lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [1] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
21-03-2014, 21:34
Słabe rozlewanie Akrylu, lepkosc
Autor Wiadomość
kori
Bywalec


Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 47
Wysłany: 31-05-2011, 23:15   Słabe rozlewanie Akrylu, lepkosc

Poraz drugi trafił mi sie akryl który słabo sie rozlewa, jakie sa sposoby aby go uratowac ?
Czy jesli bardziej rozrzedze pomoze to w jakims stopniu ? Jeśli tak to jak bez kubka forda okreslic optymalna lepkosc lakieru
Ktos wspominał o "Wolnych" rozcieńczalnikach ale w mojej lakierni maja tylko Uniwwersalne, zazwyczaj je stosuje ale teraz jest kiepsko.

Zazwyczaj rozcieńczam 20% rozpucha a nawet wiecej chociaz ten lak mógłbym rozcienczyc bardziej, przynajmniej na oko.

Lakierowałem w obecnych temp czyli w <25'C, czas pomiedzy warstwami ok 10min, po tym czasie warstwy praktycznie sie nie zlewały przy zapyleniu
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 01-06-2011, 01:03   

Cytat:
Poraz drugi trafił mi sie akryl który słabo sie rozlewa,

Naprawdę??..a jakim pistoletem go aplikujesz i na jakim ciśnieniu wejściowym?? i jaka jest dysza w tym pistolecie którym nanosisz ten produkt?
Cytat:
Czy jesli bardziej rozrzedze pomoze to w jakims stopniu ? Jeśli tak to jak bez kubka forda okreslic optymalna lepkosc lakieru

Wszystko masz napisane czarne na białym w karcie technicznej tego produktu jak go nanosić, i w jakich proporcjach sporządzać mieszankę gotową do użycia...
kori napisał/a:
Ktos wspominał o "Wolnych" rozcieńczalnikach ale w mojej lakierni maja tylko Uniwwersalne

Uniwersalne są praktycznie w każdej mieszalni, pytanie tylko czy te rozcieńczalniki są dedykowane dla danego produktu... nie wiem dokładnie o jaki rodzaj rozcieńczalnika Ci chodzi?? masz na myśli rozcieńczalniki slow czy fast...ale jeśli twierdzisz że w "lakierni" to chyba pracujecie na pełnej technologii, i te produkty są zgodne z zaleceniami producenta, a rozcieńczalniki są stosowane odpowiednio do temp. otoczenia podczas aplikacji...

kori napisał/a:
ten lak mógłbym rozcienczyc bardziej, przynajmniej na oko.

Na oko to chłop w szpitalu umarł ;) ...w lakiernictwie nie ma nic na oko...wszystko jest odpowiednio poukładane i każdy produkt wymaga odpowiedniej proporcji utwardzacza jak i rozcieńczalnika jeśli taki występuje w danym produkcie, jak i odpowiedniego narzędzia o odpowiednich parametrach którym dany produkt może być nakładany aby powłoka miała należyty i wymagany wygląd...

kori, Ty nie próbuj ratować produktu, i nie szukaj w nim wady, tylko zastanów się czy Ty spełniasz odpowiednie wymogi sprzętowe i technologiczne aby ten produkt poprawnie aplikować ;)
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
michalLbn
Klubowicz


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2131
Punkty: 49/7
Skąd: z niecaka ;) LBN
Wysłany: 01-06-2011, 08:57   

W lecie zdarza się iż akryl trudno wylać. Kiedyś ku mojemu zdziwieniu akryl nie rozalewał sie bo nie zastosowałem dedykowanego rozcieńczlnika, lecz jakiś inny, a ten był zbyt szybki dla tego produktu. A lakierowałem w temp ok 25 stopni. Rozcieńczalnik ma w takich temperaturach duże znaczenie, jak będzie zbyt szybki to możliwe jest nawet że nie uda sie wylać akrylu na pionach.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne