lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Porównanie spawarek do plastiku
Autor Wiadomość
Mauer
Użytkownik


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Wystawił 7 punkt(y)
Wysłany: 27-01-2010, 13:44   Porównanie spawarek do plastiku

Witam mistrzów fachu... chcę poznać Waszą opinie na temat spawarek. Nie chodzi mi jednak o konkretne modele tylko typy tych urządzeń.

Jaki typ jest lepszy (na fotkach), porównywałem dane techniczne ale może mi poradzicie którą się opłaca w stosunku do większego zakresu prac, żywotności, dostępności częsci ( przykładowo dysz)... Jednej blisko do wyglądu opalarce, drugiej prostownikowi ;) Pozdr

894818760.jpeg
Plik ściągnięto 18955 raz(y) 11,08 KB

889201896.jpeg
Plik ściągnięto 412 raz(y) 47,92 KB

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BigBlock
Bywalec


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 51
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 27-01-2010, 14:49   

Witam

Zależy do jakich prac chcesz tego używać.
Do większych prac lepsza jest pierwsza spawarka (podobna do opalarki, z wyglądu i budowy -grzałka i wentylator).

Natomiast druga to nic innego jak stacja lutownicza :) tzw. Hot-Air (na pompce przeponowej). W czymś takim awaryjna jest właśnie ta pompka. Pompkę i moduł elektroniki masz zamknięty w obudowie, natomiast w rękojeści masz grzałkę. Powietrze jest tłoczone przez pompkę gumowym wężem do rękojeści. Zaletą jest to, że można precyzyjnie dobierać temperaturę nadmuchu (w tym modelu, którego fotkę wkleiłeś jest wyświetlacz led-pokazuje on temp. powietrza nadmuchu). Do małych napraw i krótkiej pracy się nada.

Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl szczegóły
Mauer
Użytkownik


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Wystawił 7 punkt(y)
Wysłany: 27-01-2010, 19:13   

BigBlock napisał/a:
W czymś takim awaryjna jest właśnie ta pompka

uzmysłowiłeś mi sporo juz, jednak w drugim egzemplarzu o co dokładnie chodzi z awaryjnością pompki przeponowej? jest ona wymienialna? interesuje mnie typ jedynie na spawanie zderzaków... wiem że nie są to tak znowu drogie urządzenia jak na realia warsztatowe ale mysle ze urządzenie nie padnie po wygasnięciu gwarancji. Pozdro
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BigBlock
Bywalec


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 51
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 27-01-2010, 23:26   

Z awaryjnością w przypadku tej pompki chodzi o to, że po jakimś czasie uszkodzeniu ulega membrana w niej (zwyczajnie pęka) i wtedy zmniejsza się wydajność nadmuchu, lub czasami wogóle "nie dmucha" ;) .
Nie spotkałem sie z częściami zamiennymi do nich (to chińskie wyroby), ale któż to wie, może gdzieś takowe istnieją.

Plusem Hot-Air'a w tym wypadku, jest w zasadzie tylko precyzyjna możliwość ustawienia temperatury i prędkości przepływu powietrza - w obudowie jest umieszczony taki pionowy wskaźnik z umieszczoną w nim plastikową kulka, która unoszona jest powietrzem wytwarzanym przez pompkę, wysokość kulki na skali symbolizuje prędkość przepływu pow.
O ile w przypadku elektroniki i lutowania precyzyjnego drobnych elementów gorącym powietrzem taki Hot-Air sprawdza się wyśmienicie, o tyle w przypadku spawania plastików trudno mi powiedziec, jak się to sprawdza na dłuższa metę. Pospawać pospawa ;) .

Lepszym rozwiązaniem była by ta pierwsza spawarka. Najlepiej kupic jakaś markową, takie zwykle mają za sobą rozbudowaną sieć serwisów. Takze jezeli coś się popsuje po okresie gwarancji (grzałka, silnik) to zawsze istnieje większe prawdopodobieństwo zakupu danej części w serwisie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Mauer
Użytkownik


Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 10
Wystawił 7 punkt(y)
Wysłany: 28-01-2010, 18:35   

dzięki za solidną odpowiedz, teraz wiem w którą mogę zainwestowac. :piwosz: Pozdro dla Ciebie. . .
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
BigBlock
Bywalec


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 51
Otrzymał 3 punkt(y)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 29-01-2010, 11:27   

Nie ma za co ;) . Również pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
bajan733
Użytkownik


Dołączył: 12 Sty 2010
Posty: 7
Wysłany: 31-01-2010, 22:23   

Pierwszej używałem przez pół roku i spirala się przepaliła.Tą drugą mam już półtorej roku i nadal działa. Ta pierwsza jest wygodniejsza w użyciu także ma regulację powietrza i temperatury tylko nie ma wyświetlacza.Gdybyś kupił taką markową to z pewnością posłuży.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
rybaq1975
Użytkownik


Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-09-2010, 15:06   

Potrzebuję zakupić spawarkę do plastiku, ale nie jestem zbytnio rozeznany w temacie. Znacie jakieś godne polecenia firmy?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2010, 15:16   

rybaq1975, Zestaw rupes z walizką i akcesoriami za 1500 zl, lub steinel zestaw za 890 zl z walizką dyszą-żelazkiem i innymi akcesoriami.
 
     
madmax
Moderator
CoMe My LaDy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 3834
Punkty: 67/45
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 15-09-2010, 17:32   

Ja mam taka spawarke do plastiku jak na drugim zdjęciu. robi troche halasu ale lutuje Spoko regulacja temperatury i predkosci powietrza. Jeszcze mi sie nie popsuła. Podstawa to umiejetności. Reszta to pikus
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
kamfrontera
uzależniony od forum
Maniak forum



Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 312
Punkty: 9/9
Skąd: Ostrowiec
Wysłany: 15-09-2010, 17:35   

A ja ma Rupesa . O! i jest super ! !! :) Polecam Ci , jedyny minus to cena . :aniolek:
_________________

Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
mkautos
[Usunięty]

Wysłany: 15-09-2010, 17:56   

kamfrontera,
No o Twoim rupesie pisałem.
Chętnie bym sobie sprawił go, ale cena powala a jest tańsza opcja czyli steinel - tez jednak drogi.
Więc dopuki nie nastawię się na konkretnie zarobkowe spawanie plastyków zostane przy mojej podręcznej spawarce do plastyków, prostej , taniej i skutecznej.
 
     
miwalcz
Użytkownik


Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 28-09-2010, 11:20   

rybaq1975 napisał/a:
Potrzebuję zakupić spawarkę do plastiku, ale nie jestem zbytnio rozeznany w temacie. Znacie jakieś godne polecenia firmy?


Miałem podobny problem. Z wyborem pomógł mi serwis www.ataszek.pl Znajdziesz tam opisy i specyfikacje techniczne między innymi spawarek do plasitku.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne