lakiernicy Grupy FAQ Szybkie Pytania-Odpowiedzi-Chat [0] Statystyki Rejestracja Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacklack
11-12-2010, 23:28
SATA 3000 HVLP DIGITA problem z wyświetlaczem
Autor Wiadomość
Kaczmi
Użytkownik


Wiek: 37
Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Mazowiecki
Wysłany: 19-12-2009, 15:50   SATA 3000 HVLP DIGITA problem z wyświetlaczem

problem jest taki :
po ok 1.5 roku malowania tym pistoletem samą bazą wodną praktyucznie codziennie a niekiedy kilka malowań dziennie nagle po odłączeniu powietrza od pistoletu za wyświetlaczu wyskoczyło ciśnienie chyba 2.0 czasem mryga 1.8-2.5, świeci się cały czas całą dobe tak od dobrego miesiąca, , co mam z tym zrobić ? wydaje mi się że baterie są dobre bo by wogóle nie świeciło, maluje nim nadal , miałem nadzieje że się odwiesi....
dodam jeszcze że malując pokazuje ciśnienie o wiele większy niż jest .... proszę o pomoc :(
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
jacklack
Administrator



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 3553
Punkty: 95/54
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 19-12-2009, 16:29   

KACZMI_COMPANY napisał/a:
po odłączeniu powietrza od pistoletu za wyświetlaczu wyskoczyło ciśnienie chyba 2.0 czasem mryga 1.8-2.5

Prawdopodobnie na pistolet poszło zbyt duże ciśnienie i uszkodziło w nim membramki wyświetlacza, tak słyszałem że to jest przyczyną tego typu defektu..
_________________
www.lakiernik.info.pl
Forum Lak
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
 
     
mirko
uzależniony od forum
mirko


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 305
Otrzymał 12 punkt(y)
Wysłany: 20-12-2009, 12:27   

Miałem taki sam problem z moim pistoletem. Spróbuj wyjąc na chwilke baterie, (zresetuj) podobno czasem to pomaga. U mnie niestety nie pomogło :( Najczęstszą przyczyną jest zalanie manometru rozpuszczalnikiem,wodą itp. Nie wiem jak sie to może stac ,bo wyswietlacz jest montowany na uszczelkach i nie powinno się nic do niego dostac. Słyszałem ,że najczęściej dzieje się to w pistoletach mytych w myjkach .
Koszt wymiany to ponad 500 zł. I nie polecam robic tego samodzielnie,gdyż przy ponownym uszkodzeniu nie ma gwarancji , a uzasadniają to tym,że żle był zamontowany (USZCZELKI ! !!)
Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
devilbiss
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 47
Otrzymał 3 punkt(y)
Wysłany: 11-01-2010, 12:58   

w 90% uszkodzenie manometru jest poprzez zalanie go medium myjącym (woda, nitro) jest tam cieniutki kanalik łączący kanał powietrza z manometrem poto zeby on mogl odczytac cisnienie za zaworze powietrza. Tamtedy dostaje sie ciecz. Przyczną awarii może być także woda w instalacji lub zanieczyszczone powietrze w instalacji (wtedy kanalik sie przypycha i wskazuje za niski elub za wysokie cisnienie). Pozdrawiam
Dodaj Punkt autorowi tego posta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Artykuły i publikacje


Zagadnienia Prawne


Zagadnienia Techniczne