lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 16:26
Malowanie kasku - aerograf
Autor Wiadomość
tomlobee
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 3
Wysłany: 08-01-2010, 18:36   Malowanie kasku - aerograf

Witam wszystkich.
Na poczatku zaznacze że na dzien dzisiejszy jestem zdecydowanie amatorem ( teoretykiem) dopiero zaczynam swa przygode z lakiernictwem - narazie traktuje to jako hobby ale w przyszloości kto wie :)
Mam więc kilka pytan o dotyczących malowania/lakierowania kasku

Mam kask pomalowany juz podkładem i:
1) jakiej gradacji papierem zmatowić ten podkład pod bazę
2) czy pomiędzy kolejnymi warstwami bazy tego samego koloru konieczne jest matowienie ( jeżeli tak to papierem jakiej gradacji)
3) Czy po każdej zmianie koloru (bazy) należy kłaść "klarlack"

i z innej beczki - mam drugi kask (prawie nowy) i z tego co czytałem to wystarczy zmatowić tylko lakier bezbarwny i malować bazą - jeżeli tak to jakim papierem to należy zrobić

zdaję sobię sparawę że informacje podane przezemnie mogą być nieprecyzyjne ale z góry dziękuję wszystkim za radę. Oczywiście jeżeli będziecie potrzebowali dodatkowych informacji na poruszny temat oczywiście "sprecyzuje" informację
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
martek
Moderator


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 1724
Punkty: 14/14
Skąd: opolskie
Wysłany: 09-01-2010, 13:56   

informacje podane przez ciebie sa precyzyjne tak samo jak precyzyjne sa odpowiedzi na te pytania na forum.
zadaj sobie odrobine trudu i poszukaj..

ps. jak wejdziesz do dzialu "pomoc dla amatorow" jest tam taki temat pod tytulem "ważna informacja". Przeczytaj!!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomlobee
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 3
Wysłany: 19-01-2010, 16:58   

Tak czytałem już "pomoc dla amatorów" ale - przeszukując forum natrafiłem na porady typu. tak trzeba matowić / nie nie trzeba matowić.
Co do malowania na powłoce lakierowanej owszem trzeba ją zmatowić alu tu narastają schodzy bo : gradacja papieru 400 i 500 ( za mała w jednym temacie w drugim za duża) - nie wiem jak odnieść sie do tego typu uwag. Proszę o pomoc albo przynajmniej nakierowanie na post który w jednoznaczny sposób określi co i jak robić - dzięki z góry
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Matejko
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 170
Punkty: 2/2
Wysłany: 19-01-2010, 19:46   

martek napisał/a:
informacje podane przez ciebie sa precyzyjne tak samo jak precyzyjne sa odpowiedzi na te pytania na forum.

Z drugiej jednak strony, jeden temat więcej chyba nie zapcha serwera - nie? Najwyżej będzie łatwiej znaleźć info w forumowej szukajce...
Poza tym, i tak powszechnie wiadomo (na każdym forum), że stosunek prawdopodobieństwa znalezienia konkretnej informacji za pomocą wyszukiwarki, ma się tak, jak stosunek wielkości mrówki faraona, do rozmiarów średniej wielkości miasta wojewódzkiego.....
Więc nie nabijaj postów durnymi uwagami, tylko odpowiedz kiedy ktoś konkretnie pyta. Wtedy będzie na forum ład.

tomlobee napisał/a:
jakiej gradacji papierem zmatowić ten podkład pod bazę

600 i lekko poprawić 800 - wystarczy.
Później musisz sobie ten hełmofon polakierować na kolor tła, i położyć bezbarwny.
Po wyschnięciu matujesz to ponownie P800 i lekka poprawka P1200. Odtłuszczasz, i robisz sobie ołówkiem szkic potrzebny do użycia aerografu. Tylko ołówkiem, nie flamastrem broń Boże. Ołówek w razie skuchy zetrzesz gumką myszką, a z flamastrem to już walka jest. ;]

Jak już masz szkic, to łapiesz się za aerograf i po liniach narysowanych ołówkiem nanosisz poszczególne kolory.
Po zakończeniu wycierasz wszystko (jak już wyschnie) szmatą antystatą - i sypiesz kolejny bezbarwny.
W ten sposób masz dwie warstwy bezbarwnego i dwie warstwy bazy.

Wcale nie trzeba po każdym kolorze nanosić bezbarwnego. Gdybyś tak zrobił, to miał byś ze siedem warstw. To nie ma sensu - nie ma co sobie roboty narabiać.
Poza tym... W razie wypadku, odłamki lakieru z twojego hełmu mogły by przypadkowych pieszych poranić. Siedem warstw to już jest kawał lakieru, jak by nie było. ;) :)


Pozdro. Matejko
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
No-limit
Ekspert



Pomógł: 15 razy
Wiek: 63
Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 2201
Punkty: 34/24
Wysłany: 19-01-2010, 22:12   

Matejko napisał/a:
Wcale nie trzeba po każdym kolorze nanosić bezbarwnego.Pozdro. Matejko

Racja!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
tomlobee
Użytkownik


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 3
Wysłany: 20-01-2010, 21:23   

Dzięki za odpowiedź - oczywiście spróbuje. Drążąc temat szkicowania ołówkiem
1) Czy jest to jakiś specjalny ołówek czy taki zwykły jak sprzedaje pani Basia z kiosku
2) Czy nie będzie w jakikolwiek sposób przeszkadzał w naniesionej warstwie
3) Jeżeli podkład / baza / klar będzie w kolorze np. czarnym to dla lepszego kontrastu oczywiście biały kolor ołówka ( może chińczycy robią biały grafit) - czy zwykła kredka może być jako zamiennik.
Z góry dzieki za odpowiedź

Pozdrawiam .TomloBee ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Matejko
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 170
Punkty: 2/2
Wysłany: 20-01-2010, 22:00   

tomlobee napisał/a:
1) Czy jest to jakiś specjalny ołówek czy taki zwykły jak sprzedaje pani Basia z kiosku

To nie jest zwykły ołówek, od Baśki w kiosku nie kupuj pod żadnym pozorem. ! (to głupia d..a jest... )
Kup od Ani - bo ona miała styl. Najlepiej było by, gdyby podała ci go Zośka.
Jak Zośki w kiosku nie będzie, to trudno - i tak dasz rade. ;)

http://www.youtube.com/wa...mU&feature=fvst
Pewnie, że zwykły ołówek. Co się głupio pytasz? :)

tomlobee napisał/a:
2) Czy nie będzie w jakikolwiek sposób przeszkadzał w naniesionej warstwie

Nie ! I masz na to moje słowo.
Jeśli zamalujesz ślad po ołówku - on się nigdy nie pokaże na lakierze, ani nawet nie śmie wyjść w jakikolwiek sposób spod lakieru.
Ołówek to pokorne narzędzie. Spox.

tomlobee napisał/a:
3) Jeżeli podkład / baza / klar będzie w kolorze np. czarnym to dla lepszego kontrastu oczywiście biały kolor ołówka ( może chińczycy robią biały grafit) - czy zwykła kredka może być jako zamiennik.

Taaak .... :D
Kup se od razu komplet kredek (ze 24 kolory), i do tego komplet flamastrów (ze 12 kolorów).
Przecież nigdy nie wiadomo na jakim kolorze będziesz musiał linie namalować, a musisz być przygotowany na wszelkie ewentualności i wybryki losu. :)

Jak już sobie wyposażysz swój piórnik kompletnie, to i tak dojdziesz do wniosku, że zwykły ołówek widać nawet na czarnym zmatowanym lakierze (nawet dwu, lub trzywarstwowym). :) :) :)

Zaufaj trochę mojemu doświadczeniu.
Jeśli Ci piszę że ołówek - to wiadomo, że zwykły. Gdyby miał być chiński z białym grafitem, to przecież bym o tym wspomniał. (chociaż takich jeszcze nie widziałem - chinole są dobrzy, ale chyba nie aż tak ;) .)

Tylko pamiętaj o jednym....
Nie kupuj od Baśki, bo ona tylko cycki ma - kup od Ani, bo ona ma styl.
Widzisz... Niby zwykły ołówek, ale i tak ważne od kogo się kupuje.
Taka karma.... I to się za człowiekiem ciągnie.

Pozdro. Matejko

Cytat:
Z góry dzieki za odpowiedź

Nie dziękuj - masz w gratisie.
Zacznij po prostu czytać, ufać i sprawdzać.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 20-01-2010, 23:05   

kup miękki ołówek. zeby nie był zbyt twardy (2h odradzam)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Matejko
Wymiatacz


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2010
Posty: 170
Punkty: 2/2
Wysłany: 20-01-2010, 23:13   

online napisał/a:
kup miękki ołówek. zeby nie był zbyt twardy (2h odradzam)

Od Ani, koniecznie ! ;)

Pozdro. Matejko
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne