lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kit na laminat + trudne kształty
Autor Wiadomość
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 06-12-2009, 10:52   Jaki kit na laminat + trudne kształty

Robię u siebie w aucie zabudowę na dodatkowy wskaźnik na słupku. Pomijając to, że uniwersalna obudowa w ogóle nie pasuje :papa: więc 2 ścianki będę musiał zrobić z kartonu, maty i żywicy, całą obdowę również chcę zespolić ze słupkiem za pomocą żywicy i maty.
I teraz pytanie - jakiego kitu użyć do tej roboty. Mam na stanie zwykły uniwersalny firmy Polfill. Z kitu typowo do palstików mogę mieć dynę lub novol, ale moim zdaniem bez sensu jest je kupować, bo i tak nie są elastyczne i pękaja.
Chciałbym jakiś kit bardzo łatwy w obróbce, bo trochę ciężko będzie wyprowadzic jakieś sensowne kształty i przejścia. Myślałem o szpachli typu "light" - czy to dobry wybór ?
Fotki - podocinane i przymocowane taśmą:

_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
pio124
Forumator


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 254
Otrzymał 5 punkt(y)
Skąd: lubelskie
Wysłany: 06-12-2009, 12:08   

jezeli jest to wykonane z laminatu(żywica z włóknem) to postepujesz jak z blacha i mozesz dac zwykla uni ale ja bym polecil fiber micro novola
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 06-12-2009, 13:57   

Na fiber micro to srace palce przy tym, robiłem reperaturki i ciężko się dociera.
Tak BTW, to byłem dziś w garażu i mam jeszcze sporo tego polfilla, znalazłem tez novol finish, więc raczej tym będę robić - żeby zużyć to co jest. Chociaż temat przyda się dla potomnych :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Luk
[Usunięty]

Wysłany: 06-12-2009, 14:01   

a od czego ten zegar? odlicza minuty do końca świata 2012?
 
     
pusty24
uzależniony od forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 371
Punkty: 4/5
Skąd: nowe brzesko
Wysłany: 06-12-2009, 14:17   

terempantura oleum ;)
jedziesz tym co masz i bedzie ok ;)
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 12-12-2009, 16:38   

Mam pytanie. Czy po zaschnieciu laminatu, a przed nałożeniem szpachli trzeba go matowić czy nie?
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
gola
Maniak forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 774
Punkty: 34/3
Skąd: CH
Wysłany: 12-12-2009, 18:16   

Ryba napisał/a:
Mam pytanie. Czy po zaschnieciu laminatu, a przed nałożeniem szpachli trzeba go matowić czy nie?

w zaleznosci co rozumiesz przez "po zaschnieciu".
Jezeli jest to kilka dni,to wskazany szlif przed nalozeniem szpachli,jezeli kilka godzin,to mozesz nalozyc szpachlowke na laminat bez szlifu,tylko najpierw cieniutka warstwe celem wyrownania porow w laminacie,nastepnie warstwe porzadyna przez ciebie.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 20-12-2009, 18:15   

Tak to w tej chwili wygląda:

Brakujące elementy oraz spadek dorobiony z kartonu, maty i żywicy. Wszystko wyciągnięte przy pomocy uniwersalnego kitu Polfill i wykończeniowego z Novola. Na całość chcę połozyć szpachę natryskową i teraz pytanie - czy na miejsca gdzie nie ma kitu - góra obudowy, reszta słupka kłasć przed tym PZP czy nie ?
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 20-12-2009, 18:23   

Ryba napisał/a:
Na całość chcę połozyć szpachę natryskową i teraz pytanie - czy na miejsca gdzie nie ma kitu - góra obudowy, reszta słupka kłasć przed tym PZP czy nie ?
_________________
pod poliestry nie nakłada się pzp. po co ci na to w ogóle szpryca??? daj grubiej podkładu z uelastyczniaczem . widać że masz to tak wylizane :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 20-12-2009, 19:02   

Szpryce chciałem zastosować, żeby uniknąc przebarwień na lakierze od szpachli, bo podkład nie zawsze jest tu skuteczny (tak wyczytałem w teorii). Po 2 mam prawie pełną puszkę szprycy z Dyny i muszę to zużyć zanim się przeterminuje, po 3 szpryca ma mi posłuzyć do zalania pozostałej faktury i paru przetarć. Robię jeszcze plastik od szyberdachu, więc torche szprycy pójdzie na 1 posiedzenie :)
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
baqo
Moderator


Pomógł: 16 razy
Wiek: 51
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 2327
Punkty: 28/45
Skąd: KOŁOBRZEG
Wysłany: 20-12-2009, 21:07   

Ryba, szprycy nie używam odkąd nie pamiętam. kładę podkłady i żadnych przebarwień , szpachluje dachy i żadnej szprycy . na takie pierdołki nie ma sensu . ale jak chcesz to wal. lubisz się bawić to możesz poszlifować szprycę ,ale lepiej jak już ,zostawić ją sobie na inne miejsca. na wiosnę na pewno coś będziesz robił ,co bardziej będzie miało takie zastosowanie szpachli natryskowej.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Pejter
Wyjadacz


Wiek: 57
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 105
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 20-12-2009, 22:17   

Ja bym się obawiał że szpryca nie będzie trzymała się plastiku, jest dość sztywna i lubi odpryskiwać, lub pękać. Myślę że tak jak kolega radzi grubo podkład i ok.
Przebarwienia po szpachlu najczęściej powstają kiedy dasz za dużo utwardzacza w szpachlu. Nolmalnie utwardzacz pali lakier (odbarwia). Jak z racji pracy jaką wykonuję musiałem na wadze dać utwardzacz do szpachlu zgodnie z instrukcją to się zdziwiłem, w życiu tak dużo nie dałem. Ale nigdy też nie miałem problemów z przebarwieniem, czy nie dosychaniem szpachli.
A szpachel natryskowy był w starej technologii, miłeś wyprowadzić auto po kreszu i leciałeś: szpachel z włóknem papier 40-60; szpachel zgróbny papier 60-80; szpachel natryskowy papier 180-240. Teraz powinno być: szpachel zgróbny papier na maszynie 120-180; podkład papier na maszynie 240-320 i lakier.
Nie wiem czy pomogę ale sobie popisałem :)
_________________
Samochodzik, łudeczka, rowerek, ważne żeby był bajerek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
online
Maniak forum



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 963
Punkty: 10/10
Skąd: Śląsk
Wysłany: 22-12-2009, 22:43   

Nie powinno się stosowac sprzycy na plastik. Ja sie juz przejechałem 2 razy i koniec. W ogole to juz przezytek.

Jesli jednak zdecydujesz się jej użyc, to pamiętaj aby zastosowac ori utw i rozcienczalnik, KONIECZNIE dedykowany do szprycy! Inaczej traci ona wszystkie swoje właściwości!!
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 23-12-2009, 08:49   

No cóż połozylem wczoraj szprycę i na razie wszystko trzyma się :) Dodałem ori utwardzacz; rozcienczalnik akrylowy - bo tak pisze w karcie.
Btw. Przed nalozeniem włozyłem puszkę do wody o temperaturze ~ 40 st i byłem zaskoczony ... nawet latem przy 25 st miesznaka nie była taka rzadka. W zasadzie mogłem nie dodawać rozcieńczalnika, a latem przy zalecanych 10% wychodził baran :angry: Chyba już ze wszystkim tak będę robić niezaleznie od temperatury i zainwestuję w mały czajnik do garażu :)
Online jak się przejechałeś na szprycy ? :angry:
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Pejter
Wyjadacz


Wiek: 57
Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 105
Wystawił 1 punkt(y)
Wysłany: 23-12-2009, 10:01   

Ryba, a nie zwarzył ci się szpachel ntryskowy po dodaniu rozcieńczalnika?
Prawdę mówiąc pierwszy raz słyszę żeby do szpachlu natryskowego dodawać rozcieńczalnik akrylowy(możesz napisać jkiej firmy to szpachel).
:uczy sie: Ja wiem że od zawsze do szprycy dodawało się acetonu, zgodnie z materiałem użytym do konstrukcji.
_________________
Samochodzik, łudeczka, rowerek, ważne żeby był bajerek.
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 23-12-2009, 12:08   

Kit firmy dyna, w karcie napisane jest "+10% thinner slow/fast (opcjonalnie)" Nic się nie zważyło, wszystko gra. Zresztą w całym systemie dyny nie ma innych rozcieńczalników jak tylko te 2.
http://www.dynacoat.pl/dy...ienczalniki.htm
Tu są opisane rozcienczalniki; napisane jest, że do szpachlówki natryskowej też.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 23-12-2009, 12:31   

Ryba, Ile placiles za ta szpryce i jaka pojemnosc?
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 23-12-2009, 12:41   

Nie pamietam ile płacilem, bo kupowałem ją chyba w lipcu :maska: Wydaje mi się jednak, że nie kosztowała więcej jak 30 zł. Pojemność 1L. Wskazówka - przed uzyciem niezależnie od tepmeratury wsadzcie puszkę do wody o tepmeraturze ok 40-50 st (50:50 z wrzątkiem mniej wiecej) - będzie się wspaniale rozlewać, rozcienczalnik można pominąć. bez tego nawet powyżej 20 st przy dodaniu regulaminowcyh 10% rozcienczalnika wychodzi lekki baran.
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
abdul
uzależniony od forum


Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 351
Punkty: 5/8
Skąd: Krasiniec/Maków maz
Wysłany: 23-12-2009, 12:57   

A jaka dysza nakladasz bo bede mial do roboty dzwi tylne od cierzarowki i bede musial robic w szprycy ale mam dysze 1.5 moze byc ciezko :glupek:
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Ryba
Klubowicz
gówniash



Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 1194
Punkty: 19/16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 23-12-2009, 15:18   

2,0 mam :)

[ Dodano: 29-12-2009, 20:59 ]
Zabudowa skonczona. Chyba zrobię w "fotorelacjach" własny temat, bo ostatnio troszkę pierdołek dłubę :) Fotki (za dna postaram ogranąć lepsze, bo przy sztucznym świetele kupa wychodzi z telefonu):
Podkład:

Gotowe:

Lakier strukturalny z RM; kodu nie pamiętam w tej chwili - kolor idealnie dobrany, struktura jak to struktura bardziej przypomina to coś na kształt lakieru posypanego piaskiem niz faktury plastiku, ale to jedyne dostępne rozwiązanie. Zdjęcia są cienkie, ale możecie mi wierzyć na słowo - słupek jest malowany tylko trochę za załamanie,a przejścia koloru nie widać (ale w tym też i moja zasługa ;] ). Ogólnie wygląda jak seria i tak miało być, a nie 1 słupek inny niż cała reszta np. flokowany czy coś ...
_________________
PSIK ! Do nory...
Oł maj gad !
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne