że raczej nie za bardzo może być problem bez natrysku próbnego na miejscu(chyba że im się wyśle element to może zrobią-nie wiem pewnie trzeba by się dogagać).
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 13-02-2010, 18:59   

Palkerson napisał/a:
Ja wypróbuje :P ale to tylko dla tego że muszę polakierować całego szrota jak najmniejszym kosztem i opylić ale dla siebie lub dla klientów tez bał bym się choć na wiosnę przetestuje i dam znać ....... choć można wziąć z dopłata duponta HS i też będzie to nieźle konkurencyjne :P może ktoś wyjaśni skąd bierze się tak wielka różnica ???

Już wyjaśniam. Kupując lakiery w jednej i tej samej mieszalni wiesz na jakich systemach pracują koloryści i wiesz, że raczej cię nie oszukają bo jesteś stałym klientem. Natomiast kupując lakier na allegro nie wiesz nic, kupujesz w ciemno bo musisz zaufać sprzedającemu, a on wykorzystując ludzką naiwność sprzedaje lakiery np. perłowe po super cenach tyle tylko że robione z systemu przemysłowego np. Wiem z własnego doświadczenia, że np. kolor 132 albo 124 z fiata - perła normalnie sprzedaje po 190 albo 210 za litr baza 1:1, a z systemu przemysłowego te same lakiery mogę zrobić po 80 zł za litr baza 2:1 i mieć na tym 100% marży. Nie twierdzę, że tak robią wszyscy,ale jest to jeden ze sposobów na potanienie lakieru i dobry zarobek.

[ Dodano: 13-02-2010, 19:06 ]
Cytat:
Interesował by mnie ten lakier , głównie na całościówki .
.
Kamfrontera napisz na PW jaka ilość tego lakieru cie interesuje, a ja zrobię Ci dobrą cenę-jestem z Kielc tak , że z transportem nie będzie problemu. Mam w sprzedaży bazy 1:1 i przy większych ilościach i stałym odbiorze mogę zaoferować dobrą cenę. Na początek dostaniesz za friko próbki tych lakierów które cię interesują i sprawdzisz sobie siłę krycie. :)
A co do twojego pytania czy baza może przemarznąć to oczywiście tak. ;
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-02-2010, 19:18   

tofik,
LC9Z to numer lakieru VW i seat.
Tak sie składa ze mam naraz te dwa auta w robocie i mają ten sam kolor.
Czarny met czy perła ze złotymi drobinkami.
Jakie ceny mozesz mi zrobic na 2 litry bazy.
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 13-02-2010, 19:31   

Niby te same oznaczenia ale te kolory nieznacznie się od siebie różnią. Kolor z dodatkiem perły, ale wchodzi też ziarenko, normalnie sprzedaję po 190 baza 1:1, ale na bank da się zjechać z ceny i to sporo. ciężko mi teraz dać konkretną odpowiedź bo nie mam dostępu do programu z recepturami. Będę wiedział w poniedziałek ponieważ program ma wprowadzone ceny pigmentów i każdy kolor ma inną cenę bo wchodzą różne pigmenty o różnych cenach zakupu, a my dla ułatwiliśmy sobie sprawę i ustawiliśmy sobie cenę perły na 190 zł- na jednym kolorze zarobi się mniej na innym więcej.
Ostatnio zmieniony przez tofik 13-02-2010, 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-02-2010, 19:54   

A jaka firma?
Dobra z rana bede przy kompie i na gg.
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 13-02-2010, 19:58   

Na Novol spectral base mogę z ceną powalczyć, natomiast z Autocolorem ciężka sprawa, normalnie w Kielcach Autocolor chodzi po 240-250 zł za litr, ja mogę LC9Z przy 2 litrach zrobić po 180zł za litr.
Ostatnio zmieniony przez tofik 13-02-2010, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 13-02-2010, 20:10   

Sprawdze na miejscu ile to wyjdzie.
Dam znac w poniedziałek.
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 13-02-2010, 20:10   

tofik napisał/a:
LC9Z przy 2 litrach zrobić po 180zł.

No widzisz, coś dla mnie . Powiem Ci , że mi nie zależy na dokładnym odcieniu bo ostatnio maluje skutery całe i żeby tylko mieć jakiś fajny kolorek .Szkoda , że nie dałeś wcześniej cynku , bo niedawno skończyłem dwa "calaczki" , ale jak coś to chętnie od ciebie kupię jakiś lakierek .

Ostatniego malowałem zlewanym , hehe
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tofik
Ekspert



Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 851
Punkty: 20/3
Wysłany: 13-02-2010, 20:24   

Tak z ciekawości zapytam po ile w firmie Romar sprzedają perłę z Autocoloru?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Deca-Durabolin
Klubowicz



Pomógł: 11 razy
Wiek: 32
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 1313
Punkty: 28/35
Skąd: Podlaskie
Wysłany: 17-02-2010, 12:08   

Motorek z poniższego zdjęcia lakierowany był lakierem perłowym MADE IN FRANCE z allegro.
Napisałem do chłopa niech zrobi mi zwykłego czerwonego solidu i czarnej perły z jakimś fajnym efektem.
Zrobił.
Dostałem gęste 1:1
Jak najbardziej polecam. Użytkownik coś z imieniem HANIA czy jakoś tak.
Bezbarwny także z allegro. Profix cp1500 bodajże. - Tego nie polecam.

Co do bazy - bądźcie spokojni. Moto lakierowane było kilka dobrych lat temu i trzymało do wypadku czyli ok. 2 latka.

S6000033.JPG
Plik ściągnięto 328 raz(y) 141,05 KB

_________________
... i zacznij widzieć siebie takim, jakim zawsze chciałeś być .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 17-02-2010, 13:03   

grzegorz1322 napisał/a:
Ja osobiście brałem lakier z internetu:
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=3442968
oraz
http://www.allegro.pl/my_...p&change_view=1
jest to ta sama osoba,szło to na HONDĘ CIVIC lakier BG-28P(standardowy hondowski z V gen. turkusowy)stary strucel-całościówka,nie przejmowałem się jakby coś nie tak było z kolorystyką,brałem perełkę po 86 zł. za litr.Z efektu końcowego jestem zadowolony,krycie zadowalające-malowałem na dwa razy,odcień pomiędzy całością a wnękami gdzie był stary bo ich nie malowałem był niemalże nie widoczny,chociaż był inny ale trzeba było się przyjrzeć,jak ktoś nie wiedział że malowane nie zauważył.Nie jestem super lakiernik ale wyszło elegancko,żadnych cieni itp.klar także brałem-też zadowolony jak na wymagania co do tego grata-nie warty lakierów z górnej półki.Teraz pora na akryl,też hondowski R-81-czerwony(zobaczę jak z siłą krycia),też od tego samego klienta.Ogólnie na całościówki polecam,ale jak na elementy to wydaje mi się że raczej nie za bardzo może być problem bez natrysku próbnego na miejscu(chyba że im się wyśle element to może zrobią-nie wiem pewnie trzeba by się dogagać).

Perła ;] Metal? ;] za 86,- :) Co to za dyskusja?Kupcie pędzel i chlorokauczuk bezb.,też można zrobić.@jacklak ,zrób coś z tymi postami! ;]
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 17-02-2010, 15:56   

Cytat:
Perła ;] Metal? ;] za 86,- :) Co to za dyskusja?Kupcie pędzel i chlorokauczuk bezb.,też można zrobić.@jacklak ,zrób coś z tymi postami! ;]

No-limit, Co ja mam z nimi zrobić? :) trochę humoru na forum od czasu do czasu się przyda ;)
Można sobie tylko wyobrazić efekt wizualny takiej bazy perłowej za 86 zł, .......a to już jest bezcenne ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
grzegorz1322
Użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 17
Wystawił 3 punkt(y)
Wysłany: 18-02-2010, 11:17   

No-limit napisał/a:
grzegorz1322 napisał/a:
Ja osobiście brałem lakier z internetu:
http://www.allegro.pl/sho...php?uid=3442968
oraz
http://www.allegro.pl/my_...p&change_view=1
jest to ta sama osoba,szło to na HONDĘ CIVIC lakier BG-28P(standardowy hondowski z V gen. turkusowy)stary strucel-całościówka,nie przejmowałem się jakby coś nie tak było z kolorystyką,brałem perełkę po 86 zł. za litr.Z efektu końcowego jestem zadowolony,krycie zadowalające-malowałem na dwa razy,odcień pomiędzy całością a wnękami gdzie był stary bo ich nie malowałem był niemalże nie widoczny,chociaż był inny ale trzeba było się przyjrzeć,jak ktoś nie wiedział że malowane nie zauważył.Nie jestem super lakiernik ale wyszło elegancko,żadnych cieni itp.klar także brałem-też zadowolony jak na wymagania co do tego grata-nie warty lakierów z górnej półki.Teraz pora na akryl,też hondowski R-81-czerwony(zobaczę jak z siłą krycia),też od tego samego klienta.Ogólnie na całościówki polecam,ale jak na elementy to wydaje mi się że raczej nie za bardzo może być problem bez natrysku próbnego na miejscu(chyba że im się wyśle element to może zrobią-nie wiem pewnie trzeba by się dogagać).

Perła ;] Metal? ;] za 86,- :) Co to za dyskusja?Kupcie pędzel i chlorokauczuk bezb.,też można zrobić.@jacklak ,zrób coś z tymi postami! ;]


zawsze możesz sprawdzić jak wygląda ten lakier-zamów,pomaluj (nawet pędzlem) i oceń,nie jest to majątek żeby sprawdzić(zostało mi około 150 ml.to mogę ci wysłać i sobie sprawdzisz i wtedy wypowiesz się co do jakości za tą cenę jaką to kosztuję,nie porównując do znanych producentów).Nie było to auto żeby brać lakiery z wyższej półki,tylko o pomalowanie żeby jakoś wyglądało-miało być po taniości.Nie mówię że jest to jakiś mega fajny lakier,ale za tą cenę na stare autka jest jakaś alternatywa jak chce się pomalować tanio.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 18-02-2010, 11:20   

grzegorz1322 napisał/a:

zawsze możesz sprawdzić jak wygląda ten lakier-zamów,pomaluj (nawet pędzlem) i oceń,nie jest to majątek żeby sprawdzić(zostało mi około 150 ml.to mogę ci wysłać i sobie sprawdzisz i wtedy wypowiesz się co do jakości za tą cenę jaką to kosztuję,nie porównując do znanych producentów).Nie było to auto żeby brać lakiery z wyższej półki,tylko o pomalowanie żeby jakoś wyglądało-miało być po taniości.Nie mówię że jest to jakiś mega fajny lakier,ale za tą cenę na stare autka jest jakaś alternatywa jak chce się pomalować tanio.

Co malowałeś ? I Jaki to kolor ? Jeżeli Ci trochę zostało chętnie bym się mu przyjrzał . Mam całego busa do malowania i chyba kupie baze zamiast akrylu .
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 19-02-2010, 08:45   

U mnie w mieszalni jest baza metaliczna lub perła po 100żł litr bez łaski. I nie mam kosztów wysyłki. Mimo to zrezygnowałem z niej, choć malowałem nią stare strucle. Da się tym malować ale krycie jest słabsze od debera którym teraz lakieruje. No i deber jest 1:1 a tamten schit był 2:1. A debera biorę po 120-130zł i mam bazę która super kryje w mieszaniu 1:1 i oszczędzam na tym z pewnością w stosunku do gówna za 100zł. Nawet jakby było po 80zł to bym nie chciał. Mam komfort psychiczny. Deber to najlepsza alternatywa mówię wam.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 21-04-2010, 00:00   

No deber wymiata. Naprawde lakiery tej firmy są wspaniałe i nie mam co do tego najmniejszych wątpliwosci, w pracy na okrąglo tym robimy i jak mam lakierować czymś innym to az mi sie smutno robi. I 13 zł za setke jest i ładnie kryje i 1 do 1, co tu dużo chcieć. Kolorystyka może szału nie robi ale jest naprawde dobra za tą kase.
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Klakiernik.pl
Stały Bywalec
Servant of Gun


Dołączył: 07 Lut 2010
Posty: 75
Punkty: 6/1
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-04-2010, 00:09   apropo Deber

Pracowałem na tym mieszalniku kiedyś - to było z 3-4 lata temu. Zgodzę się że fajny lakier w stosunku do ceny - ale kolorystyka stała wtedy na tak niskim poziomie, że praktycznie każdy lakier by trzeba było przygotowywać osobiste receptury i natryski. Nie wiem jak jest teraz, ale dobry lakier nie wystarczy kiedy brakuje bazy kolorystycznej ...
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne